Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Desperados 3 - poradnik, solucja

Desperados 3 - poradnik, solucja

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Desperados 3: Zabij Franka i jego ludzi - finałowy boss - solucja Desperados 3 poradnik, solucja

16 Misja - The Old and the New - solucja, opis przejścia

Na tej stronie poradnika do gry Desperados 3 zamieściliśmy ostatnią trzecią część opisu przejścia misji 16 - The Old and the New. Jest to konfrontacja z Frankiem na terenie cmentarza znajdującego się przed kaplicą. Spotkanie to można określić mianem walki z finałowym bossem, gdyż Franka nie możesz zwyczajnie zastrzelić. Nasza solucja podpowiada jak zabić Franka i jak nie doprowadzić do śmierci Coopera. Idealne wykonanie wszystkich czynności pozwoli ci obejrzeć jedyne dostępne zakończenie.

W naszej solucji do misji 16 znajdują się odwołania do mapy atlasu świata, którą znajdziesz na pierwszej stronie tego rozdziału. Przykładowo oznaczenie (M16,5) informuje o tym, że powinieneś odszukać niebieski punkt o numerze 5 na mapie misji 16.

Konfrontacja z Frankiem - ogólne założenia

1 - Desperados 3: Zabij Franka i jego ludzi - finałowy boss - solucja - Desperados 3 - poradnik do gry
  1. Po obejrzeniu sceny przerywnikowej na cmentarzu (M16,1) Cooper będzie miał zaplanowane oddanie strzału w stronę Franka. Nie aktywuj już teraz trybu Showdown Mode, bo Cooper zginie. Stanie się tak dlatego, że pomimo trafienia we Franka Coopera zastrzelą zwróceni w jego stronę pomocniy głównego antagonisty.
  2. Docelowo musisz doprowadzić do sytuacji, w której 4 pozostałych członków drużyny będzie gotowych do zabicia pozostałych wrogów na obrzeżach okręgu. Będziesz musiał przyprowadzić pozostałych bohaterów na cmentarz, odpowiednio ich rozstawić oraz zaplanować dla nich akcje w ramach Showdown Mode.
  3. W lokacji tej przebywają też inni wrogowie i to nimi powinieneś zająć się w pierwszej kolejności. Opisaliśmy to poniżej w kolejnym podpunkcie naszej solucji.

Przygotowania do konfrontacji

Na teren cmentarza możesz się przede wszystkim zakraść wspinając się po winoroślach - Desperados 3: Zabij Franka i jego ludzi - finałowy boss - solucja - Desperados 3 - poradnik do gry

Na teren cmentarza możesz się przede wszystkim zakraść wspinając się po winoroślach. Jako że Cooper pozostaje nieaktywny jedyną postacią mogącą wejść w interakcję z winoroślami jest Isabelle. Zainteresuj się dwoma przeciwnikami rozmawiającymi przy jednym z grobów. Nie ryzykuj użycia nich Połączenia - zaatakuj przeciwnika 1 po tym jak wrogowie rozejdą się, schowaj szybko jego ciało i pozbądź się przeciwnika 2 gdy będzie badał okolicę w poszukiwaniu kolegi.

Pozbycie się wspomnianych wrogów pozwoli 3 pozostałym bohaterom bezpiecznie zakraść się na cmentarz po otwarciu głównej bramy. Zadbaj oczywiście o to żeby pozostawali w pozycji przykucniętej.

Uwaga - Nie planuj łączonych akcji w trybie Showdown Mode do zabijania opcjonalnych przeciwników o ile nie planujesz aktywować tego trybu dla konkretnych bohaterów. Nie możesz "anulować" akcji Coopera, tak więc przy włączeniu Showdown Mode dla wszystkich bohaterów Cooper spróbowałby zastrzelić Franka i zginąłby.

Jednego z wrogów po prawej stronie możesz odciągnąć gwizdaniem Hectora - Desperados 3: Zabij Franka i jego ludzi - finałowy boss - solucja - Desperados 3 - poradnik do gry

Jednego z wrogów po prawej stronie możesz odciągnąć gwizdaniem Hectora. Ważne jest to żeby wykroczył poza pole widzenia wszystkich wrogów zgromadzonych wokół Coopera.

Na prawo od kaplicy możesz użyć połączenia na dwóch przeciwnikach. Zanim ich zabijesz użyj perfum Kate do oślepienia 2 wrogów, którzy spoglądają w tę okolicę.

Przeciwników z dachu kaplicy możesz łatwo ściągać na dół - odwracaj ich uwagę gwizdaniem Hectora i rozstawiaj się drugą postacią przy drabinie po to żeby ich eliminować tuż po tym jak zejdą na dół - Desperados 3: Zabij Franka i jego ludzi - finałowy boss - solucja - Desperados 3 - poradnik do gry

Przeciwników z dachu kaplicy możesz łatwo "ściągać" na dół - odwracaj ich uwagę gwizdaniem Hectora i rozstawiaj się drugą postacią przy drabinie po to żeby ich eliminować tuż po tym jak zejdą na dół.

Jest jeszcze 1 przeciwnik na lewo od kaplicy - wyjdź Hectorem na dach kaplicy i zagwiżdż żeby wspomniany wartownik wyruszył w stronę budynku. Możesz się go pozbyć w dowolny sposób, np. zeskakując na niego po tym jak dotrze do drabiny.

Na terenie cmentarza znajdują się 3 skrzynie z amunicją dla rewolweru Kate, pistoletu z lunetą McCoya i obrzyna Sancheza - Desperados 3: Zabij Franka i jego ludzi - finałowy boss - solucja - Desperados 3 - poradnik do gry

Na terenie cmentarza znajdują się 3 skrzynie z amunicją dla rewolweru Kate, pistoletu z lunetą McCoy'a i obrzyna Sancheza. Zadbaj o to żeby postacie te miały co najmniej 1 nabój w zapasie. Tylko Isabelle nie potrzebuje amunicji, bo nie posiada broni palnej.

Zamordowanie Franka i jego ludzi - finałowe starcie

Powyższy obrazek prezentuje przykładowe poprawne ustawienie członków drużyny wraz z zaplanowaniem akcji dla każdego z nich - Desperados 3: Zabij Franka i jego ludzi - finałowy boss - solucja - Desperados 3 - poradnik do gry

Powyższy obrazek prezentuje przykładowe poprawne ustawienie członków drużyny wraz z zaplanowaniem akcji dla każdego z nich. Postaraj się to idealnie odwzorować. Oto dokładny opis tego obrazka:

  1. Cooper z punktu 1 celuje we Franka z punktu 2 - nic się tu nie zmienia od samego początku konfrontacji.
  2. Sanchez ustawia się w punkcie 3 i celuje na południe. W czerwonym stożku musi znaleźć się 4 przeciwników po to żeby wszyscy czterej zginęli w wyniku oddaniu pojedynczego strzału z obrzyna.
  3. Isabelle używa umiejętności Połączenie na przeciwnikach z punktów 4 i 5. Sprawi to, że Sanchez docelowo zabije pięciu przeciwników - czterech trafionych z użyciem obrzyna i piątego, który był połączony z jednym z nich.
  4. Isabelle ustawia się w punkcie 6 za plecami jednego z przeciwników (uważaj żeby nie wkroczyć w czyjeś pole widzenia!) i ma zaplanowany atak wręcz.
  5. Kate ustawia się w dowolnym miejscu po prawej stronie i celuje w przeciwnika z punktu 7.
  6. McCoy ustawia się w dowolnym miejscu na terenie cmentarza i celuje z pistoletu z lunetą w przeciwnika z punktu 8.
Dla pewności zapisz stan gry zanim aktywujesz Showdown Mode - Desperados 3: Zabij Franka i jego ludzi - finałowy boss - solucja - Desperados 3 - poradnik do gry

Dla pewności zapisz stan gry zanim aktywujesz Showdown Mode. Jeśli poprawnie zaplanowałeś czynności dla wszystkich bohaterów, to wszyscy pomocnicy Franka zostaną zamordowani w ramach pojedynczej akcji. Sam Frank zostanie śmiertelnie postrzelony przez Coopera i finałowa misja zakończy się. Gratulacje!