Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Desperados 3 - poradnik, solucja

Desperados 3 - poradnik, solucja

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Desperados 3: Odwróć uwagę gości fajerwerkami - solucja, opis przejścia Desperados 3 poradnik, solucja

15 Misja - A Captain of Industry - solucja, opis przejścia

Na tej stronie poradnika do gry Desperados 3 możesz znaleźć pierwszą część opisu przejścia misji 15 - A Captain of Industry. W początkowej części misji Kate i Cooper mogą odpalić fajewerki. Nasza solucja wyjaśnia jak bezpiecznie dotrzeć do fajerwerków w labiryncie lub do fajerwerków w przedniej części ogrodu.

W naszej solucji do misji 15 znajdują się odwołania do mapy atlasu świata, którą znajdziesz na pierwszej stronie tego rozdziału. Przykładowo oznaczenie (M15,5) informuje o tym, że powinieneś odszukać niebieski punkt o numerze 5 na mapie misji 15.

Odpalenie fajerwerków - informacje wstępne

1 - Desperados 3: Odwróć uwagę gości fajerwerkami - solucja, opis przejścia - Desperados 3 - poradnik do gry
  1. Odpaleniem fajerwerków w całości zajmą się Kate i Cooper (M15,1). Postacie te rozpoczynają zmagania na głównej drodze prowadzącej do posiadłości (M15,3), czyli w stosunkowo niewielkiej odległości od obu lokacji z fajerwerkami.
  2. Kate i Cooper działają w tej misji w przebraniach. Oznacza to, że mogą swobodnie podróżować po wszystkich obszarach posiadłości, do których goście mają prawo wstępu. Zakazane obszary rozpoznasz po czerwonych liniach przy wejściach oraz po czerwonych okręgach wokół drabin i winorośli.
  3. Skrzynie z fajerwerkami są w dwóch lokacjach - w labiryncie (M15,6) oraz w przedniej części ogrodu (M15,8). Odpalenie fajewerków jest zakazaną czynnością i oznacza to, że trzeba najpierw wyeliminować lub odwrócić uwagę wszystkich okolicznych postaci (w tym także cywilów).
  4. Fajerwerki musisz odpalić tylko w jednym z dwóch możliwych miejsc. Możesz wybrać dowolne z nich - dotarcie do każdej ze skrzyń z fajerwerkami oferuje zbliżony poziom wyzwania. Po odpaleniu fajerwerków w lokacji 1 skrzynia z fajerwerkami w lokacji 2 przestanie być interaktywna.
  5. Oprócz odpalenia fajewerków zadbaj też o zapalenie dużej żarówki w tylnych ogrodach po to żeby od dziedzińca posiadłości odciągnąć drugą grupę gości. Załączenie urządzenia z tylnych ogrodów opisaliśmy na oddzielnej stronie solucji.

Fajerwerki w labiryncie

Skrzynia z fajerwerkami znajduje się w centralnej części małego labiryntu (M15,6) - Desperados 3: Odwróć uwagę gości fajerwerkami - solucja, opis przejścia - Desperados 3 - poradnik do gry

Skrzynia z fajerwerkami znajduje się w centralnej części małego labiryntu (M15,6). Zanim w ogóle zdecydujesz się na rozpoczęcie eliminowania lub odwracania uwagi postaci z labiryntu powinieneś w pierwszej kolejności zająć się pozbyciem wrogów obserwujących tę okolicę z wyższych poziomów.

Pierwsza lokacja, którą warto się zainteresować, to mała wieża sąsiadująca z labiryntem (M15,4). Możesz się na nią wspiąć korzystając z drabiny, przy czym zaczekaj oczywiście na dobry moment. Pozbądź się przeciwnika na dolnym balkoniku wieży oraz drugiego obserwującego okolicę ze szczytu wieży.

Druga lokacja jest bardziej problematyczna i jest nią balkon znajdujący się na tyłach posiadłości (M15,7) - Desperados 3: Odwróć uwagę gości fajerwerkami - solucja, opis przejścia - Desperados 3 - poradnik do gry

Druga lokacja jest bardziej problematyczna i jest nią balkon znajdujący się na tyłach posiadłości (M15,7). Problematyczne może być przede wszystkim dostanie się Cooperem na balkon pozostając niezauważonym. Użyj Kate do odwrócenia przeciwnika 1 z powyższego obrazka. Użyj monety Coopera do odwrócenia uwagi przeciwnika 2 gdy wartownik 3 idzie w prawo. Możesz już wdrapać się po winoroślach 4.

Nie możesz od razu zacząć atakować wrogów z balkonu, bo rewolwerzystka 5 siedząca na ławce co jakiś czas spogląda na balkon. Schowaj się Kate po drugiej stronie żywopłotu i kilkukrotnie oślep ją perfumami.

Zapamiętaj sobie na później dach posiadłości (M15,8), bo ułatwi ci on w późniejszych fazach misji podróżowanie po różnych częściach hacjendy i zaskakiwanie innych wrogów z niższych poziomów. Na dach prowadzi oczywiście również wiele innych ścieżek.

Po zabezpieczeniu wieży i balkonu możesz zajmować się eliminowaniem postaci na terenie labiryntu - Desperados 3: Odwróć uwagę gości fajerwerkami - solucja, opis przejścia - Desperados 3 - poradnik do gry

Po zabezpieczeniu wieży i balkonu możesz zajmować się eliminowaniem postaci na terenie labiryntu. Przebywa tu przede wszystkim Long Coat, ale nie zdemaskuje on bohaterów w przebraniu. Kate i Cooper muszą jednak unikać atakowania Long Coata, bo nie mogą go zabić ani ogłuszyć bez wszczynania alarmu.

Polegaj głównie na flirtowaniu Kate po to żeby odciągać "zwykłych" wrogów oraz odwracać uwagę tych w ponczo. Ciała możesz chować za żywopłotem, ale wybieraj lokacje, których nikt nie odwiedza. Po ogrodzie podróżuje też para cywilów - najlepiej zaczekać aż usiądą na ławce i ich obu ogłuszyć, związać i schować.

Na koniec zostaw sobie przeciwników w najbliższym otoczeniu skrzyni z fajerwerkami - Desperados 3: Odwróć uwagę gości fajerwerkami - solucja, opis przejścia - Desperados 3 - poradnik do gry

Na koniec zostaw sobie przeciwników w najbliższym otoczeniu skrzyni z fajerwerkami. Eliminuj ich po kolei i miej załączone pole widzenia Long Coata żeby żadnego ataku nie wykonać gdy spogląda w tę stronę.

Wejdź w interakcję ze skrzynią z fajerwerkami - odpalenie ich potrwa kilka sekund i w tym czasie nikt nie może spojrzeć w ich stronę (mowa tu o wartownikach ORAZ cywilach). Odpalenie fajerwerków doprowadzi do odciągnięcia części gości przyjęcia od centralnego dziedzińca (M15,10).

Fajerwerki w przednim ogrodzie

Skrzynia z fajerwerkami znajduje się przy mostku przedniego ogrodu hacjendy (M15,8) - Desperados 3: Odwróć uwagę gości fajerwerkami - solucja, opis przejścia - Desperados 3 - poradnik do gry

Skrzynia z fajerwerkami znajduje się przy mostku przedniego ogrodu hacjendy (M15,8). Zanim w ogóle zdecydujesz się na rozpoczęcie eliminowania lub odwracania uwagi postaci z przedniego ogrodu powinieneś w pierwszej kolejności zająć się pozbyciem wrogów z dwóch sąsiednich lokacji.

Pierwsza lokacja, którą warto się zainteresować, to mała wieża sąsiadująca z przednim ogrodem (M15,4). Użyj Kate do odwrócenia uwagi przeciwnika 1 z obrazka. W tym samym czasie wejdź do wieży Cooperem i pozbądź się przeciwnika 2 ze szczytu wieży. Zaczekaj aż rozmawiający na dole bandyci rozejdą się - zeskocz na przeciwnika 3 i zabij przeciwnika 4 zanim zauważy śmierć kolegi. Bandytę 1 też możesz już zabić, ale zadbaj o to żeby nikt z ogrodu nie odnotował ataku.

Druga lokacja, którą powinieneś zabezpieczyć, to obszar na tyłach ogrodu znajdujący się tuż obok posiadłości - Desperados 3: Odwróć uwagę gości fajerwerkami - solucja, opis przejścia - Desperados 3 - poradnik do gry

Druga lokacja, którą powinieneś zabezpieczyć, to obszar na tyłach ogrodu znajdujący się tuż obok posiadłości. Spraw żeby Kate zaczęła flirtować z wartownikiem pojawiającym się w obszarze z cywilami. Pozwoli to Cooperowi ogłuszyć te osoby i je związać.

W sąsiednim obszarze przebywa 2 wartowników i jeden z wrogów przy rozpalonej lampie. Zaczekaj aż wrogowie rozejdą się i po kolei się ich pozbądź. Ataku dokonaj ponadto w momencie gdy przeciwnik Long Coat z ogrodu nie będzie zwrócony w tę stronę.

Long Coata może zaniepokoić zniknięcie postaci, z którymi się spotykał. Ukryj dobrze ciała wrogów z lokacji z lampą naftową.

Po zabezpieczeniu wieży i tylnego obszaru możesz zajmować się eliminowaniem postaci przebywających na terenie przedniego ogrodu - Desperados 3: Odwróć uwagę gości fajerwerkami - solucja, opis przejścia - Desperados 3 - poradnik do gry

Po zabezpieczeniu wieży i tylnego obszaru możesz zajmować się eliminowaniem postaci przebywających na terenie przedniego ogrodu. Ogród patroluje przede wszystkim Long Coat, ale nie zdemaskuje on bohaterów w przebraniu. Kate i Cooper muszą jednak unikać atakowania Long Coata, bo nie mogą go zabić ani ogłuszyć bez wszczynania alarmu.

Wszystkie ataki wykonuj w momencie gdy Long Coat będzie szedł w inną stronę. Eliminowanie tutejszych bandytów może ci ułatwiać używanie perfum do oślepiania pary cywilów stojących na moście.

Nie odpalaj od razu fajerwerków po pozbyciu się wszystkich tutejszych wrogów za wyjątkiem Long Coata - Desperados 3: Odwróć uwagę gości fajerwerkami - solucja, opis przejścia - Desperados 3 - poradnik do gry

Nie odpalaj od razu fajerwerków po pozbyciu się wszystkich tutejszych wrogów za wyjątkiem Long Coata. Jeden z cywilów z mostu zwrócony jest w stronę skrzyni z fajerwerkami i może wszcząć alarm. Doprowadź do obrócenia się cywilów w lewo dzięki rzuceniu monetą i dla pewności dodatkowo potraktuj ich perfumami.

Wejdź w interakcję ze skrzynią z fajerwerkami - odpalenie ich potrwa kilka sekund i w tym czasie ani cywile ani Long Coat nie mogą przyłapać bohatera na gorącym uczynku. Odpalenie fajerwerków doprowadzi do odciągnięcia części gości przyjęcia od centralnego dziedzińca (M15,10).