Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Desperados 3 - poradnik, solucja

Desperados 3 - poradnik, solucja

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Desperados 3: Porady na start Desperados 3 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika możesz znaleźć zestaw porad na start do gry Desperados 3. Przygotowaliśmy wskazówki i podpowiedzi na temat najważniejszych mechanik rozgrywki oraz tych elementów gry, które mogą być trudniejsze do zrozumienia. Nasz poradnik powinien być szczególnie pomocny w ukończeniu początkowych etapów kampanii.

Niektóre spośród opisanych poniżej tematów szerzej omówiliśmy na osobnych stronach przewodnika. Dokładne opisy konkretnych scen i zadań znajdziesz z kolei w naszym opisie przejścia gry.

Wybierz na początek normalny lub wysoki poziom trudności

Desperados III oferuje cztery poziomy trudności - niski, średni, wysoki oraz najwyższy (Desperado) - Desperados 3: Porady na start - Desperados 3 - poradnik do gry

Desperados III oferuje cztery poziomy trudności - niski, średni, wysoki oraz najwyższy (Desperado). Na potrzeby ukończenia gry po raz pierwszy rekomendujemy normalny lub wysoki poziom. Normalny poziom trudności to lepszy wybór jeśli nie miałeś styczności z poprzednimi częściami Desperados ani z poprzednią produkcją studia Mimimi - Shadow Tactics. Wysoki poziom trudności jest wskazany jeśli masz już jakieś doświadczenie z serią Desperados lub ogólnie z gatunkiem gier, który ona reprezentuje. Warto zaznaczyć, że gra przyznaje odznakę (wyzwanie) za ukończenie każdej misji na wysokim poziomie trudności

Niski poziom trudności (Beginner) jest naszym zdaniem zbyt mało wymagający żeby można było czerpać przyjemność z przechodzenia gry po raz pierwszy. Może się on natomiast doskonale nadać do odblokowywania pominiętych odznak / wyzwań podczas ponownego rozgrywania ukończonych już etapów.

Najwyższy poziom trudności Desperado jest zarezerwowany dla osób, które doskonale znają już grę i świetnie opanowały wydawanie poleceń bohaterom. Nie polecamy go wybierać jeśli to twoja pierwsza próba ukończenia danego etapu.

Polegaj na szybkich i manualnych zapisach stanu gry

W pecetowej wersji gry Desperados 3 możesz tworzyć zarówno manualne jak i szybkie zapisy - Desperados 3: Porady na start - Desperados 3 - poradnik do gry

W pecetowej wersji gry Desperados 3 możesz tworzyć zarówno manualne jak i szybkie zapisy. Polegaj na wszystkich dostępnych rodzajach sejwów żeby starać się jak najlepiej zabezpieczyć przed ewentualną przegraną. W Desperados III bardzo łatwo można popełnić błąd czy coś przeoczyć - możesz zostać wykryty przez przeciwnika, którego nie zauważyłeś, zdemaskowany podczas włamywania się lub przenoszenia ciała, czy doprowadzić do zawalenia jakiegoś celu misji lub wyzwania. Szybkie sejwy radzimy wykonywać na bieżąco, zaś normalne tworzyć przed i/lub po ważnych scenach.

Domyślnie w opcjach gry włączony jest Save Reminder, który przypomina o tym, że upłynęła określona ilość czasu od ostatniego zapisu. Co więcej możesz regulować częstotliwość pojawiania się okienek z przypomnieniem (domyślnie jest to 1 minuta). To doskonały asystent, dzięki któremu rzadziej znajdziesz się w sytuacji utraty dużej części postępów w wyniku braku dysponowania "świeżymi" sejwami.

Jak najczęściej aktywuj opcję podświetlania obiektów i postaci

Jedną z najbardziej pomocnych opcji w grze Desperados III jest możliwość podświetlenia interaktywnych rzeczy i postaci z otoczenia poprzez pojedyncze wciśnięcie klawisza - Desperados 3: Porady na start - Desperados 3 - poradnik do gry

Jedną z najbardziej pomocnych opcji w grze Desperados III jest możliwość podświetlenia interaktywnych rzeczy i postaci z otoczenia poprzez pojedyncze wciśnięcie klawisza. Jako że akcja gry ukazywana jest w rzucie izometrycznym i umożliwia prowadzenie rozgrywki także z mocno oddaloną kamerą łatwo jest coś ważnego przeoczyć.

Na podświetlenie obiektów z otoczenia radzimy decydować się w momencie rozpoczęcia misji (wstępnie zapoznaj się z całą mapą) oraz przed wkroczeniem do każdej większej lokacji na mapie. Zwracaj szczególną uwagę na przeciwników, miejsca do wspinaczki oraz interaktywne przedmioty. Bardzo istotna jest ta ostatnia kategoria - interaktywnymi obiektami mogą być np. przedmioty questowe nadające się do zabrania (jak chociażby trucizna) czy konstrukcje pozwalające na aranżowanie wypadków z udziałem przeciwników (jak choćby fragment ściany nadający się do przewrócenia).

Używaj przede wszystkim umiejętności o nieskończonej ilości użyć

Każdy z bohaterów gry Desperados 3 dysponuje umiejętnościami limitowanymi oraz o nieskończonej ilości użyć - Desperados 3: Porady na start - Desperados 3 - poradnik do gry

Każdy z bohaterów gry Desperados 3 dysponuje umiejętnościami limitowanymi oraz o nieskończonej ilości użyć. Do pierwszej grupy zaliczają się przede wszystkim różnego rodzaju odmiany broni palnej. Po wyczerpaniu zapasów amunicji musisz zaprzestać korzystania z broni lub odnaleźć na mapie skrzynię z zapasami amunicji (zaznaczyliśmy lokalizacje skrzynek na mapach naszego atlasu świata)

Z umiejętności o nieskończonej ilości użyć nie można niestety korzystać bez żadnych ograniczeń i musisz o tym pamiętać żeby nagle nie znaleźć się w sytuacji, w której pomimo chęci szybkiego aktywowania danej zdolności gra na to nie pozwoli. W grze można wyróżnić dwa główne rodzaje ograniczeń. Niektóre elementy ekwipunku trzeba ponownie zabrać po tym jak zostaną użyte - dotyczy to m.in. noży rzucanych przez Coopera, torby lekarskiej McCoy'a, czy wnyków na niedźwiedzie rozstawianych na ziemi przez Hectora. Drugim ograniczeniem jest to, że umiejętność może wymagać czasu na odnowienie. Nie możesz więc np. gwizdać Hectorem co sekundę, tylko musisz odczekać aż zapełni się "zegar" na ikonie umiejętności sygnalizując możliwość jej ponownej aktywacji. Podsumowując - nawet jeśli wybierasz "nielimitowaną" umiejętność dobrze zaplanuj moment jej użycia żeby możliwie jak najlepiej ją wykorzystać.

Korzystaj z tego, że możesz do woli obracać kamerę i przybliżać widok

Pomimo zastosowania rzutu izometycznego mapy w Desperados 3 są w pełni trójwymiarowe i mogą być oglądane z dowolnej strony - Desperados 3: Porady na start - Desperados 3 - poradnik do gry

Pomimo zastosowania rzutu izometycznego mapy w Desperados 3 są w pełni trójwymiarowe i mogą być oglądane z dowolnej strony. Dobrze jest o tym pamiętać już od początkowych misji, gdyż obracanie kamery (w wersji na PC przytrzymaj ALT i poruszaj myszką) oraz przybliżanie kamery (w wersji na PC używaj rolki myszy) bardzo ułatwiają wykonywanie wielu zadań.

Obracanie kamery przydaje się gdy duże obiekty zasłaniają jakiś fragment mapy - mogą to być np. budynek czy duże skały. Jest to szczególnie istotne w lokacjach gęsto okupowanych przez przeciwników, gdyż dzięki zmianie pozycji kamery będziesz mógł dostrzec wroga, który wcześniej był niewidoczny. Przybliżanie kamery przydaje się w pomieszczeniach i gdy "polujesz" na małe obiekty, np. na niewielkich rozmiarów przedmioty questowe nadające się do zabrania. Zoom bardzo ułatwi ci wykonywanie założeń misji we wszelakiego rodzaju ciasnych lokacjach, w których bohaterowie mają mocno ograniczoną swobodę ruchu.

Mini-mapa może zostać powiększona

Domyślna wersja mini-mapy w grze Desperados III nie jest zbyt czytelna, ale istnieją na szczęście aż dwa różne warianty powiększenia mapy - Desperados 3: Porady na start - Desperados 3 - poradnik do gry

Domyślna wersja mini-mapy w grze Desperados III nie jest zbyt czytelna, ale istnieją na szczęście aż dwa różne warianty powiększenia mapy. Możesz przede wszystkim wcisnąć klawisz wyświetlenia nieco większej wersji mini-mapy (w wersji na PC wciśnij M), dzięki której łatwiej będzie ci ustalić aktualne położenie bohaterów.

Najbardziej pomocna jest duża mapa wyświetlana na ekranie pauzy. Dzięki niej możesz w łatwy sposób rozeznać się w sytuacji i przede wszystkim poznać dokładne rozmieszczenie przeciwników. Może ci ona też ułatwić planowanie trasy przemarszu. Dobrym pomysłem jest zerkanie na tę największą wersję mapy za każdym razem gdy pauzujesz grę z myślą o zapisaniu aktualnych postępów.

Tryb Showdown Mode bardzo pomaga w pozbywaniu się niewygodnych celów

Dla przypomnienia działanie trybu Showdown Mode w Desperados III polega na możliwości nagrania jakiejś akcji (np - Desperados 3: Porady na start - Desperados 3 - poradnik do gry

Dla przypomnienia działanie trybu Showdown Mode w Desperados III polega na możliwości nagrania jakiejś akcji (np. rzutu nożem, zagwizdania) po to żeby ją następnie uaktywnić wciśnięciem pojedynczego klawisza. Showdown Mode może być używany do planowania akcji pojedynczego bohatera, ale najlepiej sprawdza się gdy do działania zaangażuje się 2 lub wiecej grywalnych postaci.

Showdown Mode mocno premiuje wykazywanie się dużą kreatywnością. Możesz dla przykładu jednocześnie pozbyć się dwóch wzajemnie obserwujących się przeciwników, odwrócić uwagę grupy przeciwników po to żeby drugi bohater mógł się szybko przekraść za ich plecami, czy zdecydować się na "połączenie" umiejętności różnych bohaterów (np. zagwizdanie bohaterem 1 i użycie broni bohatera 2 do zamordowania przeciwnika, który zareagował na hałas).

Wiele dobrych zastosowań dla trybu Showdown Mode uwzględniliśmy w naszym opisie przejścia gry. Nie bój się oczywiście eksperymentowania na własną rękę po to żeby ułatwić sobie lub uprzyjemnić rozgrywkę.

Poświęć trochę czasu żeby ustalić jakimi trasami podróżują przeciwnicy

Wrogów w grze Desperados 3 można podzielić m - Desperados 3: Porady na start - Desperados 3 - poradnik do gry

Wrogów w grze Desperados 3 można podzielić m.in. na tych, którzy przez cały czas nie ruszają się z miejsca oraz na tych, którzy podróżują po okolicy. W zależności od przeciwnika może on być zajęty patrolowaniem danej lokacji lub np. wykonywać pracę i przenosić worki z lokacji A do lokacji B.

Radzimy zawsze na chwilę zatrzymać się w każdym nowym miejscu i prześledzić marszruty przeciwnków będących w ruchu. Zaobserwuj pomiędzy jakimi lokacjami podróżuje dany wróg oraz czy zatrzymuje się w nich na dłużej (np. po to żeby porozmawiać z kolegą). Działanie to ma na celu przede wszystkim uniknięcie przypadkowego wykrycia. Nawet jeśli w danym momencie przebywasz w bezpiecznym miejscu to za kilka sekund może spoglądać tu jakiś przeciwnik. W dalszej części gry śledzenie tras patroli pomaga też w planowaniu łączonych ataków w oparciu o tryb Showdown Mode lub w używaniu umiejętności o charakterze obszarowym (np. zaatakowanie wrogów atakiem obszarowym dopiero gdy ustawią się blisko siebie).

W grze dostępna jest opcja przyśpieszania upływu czasu (w wersji na PC wciśnij klawisz X). Może ci ona uprzyjemnić rozgrywanie misji, gdyż dzięki niej nie trzeba czekać aż przeciwnik pokona całą trasę patrolu poruszając się z normalną szybkością.

Ogłuszonych przeciwników trzeba szybko wiązać!

Często popełnianym błędem w grze Desperados 3 może być pozostawienie w spokoju przeciwnika, który został ogłuszony - Desperados 3: Porady na start - Desperados 3 - poradnik do gry

Często popełnianym błędem w grze Desperados 3 może być pozostawienie w spokoju przeciwnika, który został ogłuszony. Wrogowie są w stanie obudzić się i mogą wtedy wszcząć alarm. Po tym jak dany przeciwnik zostanie ogłuszony nad jego głową pojawią się gwiazdki. Wyczerpujący się okrągły żółty pasek informuje kiedy przeciwnik odzyska zmysły.

Jeśli masz w planach przechodzenie gry ogłuszając wiele postaci, to wyrób sobie nawyk związywania ogłuszonych wrogów (uwaga - nie każda grywalna postać dysponuje tą umiejętnością). To jedyna gwarancja, że przeciwnik nie zdoła się oswobodzić i zaalarmować innych postaci. Związanego wroga możesz oczywiście dodatkowo przenieść i np. schować w krzakach. Jeżeli nie masz przeciwko zabijaniu osób, to ogłuszonego wroga możesz zamordować zanim się przebudzi. Najlepiej tego dokonać z użyciem jakiejś broni do walki wręcz lub zrzucając ciało nieprzytomnego przeciwnika w przepaść.

Nie atakuj wrogów będących w polu widzenia innych osób

Jedną z najważniejszych mechanik w Desperados III są stożki symbolizujące pola widzenia postaci - Desperados 3: Porady na start - Desperados 3 - poradnik do gry

Jedną z najważniejszych mechanik w Desperados IIIstożki symbolizujące pola widzenia postaci. Możesz je bez żadnych ograniczeń sprawdzać po zaznaczeniu jakiegoś przeciwnika lub cywila (w wersji na PC kliknij PPM na postaci). "Pełny" kolor ryzyko stuprocentowe ryzyko wykrycia, a kolor przerywany liniami szansę wykrycia tylko jeśli twój bohater nie będzie kucał. Zanim kogoś zaatakujesz sprawdź pola widzenia innych osób z okolicy. Jest duża szansa, że mogą się pokrywać i wtedy atak na taką osobę doprowadzi do niemal natychmiastowego wszczęcia alarmu. Problem ten możesz rozwiązywać np. odwracając uwagę przeciwników lub używając trybu Showdown Mode żeby pozbyć się ich w tym samym czasie.

Inną ciekawą funkcją jest stawianie markerów symbolizowanych przez ikonę oka. Pozwalają one na zidentyfikowanie wszystkich wrogów spoglądających w dane miejsce. Jest to doskonała technika do upewniania się czy wykonanie jakiejś "zakazanej akcji" w danej lokacji będzie w pełni bezpieczne.

Pamiętaj, że cywile także mogą wszcząc alarm jeśli odnotują moment ataku na jakiegoś przeciwnika. Nie ignoruj ich i również sprawdzaj jak prezentują się ich pola widzenia.

Nie pozostawiaj żadnych ciał na widoku

Jednym z najczęstszych powodów niezamierzonego wszczęcia alarmu w grze Desperados 3 jest odnalezienie przez kogoś ciała związanej lub zamordowanej osoby - Desperados 3: Porady na start - Desperados 3 - poradnik do gry

Jednym z najczęstszych powodów niezamierzonego wszczęcia alarmu w grze Desperados 3 jest odnalezienie przez kogoś ciała związanej lub zamordowanej osoby. Może do tego dojść z opóźnieniem np. jeśli ciało zostało odkryte przez osobę zajętą patrolowaniem okolicy albo gdy w wyniku wydarzeń fabularnych na mapie pojawiły się nowe postacie lub "stare" rozeszły się.

Zawsze dbaj o to żeby chować ciała eliminowanych osób. Najprościej można to osiągnąć chowając je w krzakach lub w sianie - ciało takie "zniknie" i nie może już później zostać wykryte nawet jeśli któryś z wrogów wejdzie do krzaków. Bardzo skuteczne są też metody wrzucania ciał do studni oraz zrzucania ich w przepaść. Ciała chowaj za dużymi przeszkodami tylko jeśli nie masz innego wyjścia, tzn. jeśli okolica jest pilnie strzezona i nie ma w pobliżu krzaków itp. Staraj się też ostrożniej eksplorować dalej tego typu miejsca żeby nikt nie pojawił się nagle w miejscu gdzie leży ciało

Przydatna uwaga - Hector jest najsilniejszym spośród bohaterów i może jednocześnie przenosić dwa ciała. Jeśli jest to możliwe korzystaj z jego usług żeby szybciej pozbywać się zaatakowanych osób.

Możesz skuteczniej unikać wykrycia rozstawiając się nad przeciwnikami

Jedną z ciekawych zależności w grze Desperados 3 jest to, że znajdując się nad przeciwnikiem możesz łatwiej unikać wykrycia lub łatwiej się do niego zbliżyć - Desperados 3: Porady na start - Desperados 3 - poradnik do gry

Jedną z ciekawych zależności w grze Desperados 3 jest to, że znajdując się nad przeciwnikiem możesz łatwiej unikać wykrycia lub łatwiej się do niego zbliżyć. Nie oznacza to, że będąc nad wrogiem sterowana postać nagle staje się dla niego "niewidzialna". Nadal możesz zostać wykryty, ale jeśli tylko twoja postać stoi wyprostowana. Wystarczy na szczęście kucnąć żeby zneutralizować to potencjalne zagrożenie.

Nad przeciwnikami możesz się znaleźć odnajdując różnego rodzaju drabiny, ściany z bluszczu czy wejścia do budynków pozwalające dotrzeć na piętro. Niektóre budynki umożliwiają też wyjście na ich zewnętrzne balkoniki. Warto zaznaczyć, że wysoko położone półki i dachy można wykorzystywać nie tylko do unikania wykrycia i przekradania się obok wrogów, ale też do sprawnego eliminowania przeciwników. Twoje postacie mogą zeskakiwać na stojących pod nimi wrogów i niweluje to konieczność zakradania się do nich polegając na klasycznych metodach.