Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Desperados 3 - poradnik, solucja

Desperados 3 - poradnik, solucja

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Desperados 3: Lista postaci i ogólne informacje Desperados 3 poradnik, solucja

W tym rozdziale przewodnika po grze Desperados 3 znajdziesz zestawienie wszystkich grywalnych bohaterów. Nasz poradnik oferuje także porównanie pasywnych umiejętości grywalnych postaci (np. którzy bohaterowie potrafią pływać) oraz ogólne informacje na temat korzystania z usług.

Dokładne opisy poszczególnych grywalnych bohaterów znajdziesz na kolejnych stronach tego rozdziału. Opisaliśmy tam też ich aktywne umiejętności.

Lista grywalnych postaci

W grze Desperados 3 dostępnych jest pięć głównych grywalnych postaci - Desperados 3: Lista postaci i ogólne informacje - Desperados 3 - poradnik do gry

W grze Desperados 3 dostępnych jest pięć głównych grywalnych postaci:

 1. John Cooper - Po raz pierwszy można nim grać w misji 2.
 2. Doc McCoy - Po raz pierwszy można nim grać w misji 2.
 3. Hector Mendoza - To zupełnie nowa postać dla tej serii. Po raz pierwszy można nim grać w misji 3.
 4. Kate O'Hara - Po raz pierwszy można nią grać w misji 4.
 5. Isabelle Moreau - To zupełnie nowa postać dla tej serii. Po raz pierwszy można nią grać w misj 8.

W trzeciej części Desperados zabrakło niestety kilku lubianych bohaterów z poprzednich odsłon, m.in. Sama, Sancheza i Hawkeye'a.

Istnieją także dwa wyjatki w temacie tego kim możemy w trakcie gry pokierować - Desperados 3: Lista postaci i ogólne informacje - Desperados 3 - poradnik do gry

Istnieją także dwa wyjatki w temacie tego kim możemy w trakcie gry pokierować. W prologu kampanii steruje się młodym Johnem Cooperem, który podąża za swoim ojcem i uczy się od niego kilku podstawowych umiejętności. Młody John nie dysponuje żadnymi atakami i jedyną jego umiejętnością jest możliwość rzucania monetami.

Drugi wyjątek jest powiązany z postacią Isabelle, która jest szamanką voodoo - Desperados 3: Lista postaci i ogólne informacje - Desperados 3 - poradnik do gry

Drugi wyjątek jest powiązany z postacią Isabelle, która jest szamanką voodoo. Jedna z jej "mocy voodoo" to kontrola umysłu, dzięki której możliwe jest opętanie przeciwnika (nie dotyczy to "elitarnych" wrogów, którzy są odporni na kontrolę umysłu). Po przejęciu kontroli nad danym przeciwnikiem można wykonywać różne czynności - przemieszczać go po mapie, używać jego broni do atakowania innych wrogów czy podnosić przedmioty questowe (np. klucze).

Ogólne informacje na temat sterowania postaciami

 1. W większości misji nie steruje się całą drużyną, tylko kilkoma narzuconymi przez grę bohaterami. Bardzo często musisz więc dopasowywać swój styl gry do ograniczonego zestawu umiejętności, które posiadają udostępnione postacie. Polecamy już od początkowych misji często przełączać się pomiędzy bohaterami żeby każdego z nich dobrze poznać i wiedzieć jak się zachować w trudniejszych misjach blokujących dostęp do niektórych postaci.
 2. Śmierć któregoś z członków drużyny oznacza zawalenie misji, a to dlatego, że powalonych postaci nie można "wskrzeszać". Gra pozwala natomiast na leczenie rannych postaci i najbardziej przydają się tu aktywne umiejętności McCoy'a i Isabelle.
 3. Możesz w danym momencie zaznaczyć więcej niż jednego bohatera - w wersji na PC wciśnij klawisz \ lub przytrzymaj prawy przycisk myszy żeby narysować na ekranie prostokąt. Jest to bardzo pomocna funkcja gdy chcesz przemieścić więcej niż jedną postać w inne miejsce na mapie.
 4. W niektórych misjach dany bohater nie jest dostępny od początku etapu. Nowa grywalna postać może np. pojawić się po tym jak zaliczysz jakiś cel misji czy zostać odblokowana po tym jak ją uwolnisz z więzienia. Jeśli tylko jest to możliwe to staraj się szybko "rekrutować" kolejnych bohaterów. Dysponowanie większą liczbą postaci zagwarantuje ci więcej możliwych zagrań taktycznych w trakcie zaliczania pozostałych celów misji.
 5. Każdy bohater oznaczany jest innym kolorem na mapie. Jeśli masz problemy ze zlokalizowaniem jakiejś postaci możesz też kliknąć na jej miniaturce lub wcisnąć odpowiadający jej klawisz (w wersji na PC 1-5). Kamera przemieści się w miejsce gdzie przebywa dana postać.
 6. Nie wszyscy bohaterowie w identyczny sposób wykonują te same czynności. Najlepiej można to zaobserwować na przykładzie przenoszenia ciał. O ile Hector potrafi jednocześnie przenosić dwa ciała, to np. Kate ma problem z przeciąganiem pojedynczego ciała. Jeśli masz taką możliwość, to staraj się wybierać do danego zadania tego bohatera, któremu pójdzie to najsprawniej.
 7. Członkowie drużyny mogą ze sobą ściśle współpracować i najsprawniej przebiega to w oparciu o tryb Showdown Mode. Dla przypomnienia pozwala on na zaplanowanie ("nagranie") czynności takich jak np. zamordowanie przeciwnika nożem czy rzucenie fiolką z trującym gazem. Po przygotowaniu akcji dla kilku różnych bohaterów możesz je wszystkie uruchomić jednym wciśnięciem klawisza. Bardzo to pomaga w lokacjach, w których np. wrogowie wzajemnie się obserwują.
 8. Niektóre aktywne umiejętności postaci mają ograniczoną liczbę użyć. Mowa tu m.in. o rewolwerach Coopera, pistolecie Buntline McCoy'a czy kontroli umysłu Isabelle. Na mapach możesz odnajdywać skrzynki z zapasami uzupełniające limit użyć umiejętności. Mimo wszystko staraj się jednak korzystać z nich z rozwagą i polegać na nich do pozbywania się "najtrudniejszych" przeciwników (np. takich, którzy stoją w trudno dostępnych miejscach do zwykłego ataku).

Porównanie pasywnych umiejętności bohaterów

Dzięki poniższej tabeli dowiesz się jakimi pasywnymi zdolnościami dysponują poszczególni bohaterowie. To przydatna wiedza jeśli nie chcesz zostać nagle zaskoczony tym, że dany bohater odmawia np. wejścia do wody czy wdrapania się po bluszczu.

Pasywne zdolności

COOPER

MCCOY

HECTOR

KATE

ISABELLE

Czy bohater potrafi pływać?

Tak

Nie

Nie

Nie

Tak

Z jaką szybkością bohater przenosi ciała ogłuszonych lub zabitych postaci?

Średnio

Wolno

Szybko

Wolno

Średnio

Czy bohater może przenosić 2 ciała?

Nie

Nie

Tak

Nie

Nie

Czy bohater potrafi wspinać się po drabinach?

Tak

Tak

Tak

Tak

Tak

Czy bohater potrafi wspinać się po bluszczu?

Tak

Nie

Nie

Nie

Tak

Czy bohater potrafi wspinać się po sznurach?

Tak

Nie

Nie

Nie

Tak

Czy bohater potrafi otwierać zamki wytrychem?

Nie

Tak

Nie

Nie

Nie

Ile punktów zdrowia posiada bohater (wysoki i najwyższy poziom trudności)?

2

2

4

2

2