Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Desperados 3 - poradnik, solucja

Desperados 3 - poradnik, solucja

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Desperados 3: Dotrzyj wszystkimi bohaterami do wioski, 11 Misja - solucja Desperados 3 poradnik, solucja

11 Misja - Burn the Queen - solucja, opis przejścia

Na tej stronie poradnika do gry Desperados 3 znajdziesz pierwszą część opisu przejścia misji 11 - Burn the Queen. Nasza solucja omawia jak bezpiecznie przejść wszystkimi grywalnymi postaciami przez bagna. Ma to na celu dotarcie do wioski, w której zalicza się główne cele dotyczące uratowania więźniów i podpalenia Królowej.

Bohaterowie rozpoczynają tę misję rozdzieleni - Hector i Isabelle znajdują się w południowo-wschodniej części bagien (M11,1), a Cooper i McCoy startują na zachodnim krańcu mapy (M11,2). Wszyscy członkowie drużyny docelowo muszą znaleźć się w wiosce (M11,12). Bohaterowie mogą docierać do wioski w dowolnej kolejności i do woli możesz się też między nimi przełączać. Nie musisz podążać bardzo dokładnie w oparciu o niniejszy opis przejścia.

W naszej solucji do misji 11 znajdują się odwołania do mapy atlasu świata, którą znajdziesz na pierwszej stronie tego rozdziału. Przykładowo oznaczenie (M11,5) informuje o tym, że powinieneś odszukać niebieski punkt o numerze 5 na mapie misji 11.

Doprowadzenie Hectora i Isabelle do wioski

Niedaleko miejsca rozpoczęcia misji znajdują się śpiący przeciwnik oraz wartownik patrolujący okolicę wraz z psem obronnym (M11,3) - Desperados 3: Dotrzyj wszystkimi bohaterami do wioski, 11 Misja - solucja - Desperados 3 - poradnik do gry

Niedaleko miejsca rozpoczęcia misji znajdują się śpiący przeciwnik oraz wartownik patrolujący okolicę wraz z psem obronnym (M11,3). Od samego początku opisywanego etapu pamiętaj o tym żeby unikać biegania w płytkiej wodzie - będzie to generowało dodatkowy hałas i może zaalarmować okolicę. Do wody możesz wchodzić, ale przemieszczaj się w pozycji przykucniętej.

Obu bandytów możesz pozbyć się polegając na wnykach na niedźwiedzie - śpiącego przeciwnika odciągnij gwizdaniem, a w przypadku patrolującego rozstaw wnyki na trasie przemarszu. Ważne jest to żeby dodatkowo zaczaić się od tyłu i zabić psa obronnego zanim zacznie szczekać i doprowadzi do wszczęcia alarmu w okolicy.

Na północ od miejsca startu Hector i Isabelle natrafią na wrak parowca (M11,4) i w okolicy tej przebywa wielu wrogów - Desperados 3: Dotrzyj wszystkimi bohaterami do wioski, 11 Misja - solucja - Desperados 3 - poradnik do gry

Na północ od miejsca startu Hector i Isabelle natrafią na wrak parowca (M11,4) i w okolicy tej przebywa wielu wrogów. Ponownie pilnuj się podczas przechodzenia w płytkiej wodzie. Najbardziej musisz tu uważać na przeciwnika stojącego na dachu wraku parowca, bo dysponuje on dużym polem widzenia. Działaj poza jego zasięgiem lub wykorzystuj okoliczne skały i inne przeszkody.

Okolicę tę powinien patrolować Long Coat. Możesz tu zastosować opisaną na poprzedniej stronie poradnika sztuczkę celowego pozostawienia śladów butów na błocie. Pozwoli ci to odciągnąć Long Coata od reszty wrogów. Zaplanuj to w miejscu, w którym Hector będzie mógł go zabić pozostając niewykrytym.

Kieruj się na północny-zachód - Desperados 3: Dotrzyj wszystkimi bohaterami do wioski, 11 Misja - solucja - Desperados 3 - poradnik do gry

Kieruj się na północny-zachód. Po drodze pojawi się okazja do wdrapania się Isabelle po bluszczu i dotarcia do skalnej półki z wielkim głazem (M11,5). Możesz zepchnąć ten głaz po to żeby zabić 2 lub 3 przeciwników. Akcja ta zostanie oczywiście potraktowana jako nieszczęśliwy wypadek.

Dobrym pomysłem jest połączenie zepchnięcia głazu z pozbywaniem się innych wrogów, którzy przyjdą zbadać miejsce wypadku. Ich eliminowaniem nadal może zajmować się Isabelle (bardzo przyda się tu umiejętność Połączenie) lub w międzyczasie podprowadzić tu również Hectora.

Do południowej części wioski prowadzą dwa główne przejścia (M11,6) - zaznaczyliśmy je na dołączonym obrazku - Desperados 3: Dotrzyj wszystkimi bohaterami do wioski, 11 Misja - solucja - Desperados 3 - poradnik do gry

Do południowej części wioski prowadzą dwa główne przejścia (M11,6) - zaznaczyliśmy je na dołączonym obrazku. Z głównego wejścia może skorzystać obu bohaterów. Bluszcz znajdujący się na północ od niego jest "zarezerwowany" dla Isabelle.

Po dotarciu Hectorem i Isabelle do wioski warto podjąć próbę odciągnięcia kolejnego przeciwnika Long Coat dzięki śladom na błocie. Ułatwi ci to dalszą część misji po tym jak pojawią się tu Cooper i McCoy. Odciągnij Long Coata na wschód żeby nie dać się zauważyć południowemu snajperowi ani żadnym innym wrogom.

Doprowadzenie Coopera i McCoy'a do wioski

Cooper i McCoy mają trudniejszy start od Hectora i Isabelle - Desperados 3: Dotrzyj wszystkimi bohaterami do wioski, 11 Misja - solucja - Desperados 3 - poradnik do gry

Cooper i McCoy mają trudniejszy start od Hectora i Isabelle. W okolicy przebywa wielu wrogów i z racji na mocno ograniczony teren działań przekradanie się obok nich będzie trudne. Eliminowanie wrogów rozpocznij od wartownika na południe od miejsca startu (odwróć jego uwagę torbą lekarską) i snajpera ze wschodniej konstrukcji (M11,7).

W przypadku snajpera użyj pistoletu Buntline McCoy'a, przyc czym ważne jest to żeby moment jego śmierci nie został odnotowany przez innego snajpera podróżującego po okolicznych kładkach (M11,8).

Chodzącego snajpera z górnych kładek (M11,8) również możesz zastrzelić - Desperados 3: Dotrzyj wszystkimi bohaterami do wioski, 11 Misja - solucja - Desperados 3 - poradnik do gry

Chodzącego snajpera z górnych kładek (M11,8) również możesz zastrzelić. Dokonaj tego gdy będzie na patrolu z dala od trzech pozostałych snajperów. Bardzo wskazane jest dotarcie na wspomniane kładki. Możesz skorzystać z jednej z dwóch drabin, przy czym w drodze do nich musisz uważać na zwykłych bandytów oraz na psa obronnego (zaczekaj aż wyruszy na południe i podążać ja za nim).

Po dotarciu do kładek możesz w łatwy sposób zabić wszystkich 3 snajperów - żaden z nich nie rusza się z miejsca. Znajdziesz tu też skrzynkę z amunicją do Buntline'a, która ułatwi ci dalszą grę.

Kieruj się bohaterami na południowy-wschód - Desperados 3: Dotrzyj wszystkimi bohaterami do wioski, 11 Misja - solucja - Desperados 3 - poradnik do gry

Kieruj się bohaterami na południowy-wschód. Większości przeciwników łatwo możesz się pozbywać, np. polegając na łączonych atakach w trybie Showdown Mode czy odwracając uwagę wrogów torbą lekarską. Wyjątkiem jest przeciwnik w ponczo pilnujący wąskiego przejścia (M11,9). Polecamy zastrzelić go z wykorzystaniem Buntline'a.

Na zachód od wspomnianego przeciwnika rozstawionych jest 3 innych wrogów, ale ich możesz zignorować. Przebywa tu też kolejny pies, ale tak samo jak w przypadku poprzedniego wystarczy odczekać aż wyruszy w inną stronę.

Nieco dalej spotkasz dwóch przeciwników - Desperados 3: Dotrzyj wszystkimi bohaterami do wioski, 11 Misja - solucja - Desperados 3 - poradnik do gry

Nieco dalej spotkasz dwóch przeciwników. Zaatakowanie ich jest łatwe, ale musisz uważać na Long Coata rozstawionego na wschód od tego miejsca (M11,11). Zaatakuj jego kolegów gdy będą znajdowali się poza zasięgiem jego pola widzenia.

Cooper ani McCoy nie mogą niestety zamordować Long Coata. Rozwiązaniem tego problemu jest skorzystanie z górnego przejścia (M11,11), które pozwala go ominąć. Alternatywnie możesz przełączyć się na Isabelle i Hectora i po oczyszczeniu południowej części wioski dotrzeć w to miejsce Hectorem. Będzie on mógł zabić lub ogłuszyć Long Coata.