Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Desperados 3 - poradnik, solucja

Desperados 3 - poradnik, solucja

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Desperados 3: Trofea, lista - wszystkie osiągnięcia Desperados 3 poradnik, solucja

Na tej stronie znajdziesz poradnik trofeowy do gry Desperados 3. Dowiesz się jakie wymagania mają poszczególne trofea gry Desperados III. Przygotowaliśmy też plan zdobywania trofeów, który powinien pomóc w odblokowaniu platynowego trofeum w Desperados 3.

Trofea i osiągnięcia Desperados 3 - plan i ogólne informacje

  1. Podstawowy zestaw osiągnięć gry Desperados 3 to 37 trofeów - 1 platynowe trofeum (do zdobycia tylko na PS4), 5 złotych, 9 srebrnych i 22 brązowe.
  2. Zdobycie platynowego trofeum w Desperados III jest dość trudne, choć doprowadzenie do odblokowania 100% osiągnięć powinno być mniej wymagające niż w poprzedniej grze studia Mimimi - Shadow Tactics: Blades of the Shogun. Wynika to przede wszystkim z braku konieczności zdobycia wszystkich odznak, czyli zaliczenia wszystkich wyzwań w ramach dostępnych misji. Najbardziej problematyczne odznaki możesz dzięki temu pominąć i mimo wszystko zdobyć platynę.
  3. Odblokowanie wszystkich trofeów zajmie ci prawdopodobnie 30-40 godzin. Już samo pierwsze przejście kampanii wymusza spędzenie z grą około 25 godzin. Wynika to z tego, że zalecane jest przechodzenie gry po raz pierwszy na wysokim poziomie trudności. Pozwoli ci to nie tylko doskonale poznać mapy i mechaniki rozgrywki, ale przede wszystkim zdobyć odznaki związane z wysokim poziomem trudności, które można odblokować w prawie każdej misji.
  4. Pominięte wyzwania oraz trofea możesz zdobywać grając na najniższym poziomie trudności Beginner i jest to ogromne ułatwienie, gdyż na mapach przebywa wtedy o wiele mniej przeciwników i mają oni mniej wyczulone zmysły, dzięki czemu łatwiej można unikać wykrycia.
  5. Niektóre trofea wymuszają grind, ale dobrą wiadomością jest to, że gra na bieżąco zapisuje wszystkie twoje postępy. Nawet jeśli np. po zamordowaniu przeciwnika załadujesz poprzedniego sejwa, to wszystkie zabójstwa sprzed wczytania stanu gry nie przepadną.
  6. Żadnego trofea nie możesz przegapić, bo gra ma opcję swobodnego powtarzania etapów. Staraj się jednak na bieżąco odnajdywać wszystkich unikalnych wrogów związanych z trofeum Wysłużony łowca nagród żeby nie tracić później czasu na poszukiwania pominiętych przeciwników.

Desperado

Rodzaj trofeum: platynowe

Sposób odblokowania: Zdobądź wszystkie trofea.

Komentarz: Trofeum to możesz odblokować tylko na PlayStation 4. Nie jest ono dostępne w wersjach na PC i XONE.

Wysłużony łowca nagród - Veteran Bounty Hunter

Rodzaj trofeum: złote - Desperados 3: Trofea, lista - wszystkie osiągnięcia - Desperados 3 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: złote

Sposób odblokowania: Zabij 31 ukrytych deweloperów Mimimi.

Komentarz: Bardzo podobne trofeum pojawiło się już w Shadow Tactics. Ukryci deweloperzy to postacie, które zamiast standardowej nazwy (np. rewolwerzysta) mają unikalne imię, nazwisko i/lub pseudonim.

  1. W misjach 2, 3, 4, 5, 6, 9, 11, 12, 13, 14, 15 i 16 eliminuje się 2 deweloperów.
  2. W misji 7 eliminuje się jednego dewelopera.
  3. W misjach 8 i 10 eliminuje się 3 deweloperów.

Wyrób sobie nawyk i tuż przed zakończeniem każdej misji najedź kursorem na wszystkich wrogów nadal przebywających na mapie - w ich odnajdywaniu pomagają czerwone kropki na mapie. Sprawdź czy któryś z nich nie ma unikalnego imienia i nazwiska.

Uwaga - Niektórzy wrogowie mogą być lepiej ukryci. W przykładzie z obrazka unikalny przeciwnik z misji 16 znajduje się przy lewej krawędzi mapy i łatwo go można pominąć podczas przeprawy przez lewą część kanionu. Gra niestety nie pomaga w śledzeniu tego trofeum, tzn. nie dowiesz się czy zabiłeś już 100% deweloperów z danej mapy.

Odznaka szeryfa - Sheriff's Badge

Rodzaj trofeum: złote - Desperados 3: Trofea, lista - wszystkie osiągnięcia - Desperados 3 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: złote

Sposób odblokowania: Zdobądź 90 odznak (Badges).

Komentarz: Odznaki to inaczej wyzwania. Każda misja za wyjątkiem pierwszej i siódmej posiada 8 różnych wyzwań do odblokowania. Jako że trofeum to wymusza zaliczenie "jedynie" 90 wyzwań nie musisz zająć się wszystkimi dostępnymi odznakami. Najtrudniejsze wyzwania (np. z pokonywania dłuższych misji na czas albo bez sejwowania) możesz pominąć.

Gra po raz pierwszy wyświetla wyzwania dla danej misji dopiero po jej ukończeniu, ale już w trakcie jej zaliczania możesz je zdobywać - ich listę znajdziesz na pierwszej stronie opisu przejścia każdego etapu. Radzimy początkowo walczyć jedynie o odznaki z przechodzenia misji na wysokim poziomie trudności. Podczas powtarzania każdego etapu ustaw niski poziom trudności, a znacznie łatwiej będzie ci zdobywać brakujące odznaki.

W czerwonych bandanach - They Wear Red Bandanas

Rodzaj trofeum: złote - Desperados 3: Trofea, lista - wszystkie osiągnięcia - Desperados 3 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: złote

Sposób odblokowania: Zabij 75 Długich Płaszczy (Long Coats).

Komentarz: Długie Płaszcze to nazwa elitarnych, ubranych na czarno przeciwników i zaczniesz ich spotykać od misji 3. Komplet informacji o eliminowaniu ich znajdziesz na osobnej stronie w rozdziale FAQ. Dla przypomnienia - atakuj ich Sanchezem lub korzystaj z łączonego ataku polegającego na trafieniu Długiego Płaszcza z broni palnej (najlepiej snajperki) i dobicia go drugim bohaterem.

Trofeum to powinieneś bezproblemowo zdobyć jeśli będziesz na bieżąco "oczyszczał" mapy podczas przechodzenia gry po raz pierwszy. Jeśli go nie otrzymałeś, to rozpocznij dowolną misję z Długimi Płaszczami. Wykonaj szybki zapis przed zaatakowaniem Długiego Płaszcza. Po tym jak go zabijesz wczytaj poprzedni stan gry i powtórz tę czynność. Wykonuj tę sekwencję do momentu odblokowania trofeum.

Krzak ludożerca - Maneater Shrub

Rodzaj trofeum: srebrne - Desperados 3: Trofea, lista - wszystkie osiągnięcia - Desperados 3 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Ukryj 750 ciał.

Komentarz: Ciała zamordowanych lub ogłuszonych i związanych postaci (przeciwnicy oraz cywile) możesz chować w wielu różnych miejscach. Są to przede wszystkim różnego rodzaju krzaki, ale również m.in. wnętrza budynków, stogi siana, studnie, przepaście czy zbiorniki wodne.

To czasochłonne osiągnięcie, ale możesz trochę "oszukiwać". Po zabiciu kilku przeciwników wykonaj szybki zapis stanu gry. Schowaj ich ciała, dzięki czemu gra automatycznie zapisze te aktywności. Załaduj ostatniego sejwa po to żeby móc powtórzyć wszystkie kroki. Wykonuj ten schemat do momentu odblokowania trofeum.

Niech ktoś wezwie grabarza - Someone Call the Undertaker

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Zabij 1000 strażników.

Komentarz: Strażnikcy to po prostu wszyscy przeciwnicy napotykani w świecie gry, tzn. mający czerwoną obwódkę po podświetleniu obiektów z otoczenia.

To czasochłonne osiągnięcie, ale możesz trochę "oszukiwać". Zacznij kierować np. Sanchezem i wykonaj szybki zapis stanu gry po napotkaniu grupy stojących blisko siebie przeciwników. Zastrzel ich wszystkich z użyciem obrzyna (lub zabij z użyciem dowolnej innej broni / umiejętności obszarowej), a następnie załaduj wcześniejszego sejwa. Powtarzaj ten schemat do momentu odblokowania trofeum.

Lindberg i Hutch - Lindberg and Hutch

Rodzaj trofeum: srebrne - Desperados 3: Trofea, lista - wszystkie osiągnięcia - Desperados 3 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Zadecyduj o wyniku pojedynku.

Komentarz: Trofeum to możesz zdobyć w misji 1 - On the Hunt, czyli podczas sterowania młodym Johnem. W trakcie przemarszu musisz użyć monety do odwrócenia uwagi 3 przeciwników i dotrzeć do małej drabiny prowadzącej na dach.

Nie przechodź zbyt szybko do kolejnego obszaru. W lokacji z powyższego obrazka ma miejsce pojedynek dwóch rewolwerwców. Użyj ponownie monety do rzucania żeby odwrócić uwagę jednego z nich. Sprawi to, że drugi z rewolwerowców będzie mógł zastrzelić zdezorientowaną postać i wygrać pojedynek.

Uwaga tam na dole! - Watch Out Below!

Rodzaj trofeum: srebrne - Desperados 3: Trofea, lista - wszystkie osiągnięcia - Desperados 3 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Zabij 50 strażników przy pomocy elementów otoczenia.

Komentarz: W większości misji natrafisz na co najmniej jeden interaktywny obiekt pomocny w zamordowaniu przeciwników - mogą to być np. wiszące ładunki, duże głazy czy ściany budynków nadające się do popchnięcia. Za każdym razem zwracaj uwagę na czerwony obszar symbolizujący miejsce, w którym dojdzie do wypadku. Z jego zorganizowaniem czekaj aż w czerwonym obszarze pojawi się co najmniej 1 przeciwnik.

Jeśli nie zdobyłeś tego trofeum pomimo ukończenia gry, to załaduj dowolną misję z interaktywnymi elementami otoczenia. Wykonaj szybki zapis stanu gry przed uaktywnieniem pułapki i po udanej akcji wczytaj wcześniejszego sejwa. Powtarzaj ten schemat do momentu odblokowania trofeum.

Piknik - The Picnic

Rodzaj trofeum: srebrne - Desperados 3: Trofea, lista - wszystkie osiągnięcia - Desperados 3 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Poczęstuj się babeczkami podczas pikniku.

Komentarz: Trofeum to możesz zdobyć w misji 2 - Running Late on Payday. Okazja do jego odblokowania pojawia się w początkowej części etapu, a konkretnie po "zrekrutowaniu" McCoy'a i zaliczeniu samouczka z używania jego torby lekarskiej do odwracania uwagi wrogów.

Nie idź dalej do obszaru, w którym gra odblokowuje pistolet z lunetą. Zamiast tego zbadaj pokazany na obrazku boczny obszar, w którym są m.in. kosz na jedzenie i obrus piknikowy. Rzuć w to miejsce torbą lekarską żeby załączyć easter egg z udziałem McCoy'a i Coopera i odblokować trofeum.

Zgubione i odnalezione - Lost and Found

Rodzaj trofeum: srebrne - Desperados 3: Trofea, lista - wszystkie osiągnięcia - Desperados 3 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Zwróć pieniądze do banku.

Komentarz: Trofeum to możesz zdobyć w misji 8 - One Hell of a Night. W miejscu rozpoczęcia misji przebywa Rosie - żona szeryfa. Ogłusz ją i zwiąż. Zauważ, że kobieta upuściła plik pieniędzy (Money) - dodaj go do inwentarza dowolnego bohatera.

W dalszej części misji musisz zinfiltrować bank po to żeby podnieść nieprzytomnego McCoya - Desperados 3: Trofea, lista - wszystkie osiągnięcia - Desperados 3 - poradnik do gry

W dalszej części misji musisz zinfiltrować bank po to żeby podnieść nieprzytomnego McCoy'a. Dotrzyj bohaterem z pieniędzmi do pomieszczenia, w którym więziony był McCoy. Wybierz pieniądze z inwentarza i wykonaj prosty rzut żeby wylądowały na ziemi. Zdobędziesz odznakę (wyzwanie) i powiązane z nią trofeum.

Jestem hardkorem - Hardcore

Rodzaj trofeum: srebrne - Desperados 3: Trofea, lista - wszystkie osiągnięcia - Desperados 3 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Ukończ misję na poziomie Desperado.

Komentarz: Desperado to nazwa najwyższego poziomu trudności. Dobrą wiadomością jest to, że nie musisz w ten sposób przechodzić całej gry. Musisz ukończyć "tylko" pojedynczy etap, ale nie może to być misja 1, która traktowana jest jako prolog i samouczek. Najlepiej wybrać misję 2 - Running Late on Payday, która nie ma zbyt wielu przeciwników i którą można dość szybko zaliczyć.

Na poziomie trudności Desperado czas nie zatrzymuje się po uaktywnieniu Showdown Mode, a reakcje przeciwników po zauważeniu bohaterów są bardzo szybkie, tak więc staraj się unikać ryzykownych akcji i polegać na sprawdzonych metodach eliminacji lub omijania bandytów. Skoncentruj się wyłącznie na głównych celach misji i nie trać niepotrzebnie czasu np. na ratowanie wszystkich zakładników na mapie. Poziom Desperado pozwala zapisywać postępy i zdecydowanie korzystaj z tej opcji żeby w razie wszczęcia alarmu móc łatwo powtórzyć daną scenę.

Drzemka mocy - Power Nap

Rodzaj trofeum: srebrne - Desperados 3: Trofea, lista - wszystkie osiągnięcia - Desperados 3 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Przerwij ważny proces leczniczy.

Komentarz: Tytułowy proces leczniczy ma miejsce w misji 14 - The Wages of Pain. Isabelle w momencie rozpoczęcia zadania leczy Coopera na pobliskim wzniesieniu i obie te postacie są początkowo nieaktywne.

Zabij dowolnego przeciwnika z mapy i podnieś go grając Sanchezem - Desperados 3: Trofea, lista - wszystkie osiągnięcia - Desperados 3 - poradnik do gry

Zabij dowolnego przeciwnika z mapy i podnieś go grając Sanchezem. Zacznij go przenosić do obozu na szczycie góry, w którym przebywają Isabelle i Cooper. Zaplanuj rzut ciałem dokładnie w Isabelle - rzucone ciało nie może wylądować również na Cooperze. Przygniecienie Isabelle zwłokami przeciwnika doprowadzi do zawalenia misji, ale równolegle odblokowane zostanie to trofeum.

Co z oczu, to z serca - Out of Sight, Out of Mind

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Ukryj 250 ciał.

Komentarz: To prostsza wersja opisanego wcześniej trofeum Krzak ludożerca.

Kolejny posłany do piachu - Another One Bites the Dust

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Zabij 500 strażników.

Komentarz: To prostsza wersja opisanego wcześniej trofeum Niech ktoś wezwie grabarza.

Żegnaj, Kolorado - Goodbye Colorado

Rodzaj trofeum: brązowe - Desperados 3: Trofea, lista - wszystkie osiągnięcia - Desperados 3 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Wysadź most.

Komentarz: To trofeum związane z postępami w kampanii i nie możesz go przegapić. Wysadzenie mostu kolejowego to główna część misji 6 - The Bridge at Eagle Falls.

Żegnaj, Luizjano - Goodbye Louisiana

Rodzaj trofeum: brązowe - Desperados 3: Trofea, lista - wszystkie osiągnięcia - Desperados 3 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Spotkaj się z Frankiem na łodzi.

Komentarz: To trofeum związane z postępami w kampanii i nie możesz go przegapić. Doprowadzenie do pierwszej konfrontacji z Frankiem na statku to finałowa część misji 12 - Dirt and Blood.

Przesyłka doręczona - Package Delivered

Rodzaj trofeum: brązowe - Desperados 3: Trofea, lista - wszystkie osiągnięcia - Desperados 3 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Zajmij się kwestią DeVitta.

Komentarz: To trofeum związane z postępami w kampanii i nie możesz go przegapić. Pod pojęciem zajęcia się kwestią DeVitta kryje się porwanie go z jego hacjendy i to główna część misji 15 - A Captain of Industry.

Pięcioro wybornych strzelców - Five Good Shots

Rodzaj trofeum: brązowe - Desperados 3: Trofea, lista - wszystkie osiągnięcia - Desperados 3 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Pokonaj Franka.

Komentarz: To trofeum związane z postępami w kampanii i nie możesz go przegapić. Ostateczne pokonanie Franka w ramach konfrontacji przed cmentarną kaplicą to finałowa część misji 16 - The Old and the New.

Chwila, mówiłeś coś o szeryfie? - Wait, Did You Say Marshal?

Rodzaj trofeum: brązowe - Desperados 3: Trofea, lista - wszystkie osiągnięcia - Desperados 3 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Odszukaj Wayne'a.

Komentarz: To trofeum związane z postępami w kampanii i nie możesz go przegapić. Odnalezienie Wayne'a to jeden z obowiązkowych kroków w ramach misji 11 - Burn the Queen. Jest on więziony w klatce z powyższego obrazka - jest ona w centralnej wiosce i może ją otworzyć tylko McCoy.

Jak w zegarku - Like Clockwork

Rodzaj trofeum: brązowe - Desperados 3: Trofea, lista - wszystkie osiągnięcia - Desperados 3 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Wykonaj plan wszystkimi pięcioma postaciami.

Komentarz: To proste trofeum, którego jedyną komplikacją jest konieczność posiadania wszystkich 5 bohaterów do dyspozycji. W większości misji steruje się niestety mniejszą liczbą bohaterów. Pięć grywalnych postaci jest przede wszystkim dostępnych w finałowej misji 16. W naszym przykładzie jest to misja 13, choć wymusza ona żeby najpierw uwolnić Kate i Coopera z klatek.

W osiągnięciu tym chodzi o zaplanowanie każdej z 5 postaci jakiejś akcji w oparciu o tryb Showdown Mode. Bardzo dużym ułatwieniem jest to, że nie muszą to być żadne akcje dotyczące atakowania przeciwników czy wejścia w interakcję z jakimś obiektem. Dla każdego z bohaterów możesz po prostu zaplanować czynność przemieszczenia się w dowolne ine miejsce. Po tym jak gotowych będzie 5 akcji uruchom jednocześnie Showdown Mode dla całej drużyny.

Wendeta - Vendetta

Rodzaj trofeum: brązowe - Desperados 3: Trofea, lista - wszystkie osiągnięcia - Desperados 3 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Zabij DeVitta.

Komentarz: Trofeum to możesz zdobyć w misji 15 - A Captain of Industry. Jego główna część zakłada porwanie DeVitta i wywiezienie go wozem z jego hacjendy. W tym przypadku musisz zignorować główny cel misji i zamordować DeVitta. Możesz tego dokonać na mnóstwo sposobów, np. zabić go jeszcze podczas przyjęcia lub podczas przenoszenia go już po udanym porwaniu. Zapisz wcześniej stan gry, bo jest to "zakazana" czynność, która oprócz odblokowania osiągnięcia doprowadzi do wyświetlenia informacji o zawaleniu misji.

Inferno

Rodzaj trofeum: brązowe - Desperados 3: Trofea, lista - wszystkie osiągnięcia - Desperados 3 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Spal jednocześnie 5 strażników w pułapkach z naftą w pierwszej części misji.

Komentarz: Trofeum to możesz zdobyć w misji 5 - The Magnificent Five. Jedna z unikalnych mechanik tej misji dotyczy podpalania dużych kałuż nafty znajdujących się w różnych częściach gospodarstwa - przykładową kałużę pokazuje powyższy obrazek.

Zacznij od odblokowania Hectora dzięki postępom w misji. Dotrzyj w pobliże dowolnej kałuży i przystąp do ogłuszania okolicznych przeciwników. Znokautuj i zwiąż 5 dowolnych postaci. Przenieś następnie ich ciała do dowolnej kałuży i połóż je. Dopiero wtedy udaj się po pochodnię i użyj jej do podpalenia kałuży wraz z leżącymi w niej przeciwnikami.

Bum! - Kaboom!

Rodzaj trofeum: brązowe - Desperados 3: Trofea, lista - wszystkie osiągnięcia - Desperados 3 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Zabij jednocześnie 5 strażników za pomocą dynamitu.

Komentarz: Trofeum to można zdobyć wyłącznie w misji 2 - Running Late on Payday. Nie można go odblokować w misji 13 pomimo tego, że w zadaniu tym również odnajduje się dynamit.

Skrzynia z dynamitem znajduje się na wzniesieniu w końcowej części mapy, nad zabarykadowanym tunelem kolejowym - pokazuje ją obrazek. W drodze do niej staraj się unikać eliminowania wszystkich przeciwników. Po dotarciu do dynamitu ogłusz 5 dowolnych okolicznych bandytów. Zwiąż ich i połóż w tym samym miejscu. Rzuć następnie w nich laską dynamitu po to żeby wszyscy zginęli w pojedynczej eksplozji.

Mistrz zabijania - M-M-M-M-MONSTER KILL

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Zabij jednocześnie 6 strażników przy pomocy jednej umiejętności.

Komentarz: Trofeum to oferuje dużą swobodę działania. Najlepszy pomysł to naszym zdaniem skorzystanie z obrzyna Sancheza - broń ta jest w stanie zabić wszystkich zwykłych przeciwników, którzy znajdą się w czerwonym stożku symbolizującym jej pole rażenia.

Nie musisz na szczęście specjalnie szukać 6-osobowej grupy przeciwników. Zacznij od ogłuszenia i związania 6 standardowych przeciwników (nie mogą to być Długie Płaszcze - Long Coats). Połóż ich wszystkich w tym samym miejscu i użyj obrzyna żeby zabić 6 wrogów dzięki oddaniu pojedynczego strzału.

Asasyn na Dzikim Zachodzie - Gunslinger's Creed

Rodzaj trofeum: brązowe - Desperados 3: Trofea, lista - wszystkie osiągnięcia - Desperados 3 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Zeskocz z wieży na wóz z sianem.

Komentarz: Trofeum to możesz zdobyć w misji 14 - The Wages of Pain. Zainteresuj się gospodarstwem na prawo od torów, czyli lokacją, w której można doprowadzić do wypłoszenia bydła. Nie musisz na szczęście zajmować się do końca tym celem misji.

W obszarze sąsiadującym z lokacją z bydłem znajduje się pokazana na obrazku wieża. Dotrzyj do niej dowolnym bohaterem (Kate korzystająca z przebrania w razie potrzeby może pomóc w odwracaniu uwagi okolicznych wrogów). Zabij pojedynczego wartownika z wieży i zeskocz z wieży do znajdującego się obok wieży wozu z sianem.

Przepraszam, tato! - Sorry Dad!

Rodzaj trofeum: brązowe - Desperados 3: Trofea, lista - wszystkie osiągnięcia - Desperados 3 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Ogłusz swojego ojca.

Komentarz: Trofeum to jest drobnym easter eggiem i możesz je odblokować w misji 1 - On the Hunt. W trakcie przeprawy z ojcem głównego bohatera będziesz musiał zaliczyć samouczek z przetestowania trybu Showdown Mode i rzucenia monetą w konia w momencie gdy za zwierzęciem ustawi się bandyta.

Po tym jak przeciwnik zostanie ogłuszony poczekaj aż James pobiegnie go związać. Szybko ponownie rzuć monetą w konia, dzięki czemu przytomność straci również ojciec bohatera. Nie zawalisz na szczęście w ten sposób misji - jeśli chcesz zaliczać dalej ten etap to zaczekać aż James odzyska przytomność.

Deratyzator - Exterminator

Rodzaj trofeum: brązowe - Desperados 3: Trofea, lista - wszystkie osiągnięcia - Desperados 3 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Zabij 10 małych zwierząt podczas jednej misji.

Komentarz: To dość problematyczne trofeum, gdyż małe zwierzęta nie są zaznaczane nawet po podświetleniu wszystkich rzeczy z otoczenia. Przybliż maksymalnie widok żeby je łatwiej dostrzegać.

W przykładzie z obrazka jednym z małych zwierząt są szczury z misji 10 - Back Alley Jazz, ale do odblokowania trofeum mogą ci też posłużyć ropuchy z etapów na bagnach, czy małe węże z etapów na pustkowiach. Po zauważeniu małej istoty zacznij biec w jej stronę - musisz ją rozgnieść zanim zdoła uciec. Trofeum to wymusza niestety zabicie 10 zwierząt w ramach pojedynczej misji, tak więc nie kończ przedwcześnie etapu tylko kontynuuj poszukiwania aż znajdziesz i rozdeptasz 10 dowolnych żyjątek.

Yakety Sax

Rodzaj trofeum: brązowe - Desperados 3: Trofea, lista - wszystkie osiągnięcia - Desperados 3 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Spraw, by ktoś podążał twoimi śladami przez 25 metrów.

Komentarz: O trofeum to możesz powalczyć w dowolnym etapie pozwalającym na pozostawianie śladów butów na błocie lub na piasku. W przykładzie z naszego obrazka wykorzystaliśmy misję 8 - One Hell of a Night. Śladów nie może ponadto pozostawiać Kate w przebraniu, bo zareagują na to tylko Długie Płaszcze.

Poświęć trochę czasu na przyjrzenie się trasie dowolnego patrolu. Zostaw ślady na trasie przemarszu patrolu, przy czym nie dokonaj tego zbyt wcześnie żeby ślady nie zdążyły zniknąć. Rozpocznij "ucieczkę" po błotnistym podłożu przed przeciwnikiem / przeciwnikami, którzy wyruszą w pościg po zauważeniu śladów. W misji 8 jest dużo długich uliczek pokrytych błotem i z pewnością uda ci się to na jednej z nich.

Potrzebujesz dentysty? - Need a Dentist?

Rodzaj trofeum: brązowe - Desperados 3: Trofea, lista - wszystkie osiągnięcia - Desperados 3 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Znajdź pacjenta dla dentysty.

Komentarz: Trofeum to możesz zdobyć w misji 8 - One Hell of a Night. Dentysta to przyjaźnie nastawiony NPC przebywający w południowej części mapy - miejsce to pokazuje obrazek. Są to okolice placu z szubienicą i tylnego wejścia do banku.

Ogłusz i zwiąż dowolnego okolicznego przeciwnika i dotrzyj z nim w to miejsce. Wrzuć przeciwnika do wozu, przy którym stoi dentysta po to żeby załączył się zabawny easter egg z przeprowadzenia "operacji" na nowo pozyskanym pacjencie.

Dobra dziewczynka - Good Girl

Rodzaj trofeum: brązowe - Desperados 3: Trofea, lista - wszystkie osiągnięcia - Desperados 3 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Zabij 75 strażników przy pomocy Bianki.

Komentarz: Bianka to nazwa wnyków na niedźwiedzie, którymi dysponuje Sanchez. Staraj się jak najczęściej rozstawiać wnyki i od razu gwizdaj w tych samych miejscach żeby sprowadzić jakiegoś przeciwnika będącego w zasięgu gwizdania (optymalnie tylko jednego).

Jeśli nie zdobyłeś trofeum pomimo ukończenia gry, to możesz ułatwić sobie grindowanie. Rozpocznij ponownie dowolną misję. Wykonaj szybki zapis tuż przed tym jak jakiś przeciwnik wejdzie na wnyki i zginie. Po udanej akcji wczytaj ostatniego sejwa żeby powtórzyła się ta akcja. Wykonuj to do momentu odblokowania trofeum.

Cholernie dobry strzelec - Damn Good Marksman

Rodzaj trofeum: brązowe - Desperados 3: Trofea, lista - wszystkie osiągnięcia - Desperados 3 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Zabij 50 strażników przy pomocy strzału snajperskiego McCoya.

Komentarz: Strzałów snajperskich dokonuje się z wykorzystaniem pistoletu z lunetą Buntline będącego na wyposażeniu McCoy'a. Staraj się regularnie zużywać amunicję do snajperki, bo w trakcie rozgrywania misji będziesz odnajdywał skrzynie z dodatkowymi nabojami. Pamiętaj też, że trafianie w przeciwników w Długich Płaszczach (Long Coats) nie doprowadza do ich śmierci, tylko do uklęknięcia. Nie będzie to więc zaliczane do wymagań opisywanego osiągnięcia.

Jeśli nie zdobyłeś trofeum pomimo ukończenia gry, to możesz ułatwić sobie grindowanie. Rozpocznij ponownie dowolną misję i pozyskaj maksymalną ilość amunicji do snajperki. Wykonaj szybki zapis i następnie zacznij strzelać do przeciwników. Po zużyciu całej amunicji wczytaj ostatniego sejwa i powtórz ostrzał. Wykonuj to do momentu odblokowania trofeum.

Lalkarz - Puppet Master

Rodzaj trofeum: brązowe - Desperados 3: Trofea, lista - wszystkie osiągnięcia - Desperados 3 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Użyj kontroli umysłu Isabelle na 25 strażnikach.

Komentarz: Kontrola umysłu to jedna z umiejętności Isabelle. Zdolności tej możesz używać domyślnie tylko na zwykłych bandytach i przeciwnikach w ponczo. Na wrogów w Długich Płaszczach (Long Coats) może ona zadziałać tylko jeśli zostali wcześniej tymczasowo ogłuszeni innym atakiem. Isabelle rozpoczyna każdą misję z ograniczoną liczbą użyć kontroli umysłu i jeśli masz ustawiony niski poziom trudności to będzie ich więcej. Nie możesz niestety odnawiać liczby użyć. Postaraj się w każdej misji z Isabelle wykorzystać wszystkie użycia kontroli umysłu.

Jeśli nie zdobyłeś trofeum pomimo ukończenia gry, to możesz ułatwić sobie grindowanie. Rozpocznij ponownie dowolną misję. Zbliż się do grupy przeciwników i wykonaj szybki zapis stanu gry. Wykorzystaj wszystkie użycia kontroli umysłu, a następnie załaduj poprzedni stan gry. Pozwoli ci to ponownie aktywować tę umiejętność. Wykonuj to do momentu odblokowania trofeum.

Chodź za mną, skarbie - Follow Me Darling

Rodzaj trofeum: brązowe - Desperados 3: Trofea, lista - wszystkie osiągnięcia - Desperados 3 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Spraw, by strażnicy pokonali w sumie 1000 metrów, podążając za Kate.

Komentarz: Odciąganie przeciwników (Lure) to jedna z umiejętności Kate, ale jest ona dostępna tylko jeśli korzystasz z przebrania. Na szczęście w wielu misjach, w których steruje się Kate, dostępna jest opcja pozyskania stroju dla niej. Zdolność ta ma też dwa dodatkowe ograniczenia - możesz odciągać tylko zwykłych przeciwników oraz nie zadziała ona na kobiety-rewolwerzystki (Gunwoman).

Jeśli nie zdobyłeś trofeum pomimo ukończenia gry, to ponownie przystąp do dowolnej misji z dostępną opcją zdobycia przebrania. Możesz wielokrotnie odciągać tego samego bandytę. Umiejętność Kate ma nieskończoną ilość użyć, ale trzeba zawsze zaczekać na jej odnowienie się. Kontynuuj ten proces aż odblokuje się trofeum.

Dwa są lepsze niż jeden - Doubletime

Rodzaj trofeum: brązowe - Desperados 3: Trofea, lista - wszystkie osiągnięcia - Desperados 3 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Zabij 200 strażników przy pomocy podwójnego strzału Coopera.

Komentarz: Trofeum to dotyczy używania dwóch rewolwerów Coopera, z których może strzelać na zmianę aż do wyczerpania wspólnego zapasu amunicji. Jest to niestety dosyć problematyczne osiągnięcie, bo rewolwery słabo nadają się do przechodzenia misji pozostając niezauważonym.

Po ukończeniu gry wybierz powtórzenie dowolnego etapu z Cooperem na niskim poziomie trudności i uzupełnij na początek zapasy amunicji do rewolwerów. Zbliż się do grupy przeciwników i wykonaj szybki zapis. Ostrzelaj przeciwników starając się ich zabić. Po zużyciu całej amunicji wczytaj ostatniego sejwa i powtórz ostrzał. Wykonuj to do momentu odblokowania trofeum.

Rozrywka z najwyższej półki - Most Entertaining

Rodzaj trofeum: złote - Desperados 3: Trofea, lista - wszystkie osiągnięcia - Desperados 3 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: złote

Sposób odblokowania: Ukończ 5 wyzwań barona (Baron's Challenges).

Komentarz: Wyzwania barona rozgrywa się na mapach znanych z głównej kampanii. Testują one twoje umiejętności na różne sposoby i mogą mieć nietypowe założenia, np. zamordowania ponad 100 przeciwników obecnych na mapie. W miarę przechodzenia gry i zajmowania się odznakami będziesz otrzymywał informacje o odblokowywaniu nowych wyzwań barona.

Wyzwania barona możesz przeglądać z poziomu menu wyboru etapu - Desperados 3: Trofea, lista - wszystkie osiągnięcia - Desperados 3 - poradnik do gry

Wyzwania barona możesz przeglądać z poziomu menu wyboru etapu. Warto zaznaczyć, że kolejne wyzwania zostały dodane przez autorów po premierze wraz z jedną z aktualizacji gry. Daje to większy wybór i możesz zignorować wyzwania, które sprawiają ci kłopoty. Wybierz i zalicz 5 dowolnych mini-misji.

Złocisty rosół - Chicken Dinner

Rodzaj trofeum: złote

Sposób odblokowania: Zabij 3 złote kurczaki.

Komentarz: Przejdź do opisu na osobnej stronie Złote kurczaki.

Doświadczony łowca nagród - Seasoned Bounty Hunter

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Zabij 15 ukrytych deweloperów Mimimi.

Komentarz: To prostsza wersja opisanego wcześniej trofeum Wysłużony łowca nagród.