Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Desperados 3 - poradnik, solucja

Desperados 3 - poradnik, solucja

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Desperados 3: Cywile, misja 2 - jak uratować wszystkich? Desperados 3 poradnik, solucja

Ta strona poradnika do gry Desperados 3 podpowiada jak uratować wszystkich cywilów w misji 2 - Running Late on Payday. Jest 5 grup niewinnych osób do ocalenia. Udzielenie im wszystkim pomocy nagrodzone zostanie odznaką (wyzwaniem) i przybliży cię do zaliczenia etapu w 100 procentach.

Kompletną solucję do misji 2 kampanii znajdziesz w naszym opisie przejścia gry.

Pomaganie cywilom nie jest wymagane do ukończenia misji 2 i nie zawalisz etapu jeśli ktoś z nich zginie - Desperados 3: Cywile, misja 2 - jak uratować wszystkich? - Desperados 3 - poradnik do gry

Pomaganie cywilom nie jest wymagane do ukończenia misji 2 i nie zawalisz etapu jeśli ktoś z nich zginie. Warto się jednak postarać, gdyż ocalenie wszystkich niewinnych osób jest częścią jednego z wyzwań tego poziomu. Ukończenie wszystkich wyzwań jest z kolei wymagana do uznania danej misji za zaliczoną w 100%.

Miejsca odnajdywania kolejnych grup cywilów pokazuje powyższa mapa. Nie musisz oczywiście ich ratować w kolejności identycznej do naszej numeracji. Dokładne informacje jak ocalić wszystkie niewinne osoby znajdziesz w zamieszczonych poniżej opisach poszczególnych punktów.

Punkt 1 - Musisz przejść przez tę lokację w drodze do lokomotywy i zawalonego tunelu - Desperados 3: Cywile, misja 2 - jak uratować wszystkich? - Desperados 3 - poradnik do gry

Punkt 1 - Musisz przejść przez tę lokację w drodze do lokomotywy i zawalonego tunelu. Zauważysz, że jeden z bandytów strzela do ukrywających się za skałami osób. Najłatwiej jest użyć jednego z rewolwerów Coopera do zastrzelenia tej postaci zza skały. Spodziewaj się jednak, że śmierć bandyty odnotuje jego kolega stojący na górze obok wagonów. Zastrzel go z użyciem drugiego z rewolwerów będących na wyposażeniu Coopera. Nie próbuj czekać z przeładowaniem pierwszej broni, bo prawie na pewno nie zdążysz.

Punkt 2 - Zakładnicy przetrzymywani są w obszarze z aż pięcioma bandytami - Desperados 3: Cywile, misja 2 - jak uratować wszystkich? - Desperados 3 - poradnik do gry

Punkt 2 - Zakładnicy przetrzymywani są w obszarze z aż pięcioma bandytami. Spotkasz ich w drodze na północ. Bandytami proponujemy zajmować się w kolejności pokazanej na dołączonym obrazku:

  1. Przeciwnik 1 ma założone ponczo i podróżuje wzdłuż krawędzi klifu. Zaczekaj aż przejdzie maksymalnie na południe i zaatakuj go od tyłu w momencie gdy będzie szedł obok worków z piaskiem. Zagwarantuje to, że atak nie zostanie zauważony przez drugiego z przeciwników w ponczo. Zaczekaj na dobry moment do przeniesienia ciała do krzaków.
  2. Użyj torby lekarskiej oraz monety do nakłonienia przeciwnika 2 do obrócenia się o 180 stopni i oddalenia się od reszty wrogów. Pozbądź się go w dowolny sposób i schowaj jego ciało w krzakach.
  3. Ponownie użyj torby lekarskiej i monety, tym razem do zwrócenia uwagi przeciwnika 3. Zadbaj o to żeby torba leżała za skałami i znajdowała się poza zasięgiem widzenia przeciwnika w ponczo.
  4. Zajdź od tyłu przeciwnika 4 (drugiego w ponczo) i pozbądź się go w dowolny sposób.
  5. Wyeliminuj w dowolny sposób kucającego przeciwnika 5.
Punkt 3 - Dwie kolejne osoby trzymane są na muszce w obszarze na lewo od lokomotywy - Desperados 3: Cywile, misja 2 - jak uratować wszystkich? - Desperados 3 - poradnik do gry

Punkt 3 - Dwie kolejne osoby trzymane są na muszce w obszarze na lewo od lokomotywy. Nie śpiesz się z pozbyciem celującego w nich bandyty, bo łatwo można w ten sposób wszcząć alarm. Na pobliskim wzgórzu stoi przeciwnik w ponczo i obserwuje okolicę. Najlepiej jest go zastrzelić z Buntline'a (bez obaw - nikt nie zauważy momentu jego śmierci i nie znajdzie jego zwłok). Jeśli nie jest to możliwe, to ratunek cywilów najlepiej odłożyć sobie na później i do wroga w ponczo dotrzeć od strony wzgórza schodząc do niego po drabinach.

To nie wszystko. Zajmij się biegającym bandytą w zielonej koszuli (biega on do opisanego poniżej punktu 4) oraz dodatkowo przeciwnikiem, który podchodzi co jakiś czas do pociągu. Dopiero wtedy zdecyduj się na eliminację bandyty celującego w więźniów, dzięki czemu zostaną uwolnieni.

Punkt 4 - Kolejni zakładnicy są więzieni na prawo od lokomotywy - Desperados 3: Cywile, misja 2 - jak uratować wszystkich? - Desperados 3 - poradnik do gry

Punkt 4 - Kolejni zakładnicy są więzieni na prawo od lokomotywy. Jest to obszar z jedną ze skrzyń z amunicją. Jeśli przeciwnik w zielonej koszuli nadal jest aktywny (opisaliśmy go w punkcie 3), to pozbądź się go jako pierwszego. Zanim zaatakujesz przeciwnika stojącego obok zakładników upewnij się też czy nie idzie / spogląda w tę stronę jeden z przeciwników na północ stąd. Mógłby on odnotować moment ataku.

Punkt 5 - Zapisz koniecznie stan gry zanim wyruszysz na wzgórze, bo ostatni zakładnik może łatwo zginąć - Desperados 3: Cywile, misja 2 - jak uratować wszystkich? - Desperados 3 - poradnik do gry

Punkt 5 - Zapisz koniecznie stan gry zanim wyruszysz na wzgórze, bo ostatni zakładnik może łatwo zginąć. To pojedyncza osoba, którą przepytuje wrogo nastawiona Mary Ann. Po tym jak zbliżysz się do tych postaci załączy się finałowa część przesłuchania i mężczyzna zostanie zastrzelony.

Nie zbliżaj się do Mary Ann i zakładnika dopóki nie będziesz gotowy. Polecamy pozbyć się jak największej liczby okolicznych przeciwników oraz zabezpieczyć mały obóz na wzgórzu. Użyj trybu Showdown Mode do zaplanowania łączonego ataku na Mary Ann oraz obserwującego ją bandytę. W przykładzie z naszego obrazka do zabicia obu tych postaci w tym samym czasie użyliśmy noża Coopera i pistoletu z lunetą McCoy'a. Wyzwanie powinno zostać pomyślnie zaliczone tuż po uratowaniu zakładnika na wzgórzu.