Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Desperados 3 - poradnik, solucja

Desperados 3 - poradnik, solucja

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Desperados 3: Ucieknij z posiadłości, 4 Misja - solucja, opis przejścia Desperados 3 poradnik, solucja

4 Misja - Until Death Do Us Part - solucja, opis przejścia

Na tej stronie poradnika do gry Desperados 3 znajdziesz trzecią część opisu przejścia misji 4 - Until Death Do Us Part. Po tym jak burmistrz Higgins zostanie zamordowany Cooper i Kate muszą uciec z posiadłości. W naszym poradniku zawarliśmy informacje jak wydostać się z posiadłości oraz jak zdobyć przebranie dla Kate, dzięki któremu ucieczka przebiegnie znacznie sprawniej.

W naszej solucji do misji 4 znajdują się odwołania do mapy atlasu świata, którą znajdziesz na pierwszej stronie tego rozdziału. Przykładowo oznaczenie (M4,5) informuje o tym, że powinieneś odszukać niebieski punkt o numerze 5 na mapie misji 4.

Po obejrzeniu cut-scenki Cooper i Kate znajdą się na północnym balkonie (M4,2), czyli tym samym gdzie wcześniej oślepiało się przeciwnika w ponczo - Desperados 3: Ucieknij z posiadłości, 4 Misja - solucja, opis przejścia - Desperados 3 - poradnik do gry

Po obejrzeniu cut-scenki Cooper i Kate znajdą się na północnym balkonie (M4,2), czyli tym samym gdzie wcześniej oślepiało się przeciwnika w ponczo. Są dwa warianty ucieczki z posiadłości.

Bardziej oczywisty wariant ucieczki zakłada dotarcie Kate do miejsca zdobycia przebrania po to żeby ułatwiać Cooperowi eliminowanie lub omijanie przeciwników napotykanych w drodze do wyjścia z posiadłości. Zeskocz bohaterami do krzaków. Twoje postacie muszą przedostać się na pole weselne (M4,14), przy czym niestety drogę blokuje kilku strażników. Zaczekaj aż w miejscu 1 z powyższego obrazka znajdzie się dwóch strazników i oślep ich perfumami Kate. W tym samym czasie użyj Coopera żeby rzucić nożem w przeciwnika z miejsca 2 (warto wcześniej się do niego zbliżyć). Szybko schowaj jego zwłoki w krzakach. Podobnie zachowaj się z pozostałymi zbirami - jednego oślep i drugiego szybko wyeliminuj i schowaj.

Na polu weselnym (M4,14) przebywa pięciu przeciwników, przy czym powinieneś rozprawić się tylko z czterema z nich - Desperados 3: Ucieknij z posiadłości, 4 Misja - solucja, opis przejścia - Desperados 3 - poradnik do gry

Na polu weselnym (M4,14) przebywa pięciu przeciwników, przy czym powinieneś rozprawić się "tylko" z czterema z nich.

 1. Przeciwnik 1 z powyższego obrazka patroluje ścieżkę wzdłuż rzędów krzeseł. Uważaj na niego, przy czym w pierwszej kolejności zakradnij się do przeciwnika 2. Zatrzymuje się ona na przemian na małej scenie i obok niej. Ukryj się w krzakach, a będziesz go mógł łatwo zabić gdy będzie przechodził obok.
 2. Następny w kolejności jest przeciwnik 3. Odwróć jego uwagę monetą i zakradnij się do krzaków obok niego. Użyj perfum Kate do oślepienia przeciwników 1 i 4. Pozwoli ci to pozbyć się Cooperem przeciwnika 3.
 3. Dotrzyj Cooperem do przeciwnika 4. Oślep perfumami przeciwnika 1. Szybko pozbądź się przeciwnika 4 (nie daj się zauważyć służącej!).
 4. Przeciwnika 1 możesz wyeliminować w dowolny sposób.
Głównym celem wizyty na polu weselnym jest dotarcie do ołtarza gdzie przebywa służąca (M4,15) - Desperados 3: Ucieknij z posiadłości, 4 Misja - solucja, opis przejścia - Desperados 3 - poradnik do gry

Głównym celem wizyty na polu weselnym jest dotarcie do ołtarza gdzie przebywa służąca (M4,15). Po ogłuszeniu lub zamordowaniu tej postaci wybierz Kate, aktywuj tryb interakcji (w wersji na PC wciśnij CTRL) i kliknij na służącej. Kate zdobędzie przebranie, przy czym nie zostanie ono automatycznie założone - musisz je wybrać z paska umiejętności (w wersji na PC możesz też wcisnąć G). Oto kilka najważniejszych rzeczy na temat przebrania:

 1. Przebranie możesz mieć tak długo założone, jak tylko sobie tego życzysz. Nic nie stoi na przeszkodzie żeby zakończyć tę misję bez zdejmowania go.
 2. Przebranie pozwala omijać "zwykłych" przeciwników oraz cywilów pozostając niewykrytym.
 3. Kate może flirtować z przeciwnikami (w wersji na PC wciśnij D i wybierz NPC-a). Rozmowa skupia uwagę przeciwnika na bohaterce i pozwala to Cooperowi łatwo zaatakować taką postać lub ją ominąć.
 4. Psy obronne i przeciwnicy Long Coat mogą zdemaskować Kate w przebraniu. To problemy, które dadzą o sobie znać dopiero w samej końcówce tej misji.
Skieruj się w stronę północnej ścieżki (M4,16) i pozwól Kate przystąpić do działania - Desperados 3: Ucieknij z posiadłości, 4 Misja - solucja, opis przejścia - Desperados 3 - poradnik do gry

Skieruj się w stronę północnej ścieżki (M4,16) i pozwól Kate przystąpić do działania. Omiń grupkę cywilów i użyj flirtowania na przemieszczającym się przeciwniku. Zadbaj o to żeby ustawić się w taki sposób żeby Cooper mógł zbliżyć się do tego wroga i go wyeliminować (lub ominąć). Możesz też zaatakować przeciwnika w ponczo, ale zadbaj o to żeby nikt nie zauważył momentu ataku.

W pobliżu jest pokazana na obrazku wieża ze skrzyń (M4,17), którą opcjonalnie możesz zrzucić na dwóch rozmawiających przeciwników (przejdź Cooperem po dachu i zeskocz do krzaków). Zanim jednak tego dokonasz użyj Kate do rozpoczęcia flirtowania z przeciwnikiem na wschód od tego miejsca, który obserwuje tę okolicę. Zagwarantuje to, że moment zaaranżowania tragicznego wypadku nie zostanie przez nikogo zauważony. Po tym jak skrzynie przygniotą wrogów nikt nie odnajduje już ich ciał.

Wyrusz Cooperem do stajni (M4,18) - Desperados 3: Ucieknij z posiadłości, 4 Misja - solucja, opis przejścia - Desperados 3 - poradnik do gry

Wyrusz Cooperem do stajni (M4,18). Przejście przez tę lokację jest bardzo proste - po tym jak Kate zacznie flirtować z jednym z przeciwników zbliż się do niego Cooperem żeby się go pozbyć. Podobnie zachowaj się w stosunku do drugiego wartownika. Schowaj ich ciała w sianie.

Zbliż się do centralnego placu (M4,19). Najpoważniejszym zagrożeniem jest tu wartownik podróżujący z psem obronnym. Jak już wspomnieliśmy, pies może "zdemaskować" Kate nawet jeśli używa ona przebrania. Stożek wyświetlany po zaznaczeniu psa ma nieco inne działanie. Symbolizuje on odległość z jakiej zwierzę możesz zauważyć LUB wywęszyć bohatera, także jeśli chowa się w krzakach. Sam stożek jest na szczęście niewielkich rozmiarów, ale mimo wszystko "zazębia się" z niektórymi mijanymi strażnikami oraz krzakami z centralnego placu.

Nie próbuj pozbywać się psa obronnego ani jego właściciela - Desperados 3: Ucieknij z posiadłości, 4 Misja - solucja, opis przejścia - Desperados 3 - poradnik do gry

Nie próbuj pozbywać się psa obronnego ani jego właściciela. Zamiast tego skup się na używaniu przebrania Kate do umożliwienia Cooperowi dotarcie do ścieżki na południe od wejścia na teren posiadłości. Mowa tu konkretnie o bluszczu (M4,9), z którego Cooper wcześniej korzystał tuż po dotarciu na mapę.

 1. Wyślij na początek Kate na wschodni balkon posiadłości (M4,20) po to żeby zaczęła flirtować z przeciwnikiem spoglądającym na centralny plac.
 2. Zainteresuj się przeciwnikiem z punktu 1 z powyższego obrazka. Zaatakuj go gdy bandyta w ponczo będzie rozmawiał z przeciwnikiem pracującym przy działku gatlinga (punkt 2).
 3. Przemieść Kate w pobliże przeciwnika numer 4.
 4. Poczekaj aż przeciwnik w ponczo powróci na swój posterunek (punkt 3). Zacznij zagadywać Kate przeciwnika 4 - musisz zdążyć z kolejnymi czynnościami zanim dotrze tu pies.
 5. Przekradnij się Cooperem za plecami przeciwnika numer 3. Kieruj się oczywiście na południe.

Nie próbuj korzystać ze stanowiska maszynowego o ile nie grasz na niskim poziomie trudności. Użycie go zaalarmuje całą okolicę i łatwo można zginąć w wyniku ostrzału z róznych stron. Misję można zakończyć bez wszczynania alarmów.

Po tym jak Cooper będzie mógł przejść na południe skorzystaj ze ściany bluszczu i schowaj się w krzakach - Desperados 3: Ucieknij z posiadłości, 4 Misja - solucja, opis przejścia - Desperados 3 - poradnik do gry

Po tym jak Cooper będzie mógł przejść na południe skorzystaj ze ściany bluszczu i schowaj się w krzakach. Przełącz się na Kate, dotrzyj do pilnowanego wejścia do posiadłości (M4,8) i użyj perfum na przeciwnikach Long Coat. Po oślepieniu ich szybko przebiegnij na zewnątrz. Schowaj się Kate poza zasięgiem widzenia wrogów Long Coat, bo mogą oni ją zaatakować nawet jeśli będzie stała na zewnątrz terenów posiadłości.

Pozbądź się Cooperem dwóch wartowników obok krzaków - jeden z nich stoi, drugi siedzi na krześle - Desperados 3: Ucieknij z posiadłości, 4 Misja - solucja, opis przejścia - Desperados 3 - poradnik do gry

Pozbądź się Cooperem dwóch wartowników obok krzaków - jeden z nich stoi, drugi siedzi na krześle. Oba ciała ukryj oczywiście w krzakach. Przekradnij się Kate w prawo pozostając na granicy pola widzenia przeciwnika Long Coat - sugerowaną trasę pokazuje dołączony obrazek.

Użyj flirtowania Kate na zaznaczonym na obrazku przeciwniku w zielonej koszuli. Po tym jak obróci się on w prawo przekradnij się Cooperem tą samą drogą. Gdy tylko Cooper zbliży się do punktu zakończenia misji (M4,1) załączy się cut-scenka.

Jest również mniej oczywisty, alternatywny wariant ucieczki z posiadłości - Desperados 3: Ucieknij z posiadłości, 4 Misja - solucja, opis przejścia - Desperados 3 - poradnik do gry

Jest również mniej oczywisty, alternatywny wariant ucieczki z posiadłości. Zakłada on przekradnięcie Cooperem i Kate przez południową część ogrodu (M4,11), czyli wybranie tej samej ścieżki, którą wcześniej Cooper zakradł się do posiadłości. W ogrodzie przebywają oczywiście wartownicy, ale możesz używać perfum Kate do oślepiania ich oraz monety Coopera do odwracania ich uwagi. Pozwoli ci to po kolei ich eliminować.

Kate i Cooper mogą skorzystać docelowo z południowej ścieżki (M4,10) prowadzącej w stronę głównego dziedzińca przed posiadłością (M4,19) - Desperados 3: Ucieknij z posiadłości, 4 Misja - solucja, opis przejścia - Desperados 3 - poradnik do gry

Kate i Cooper mogą skorzystać docelowo z południowej ścieżki (M4,10) prowadzącej w stronę głównego dziedzińca przed posiadłością (M4,19).

Końcowa część misji jest bardzo zbliżona - musisz doprowadzić do oślepienia przeciwników Long Coat pilnującego głównego wejścia (M4,8) i przekraść się do krzaków. Jedynym wyjątkiem jest konieczność użycia monety na strażnikach przy wozie (M4,7), gdyż w przypadku tego wariantu nie możesz polegać na flirtowaniu w wykonaniu Kate.