Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Desperados 3 - poradnik, solucja

Desperados 3 - poradnik, solucja

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Desperados 3: Dotrzyj do cmentarnej bramy - solucja, opis przejścia Desperados 3 poradnik, solucja

16 Misja - The Old and the New - solucja, opis przejścia

Na tej stronie poradnika do gry Desperados 3 zamieściliśmy drugą część opisu przejścia misji 16 - The Old and the New. Mowa tu o największym fragmencie misji, który zakłada przejście przez całą mapę po to żeby dotrzeć do bramy cmentarza i znajdującej się za nią kaplicy. Z naszej solucji dowiesz się jak przejść przez lewą oraz przez prawą część kanionu.

W naszej solucji do misji 16 znajdują się odwołania do mapy atlasu świata, którą znajdziesz na pierwszej stronie tego rozdziału. Przykładowo oznaczenie (M16,5) informuje o tym, że powinieneś odszukać niebieski punkt o numerze 5 na mapie misji 16.

Dotarcie do kaplicy - ogólne informacje

1 - Desperados 3: Dotrzyj do cmentarnej bramy - solucja, opis przejścia - Desperados 3 - poradnik do gry
 1. Główny cel misji to dotarcie na cmentarz (M16,1) i jako że jest on na przeciwległym końcu mapy czeka cię długa wędrówka.
 2. Kanion podzielony jest na lewą i prawą część. Bardzo ważną informacją jest to, że twoi bohaterowie nie muszą pozostawać w tej części kanionu, w której rozpoczęli misję. Na mapie znajdują się dwa główne przejścia (M16,5)(M16,12) pozwalające przechodzić pomiędzy różnymi fragmentami mapy. Dodatkowo do zmiany strony może dojść po zejściu do kanionu celem zdobycia przebrania (M16,4), co szczegółowo opisaliśmy na poprzedniej stronie solucji.
 3. Na końcu każdej ze stron kanionu znajduje się pilnie strzeżone przejście (M16,17)(M16,18), które prowadzi na wzgórze z cmentarzem i kaplicą. Masz tu pełną swobodę działania - możesz wybrać jedno z dwóch możliwych przejść lub skorzystać z obu. Niezależnie jak się zachowasz wszyscy członkowie drużyny muszą ostatecznie dotrzeć do cmentarnej bramy.

Przeprawa przez lewą część kanionu

Przeprawa przez lewą część mapy zakłada przejście przez miasteczko, które można podzielić na trzy główne części - Desperados 3: Dotrzyj do cmentarnej bramy - solucja, opis przejścia - Desperados 3 - poradnik do gry

Przeprawa przez lewą część mapy zakłada przejście przez miasteczko, które można podzielić na trzy główne części. Pierwsza część miasteczka (M16,7) to ponownie tereny, które powinieneś jeszcze pamiętać z prologu kampanii. Zwróć tu szczególną uwagę na Long Coata pilnującego bramy wejściowej - koniecznie go omijaj także podczas sprawowania kontroli nad Kate.

Masz tu dwie główne ścieżki do wyboru. Pierwsza z nich zakłada zajęcie się eliminowaniem wrogów na lewo od bramy, której pilnuje Long Coat. Polegaj tu na flirtowaniu Kate, przy czym niestety będziesz tu także spotykał kobiety, które są odporne na jej urok. Ratuj się wtedy innymi metodami, np. rzucaniem perfumami. Po kolei pozbywaj się wrogów polegając na współpracy całej drużyny.

Druga opcja to ścieżka rowadząca przy klifie, czyli znajdująca się na prawo od bramy - Desperados 3: Dotrzyj do cmentarnej bramy - solucja, opis przejścia - Desperados 3 - poradnik do gry

Druga opcja to ścieżka rowadząca przy klifie, czyli znajdująca się na prawo od bramy. Musisz tu przede wszystkim uważać na pojedynczego wartownika. Jeśli pozbyłeś się już Long Coata, to możesz go łatwo zabić. W przeciwnym razie odwróć jego uwagę lub tymczasowo go oślep.

Do pokonania tej ścieżki (oraz jej kolejnego fragmentu z drugiej części miasteczka) warto oddelegować Coopera (lub Isabelle jeśli dotarła do lewej części mapy), bo po drodze będziesz natrafiał na winorośla, po których ani Sanchez ani Kate nie potrafią się wspinać.

Zanim przejdziesz dalej zainteresuj się pokazanym na obrazku snajperem (M16,8) - Desperados 3: Dotrzyj do cmentarnej bramy - solucja, opis przejścia - Desperados 3 - poradnik do gry

Zanim przejdziesz dalej zainteresuj się pokazanym na obrazku snajperem (M16,8). Stoi on na wieży w prawej części kanionu, ale obserwuje lewą część kanionu. Najlepiej jest pozbyć się go strzałem z dużej odległości w wykonaniu McCoy'a. Zanim oddasz strzał załącz podgląd pola widzenia Long Coata z pobliskiego wzniesienia (M16,14). Zastrzel snajpera w momencie gdy Long Coat nie będzie spoglądał w jego stronę. Nie radzimy całkowicie pomijać tego kroku, gdyż w przeciwnym razie będziesz miał dodatkowe komplikacje podczas zabezpieczania drugiej części miasteczka.

W drugiej części miasteczka (M16,9) najbardziej problematyczny jest nowy 3-osobowy patrol z Long Coatem na czele - Desperados 3: Dotrzyj do cmentarnej bramy - solucja, opis przejścia - Desperados 3 - poradnik do gry

W drugiej części miasteczka (M16,9) najbardziej problematyczny jest nowy 3-osobowy patrol z Long Coatem na czele. Trasa podróży tego patrolu przypomina kwadrat. Możesz (i powinieneś) wykorzystywać to, że po przejściu patrolu będziesz miał kilkadziesiąt sekund zanim powróci w to samo miejsce.

W odciąganiu przeciwników oprócz standardowych metod może ci też pomagać celowe pozostawianie śladów na piasku. Zadziała to też na przeciwników z patrolu i może być dobrym planem jeśli chcesz zneutralizować patrol używając obrzyna Sancheza. W drugiej części miasteczka jest też ładunek do zrzucenia, ale jest on w bardzo widocznym miejscu i na dachu, do którego niełatwo dotrzeć. Skorzystanie z tej opcji sabotażu może więc być zbyt trudne.

Także i w drugiej części miasteczka możesz zdecydować się przejść przy klifie, przy czym ponownie jest to dobry wybór tylko dla Coopera i Isabelle - Desperados 3: Dotrzyj do cmentarnej bramy - solucja, opis przejścia - Desperados 3 - poradnik do gry

Także i w drugiej części miasteczka możesz zdecydować się przejść przy klifie, przy czym ponownie jest to dobry wybór tylko dla Coopera i Isabelle. Warto też odwiedzić tę okolicę resztą drużyny. Są dwa powody dla takiego zachowania:

 1. Możesz po wyeliminowaniu tutejszych wrogów skorzystać z armaty (M16,10). Może ona ostrzelać prawą część kanionu i pomóc w ewentualnej przeprawie bohaterom przemierzającym tamtą okolicę. Z wystrzeleniem kuli armatniej zaczekaj aż na jej trasie lotu pojawi się 3 przeciwników (w tym Long Coat) - jest ona symbolizowana przez wąski czerwony prostokąt.
 2. Możesz wdrapać się po kolejnych winroślach Cooperem i Isabelle i łatwiej dzięki temu dotrzeć tymi bohaterami do trzeciej części miasteczka.
Trzecia część miasteczka (M16,11) jest dość problematyczna pod kątem pozbywania się okolicznych przeciwników - Desperados 3: Dotrzyj do cmentarnej bramy - solucja, opis przejścia - Desperados 3 - poradnik do gry

Trzecia część miasteczka (M16,11) jest dość problematyczna pod kątem pozbywania się okolicznych przeciwników. Oddeleguj przede wszystkim Kate do jednego z najwyżej stojących wrogów żeby zatrzymać tymczasowo obserwowanie przez niego okolicy.

Grając pozostałymi bohaterami staraj się odciągać pojedynczych wrogów i pomagaj sobie na bieżąco gwizdaniem, rzucaniem monety oraz kotem Isabelle. Niektórych wrogów możesz też łatwiej dopaść lub zdezorientować jeśli do tej lokacji dotarłeś od strony lokacji z armatą.

Przejście przez lewą część mapy doprowadzi cię do lewej ścieżki prowadzącej do cmentarza (M16,17) - Desperados 3: Dotrzyj do cmentarnej bramy - solucja, opis przejścia - Desperados 3 - poradnik do gry

Przejście przez lewą część mapy doprowadzi cię do lewej ścieżki prowadzącej do cmentarza (M16,17). Pokonanie jej jest niestety trudne, gdyż jest ona bardzo dobrze pilnowana. Do przejścia tą ścieżką radzimy początkowo wytypować Coopera lub Isabelle.

 1. Użyj perfum Kate lub dowolnej innej techniki do odwrócenia uwagi 2 rozmawiających przeciwników z punktu 1.
 2. Zacznij podążać za czerwoną linią i miej załączony podgląd pola widzenia przeciwnika Long Coat z punktu 2 żeby nie dać mu się zauważyć. Nie zabijaj Long Coata już teraz, bo obserwuje go inny Long Coat ze wzgórza (M16,20).
 3. Z przekradnięciem obok Long Coata zaczekaj aż w obszarze 3 przeciwnik w ponczo wyruszy na północ.
 4. Kontynuuj podążanie narysowaną na obrazku ścieżką korzystając po drodze z winorośli. Twoja postać znajdzie się na tyłach wieży (M6,19).

Przeprawa przez prawą część kanionu

Przeprawa przez prawą część mapy rozpoczyna się od konieczności przejścia przez mały wąwóz (M16,13) - Desperados 3: Dotrzyj do cmentarnej bramy - solucja, opis przejścia - Desperados 3 - poradnik do gry

Przeprawa przez prawą część mapy rozpoczyna się od konieczności przejścia przez mały wąwóz (M16,13). Najpoważniejszy kłopot powiązany z tą lokacją to 3-osobowy patrol podróżujący po wąwozie - to jeden z tych patroli, na czele których stoi Long Coat. Masz dwa główne warianty zachowania:

 1. Możesz unikać patrolu decydując się na przeprawę nad patrolowaną przez przeciwników ścieżką.
 2. Możesz przygotować zasadzkę na patrol i najlepiej to zadziała jeśli zdołasz sprowadzić w to miejsce Sancheza. Może on użyć strzelby do zaatakowania całego patrolu, przy czym musiałbyś wcześniej pozbyć się okolicznych "zwykłych" wrogów żeby wystrzał z broni nikogo nie zaalarmował. Po ostrzelaniu patrolu nie zapomnij oczywiście podbiec do patrolu i dobić rannego Long Coata.
Niezależnie czy rozprawiłeś się z trzyosobowym patrolem czy też nie zajmij się odwracaniem uwagi, odciąganiem i eliminowaniem wrogów stojących po obu stronach małego wąwozu - Desperados 3: Dotrzyj do cmentarnej bramy - solucja, opis przejścia - Desperados 3 - poradnik do gry

Niezależnie czy rozprawiłeś się z trzyosobowym patrolem czy też nie zajmij się odwracaniem uwagi, odciąganiem i eliminowaniem wrogów stojących po obu stronach małego wąwozu. W eliminowaniu niektórych oddalonych celów może pomagać McCoy z jego snajperką, zwłaszcza że w sąsiedztwie wąwozu znajdziesz amunicję do pistoletu z lunetą.

Jeśli możesz przyprowadzić Kate do prawej części mapy, to najbardziej przyda się ona do odwrócenia uwagi przeciwnika z pokazanej na obrazku mini wieży na drugim końcu wąwozu. Nie zabijaj jednak tego wartownika z pomocą snajperki, bo jest w polu widzenia wrogów rozstawionych na północ stąd.

Kolejnym większym obszarem w prawej części kanionu jest duże wzniesienie (M16,14) - Desperados 3: Dotrzyj do cmentarnej bramy - solucja, opis przejścia - Desperados 3 - poradnik do gry

Kolejnym większym obszarem w prawej części kanionu jest duże wzniesienie (M16,14). Oto 3 najważniejsze podpowiedzi związane z ta lokacją:

 1. W pierwszej kolejności przekradnij się do Long Coata stojącego na wzniesieniu - pokazuje go obrazek. Postacią tą nie musi być Sanchez. Możesz trafić w Long Coata ze snajperki i następnie szybko dobić go dowolnym bohaterem.
 2. Na wzniesieniu znajdziesz skrzynkę przyczepioną do liny. Możesz ją puścić i doprowadzić do zamordowania innego Long Coata stojącego na dole. Ułatwi ci to dalszą przeprawę.
 3. Wokół wzniesienia podróżuje czteroosobowy patrol, który składa się wyłącznie ze "zwykłych" przeciwników. Możesz użyć sprawdzonej techniki z obrzynem Sancheza, ale oczywiście zadbaj wtedy o oddanie strzału poza zasięgiem słuchu innych wrogów. Alternatywnie patrol ten możesz po prostu całkowicie ominąć i nie będzie to trudne, bo jego trasa podróży jest dość długa.
Przesuwaj się dalej na północ - Desperados 3: Dotrzyj do cmentarnej bramy - solucja, opis przejścia - Desperados 3 - poradnik do gry

Przesuwaj się dalej na północ. W kolejnym obszarze bardzo pomocna może okazać się Kate i jej umiejętność flirtowania z przeciwnikami. Podczas podejmowania prób odwracania uwagi wrogów uważaj jednak na Long Coata po lewej stronie i unikaj wykrycia przez niego.

Dobrze byłoby wysłać pojedynczego członka drużyny dalej na północ. Podróżuj przy prawej krawędzi mapy i postaraj się dotrzeć do zaznaczonego na powyższym obrazku wagonika górniczego (M16,15). Możesz go zepchnąć i z akcją tą poczekaj aż na torach pojawi się dwuosobowy patrol. Kolejnych napotykanych wrogów warto eliminować w akcjach zespołowych, przy czym zawsze sprawdzaj czy atakowane osoby nie są w polu widzenia innych wrogów.

W trakcie przeprawy zwróć uwagę na zaznaczone na obrazku stanowisko snajperskie (M16,16) - Desperados 3: Dotrzyj do cmentarnej bramy - solucja, opis przejścia - Desperados 3 - poradnik do gry

W trakcie przeprawy zwróć uwagę na zaznaczone na obrazku stanowisko snajperskie (M16,16). Jeśli chcesz zabić snajpera na odległość, to dokonaj tego gdy przeciwnik z pobliskiego mostu będzie patrzył w inną stronę. Alternatywnie możesz się tam udać Kate i po odwróceniu uwagi snajpera dotrzeć w to samo miejsce inną postacią po to żeby móc go wyeliminować w walce wręcz.

W to samo miejsce docelowo radzimy podporowadzić McCoy'a. Odnajdzie tu on amunicję do snajperki i będzie mógł trafić w wielu wrogów z okolic wejścia na cmentarz.

Przejście przez prawą część mapy doprowadzi cię do prawej ścieżki prowadzącej do cmentarza (M16,18) - Desperados 3: Dotrzyj do cmentarnej bramy - solucja, opis przejścia - Desperados 3 - poradnik do gry

Przejście przez prawą część mapy doprowadzi cię do prawej ścieżki prowadzącej do cmentarza (M16,18). Nie jest ona aż tak wymagająca jak lewa ścieżka, ale mimo wszystko to trudniejszy fragment od poprzednich lokacji.

 1. Pozbądź się rozmawiających przeciwników z punktu 1 z naszego obrazka.
 2. Pozostań w miejscu gdzie stali wrogowie 1. Pozostaw celowo ślady na piasku i szybko użyj jakiejś umiejętności do odwrócenia uwagi przeciwnika 2 stojącego na moście wiszącym - mogą to być np. rzucona moneta, gwizdanie czy kot Isabelle.
 3. Przeciwnik 2 powinien zauważyć ślady i wyruszyć w ich stronę. Pozbądź się go w dowolny sposób gdy zejdzie z mostu.
 4. Long Coat z punktu 3 obserwuje most. Ustaw się na krawędzi wykrycia w pozycji przykucniętej. Zaczekaj aż do Long Coata podejdzie zwykły bandyta i zacznie z nim rozmawiać. To okazja do rozpoczęcia sprintu w stronę rozmawiających postaci.
 5. Możesz pobiec w lewo i po schowaniu się w krzakach wdrapać się po winoroślach lub pobiec w prawo po to żeby zacząć odciągać zwykłych wartowników. Świetnie sprawdzą się tu Sanchez i jego gwizdanie.
 6. Opcjonalnie możesz użyć snajperki McCoya, trafić w Long Coata z punktu 3 i szybko podbiec do niego bohaterem, który wcześniej przebiegł po moście. Po dobiciu Long Coata schowaj jego ciało w krzakach.

Doprowadzenie całej drużyny do cmentarnej bramy

Niezależnie od tego wybrałeś lewą czy prawą ścieżkę co najmniej jeden bohater powinien znaleźć się w pobliżu cmentarnej bramy (M16,21) - Desperados 3: Dotrzyj do cmentarnej bramy - solucja, opis przejścia - Desperados 3 - poradnik do gry

Niezależnie od tego wybrałeś lewą czy prawą ścieżkę co najmniej jeden bohater powinien znaleźć się w pobliżu cmentarnej bramy (M16,21). "Oczyszczanie" tego terenu warto rozpocząć od skorzystania z pomocy McCoy'a - doprowadź do zastrzelenia snajpera stojącego na dachu wieży sąsiadującej z cmentarzem (M16,19). Zastrzelenie go ze snajperki nie powinno zostać odnotowane przez żadnych innych wrogów.

Pozbycie się przeciwników z obszaru na lewo od wejścia na cmentarz (M16,20) jest trudniejsze, bo przebywa tu m - Desperados 3: Dotrzyj do cmentarnej bramy - solucja, opis przejścia - Desperados 3 - poradnik do gry

Pozbycie się przeciwników z obszaru na lewo od wejścia na cmentarz (M16,20) jest trudniejsze, bo przebywa tu m.in. 2 przeciwników Long Coat. Podążaj trasą wyznaczoną przez czerwonę linię z naszego obrazka i po drodze odwróć uwagę zwykłego wartownika. Celem tej przeprawy jest zbliżenie się do Long Coata z najbardziej oddalonego punktu widokowego. Postaraj się trafić w niego pociskiem wystrzelonym przez McCoy'a i następnie szybko dobić go bohaterem, który się do niego zakradł. Dokonaj tego dopiero po ponownym odwróceniu uwagi mijanego zwykłego bandyty oraz gdy wrogowie z niższego poziomu nie spoglądają w stronę Long Coata.

Wycofaj się i w podobny sposób zaatakuj mijanego wcześniej Long Coata - traf w niego ze snajperki i dobij go drugim bohaterem.

Rozprawienie się z dwoma przeciwnikami pilnującymi wejścia na cmentarz jest proste - użyj Połączenia Isabelle i następnie zakradnij się od tyłu do przeciwnika w ponczo - Desperados 3: Dotrzyj do cmentarnej bramy - solucja, opis przejścia - Desperados 3 - poradnik do gry

Rozprawienie się z dwoma przeciwnikami pilnującymi wejścia na cmentarz jest proste - użyj Połączenia Isabelle i następnie zakradnij się od tyłu do przeciwnika w ponczo. Nie zabije to od razu połączonego z nim Long Coata, ale zmusi go do uklęknięcia i pozwoli ci to do niego dobiec po to żeby się z nim ostatecznie rozprawić.

Jeśli musisz też zabezpieczyć obszar na prawo od cmentarnej bramy, to w pierwszej kolejności rozpraw się z tutejszym Long Coatem - Desperados 3: Dotrzyj do cmentarnej bramy - solucja, opis przejścia - Desperados 3 - poradnik do gry

Jeśli musisz też zabezpieczyć obszar na prawo od cmentarnej bramy, to w pierwszej kolejności rozpraw się z tutejszym Long Coatem. Możesz zaatakować go Sanchezem lub trafić w niego ze snajperki i dobić go drugą postacią. Atak przeprowadź w momencie gdy przeciwnik z niższego rusztowania nie będzie spoglądał w stronę Long Coata. Pozbądź się następnie 2 zwykłych wrogów np. dzięki skorzystaniu z umiejętności Połączenie.

Wszystkich 5 bohaterów musi docelowo znaleźć się przed cmentarną bramą (M16,21). Załączy się dzięki temu scenka przerywnikowa i awansujesz do finałowej konfrontacji z Frankiem i jego ludźmi (M16,1).