Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Desperados 3 - poradnik, solucja

Desperados 3 - poradnik, solucja

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Desperados 3 - Misja 4
Desperados 3 - Misja 4
Miejsce rozpoczęcia misji. Kate może swobodnie podróżować po głównej części terenów posiadłości i nie zostanie zaatakowana przez strażników. Jedynie wnętrze posiadłości jest zakazaną strefą. Znajduje się tu aparat fotograficzny powiązany z jednym z wyzwań.
Skrzynie z amunicją do rewolwerów Coopera. Przydają się dopiero w dalszej części misji gdy Cooper pojawia się na mapie.
Balkon. Początkowo przebywa tu przeciwnik w ponczo, którego trzeba oślepić fiolką perfumów na potrzeby okradzenia służącej (niebieskie 3 na mapie). Po zamordowaniu burmistrza Cooper i Kate pojawią się na tym balkonie.
Obszar ze służącą. Zacznij od oślepienia przeciwnika w ponczo stojącego na balkonie (niebieskie 2 na mapie) i dopiero wtedy okradnij służącą. Zdobytego klucza użyj do otwarcia wschodniej bramy.
Boczne wejście do posiadłości. Jest ono pilnowane - oślep perfumami strażnika i kopnij pracownika. Szybko otwórz drzwi i wejdź do środka.
Korytarz ze strażnikami. Zaczekaj aż dwóch strażników ustawi się obok siebie i oślep ich pojedyncza fiolką z perfumami. Przebiegnij korytarzem do drzwi do biura i uważaj na pojedynczego wartownika.
Biuro burmistrza. Wejdź w interakcję z biurkiem żeby załączyła się cut-scenka. Przed posiadłością pojawi się Cooper (niebieskie 7 na mapie).
Miejsce pojawienia się Coopera oraz zakończenia misji. Cooper pojawi się w tym miejscu po tym jak Kate zakradnie się do biura burmistrza (niebieskie 6 na mapie). Kate i Cooper będą musieli tu dotrzeć żeby zakończyć misję po tym jak burmistrz zostanie zamordowany.
Główne wejście na teren posiadłości. Stacjonuje tu 2 przeciwników Long Coat, którzy nie wpuszczą Coopera. W końcowej części misji wrogowie są w stanie zdemaskować Kate nawet jeśli będzie używała przebrania.
Bluszcz. Cooper może skorzystać ze ściany bluszczu po to żeby ominąć wrogów Long Coat (po raz pierwszy po to żeby zinfiltrować posiadłość i po raz drugi żeby z niej uciec).
Południowa ścieżka. Możesz do niej dotrzeć odwracając uwagę przeciwników monetą. Ten sam gadżet będzie potrzebny do odwrócenia uwagi bandyty stojącego przy białej balustradzie.
Tyły posiadłości. Możesz zabić pierwszego bandytę rzuconym nożem i pozbyć się drugiego w walce wręcz. Uważaj na cywilów, którzy również mogą wszcząć alarm.
Bluszcz. Cooper może się tu zakraść w drodze do biura burmistrza (niebieskie 6 na mapie). Przejdź przez południową część obszaru i pozbądź się rewolwerowca, który zatrzymuje się obok aparatu fotograficznego. Do odwracania uwagi innych wrogów posłuży ci moneta.
Południowy balkonik posiadłości. Cooper może tu dotrzeć w drodze do biura burmistrza (niebieskie 6 na mapie). Użyj monety do odwrócenia uwagi przeciwnika stojącego przy schodach i szybko wdrap się po bluszczu.
Pole weselne. Cooper i Kate mogą tu dotrzeć niedługo po rozpoczęciu przeprawy w stronę wyjścia z posiadłości. Uważaj na przeciwnika podróżującego wzdłuż rzędów krzeseł oraz na bandytów spoglądających na północ i na południe. Krzaki pomagają w unikaniu wykrycia.
Ołtarz. Zacznij od pozbycia się przeciwnika siedzącego na schodach. Kate może ogłuszyć służącą, zabrać jej strój i zacząć korzystać z przebrania po to żeby przechodzić obok przeciwników bez wszczynania alarmów. Gra odblokuje też opcję flirtowania z przeciwnikami.
Północna ścieżka. Kate może tu używać przebrania do flirtowania z przeciwnikami. Umożliwi to Cooperowi zabijanie lub omijanie ich. Uważaj na kolejnych cywilów mogących zaalarmować okolicę.
Wieża ze skrzyń. Cooper może przekraść się po dachu i zepchnąć skrzynie na 1 lub 2 przeciwników - zostanie to uznane jako wypadek. Użyj jednak wcześniej opcji flirtowania Kate żeby odwrócić uwagę odległego przeciwnika spoglądającego w tę stronę.
Stajnia. Przebywa tu 2 strażników. Kate może zacząć flirtować z jednym z nich. Umożliwi to Cooperowi zaatakowanie i wyeliminowaniu obu przeciwników. Schowaj ich ciała w sianie.
Centralny plac. Najpoważniejsze utrudnienie to przeciwnik patrolujący teren z psem obronnym. Zwierzę może wykryć Kate nawet jeśli używa ona przebrania. Okolicznych przeciwników najlepiej eliminować po kolei i polegając na odwracaniu uwagi dzięki flirtowaniu. Na środku placu jest działko Gatlinga - użycie go do zabijania wrogów zaalarmuje całą okolicę, ale jest powiązane z jednym z wyzwań.
Wschodni balkon posiadłości. Balkon jest powiązany z jednym z opcjonalnych wyzwań. Można też go odwiedzić w drodze do wyjścia z mapy, choć nie jest to obowiązkowe. Kate może tu flirtować z tutejszymi przeciwnikami i ułatwiać Cooperowi pozbywanie się niektórych wrogów z centralnego placu (niebieskie 19 na mapie).
Skrzynie z amunicją do rewolwerów Coopera. Przydają się dopiero w dalszej części misji gdy Cooper pojawia się na mapie.
Powiększ mapę

Desperados 3: 4 Misja - mapa, odznaki/wyzwania Desperados 3 poradnik, solucja

4 Misja - Until Death Do Us Part - mapa, odznaki, wyzwania

Legenda Desperados 3 - Misja 4

Ważne lokacje na mapie

Skrzynki z zapasami

Na tej stronie atlasu świata do gry Desperados 3 znajdziesz szczegółową mapę misji 4 - Until Death Do Us Part. Na naszej mapie zaznaczyliśmy wszystkie główne lokacje na terenie posiadłości. Początkowo może je badać jedynie Kate, ale później dołącza też do niej Cooper. W naszym poradniku zawarliśmy też opisy wyzwań (odznak) dla misji 4 - trzeba m.in. dostać się Cooperem do posiadłości alternatywną trasą czy zabić 15 wrogów z użyciem Gatling Guna.

Pełny opis przejścia misji 4 znajduje się na trzech kolejnych stronach tego rozdziału. W naszej solucji znajdują się też odwołania do mapy. Przykładowo oznaczenie (M4,5) informuje o tym, że powinieneś odszukać niebieski punkt o numerze 5 na mapie misji 4.

Oznaczenia na mapie misji 4

  1. Czerwone kropki symbolizują strażników posiadłości (zaatakują oni Kate jeśli wejdzie do zakazanego obszaru lub jeśli nie będzie używała przebrania po zamordowaniu burmistrza; w przypadku Coopera należy ich całkowicie unikać), zaś białe kropki symbolizują konie oraz cywilów (służący, goście i pracownicy posiadłości).
  2. Niebieskimi punktami oznaczyliśmy wszystkie ważne lokacje nadające się do odwiedzenia. Opisy tych punktów znajdują się bezpośrednio pod mapą.
  3. Zielonymi punktami oznaczyliśmy miejsca odnajdywania skrzynek z zapasami amunicji do rewolwerów używanych przez Coopera.

Ogólne informacje na temat misji 4

Misja 4 (Until Death Do Us Part) rozgrywa się na terenie posiadłości burmistrza Higginsa - Desperados 3: 4 Misja - mapa, odznaki/wyzwania - Desperados 3 - poradnik do gry

Misja 4 (Until Death Do Us Part) rozgrywa się na terenie posiadłości burmistrza Higginsa. Zadanie to składa się z trzech dużych części. W pierwszej części misji steruje się wyłącznie Kate, która ma wyjść za mąż za Higginsa. Oczywiście jej prawdziwe plany prezentują się zupełnie inaczej i Kate pragnie zakraść się do biura burmistrza. Kate w pierwszej fazie misji może swobodnie podróżować po ogólnodostępnych terenach posiadłości, ale zostanie zaatakowana jeśli strażnicy wykryją ją wewnątrz budynku.

Po awansowaniu do drugiej części misji na mapie pojawi się Cooper, który będzie musiał dołączyć do Kate w biurze Higginsa. W przeciwieństwie do wspomnianej bohaterki Cooper nie jest mile widzianym gościem i oznacza to konieczność skradania się. Najbardziej wymagająca jest trzecia część etapu, w której Cooper i Kate muszą wspólnie uciec z posiadłości. Pewnym pocieszeniem jest to, że w finałowej części zadania wprowadzona zostanie bardzo ważna mechanika korzystania z przebrań. Pozwoli ona Kate na omijanie strażników bez konieczności skradania się oraz na flirtowanie z nimi po to żeby "oczyszczać" drogę dla Coopera.

Grywalni bohaterowie:

  1. Kate - Jest ona dostępna w pierwszej oraz w trzeciej części misji. Kate nie musi cały czas skradać się - w fazie 1 ma pozwolenie na przemieszczanie się po terenach wokół budynku posiadłości, a w fazie 3 może zdobyć przebranie. Gra stopniowo odblokowuje wybrane nowe umiejętności i elementy ekwipunku Kate.
  2. Cooper - Jest on dostępny w drugiej i trzeciej części misji. Od razu możesz korzystać ze wszystkich umiejętności i elementów ekwipunku.

Odznaki / wyzwania w misji 4

W misji 4 do zdobycia jest w sumie 8 odznak (Badges). Wszystkie je opisaliśmy poniżej. Wyzwania są początkowo ukryte, aczkolwiek możesz się mimo wszystko nimi zajmować już podczas przechodzenia misji po raz pierwszy.

Nie uzywaj przebrania (Don't use a disguise)

Wyzwanie to nie jest bardzo trudne, choć zakłada ono wybranie alternatywnego sposobu ukończenia misji - Desperados 3: 4 Misja - mapa, odznaki/wyzwania - Desperados 3 - poradnik do gry

Wyzwanie to nie jest bardzo trudne, choć zakłada ono wybranie alternatywnego sposobu ukończenia misji. Dla przypomnienia wyzwanie dotyczy przebrania służącej, które Kate może założyć po zaatakowaniu kobiety przebywającej na scenie w północno-zachodnim narożniku mapy (M4,15), czyli w miejscu gdzie miał odbyć się ślub.

Brak możliwości użycia przebrania oznacza, że nie będziesz mógł w łatwy sposób dezorientować przeciwników grając jako Kate po to żeby Cooper mógł atakować ich od tyłu lub bezproblemowo omijać - Desperados 3: 4 Misja - mapa, odznaki/wyzwania - Desperados 3 - poradnik do gry

Brak możliwości użycia przebrania oznacza, że nie będziesz mógł w łatwy sposób dezorientować przeciwników grając jako Kate po to żeby Cooper mógł atakować ich od tyłu lub bezproblemowo omijać. W celu zaliczenia tego wyzwania na potrzeby ucieczki z posiadłości musisz wybrać południową ścieżkę (M4,11), czyli tę samą, której Cooper mógł wcześniej użyć do zakradnięcia się do głównego budynku posiadłości.

Zrób zdjęcie martwemu panowi młodemu (Take a photo of the dead groom)

Także i to wyzwanie najlepiej jest zaliczać podczas powtarzania misji grając na niskim poziomie trudności - Desperados 3: 4 Misja - mapa, odznaki/wyzwania - Desperados 3 - poradnik do gry

Także i to wyzwanie najlepiej jest zaliczać podczas powtarzania misji grając na niskim poziomie trudności. Panem młodym jest oczywiście burmistrz Higgins. Musisz zaliczyć dwie pierwsze części misji, a więc dotrzeć najpierw Kate i następnie Cooperem do biura Higginsa wewnątrz jego posiadłości (M4,6). Załączy się wtedy cut-scenka, w trakcie której Higgins zostanie zamordowany.

Wyzwanie to dotyczy przeniesienia zwłok Higginsa do miejsca, w którym znajduje się aparat fotograficzny. Jest to południowa część ogrodu posiadłości, czyli miejsce, w którym rozpoczynałeś misję (M4,1) - aparat zaznaczyliśmy na powyższym obrazku. Zwłoki Higginsa musisz najpierw wynieść z budynku i następnie wyruszyć z nimi na południe. Oznacza to konieczność pozbycia się wielu strażników oraz cywilów, których w trakcie "normalnego" przechodzenia misji można byłoby pozostawić w spokoju. Warto oczywiście polegać na współpracy bohaterów i np. oślepiać napotykane postacie perfumami po to żeby Cooper mógł się nimi zająć. Granie na niskim poziomie trudności ułatwi ci unikanie wykrycia lub poradzenie sobie z zagrożeniem jeśli mimo wszystko został wszczęty alarm.

Grając Cooperem, wejdź do budynku głównymi drzwiami balkonowymi (With Cooper, enter the building through the main balcony door)

To kolejne już wyzwanie, które warto zostawić sobie na później i zainteresować się nim przechodząc ponownie misję na niskim poziomie trudności - Desperados 3: 4 Misja - mapa, odznaki/wyzwania - Desperados 3 - poradnik do gry

To kolejne już wyzwanie, które warto zostawić sobie na później i zainteresować się nim przechodząc ponownie misję na niskim poziomie trudności. Możesz zająć się nim podczas zaliczania drugiej części misji, czyli po tym jak Cooper pojawi się na wschodnim krańcu mapy (M4,7). Wyzwanie wymusza dotarcie do gabinetu Higginsa (M4,6) wybierając znacznie trudniejszą trasę, czyli skorzystanie z drzwi na wschodnim balkonie posiadłości (M4,20) zamiast południowej ścieżki omijającej posiadłość. Miejsce to pokazuje powyższy obrazek.

W celu zagwarantowania sobie bezpiecznego dotarcia do balkonu musisz wyeliminować wielu okolicznych wrogów spośród tych, których w przeciwnym razie pozostawiłbyś w spokoju. Problematyczny jest też przeciwnik opierający się o północną balustradę, który obserwuje okolicę. Odwracaj co jakiś czas jego uwagę monetą lub zastrzel go i szybko schowaj się w krzakach na czas zaalarmowania okolicy. Niestety tuż obok znajduje się punkt, w którym mogą pojawić się ewentualne posiłki.

Nie używaj Gatling Guna (Don't use the Gatling Gun)

Gatling Gun to stanowisko maszynowe znajdujące się na placu przed posiadłością (M4,19). Skorzystaj z naszego opisu przejścia misji i wydostań się z posiadłości bez używania Gatling Guna i tym samym bez alarmowania całej okolicy.

Zabij 15 strażników z użyciem Gatling Guna (Kill 15 guards with the Gatling Gun)

To przeciwieństwo opisanego powyżej wyzwania - Desperados 3: 4 Misja - mapa, odznaki/wyzwania - Desperados 3 - poradnik do gry

To przeciwieństwo opisanego powyżej wyzwania. W tym przypadku nie tylko musisz wejść w interakcję z Gatling Gunem z centralnego placu (M4,19), ale także zastrzelić z jego wykorzystaniem co najmniej 15 wrogów. To broń o dużej sile rażenia, ale mimo wszystko łatwo jest zginąć gdy wrogowie odpowiedzą ostrzałem i dlatego warto podjąć próbę zdobycia wyzwania podczas ponownego przechodzenia misji na niskim poziomie trudności.

Po przejęciu kontroli nad Gatling Gunem zacznij od zastrzelenia wrogów Long Coat pilnujących wejścia na teren posiadłości, a następnie obracaj się we wszystkie strony i skupiaj się na tych przeciwnikach, który rozpoczęli ostrzeliwanie twojej postaci lub się do tego przygotowują. Pamiętaj o tym, że po zabiciu 15 osób musisz nadal ukończyć misję. Gdy tylko będzie bezpiecznie odejdź od Gatling Guna i rozpocznij bieg w stronę miejsca zakończenia misji lub skryj się w krzakach i zaczekaj aż zakończy się alarm.

Zabij wszystkich oprócz cywilów (Kill everyone except for the civilians)

To niestety bardzo czasochłonne wyzwanie. Nie podejmuj prób zaliczenia go na jakimkolwiek innym poziomie trudności oprócz niskim. Najbardziej problematyczne jest "oczyszczanie" lokacji z wieloma przeciwnikami rozstawionymi blisko siebie. Szukaj okazji do oślepiania kilku wrogów perfumami Kate i staraj się szybko z nimi rozprawiać sterując Cooperem.

Cywilów przebywających na mapie możesz oczywiście atakować, przy czym trzeba ich ogłuszać i wiązać. Pilnuj się przez całą misję żeby jakaś niewinna osoba przez przypadek nie zginęła.

Speedrun: Ukończ misję w czasie krótszym niż 15 minut (Speedrun: Complete the mission in under 15:00 minutes)

Koniecznie graj na niskim poziomie trudności żeby móc szybciej omijać wrogów i generalnie dysponować większym marginesem błędu. Postaraj się błyskawicznie zaliczyć pierwszą część misji i szybko przejść przez południową część mapy w drugiej części misji. Najtrudniejsza i najbardziej czasochłonna jest wspólna ucieczka z posiadłości już po zamordowaniu burmistrza.

Ukończ misję na wysokim poziomie trudności (Complete the mission on Hard difficulty)

To najlepszy wybór do ukończenia misji po raz pierwszy. Należy jednak zaznaczyć, że ciche pozbywanie się niektórych wrogów może być dość wymagające, bo łatwo jest zostać zauważonym przez osobę postronną. Możesz ułatwiać sobie sprawę często sejwując i korzystając na bieżąco z umiejętności Kate, a w szczególności z dostępnego dla niej przebrania.