Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Desperados 3 - poradnik, solucja

Desperados 3 - poradnik, solucja

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Desperados 3: Tryb Showdown Mode Desperados 3 poradnik, solucja

Na tej stronie przewodnika po grze Desperados 3 znajdziesz wszystkie informacje o trybie Showdown Mode, który pozwala na planowanie akcji po to żeby je uruchamiać w najbardziej dogodnym momencie. Z naszego poradnika dowiesz się m.in. jak załączać tryb Showdown Mode, jak nagrywać czynności, jak łączyć akcje kilku bohaterów oraz czy można używać Showdown Mode bez jakichkolwiek ograniczeń.

Czym jest Showdown Mode w Desperados 3?

Showdown Mode to tryb o bardzo zbliżonym działaniu do Trybu Cienia (Shadow Mode) z poprzedniej gry studia Mimimi - Shadow Tactics: Blades of the Shogun - Desperados 3: Tryb Showdown Mode - Desperados 3 - poradnik do gry

Showdown Mode to tryb o bardzo zbliżonym działaniu do Trybu Cienia (Shadow Mode) z poprzedniej gry studia Mimimi - Shadow Tactics: Blades of the Shogun. Pozwala on na zaplanowanie ("nagranie") czynności bohaterów po to żeby je później odpalić pojedynczym naciśnięciem klawisza. Przydaje się to w wielu różnych rodzajach sytuacji, przy czym tryb ten ma dwa główne zastosowania:

 1. Możesz wykonywać czynności w dokładnie zaplanowanych przez siebie momentach gry - nie musisz ryzykować np. tym, że nie zdążysz wycelować w przeciwnika najeżdżając na niego kursorem
 2. Możesz jednocześnie wykonywać czynności kilkoma różnymi bohaterami - otwiera to mnóstwo możliwości, takich jak np. jednoczesne pozbywanie się wzajemnie obserwujących się wrogów czy odwracanie uwagi przeciwnika po to żeby w tym samym czasie przekraść się inną postacią za jego plecami

Jak wejść do trybu Showdown Mode?

Showdown Mode możesz uruchomić wciskając odpowiedni klawisz - w wersji na PC jest to SHIFT - Desperados 3: Tryb Showdown Mode - Desperados 3 - poradnik do gry

Showdown Mode możesz uruchomić wciskając odpowiedni klawisz - w wersji na PC jest to SHIFT. Istotną cechą tego trybu jest to, że w momencie załączenia go zatrzymywany jest upływ czasu. Dotyczy to wszystkich poziomów trudności za wyjątkiem najwyższego Desperado, na którym czas będzie nadal płynął. Zatrzymanie czasu pozwoli ci w spokoju zaplanować wszystkie akcje i np. precyzyjnie ustalić miejsca, w których bohater np. ma użyć danego gadżetu.

Zatrzymania czasu możesz też używać żeby sobie pomagać w przypadku wszczęcia alarmu na mapie. Umożliwi ci on oznaczenie przeciwników do zaatakowania czy znalezienie na spokojnie miejsc, w których członkowie drużyny będą mogli się ukryć.

Jakie czynności można planować w Showdown Mode?

Tryb Showdown Mode służy przede wszystkim do planowania używania umiejętności bohaterów - Desperados 3: Tryb Showdown Mode - Desperados 3 - poradnik do gry

Tryb Showdown Mode służy przede wszystkim do planowania używania umiejętności bohaterów. Planowanie może przebiegać nieco inaczej w zależności od rodzaju umiejętności. Jeśli jest to np. rzut monetą, to możesz wskazać miejsce na ziemi, a jeśli umiejętność dotyczy użycia broni białej, to możesz wskazać przeciwnika.

W przypadku planowania ataków wymierzonych we wrogów musisz pamiętać o tym, że niektórzy przeciwnicy nie stoją w miejscu, tylko patrolują okolicę. W momencie planowania ataku taki przeciwnik mógł znajdować się w niewielkiej odległości od bohatera, ale w chwili uaktywnienia akcji może już stać nieco dalej. Może to "nakłonić" twojego bohatera do zbliżenia się do przeciwnika po to żeby wykonać zaplanowaną akcję i jest to duże ryzyko wszczęcia alarmu. Z odpaleniem każdej nagranej czynności staraj się poczekać aż przeciwnik ponownie znajdzie się w jej zasięgu.

Showdown Mode może też być używany do planowania przemieszczania się osób z drużyny - Desperados 3: Tryb Showdown Mode - Desperados 3 - poradnik do gry

Showdown Mode może też być używany do planowania przemieszczania się osób z drużyny. Wystarczy zaznaczyć jakiś punkt na ziemi i wyświetlona zostanie sylwetka bohatera. Może ci się to przydać do szybkiego przemieszczenia danego bohatera np. po tym jak przeciwnik obserwujący okolicę zostanie zdezorientowany czy oślepiony.

Jak i po co łączyć czynności różnych bohaterów?

Planowanie czynności dla różnych bohaterów jest bardzo wskazane - Desperados 3: Tryb Showdown Mode - Desperados 3 - poradnik do gry

Planowanie czynności dla różnych bohaterów jest bardzo wskazane. Może ci to ułatwić grę oraz pozwolić na wykonywanie bardziej skomplikowanych łączonych ataków. Generalnie staraj się jak najczęściej angażować wszystkich przebywających w danym obszarze mapy członków drużyny żeby możliwie jak najwięcej zyskać dzięki pojedynczemu załączeniu trybu Showdown Mode.

Oto kilka przykładowych podstawowych łączonych akcji dla 2 bohaterów. Dysponując większą liczbą członków drużyny możesz dokładać kolejne akcje np. po to żeby jeszcze skuteczniej pozbyć się lub ominąć wrogów z danej okolicy.

 1. Bohater 1 atakuje przeciwnika 1, a bohater 2 atakuje przeciwnika 2 - To najbardziej podstawowy łączony atak, która przydaje się przede wszystkim do eliminowania wzajemnie obserwujących się przeciwników. Używaj go szczególnie w tych misjach, w których nie można polegać na umiejętności 'Połączenie' Isabelle.
 2. Bohater 1 odwraca uwagę przeciwnika 1, a bohater 2 przekrada się obok przeciwnika 1 - Do odwrócenia uwagi może posłużyć np. moneta czy umiejętność gwizdania. Przydaje się to szczególnie w tych miejscach, w których jest tylko jedna dobra ścieżka do celu misji.
 3. Bohater 1 nakłania przeciwnika 1 do opuszczenia posterunku, umożliwiając bohaterowi 2 zabicie przeciwnika 1 - Możesz sobie w ten sposób pomagać jeśli twoja postać nie dysponuje dwoma rodzajami umiejętnościami, tzn. nie jest w stanie jednocześnie odwrócić uwagę przeciwnika i po cichu się go pozbyć gdy zjawi się w danym miejscu.

Jak wykonać przygotowane akcje?

Po zaplanowaniu akcji dla bohatera lub bohaterów nie musisz ich od razu odpalać - Desperados 3: Tryb Showdown Mode - Desperados 3 - poradnik do gry

Po zaplanowaniu akcji dla bohatera lub bohaterów nie musisz ich od razu odpalać. Możesz wyjść z trybu Showdown Mode (w wersji na PC trzeba ponownie wcisnąć klawisz SHIFT) po to żeby zaczekać na idealny moment.

Po tym jak przeciwnik lub przeciwnicy ustawią się we "właściwych" miejscach możesz uaktywnić zaplanowane akcje w ramach Showdown Mode - w wersji na komputery osobiste odbywa się to poprzez wciśnięcie klawisza ENTER. Wszyscy członkowie drużyny, dla których zaprogramowane zostały jakieś czynności, przystąpią do ich wykonywania.

Możesz także odpalać Showdown Mode tylko dla wybranych członków drużyny. Przydaje się to gdy np. chcesz tylko użyć nagranej akcji bohatera 1, a akcję bohatera 2 odpalić dopiero później:

 1. Klawisz Q w wersji na PC aktywuje zapisaną czynność dla Coopera
 2. Klawisz W w wersji na PC aktywuje zapisaną czynność dla McCoy'a
 3. Klawisz E w wersji na PC aktywuje zapisaną czynność dla Hectora
 4. Klawisz R w wersji na PC aktywuje zapisaną czynność dla Kate
 5. Klawisz T w wersji na PC aktywuje zapisaną czynność dla Isabelle

Czy mogę poprawiać i kasować akcje?

Tak, możesz usuwać "nagrane" czynności po to żeby je zmodyfikować lub żeby całkowicie z nich zrezygnować (np. jeśli zmieniła się sytuacja w danym obszarze etapu).

 1. Możesz skasować akcje wszystkich bohaterów - w wersji na PC wciśnij BACKSPACE
 2. Możesz skasować akcję Coopera - w wersji na PC wciśnij J
 3. Możesz skasować akcję McCoy'a - w wersji na PC wciśnij K
 4. Możesz skasować akcję Hectora - w wersji na PC wciśnij L
 5. Możesz skasować akcję Kate - w wersji na PC wciśnij ;
 6. Możesz skasować akcję Isabelle - w wersji na PC wciśnij '

Czy są ograniczenia w korzystaniu z Showdown Mode?

Z trybu Showdown Mode możesz korzystać dowolną ilość razy podczas rozgrywania misji. Nie jest on w żaden sposób limitowany nawet jeśli wybierzesz jeden z wyższych poziomów trudności. Polecamy jak najczęściej go aktywować żeby ułatwić sobie pozbywanie się lub omijanie napotykanych przeciwników.

Działanie trybu Showdown Mode zmienia się jedynie po ustawieniu najwyższego poziomu trudności. Na poziomie Desperado gra nie zatrzymuje się po włączeniu Showdown Mode, tak więc wszystkie czynności trzeba planować w czasie rzeczywistym. Nie jest to ogromne utrudnienie, bo na czas planowania akcji warto np. chować swoich członków drużyny w krzakach czy budynkach żeby mieć pewność, że nie zostaną nagle wykryci.