Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Desperados 3 - poradnik, solucja

Desperados 3 - poradnik, solucja

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Desperados 3: Omiń posterunek i pozyskaj przebranie - 12 Misja - solucja Desperados 3 poradnik, solucja

12 Misja - Dirt and Blood - solucja, opis przejścia

Na tej stronie poradnika do gry Desperados 3 znajdziesz pierwszą część opisu przejścia misji 12 - Dirt and Blood. Z naszej solucji dowiesz się jak przekraść się przez kawiarnię po to żeby ominąć wrogi posterunek, a także gdzie można pozyskać nowe przebranie dla Kate i jakie kroki wymagane są do zdobycia go.

W naszej solucji do misji 12 znajdują się odwołania do mapy atlasu świata, którą znajdziesz na pierwszej stronie tego rozdziału. Przykładowo oznaczenie (M12,5) informuje o tym, że powinieneś odszukać niebieski punkt o numerze 5 na mapie misji 12.

Ominięcie pierwszego posterunku

Wszyscy bohaterowie rozpoczynają misję w tym samym miejscu (M12,1) - Desperados 3: Omiń posterunek i pozyskaj przebranie - 12 Misja - solucja - Desperados 3 - poradnik do gry

Wszyscy bohaterowie rozpoczynają misję w tym samym miejscu (M12,1). Od razu zauważysz jedno z większych utrudnień misji - na głównej drodze znajduje się barykada (M12,2), na którą nie można się wspiąć. Jedynym rozwiązaniem jest jej ominięcie i tak samo musisz zachowywać się w przypadku blokad z innych obszarów mapy.

Ominięcie pierwszej barykady zakłada przejście przez ten kawiarni (M12,3). Nie jest to łatwe, bo spotkasz tu pierwszych przeciwników. Do pozbycia się kilku "zwykłych" wrogów oraz psa obronnego idealnie posłużą wnyki Sancheza. Pamiętaj tylko o tym żeby po zagwizdaniu do psa szybko oddalić się od pułapki.

Podczas eliminowania wrogów z okolic kawiarni musisz uważać na elitarnego przeciwnika Long Coat oraz na bandytów stojących na dachu, którzy mają świetne pole widzenia - Desperados 3: Omiń posterunek i pozyskaj przebranie - 12 Misja - solucja - Desperados 3 - poradnik do gry

Podczas eliminowania wrogów z okolic kawiarni musisz uważać na elitarnego przeciwnika Long Coat oraz na bandytów stojących na dachu, którzy mają świetne pole widzenia.

Na dach najlepiej jest dotrzeć oślepiając perfumami przeciwnika w ponczo i dobiegając Sanchezem do środkowych drzwi zaznaczonych na dołączonym obrazku. Na dachu powinno przebywać aż 3 przeciwników. Najlepiej jest ich po kolei eliminować i chować każde ciało we włazie.

Do kolejnej części miasta możesz dotrzeć całą drużyną na dwa główne sposoby - Desperados 3: Omiń posterunek i pozyskaj przebranie - 12 Misja - solucja - Desperados 3 - poradnik do gry

Do kolejnej części miasta możesz dotrzeć całą drużyną na dwa główne sposoby. Prostszy wariant zakłada skorzystanie z drugiego włazu na dachu (zaznaczyliśmy go na powyższym obrazku), który pozwala ominąć wrogi posterunek.

Mniej oczywisty wariant dotyczy pozbycia się pozostałych przeciwników z placu przed kawiarnią, a następnie tych, którzy przebywają na głównej ulicy za posterunkiem. Jeśli wybierzesz ten właśnie wariant, to pierwszy atak zaplanuj gdy przeciwnik w ponczo wyruszy na spotkanie z przeciwnikiem Long Coat.

Zdobycie przebrania dla Kate

Wstępna uwaga - Pozyskanie nowego przebrania dla Kate jest opcjonalne. Nie musisz się tym zajmować na potrzeby ukończenia misji, choć oczywiście dysponowanie przebraniem będzie mogło ułatwić dalszą przeprawę. Polecamy zapoznać się z poniższym opisem przejścia nawet jeśli nie planujesz zdobycia przebrania, bo podpowiada on m.in. jak dotrzeć do jednej z dwóch głównych ścieżek prowadzących do przystani.

Zbliż się drużyną do targowiska (M12,4), które również przestało być ogólnodostępną lokacją - Desperados 3: Omiń posterunek i pozyskaj przebranie - 12 Misja - solucja - Desperados 3 - poradnik do gry

Zbliż się drużyną do targowiska (M12,4), które również przestało być ogólnodostępną lokacją. Możesz tu zacząć eliminować zwykłych wrogów i idealnie sprawdzi się dobrze znana kombinacja wnyków oraz gwizdania. Ciała chowaj np. w sianie, krzakach czy studni.

Uważaj na wyżej stojących wrogów z sąsiednich lokacji, bo dysponują oni dużym polem widzenia i mogą wszcząć alarm jeśli odnotują moment ataku. Zwróć uwagę na miejsca zaznaczone na powyższym obrazku - są to dach domu uciech (M12,5) oraz balkonik budynku po przeciwnej stronie drogi (M12,6). Załączaj w razie potrzeby podgląd pola widzenia wrogów żeby mieć pewność, że zaplanowany atak będzie udany. Na szczęście przeciwnik z dachu burdelu pozostaje w ruchu i możesz kogoś zaatakować po tym jak zwróci się w inną stronę.

Innym poważnym zagrożeniem powiązanym z targowiskiem jest to, że podróżują po nim przeciwnik Long Coat wraz z psem obronnym - Desperados 3: Omiń posterunek i pozyskaj przebranie - 12 Misja - solucja - Desperados 3 - poradnik do gry

Innym poważnym zagrożeniem powiązanym z targowiskiem jest to, że podróżują po nim przeciwnik Long Coat wraz z psem obronnym. Próby odciągnięcia wyłącznie psa (np. gwizdaniem Sancheza ) zakończą się niepowodzeniem.

Zacznij od pozbycia się zwykłych wrogów na trasie podróży Long Coata. Znajdź następnie dobre miejsce do rozstawienia wnyków i zabicia Long Coata Sanchezem tuż po tym jak pies wpadnie w pułapkę. Alternatywnie mógłbyś oczywiście całkowicie pominąć ten krok, aczkolwiek musiałbyś się wtedy bardziej pilnować podróżując po okolicy.

W dotarciu do przebrania pomoże ci pozbycie się jak największej liczby przeciwników z dachów domu uciech - Desperados 3: Omiń posterunek i pozyskaj przebranie - 12 Misja - solucja - Desperados 3 - poradnik do gry

W dotarciu do przebrania pomoże ci pozbycie się jak największej liczby przeciwników z dachów domu uciech. Mowa tu o najbliższym dachu (M12,5) oraz o tym na tyłach budynku (M12,7). Burdel ma jeszcze jeden dach, ale chwilowo nie będziesz mógł tam łatwo dotrzeć.

Podczas pozbywania się wrogów z dachu musisz mieć świadomość tego, że jeden z nich może być w polu widzenia wspomnianego przeciwnika z balkonu (M12,6). Odłóż atak na tę postać na później lub, jeśli masz taką możliwość, zakradnij się do wroga z balkonu na tyle by móc rzucić w jego stronę perfumami i go tymczasowo oślepić.

Przed tobą czasochłonny proces mozolnego pozbywania się wrogów z dziedzińca domu uciech (M12,8), na którym stoi kurtyzana z pożądanym przebraniem - Desperados 3: Omiń posterunek i pozyskaj przebranie - 12 Misja - solucja - Desperados 3 - poradnik do gry

Przed tobą czasochłonny proces mozolnego pozbywania się wrogów z dziedzińca domu uciech (M12,8), na którym stoi kurtyzana z "pożądanym" przebraniem. Będzie to trudniejsze ponieważ w tej misji nie możesz korzystać z usług McCoy'a na potrzeby łatwego eliminowania wrogów z dużych odległości.

Do dziedzińca najlepiej zbliżyć się od strony dachów (M12,7), choć mógłbyś też w pobliżu głównego wejścia zdecydować się na skorzystanie z drabiny. Uważaj oczywiście na przeciwnika Long Coat, które podróżuje pomiędzy dziedzińcem i ulicą. Staraj się odciągać zwykłych wrogów gwizdaniem i atakować ich gdy nikt inny nie spogląda w twoją stronę. Problematyczni mogą być przeciwnicy z oddalonego dachu budynku. Możesz obrzucić ich perfumami (pokazuje to powyższy obrazek) i skorzystać szybko z przejścia na dach innym bohaterem. Pozwoli ci to pozbyć się obu z nich.

Możesz odciągnąć kilku nowych wrogów gwizdając na dachu, na którym pozbyłeś się niedawnych przeciwników - Desperados 3: Omiń posterunek i pozyskaj przebranie - 12 Misja - solucja - Desperados 3 - poradnik do gry

Możesz odciągnąć kilku nowych wrogów gwizdając na dachu, na którym pozbyłeś się niedawnych przeciwników. Kontynuuj eliminowanie przeciwników okupujących okolicę. Po dostatecznym oczyszczeniu górnych poziomów zainteresuj się też wiszącym ładunkiem, który przy sprzyjających warunkach może wylądować na 2 przeciwnikach.

Na sam koniec pozostaw sobie przeciwnika Long Coat oraz kurtyzanę. Najlepiej jest ogłuszyć kurtyzanę w momencie gdy Long Coat oddali się od dziedzińca. Po zabezpieczeniu całego domu uciech dotrzyj tu Kate żeby założyć przebranie kurtyzany.