Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Desperados 3 - poradnik, solucja

Desperados 3 - poradnik, solucja

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Desperados 3: Zabij Long Coats, 5 Misja - solucja, opis przejścia Desperados 3 poradnik, solucja

5 Misja - The Magnificent Five - solucja, opis przejścia

Ta strona poradnika do gry Desperados 3 zawiera drugą część opisu przejścia misji 5 - The Magnificent Five. Nowy duży cel misji dotyczy zamordowania co najmniej 5 elitarnych przeciwników Long Coats. Nasza solucja podpowiada jak zabić wszystkich 7 Long Coats i przy okazji zdobyć powiązaną z tym osiągnięciem odznakę.

W naszej solucji do misji 5 znajdują się odwołania do mapy atlasu świata, którą znajdziesz na pierwszej stronie tego rozdziału. Przykładowo oznaczenie (M5,7) informuje o tym, że powinieneś odszukać niebieski punkt o numerze 7 na mapie misji 5.

Eliminowanie Long Coats - ogólne założenia

1 - Desperados 3: Zabij Long Coats, 5 Misja - solucja, opis przejścia - Desperados 3 - poradnik do gry
  1. Na terenie rancza przebywa 7 przeciwników Long Coats i ich listę znajdziesz w dzienniku. Po wybraniu jakiejś pozycji z dziennika gra pokaże lokalizację przeciwnika na mapie. Do ukończenia misji trzeba zabić "tylko" 5 z 7 Long Coats i mogą to być dowolnie wybrani przeciwnicy zabijani w dowolnej kolejności. Jeśli chcesz zaliczyć misję w 100% i zdobyć jedno z wyzwań to postaraj się jednak zabić wszystkich 7 Long Coats.
  2. W wyeliminowaniu niektórych Long Coats pomoże ci rozlany olej. Możesz docierać do tych lokacji z pochodniami pozyskiwanymi dzięki wchodzeniu w interakcję z ogniskami (M5,5). Pierwsze ognisko znajduje się tuż obok. Najlepiej jest użyć obrzyna Sancheza do zabicia stojących obok ogniska wrogów.
  3. Po zabraniu pochodni bohater jest bardziej widoczny, a więc powinieneś wcześniej "oczyścić" trochę okolicę z przeciwników żeby w drodze do miejsca podpalenia kałuży oleju nie zostać wykrytym. Musisz też unikać krzaków, gdyż wejście do nich ugasi pochodnię.
  4. Możesz też zabijać Long Coats na inne sposoby - w zaaranżowanych wypadkach lub atakując ich Sanchezem (w walce wręcz lub z wykorzystaniem obrzyna). Pamiętaj jednak, że McCoy nie może zabijać wrogów Long Coats. W najlepszym razie jego atak snajperką osłabi chwilowo Long Coata.

Long Coat 1/7 - Zagroda dla krów

Pierwszy Long Coat przebywa na terenie zagrody dla krów (Cattle Pen), którą mijałeś w początkowej części misji (M5,12) - Desperados 3: Zabij Long Coats, 5 Misja - solucja, opis przejścia - Desperados 3 - poradnik do gry

Pierwszy Long Coat przebywa na terenie zagrody dla krów (Cattle Pen), którą mijałeś w początkowej części misji (M5,12). Zanim podejmiesz próbę rozprawienia się z elitarnym przeciwnikiem warto pozbyć się co najmniej kilku okolicznych wrogów. Możesz stosować sprawdzoną wielokrotnie taktykę dla Sancheza - rozstawiać wnyki na niedźwiedzie w ustronnych lokacjach i "sprowadzać" tam wrogów gwizdaniem.

Dzięki oczyszczeniu dużej części lokacji będziesz mógł swobodnie zbliżyć się z pochodnią do kałuży oleju. Rzuć pochodnią w kałużę gdy będzie po niej przechodził Long Coat. Oprócz niego w płomieniach mogą też zginąć stojący obok bandyci.

Long Coat 2/7 - Pola

Drugi Long Coat stacjonuje w obszarze z polami uprawnymi (Fields), które znajdują się tuż obok miejsca przejęcia kontroli nad Sanchezem (M5,7) - Desperados 3: Zabij Long Coats, 5 Misja - solucja, opis przejścia - Desperados 3 - poradnik do gry

Drugi Long Coat stacjonuje w obszarze z polami uprawnymi (Fields), które znajdują się tuż obok miejsca przejęcia kontroli nad Sanchezem (M5,7). Dotarcie do tego przeciwnika może być dość kłopotliwe, gdyż pola widzenia tutejszych wrogów mocno zazębiają się.

Jednym z ciekawszych sposobów na pozbycie się niektórych wrogów z tego obszaru jest dotarcie do pokazanego na obrazku interaktywnego wielkiego głazu. Jego popchnięcie może zabić 1 lub kilku stojących poniżej wrogów. Możesz to też połączyć np. z rzutem torbą lekarską McCoy'a żeby sprowadzić 1 przeciwnika więcej do miejsca gdzie wyląduje głaz.

W trakcie oczyszczania pól wykorzystuj to, że możesz chować się w licznie rosnących krzakach - Desperados 3: Zabij Long Coats, 5 Misja - solucja, opis przejścia - Desperados 3 - poradnik do gry

W trakcie "oczyszczania" pól wykorzystuj to, że możesz chować się w licznie rosnących krzakach. Samego Long Coata najlepiej jest zajść od flanki. Możesz szybko wykonać na nim atak gdy okoliczny przeciwnik z lampą naftową wyruszy w przeciwną stronę lub zaplanować łączony z McCoy'em atak w ramach trybu Showdown Mode.

Long Coat 3/7 - Zagroda dla koni

Trzeci Long Coat przebywa w pobliżu zagrody dla koni (Horse Pen) zlokalizowanej w środkowej części mapy (M5,9) - Desperados 3: Zabij Long Coats, 5 Misja - solucja, opis przejścia - Desperados 3 - poradnik do gry

Trzeci Long Coat przebywa w pobliżu zagrody dla koni (Horse Pen) zlokalizowanej w środkowej części mapy (M5,9). Najłatwiej jest tam dotrzeć wybierając ścieżkę biegnącą pomiędzy polami i rzeką. Po drodze spotkasz kilku przeciwników, aczkolwiek unikanie i następnie eliminowanie ich nie powinno być bardzo kłopotliwe.

Musisz natomiast uważać na dwóch pierwszych snajperów, którzy rozstawili się na okolicznych wieżach (M5,13). W obu przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest zbliżenie się do nich McCoy'em i skorzystanie z jego pistoletu z lunetą. Na jednej z wież znajdziesz amunicję do pistoletu McCoy'a.

Ponownie rozpocznij od wyeliminowania jak największej liczby wrogów rozstawionych w okolicy - Desperados 3: Zabij Long Coats, 5 Misja - solucja, opis przejścia - Desperados 3 - poradnik do gry

Ponownie rozpocznij od wyeliminowania jak największej liczby wrogów rozstawionych w okolicy. Wielu z nich możesz odciągać gwizdaniem oraz torbą lekarską. Nową pochodnię zabierz dopiero po tym jak pozostanie już tylko kilku wrogów. Zakradnij się w pobliżu wejścia na teren zagrody. Zacznij następnie podążać za Long Coatem i jego "pomocnikiem". Wykonaj rzut pochodnią w momencie gdy przeciwnicy będą przechodzili po małej kałuży oleju.

Long Coat 4/7 - Wejście na ranczo

Czwarty Long Coat patroluje teren w pobliżu wejścia na ranczo (Ranch Entrance) zlokalizowanego pomiędzy wspomnianymi wcześniej dwoma wieżami snajperskimi (M5,11) - Desperados 3: Zabij Long Coats, 5 Misja - solucja, opis przejścia - Desperados 3 - poradnik do gry

Czwarty Long Coat patroluje teren w pobliżu wejścia na ranczo (Ranch Entrance) zlokalizowanego pomiędzy wspomnianymi wcześniej dwoma wieżami snajperskimi (M5,11). W tym przypadku schemat działania jest bardzo prosty. Ustaw się z nową pochodnią w miejscu z powyższego obrazka. Rzuć pochodnią w momencie gdy Long Coat zatrzyma się w kałuży oleju. Oczywiście jeśli chcesz możesz wcześniej pozbyć się kilku kolejnych wrogów żeby zmniejszyć ryzyko zaalarmowania okolicy.

Long Coat 5/7 - Silos na ziarno

Piąty Long Coat kręci się w pobliżu silosu na ziarno (Grain Silo) znajdującego się na terenie rancza (M5,10) - Desperados 3: Zabij Long Coats, 5 Misja - solucja, opis przejścia - Desperados 3 - poradnik do gry

Piąty Long Coat kręci się w pobliżu silosu na ziarno (Grain Silo) znajdującego się na terenie rancza (M5,10). Zanim podejmiesz jakiekolwiek próby rozprawienia się z elitarnym przeciwnikiem powinieneś zająć się snajperem na dachu silosu (M5,14). Niestety nie możesz go od razu zabić, bo wieżę obserwuje jeden z przeciwników z bocznej górskiej ścieżki (M5,15).

Dotrzyj do bocznej ścieżki Sanchezem i przygotuj się do wspólnej akcji obu bohaterów w oparciu o tryb Showdown Mode - McCoy powinien wycelować ze swojego pistoletu z lunetą w snajpera (1 na obrazku), a Sanchez przygotować się do wyeliminowania bandyty z górskiej ścieżki (2 na obrazku). Już po udanej akcji użyj Sancheza do pozbycia się wszystkich pozostałych wrogów z bocznej ścieżki. Ułatwi ci to później dotarcie do dwóch ostatnich Long Coats. Możesz tu też opcjonalnie dotrzeć McCoy'em i otworzyć skrzynię z amunicją do snajperki.

Wyrusz dowolnym z bohaterów w stronę silosu - Desperados 3: Zabij Long Coats, 5 Misja - solucja, opis przejścia - Desperados 3 - poradnik do gry

Wyrusz dowolnym z bohaterów w stronę silosu. Unikaj wykrycia przez Long Coata, choć możesz oczywiście pozbyć się lub odciągnąć kilku innych "zwykłych" przeciwników z okolicy.

Wdrap się po drabinie na dach silosu. Możesz tu odpalić zaaranżowany wypadek. Zaczekaj aż Long Coat zatrzyma się tuż przed silosem. Dopiero wtedy sabotuj konstrukcję. Long Coat i jeden z bandytów powinni zginąć w wypadku.

Long Coat 6/7 - Chatka drwali

Szósty Long Coat przebywa w obszarze sąsiadującym z chatką drwali (Lumber Cabin) znajdującą się na tyłach rancza (M5,7) - Desperados 3: Zabij Long Coats, 5 Misja - solucja, opis przejścia - Desperados 3 - poradnik do gry

Szósty Long Coat przebywa w obszarze sąsiadującym z chatką drwali (Lumber Cabin) znajdującą się na tyłach rancza (M5,7). Jeżeli zgodnie z wcześniejszą sugestią oczyściłeś boczną ścieżkę (M5,15) z przeciwników to teraz możesz bezproblemowo zbliżyć się do chatki.

Najlepszy sposób na pozbycie się Long Coata to zabranie ze sobą pochodni - zakradnij się do pobliskiego ogniska lub zalicz długą podróż do ogniska z początku misji. Ustaw się za pokazanymi na obrazku balami drewna. Możesz rzucić pochodnią w kałużę oleju, w której stoją Long Coat i dwóch bandytów.

Long Coat 7/7 - Kurnik

Siódmy Long Coat stacjonuje w pobliżu kurnika (Chicken Coop) (M5,8) znajdującego się niedaleko chatki drwali i głównego placu - Desperados 3: Zabij Long Coats, 5 Misja - solucja, opis przejścia - Desperados 3 - poradnik do gry

Siódmy Long Coat stacjonuje w pobliżu kurnika (Chicken Coop) (M5,8) znajdującego się niedaleko chatki drwali i głównego placu. Postaraj się odciągnąć co najmniej 1 okolicznego przeciwnika polegając na gwizdaniu.

Na teren kurnika zakradnij się dopiero gdy pozostaną tu Long Coat i przeciwnik w ponczo. Nie biegaj żeby nie wystraszyć kur i dodatkowo nie zbliżaj się do nich, bo zaczną uciekać i generować hałas. Najpierw pozbądź się wroga w ponczo, a następnie szybko Long Coata (możesz w razie potrzeby zaplanować akcję zespołową).

Spotkanie się na dachu zagrody

Do kolejnej części misji możesz awansować nie wcześniej niż po zamordowaniu 5 z 7 przeciwników Long Coats - Desperados 3: Zabij Long Coats, 5 Misja - solucja, opis przejścia - Desperados 3 - poradnik do gry

Do kolejnej części misji możesz awansować nie wcześniej niż po zamordowaniu 5 z 7 przeciwników Long Coats. Cel podróży to dach budynku przy zagrodzie dla koni (M5,16).

Na dachu powinien stacjonować pojedynczy przeciwnik i jeśli nie chcesz zbytnio ryzykować użyj wnyków i gwizdania Sancheza żeby nakłonić go do zejścia z dachu i pozbyć się go w ustronnym miejscu. Dotrzyj na dach Sanchezem i McCoy'em żeby załącz nową cut-scenkę.