Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Desperados 3 - poradnik, solucja

Desperados 3 - poradnik, solucja

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Desperados 3: Kate O'Hara | Grywalni bohaterowie Desperados 3 poradnik, solucja

Ta strona przewodnika po grze Desperados 3 ma do zaoferowania komplet ważnych informacji o tym kim jest Kate O'Hara, czyli jedna z grywalnych bohaterek. W naszym poradniku znajdziesz przede wszystkim listę pasywnych i aktywnych zdolności Kate. Przygotowaliśmy też wskazówki i podpowiedzi jak zakładać przebranie grając jako Kate i do jakich celów warto używać przebrania.

Kate OHara jest wytrawną pokerzystką, która słynie z wykorzystywania swojej urody do osiągania swoich celów niekoniecznie na uczciwe sposoby - Desperados 3: Kate OHara | Grywalni bohaterowie - Desperados 3 - poradnik do gry

Kate O'Hara jest wytrawną pokerzystką, która słynie z wykorzystywania swojej urody do osiągania swoich celów niekoniecznie na uczciwe sposoby. Potrafi się również obronić, jeśli zajdzie taka potrzeba. To doskonale znana bohaterka ze wszystkich poprzednich części Desperados.

Kate pojawia się po raz pierwszy w czwartej misji kampanii. Warto zaznaczyć, że nie jest ona dostępna we wszystkich późniejszych etapach. W niektórych misjach możesz zostać zmuszony do sterowania innymi postaciami.

Pasywne umiejętności Kate

  1. Czy Kate potrafi pływać? - Nie, Kate niestety nie potrafi pływać. Trzeba dla niej szukać przejść po suchym lądzie.
  2. Czy Kate potrafi wchodzić po drabinach? - Tak.
  3. Czy Kate potrafi wspinać się po bluszczu i sznurach? - Nie, trzeba dla niej szukać alternatywnych ścieżek.
  4. Czy Kate potrafi przenosić ciała? - Tak, ale odbywa się to powoli w przykucniętej pozycji. Lepiej skorzystać z usług innego członka drużyny
  5. Iloma punktami zdrowia dysponuje Kate? - Liczba punktów zdrowia różni się w zależności od poziomu trudności. Kate ma 4HP na niskim poziomie trudności, 3HP na normalnym oraz 2HP na wysokim i Desperado.

Aktywne umiejętności Kate

Kopniak (Kick)

Kopniaki wymierzane przez Kate pozwalają oczywiście na ogłuszanie przeciwników, ale umiejętność ta ma jedną zasadniczą wadę - Kate nie dysponuje sznurem do związania znokautowanej osoby - Desperados 3: Kate OHara | Grywalni bohaterowie - Desperados 3 - poradnik do gry

Kopniaki wymierzane przez Kate pozwalają oczywiście na ogłuszanie przeciwników, ale umiejętność ta ma jedną zasadniczą wadę - Kate nie dysponuje sznurem do związania znokautowanej osoby. Z problemem tym możesz radzić sobie na trzy sposoby:

  1. podbiegając do ogłuszonego przeciwnika innym członkiem drużyny
  2. szybko dobijając ogłuszoną osobę - jeśli Kate działa w pojedynkę, to może np. spróbować wrzucić ciało do rzeki, zrzucić je w przepaść lub użyć swojego pistoletu
  3. szybko oddalając się od miejsca ataku - jeżeli bohaterka nie została wykryta przed wykonaniem kopniaka, to ogłuszony przeciwnik po powrocie do pełni sił nie powinien wejść w zaalarmowany stan.

Warto zaznaczyć, że opisywana zdolność generuje pewien hałas - sprawdzaj niebieski okrąg i pilnuj się żeby nie znaleźli się w nim inni wrogowie. Umiejętność potrzebuje też 3 sekund na regenerację.

Fiolka z perfumami (Perfume Vial)

Kate może rzucać fiolkami na dość duże odległości - gra pozwala zaplanować miejsce lądowania i czerwony okrąg na ziemi wskaże ci postacie, które mogą znaleźć się w zasięgu tej umiejętności - Desperados 3: Kate OHara | Grywalni bohaterowie - Desperados 3 - poradnik do gry

Kate może rzucać fiolkami na dość duże odległości - gra pozwala zaplanować miejsce lądowania i czerwony okrąg na ziemi wskaże ci postacie, które mogą znaleźć się w zasięgu tej umiejętności. Eksplodująca fiolka jest w stanie tymczasowo oślepić wrogów, którzy znajdowali się wewnątrz czerwonego okręgu.

Efekt oślepienia działa przez kilka sekund i w większości przypadków wystarcza to do tego żeby np. przekraść się przez pilnowany przez danego przeciwnika obszar. Warto zaznaczyć, że próba ataku wręcz na oślepionym przeciwniku może zakończyć się niepowodzeniem, bo nie traci on wszystkich zmysłów. Po ustaniu efektu oślepienia przeciwnik przez pewien czas pozostanie w poddenerwowanym żółtym stanie, ale nie doprowadzi do wszczęcia alarmu. Kate posiada nieskończoną ilość fiolek, ale trzeba zawsze poczekać 10 sekund na odnowienie się umiejętności.

Przebranie (Disguise)

To "najpotężniejsza" umiejętność Kate, która może uczynić tę bohaterkę bardzo pomocnym członkiem drużyny. Kate musi zawsze zacząć od wejścia w posiadanie przebrania. Dopiero wtedy można aktywować umiejętność (w wersji na PC wciskając G) po to żeby je założyć. Samo przebranie ma dwie bardzo pomocne cechy - nie jest zakładane tylko na określony czas i nie podlega "zużyciu". Nic więc nie stoi na przeszkodzie żeby po założeniu nowego stroju Kate pozostała w nim już do samego końca misji.

Kate dzięki przebraniu może unikać wykrycia przez wszystkich standardowych wrogów (także tych w ponczo). Nawet jeśli znajdzie się w ich najbliższym otoczeniu nic się nie wydarzy. Na przebranie "odporni" są przeciwnicy Long Coats oraz psy obronne - ich trzeba w dalszym ciągu za wszelką cenę unikać.

Flirtowanie (Flirt)

Flirtowanie jest umiejętnością, która zadziała jeśli Kate używa przebrania - Desperados 3: Kate OHara | Grywalni bohaterowie - Desperados 3 - poradnik do gry

Flirtowanie jest umiejętnością, która zadziała jeśli Kate używa przebrania. Dzięki tej zdolności w jeszcze większym stopniu zwiększa się użyteczność korzystania z przebrania. Po wybraniu "kandydata" do flirtowania jego wzrok skupia się na Kate. Umiejętność ta przydaje się gdy Kate podróżuje z innym bohaterem lub bohaterami. Po tym jak odwróci uwagę przeciwnika inny członek drużyny może go łatwo ominąć lub zajść go od tyłu z zamiarem łatwej eliminacji.

Flirtowanie nie zadziała na wszystkich. Nie licząc przeciwników, od których całkowicie musisz trzymać się z daleka (Long Coats, psy obronne) nie uda ci się znaleźć zainteresowania wśród kobiet-rewolwerzystek (Gunwoman) oraz wśród przeciwników w ponczo.

Kieszonkowy pistolet Derringer

Pistolet Derringer pozwala na eliminowanie przeciwników na krótkim oraz średnim dystansie - Desperados 3: Kate OHara | Grywalni bohaterowie - Desperados 3 - poradnik do gry

Pistolet Derringer pozwala na eliminowanie przeciwników na krótkim oraz średnim dystansie. Najważniejszą zaletą tej broni jest to, że wystrzały nie generują zbyt dużego hałasu. Nie można tego określić mianem posiadania broni z tłumikiem, ale jeśli w niewielkiej odległości od Kate nis stali żadni wrogowie, to nie musisz obawiać się alarmu.

Broń Kate potrzebuje niestety aż 6 sekund na przeładowanie. Pistolet ma też ograniczoną ilość amunicji. Więcej amunicji możesz odnajdywać w skrzynkach z zapasami - ich lokalizacje zaznaczyliśmy na naszych mapach atlasu świata.