Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Desperados 3 - poradnik, solucja

Desperados 3 - poradnik, solucja

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Desperados 3: Uwolnij Kate i Hectora, 9 Misja - solucja, opis przejścia Desperados 3 poradnik, solucja

9 Misja - Louisiana Voodoo - solucja, opis przejścia

Na tej stronie poradnika do gry Desperados 3 znajdziesz trzecią część opisu przejścia misji 9 - Louisiana Voodoo. Nasza solucja dokładnie wyjaśnia jak uwolnić Kate oraz jak uwolnić Hectora. Postacie te są więzione w osobnych klatkach. W poradniku zawarliśmy informacje gdzie znaleźć klucz potrzebny do otwarcia klatek i jak najłatwiej wejść w posiadanie klucza.

Naszym zdaniem o wiele łatwiej jest uratować Kate od Hectora, aczkolwiek możesz oczywiście obrać inną taktykę. Nie musisz za wszelką cenę sugerować się proponowaną przez nas kolejnością zaliczania głównych celów misji.

W naszej solucji do misji 9 znajdują się odwołania do mapy atlasu świata, którą znajdziesz na pierwszej stronie tego rozdziału. Przykładowo oznaczenie (M9,5) informuje o tym, że powinieneś odszukać niebieski punkt o numerze 5 na mapie misji 9.

Uwolnienie Kate z klatki

Kate jest więziona w klatce na wzgórzu na zachodnim krańcu mapy (M9,3) - Desperados 3: Uwolnij Kate i Hectora, 9 Misja - solucja, opis przejścia - Desperados 3 - poradnik do gry

Kate jest więziona w klatce na wzgórzu na zachodnim krańcu mapy (M9,3). Rozpocznij od wykonania dwóch czynności:

  1. Skorzystaj z tego, że Isabelle i Cooper potrafią pływać i przepłyń przez rzekę żeby znaleźć się na tyłach obszaru z klatką.
  2. Dotrzyj McCoy'em do północnej części mapy, czyli do obszaru, w którym rozpoczynałeś misję sterując Isabelle. Ma to na celu znalezienie dobrego miejsca do zastrzelenia snajpera stojącego na wieży obok klatki Kate (M9,12). Do oddania strzału z dużej odległości posłuży ci oczywiście pistolet z lunetą Buntline.
Wspólny klucz do obu klatek (Kate i Hectora) leży na jednej ze skrzyń niedaleko klatki Kate (M9,15) - Desperados 3: Uwolnij Kate i Hectora, 9 Misja - solucja, opis przejścia - Desperados 3 - poradnik do gry

Wspólny klucz do obu klatek (Kate i Hectora) leży na jednej ze skrzyń niedaleko klatki Kate (M9,15). Jeżeli masz zamiar osobiście tam dotrzeć, to musisz bardzo ostrożnie eliminować kolejnych przeciwników z okolicy. Warto zainteresować się obszarem na zachodniej krawędzi mapy gdzie znajduje się trochę wysokiej trawy. Możesz też wykorzystywać wieże ze skrzyń do unikania wykrycia i chowania zwłok. Cooper może tu też polegać na monecie do chwilowego dezorientowania wrogów. Osobiste zabranie klucza będzie niestety utrudniało 2 przeciwników Long Coat z okolicy, których bez pomocy Hectora nie można "ostatecznie" wyeliminować.

Bezpieczniejszym rozwiązaniem jest użycie kontroli umysłu na jednym ze strażników i "przyniesienie" klucza do obszaru na tyłach wzgórza z klatką. Po zakończeniu kontroli umysłu możesz ogłuszyć przeciwnika, którego opętałeś i pozyskać dzięki temu klucz.

Na wzgórzu z klatką Kate przez cały czas stacjonuje pojedynczy warrtownik - Desperados 3: Uwolnij Kate i Hectora, 9 Misja - solucja, opis przejścia - Desperados 3 - poradnik do gry

Na wzgórzu z klatką Kate przez cały czas stacjonuje pojedynczy warrtownik. Regularnie pojawia się tu też przeciwnik Long Coat. Zaczekaj aż Long Coat zacznie się oddalać, zabij zwykłego wartownika nożem do rzucania i dotrzyj na wzgórze korzystając z bluszczu (M9,16). Schowaj ciało wyeliminowanej osoby w krzakach (i ewentualnie odzyskaj nóż Coopera).

Użyj klucza do otwarcia klatki Kate. Tuż po jej uwolnieniu ucieknij bohaterami w okolice wody. To ważna kwestia, bo po tym jak powróci tu przeciwnik Long Coat zauważy pustą klatkę i przejdzie w zaalarmowany stan. Long Coat zacznie przeszukiwać okolicę (w tym małe krzaki). Na szczęście po pewnym czasie powróci do podróżowania po okolicy ustaloną trasą.

Uwolnienie Hectora z klatki

Zanim podejmiesz właściwe starania w kwestii oswobodzenia Hectora (M9,4) warto zadbać o to żeby McCoy mógł dotrzeć do centralnej części mapy - Desperados 3: Uwolnij Kate i Hectora, 9 Misja - solucja, opis przejścia - Desperados 3 - poradnik do gry

Zanim podejmiesz właściwe starania w kwestii oswobodzenia Hectora (M9,4) warto zadbać o to żeby McCoy mógł dotrzeć do centralnej części mapy. Doktor nie potrafi niestety pływać i oznacza to, że jedyna trasa dla niego zakłada przejście po moście wiszącym (M9,10). Mostu pilnuje niestety dwóch przeciwników i trzeba się ich najpierw pozbyć.

Podczas zabezpieczenia mostu musisz uważać na wrogów z okolic klatki, a w szczególności na bandytę podróżującego pomiędzy klatką i rzeką (M9,11). Odwróć wcześniej jego uwagę lub zaczekaj z atakiem aż wyruszy w stronę rzeki. Bardzo pomoże ci wcześniejsze oczyszczenie plaży z wrogów (M9,9), bo wtedy Cooper i/lub Isabelle mogą zbliżyć się do mostu z zachodniej strony. Otwiera to okazję do łączonego ataku w oparciu o Showdown Mode.

McCoy może zastrzelić drugiego snajpera (M9,12) - Desperados 3: Uwolnij Kate i Hectora, 9 Misja - solucja, opis przejścia - Desperados 3 - poradnik do gry

McCoy może zastrzelić drugiego snajpera (M9,12). Konkretnie chodzi u o przeciwnika stojącego na wieży obok górnego obozowiska (M9,14). Obserwuje on całą tę okolicę i pozostawienie go przy życiu może poważnie utrudniać ci dalsze postępy. Na szczęście także i w przypadku tej osoby nie ma ryzyka, że moment śmierci snajpera lub jego zwłoki zostaną zauważone przez innych wrogów.

Zdecydowanie nie należy się śpieszyć z otwarciem klatki Hectora (M9,4) , bo bardzo łatwo można zostać wykrytym - Desperados 3: Uwolnij Kate i Hectora, 9 Misja - solucja, opis przejścia - Desperados 3 - poradnik do gry

Zdecydowanie nie należy się śpieszyć z otwarciem klatki Hectora (M9,4) , bo bardzo łatwo można zostać wykrytym. Najbardziej problematyczni przeciwnicy zaznaczeni zostali na powyższym obrazku. Są to:

  1. Przeciwnik w ponczo stojący obok klatki (punkt 1 na obrazku) - Najlepiej będzie użyć na nim kontroli umysłu Isabelle po to żeby odciągnąć go w jakieś ustronne miejsce i zlikwidować.
  2. Przeciwnik w ponczo obserwujący okolicę z górnej półki (punkt 2 na obrazku) - Możesz ponownie pomóc sobie kontrolą umysłu. Jeśli nie masz takiej możliwości (tzn. wyczerpałeś limit użyć kontroli umysłu) rozważ zabezpieczenie górnego obozowiska (M9,14) (opisaliśmy to na kolejnej stronie solucji) lub np. dotarcie w to miejsce Kate po to żeby skorzystać z jej perfum i oślepić tego przeciwnika.
  3. Przeciwnik Long Coat (punkt 3 na obrazku) - Co pewien czas zatrzymuje się on przy klatce. Wystarczy zaczekać aż zacznie się od niej oddalać po tym jak wyruszy na zachód.
Pamiętaj, że po zakradnięciu się do klatki z Hectorem twoja postać będzie potrzebowała kilku sekund żeby ją otworzyć - Desperados 3: Uwolnij Kate i Hectora, 9 Misja - solucja, opis przejścia - Desperados 3 - poradnik do gry

Pamiętaj, że po zakradnięciu się do klatki z Hectorem twoja postać będzie potrzebowała kilku sekund żeby ją otworzyć. Tak samo jak w przypadku Kate przeciwnik Long Coat po odnotowaniu ucieczki więźnia przejdzie w zaalarmowany stan i zacznie przeszukiwać okolicę. Przeczekaj w ukryciu w dużej odległości od klatki aż sytuacja się uspokoi.

Obok klatki Hectora znajduje się jego wyposażenie - zaznaczyliśmy je na obrazku. Konieczne je zabierz po to żeby móc korzystać z wnyków i innych umiejętności tego bohatera.