Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Desperados 3 - poradnik, solucja

Desperados 3 - poradnik, solucja

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Desperados 3: Poziomy trudności Desperados 3 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Desperados 3 znajdziesz wszystkie informacje o dostępnych poziomach trudności. Dowiesz się m.in. jakie poziomy trudności oferuje gra, jakie są różnice pomiędzy nimi oraz w jaki sposób można spersonalizować ustawiania poziomu trudności.

Najważniejsze informacje o poziomach trudności

W poniższej tabeli zestawiliśmy najważniejsze różnice pomiędzy 4 głównymi poziomami trudności - Desperados 3: Poziomy trudności - Desperados 3 - poradnik do gry
 1. W Desperados III do wyboru są 4 główne poziomy trudności - niski (Beginner), normalny (Normal), wysoki (Hard) oraz najwyższy (Desperado).
 2. Wszystkie poziomy trudności są dostępne już na starcie i nie musisz wcześniej zaliczać kampanii na niższych poziomach trudności.
 3. Na potrzeby ukończenia gry po raz pierwszy polecamy wybrać normalny lub wysoki poziom trudności. Najwyższy poziom Desperado jest mocno niewskazany bez znajomości map, zwłaszcza że cechuje się on bardzo krótkim czasem reakcji przeciwników.
 4. Nie musisz przechodzić całej kampanii na tym samym poziomie trudności. Możesz zmienić poziom trudności w momencie rozpoczynania misji.
 5. Z wysokim stopniem trudności powiązane są wyzwania w grze. Każdy etap posiada konkretnie 1 wyzwanie dotyczące ukończenia go na wysokim poziomie.
 6. Poziom trudności Beginner doskonale nadaje się do zaliczania przegapionych wyzwań. Jest to szczególnie pomocne w przypadku tych wyzwań, które mają bardzo skomplikowane założenia dotyczące np. całkowitego unikajania zabijania wrogów, ścigania się z czasem (speedrun) czy nie zapisywania stanu gry.
 7. Wszystkie poziomy trudności poza Desperado pozwalają zatrzymywać upływ czasu dzięki korzystanu z trybu Showdown Mode. To duże ułatwienie także do zaplanowania kroków po wszczęciu alarmu.
 8. Domyślne poziomy trudności nie blokują w żaden sposób zapisywania gry. Nawet jeśli wybierzesz wysoki poziom możesz tworzyć nowe sejwy kiedy tylko tego zapragniesz.
 9. Możesz ustawić własny poziom trudności dzięki licznym modyfikatorom - opisaliśmy to dokładniej w ostatnim podpunkcie tego rozdziału poradnika.

Główne różnice pomiędzy poziomami trudności

W poniższej tabeli zestawiliśmy najważniejsze różnice pomiędzy 4 głównymi poziomami trudności. Dwie dodatkowe uwagi:

 1. Na poziomie Beginner nie tylko pojawia się mniej wszsystkich wrogów, ale również mniej "elitarnych" przeciwników Poncho i Long Coat. Na poziomach Hard i Desperado wrogowie Poncho i Long Coat są z kolei częstszym widokiem.
 2. Parametr szybkości wykrycia może być dość mylący - wyższa wartość oznacza, że przeciwnik może szybciej wykryć sterowanego bohatera. Największy skok dotyczy poziomu Desperado, na którym wykrycie jest niemal natychmiastowe.

PARAMETR

POZIOM BEGINNER

POZIOM NORMAL

POZIOM HARD

POZIOM DESPERADO

Ilu przeciwników pojawia się na mapie?

Mniej

Standardowa ilość

Więcej

Więcej

Ile punktów zdrowia posiadają bohaterowie?

Hector - 6

Inni - 4

Hector - 5

Inni - 3

Hector - 4

Inni - 2

Hector - 4

Inni - 2

Ile amunicji / limitowanych zapasów posiadają bohaterowie?

Cooper - 8

McCoy - 5

Hector - 4

Kate - 5

Isabelle - 4

Cooper - 8

McCoy - 4

Hector - 3

Kate - 4

Isabelle - 3

Cooper - 6

McCoy - 3

Hector - 2

Kate - 3

Isabelle - 3

Cooper - 4

McCoy - 2

Hector - 2

Kate - 2

Isabelle - 3

Ile zapasów dla bohaterów znajduje się w skrzyniach na mapie?

Cooper - 6

McCoy - 4

Hector - 4

Kate - 4

Isabelle - 2

Cooper - 6

McCoy - 3

Hector - 2

Kate - 3

Isabelle - 2

Cooper - 4

McCoy - 3

Hector - 2

Kate - 2

Isabelle - 2

Cooper - 2

McCoy - 2

Hector - 1

Kate - 2

Isabelle - 2

Jaka jest szybkość wykrycia bohaterów?

Zwykła - 0.7

Alarm - 0.9

Zwykła - 1.0

Alarm - 1.4

Zwykła - 2.8

Alarm - 3.5

Zwykła - 10

Alarm - 10

Ile zapisów stanu gry można utworzyć?

Brak ograniczeń

Brak ograniczeń

Brak ograniczeń

Brak ograniczeń

Czy gra pozwala na pauzowanie rozgrywki w trybie Showdown Mode?

Tak

Tak

Tak

Nie

Jaki ustawić własny poziom trudności?

Podczas wybierania poziomu trudności możesz kliknąć na przycisku Show Details po to żeby rozwinąć szczegółowe informacje na temat założeń poziomu trudności - Desperados 3: Poziomy trudności - Desperados 3 - poradnik do gry

Podczas wybierania poziomu trudności możesz kliknąć na przycisku Show Details po to żeby rozwinąć szczegółowe informacje na temat założeń poziomu trudności. Gra pozwala na modyfikowanie ustawień po to żeby przygotować własny poziom trudności (Custom). Z funkcji tej możesz skorzystać np. jeśli szukasz ekstremalnego wyzwania albo jeśli pragniesz wyczulonych przeciwników przy jednoczesnym zachowaniu dużej ilości gadżetów.

Dostępne modyfikatory to:

 1. Enemy Setups - Możesz ustalić ilu przeciwników ma przebywać na mapie i ilu z nich będzie "elitarnymi" odmianami Poncho i Long Coats.
 2. Player Health - Możesz ustalić jak długie mają być paski zdrowia bohaterów.
 3. Player Ammo - Możesz ustalić ile amunicji / limitowanych umiejętności bohaterowie mają posiadać w momencie rozpoczęcia misji i ile zapasów ma znajdować się w skrzyniach na mapie.
 4. Detection Speed - Możesz ustalić jak szybko przeciwnicy moga wykrywać członków drużyny.
 5. Amount of Saves - Możesz ustalić ile zapisów gry dozwolonych ma być w trakcie misji. Domyślna wartość to nieskończona ilość sejwów (Unlimited), ale możesz też je całkowicie wyłączyć lub zezwolić np. na 5 czy 20 sejwów.
 6. Pause During Showdown Mode - Możesz ustalić czy gra ma zatrzymywać upływu czasu po załączeniu trybu Showdown Mode (planowanie i "nagrywanie" akcji).