Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Desperados 3 - poradnik, solucja

Desperados 3 - poradnik, solucja

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Desperados 3: Najlepsze umiejętności - który bohater? Desperados 3 poradnik, solucja

W grze Desperados 3 każda z grywalnych postaci dysponuje własnymi unikalnymi umiejętnościami. Na tej stronie poradnika podpowiadamy które umiejętności są najlepsze. Wybraliśmy po kilka najbardziej przydatnych umiejętności dla każdego bohatera. Regularne poleganie na tych zdolnościach będzie mogło ci ułatwić zaliczanie misji.

Jeśli jakaś umiejętność szczególnie przypadła ci do gustu to niestety nie licz na to, że będziesz mógł z niej korzystać przez całą grę. W większości misji gry pojawiają się jedynie wybrani bohaterowie. Ponadto gra na różne sposoby ogranicza korzystanie z najpotężniejszych umiejętności.

Pełną listę pasywnych i aktywnych zdolności znajdziesz w osobnym rozdziale naszego poradnika - Grywalni bohaterowie i ich umiejętności.

Najlepsze umiejętności Coopera

Jedną z bardziej przydatnych umiejętności Coopera jest rzut nożem - Desperados 3: Najlepsze umiejętności - który bohater? - Desperados 3 - poradnik do gry

Jedną z bardziej przydatnych umiejętności Coopera jest rzut nożem. Możesz z jego pomocą pozbywać się niewygodnych pojedynczych przeciwników, jak również wykorzystywać nóz w atakach łączonych z innymi bohaterami w oparciu o tryb Showdown Mode. "Gadżet" ten ma niestety dwie dość irytujące wady. Po pierwsze rzucony nóż należy odzyskać poprzez dotarcie do zwłok przeciwnika. Po drugie atak z wykorzystaniem rzuconego noża jest dość głośny. Rzucanie niespecjalnie sprawdzi się więc w lokacjach z przeciwnikami rozstawionymi blisko siebie. Lepiej jest wtedy podejść do danego wroga i osobiście wbić nóż w jego ciało - będzie to o wiele cichsze.

Cooper dysponuje fałszywą monetą, którą można wykorzystywać do odwracania uwagi przeciwników. Jest to bardzo prosty w obsłudze gadżet - wystarczy wycelować monetą w obszar po bokach lub za danym przeciwnikiem. Warto zaznaczyć, że moneta tylko na krótką chwilę dezorientuje przeciwników w ponczo i trzeba ich znacznie szybciej omijać.

Najlepsze umiejętności McCoya'a

McCoy dysponuje dość potężnym gadżetem - fiolką z gazem bagiennym (Swamp Gas Vial) - Desperados 3: Najlepsze umiejętności - który bohater? - Desperados 3 - poradnik do gry

McCoy dysponuje dość "potężnym" gadżetem - fiolką z gazem bagiennym (Swamp Gas Vial). Pozwala ona pozbawić chwilowo przytomności wszystkich wrogów, którzy znaleźli się w zaatakowanym obszarze. Przedmiot ten najlepiej się sprawdza do eliminowania dużych grup oraz patroli, czyli takich, które składają się z co najmniej 3 wrogów. Pamiętaj jednak o 2 ograniczeniach - McCoy ma tylko od 1 do kilku fiolek w inwentarzu i ogłuszonych przeciwników trzeba szybko związać lub dobić. Jeśli ogłuszyłeś więcej niż 3 osoby to poproś o pomoc innego bohatera żeby zdążyć ich wszystkich zneutralizować zanim się obudzą.

Bardzo pomocny jest też pistolet z lunetą (Buntline) McCoy'a. To idealny gadżet do eliminowania snajperów i innych wrogów stojących na trudno dostępnych półkach czy wieżach. Zaletą tej broni jest to, że moment śmierci przeciwnika nie powinien zostać odnotowany. W momencie oddawania strzału stój z daleka od wrogów żeby nie zaalarmował ich dźwięk wystrzału.

Najlepsze umiejętności Hectora

Hector dysponuje przede wszystkim dwoma umiejętnościami, które świetnie sprawdzają się używając ich jedna po drugiej - Desperados 3: Najlepsze umiejętności - który bohater? - Desperados 3 - poradnik do gry

Hector dysponuje przede wszystkim dwoma umiejętnościami, które świetnie sprawdzają się używając ich jedna po drugiej. Są to gwizdanie, dzięki któremu możesz "nakłaniać" wrogów do opuszczania posterunków i badania źródeł podejrzanych dźwięków, oraz wnyki na niedźwiedzie, które zabijają postać w momencie jej złapania. Możesz w rezultacie rozstawiać wnyki i w tym samym miejscu aktywować gwizdanie. Warto pamiętać, że Hector dysponuje tylko jedną pułapką, a więc wnyki trzeba ponownie zabrać gdy przestaną być potrzebne.

Bardzo przydatną zdolnością Hectora jest też to, że jako jedyny może eliminować wrogów Long Coats, czyli najbardziej "elitarnych" przeciwników z całej gry. W zależności od upodobań możesz ogłuszyć Long Coata w walce wręcz lub użyć toporka Hectora do zabicia go.

Najlepsze umiejętności Kate

Zdecydowanie najbardziej pożyteczną umiejętnością Kate jest możliwość zakładania przebrań - Desperados 3: Najlepsze umiejętności - który bohater? - Desperados 3 - poradnik do gry

Zdecydowanie najbardziej pożyteczną umiejętnością Kate jest możliwość zakładania przebrań. Po skorzystaniu z przebrania Kate jest w stanie bezproblemowo omijać wszystkich przeciwników za wyjątkiem "elitarnych" wrogów Long Coats oraz psów obronnych. Z przebrania można korzystać przez dowolną ilość czasu - nie "zużywa się" i zdolność nie potrzebuje czasu na regenerację. Jedyną wadą jest konieczność zdobycia przebrania zanim będzie go można zacząć używać.

Z używaniem przebrania bezpośrednio powiązana jest druga świetna umiejętność bohaterki - zagadywanie przeciwników. Kate może flirtować z wrogami i dodatkowo odciągać ich w ustronne miejsca. Są to świetne opcje w tych sytuacjach, w których z Kate podróżują inni bohaterowie. Możliwe jest "oczyszczenie" dla nich trasy przemarszu lub wyeliminowanie wrogów w bardziej ustronnym miejscu. Flirtowanie nie działa niestety na przeciwników w ponczo ani na kobiety-rewolwerzystki (Gunwoman). Mimo to jest to bardzo użyteczna funkcja.

Najlepsze umiejętności Isabelle

Dwie najlepsze umiejętności Isabelle są bezpośrednio powiązane są z jej mocami voodoo - Desperados 3: Najlepsze umiejętności - który bohater? - Desperados 3 - poradnik do gry

Dwie najlepsze umiejętności Isabelle są bezpośrednio powiązane są z jej "mocami voodoo". Szamanka dysponuje przede wszystkim mocą kontroli umysłu - możesz opętać przeciwnika będącego w zasięgu zdolności i zacząć nim osobiście sterować. Dwa główne zastosowania dla tej zdolności to możliwość pozyskania niedostępnych przedmiotów (np. kluczy z pilnowanych lokacj) oraz atakowanie innych wrogów bez osobistego angażowania się w walki. Kontrola umysłu ma niestety bardzo ograniczoną liczbę użyć, ale możesz rozglądać się za skrzyniami z zapasami żeby pozyskać dodatkowe użycia umiejętności.

Druga moc Isabelle to łączenie dusz przeciwników. Możesz połączyć dwóch wrogów rozstawionych blisko siebie, dzięki czemu będą identycznie reagowali na ataki bohaterów. W uproszczeniu - ogłuszenie lub zabicie przeciwnika 1 automatycznie ogłuszy lub zabije przeciwnika 2. Bardzo się to przydaje w tych miejscach, w których wrogowie stoją blisko siebie i/lub wzajemnie się obserwują. Zdolność ta nie jest limitowana, choć w przerwach pomiędzy używaniem jej musisz leczyć Isabelle (to samo tyczy się kontroli umysłu).