Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Desperados 3 - poradnik, solucja

Desperados 3 - poradnik, solucja

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Desperados 3 - Misja 6
Desperados 3 - Misja 6
Miejsce rozpoczęcia misji - Cooper, Kate i McCoy. Rozpoczynasz tu mając 3 z 4 grywalnych postaci do dyspozycji. Sanchez pojawi się na peronie kolejowym dopiero po wysadzeniu mostu.
Kamieniołom. To 1 z 2 miejsc gdzie można pozyskać dynamit potrzebny do wysadzenia mostu. Materiały wybuchowe są składowane wewnątrz małego budynku i tylko McCoy może otworzyć zamek. Możesz łatwo zabić Long Coata używając detonatora gdy będzie stał obok skał. Pozostałych wrogów możesz po kolei odciągać i eliminować.
Strzelnica. To 1 z 2 miejsc gdzie można pozyskać dynamit potrzebny do wysadzenia mostu. Materiały wybuchowe są składowane wewnątrz małego budynku i tylko McCoy może otworzyć zamek. Za budynkiem strzelnicy są skrzynie z amunicją do rewolwerów Coopera i pistoletu McCoy'a.
Obóz. Bohaterowie muszą przekraść się przez tę lokację w drodze do mostu. Możesz chować się za namiotami i w krzakach i używać torby doktorskiej oraz monet do odciągania wrogów. W obozie są 2 skrzynie z amunicją do rewolwerów i snajperki.
Most - górna część. Musisz przejść na drugą stronę wąwozu żeby dotrzeć do głównej części mapy. Na moście przebywa pierwszy Long Coat - użyj na nim broni palnej (pistolet snajperski to najlepszy wybór) i następnie szybko zajdź go od tyłu żeby go zabić gdy jest osłabiony.
Stacja kolejowa. Pozbywaj się po kolei wszystkich tutejszych postaci (pomagaj sobie perfumami i torbą lekarską) aż na stacji kolejowej nikogo nie będzie. Pozwoli ci to zabrać i założyć przebranie dla Kate. Możesz od razu użyć przebrania do odciągnięcia i wyeliminowania kilku wrogów stojących przy torach.
Long Coat. Elitarnego przeciwnika najlepiej wielokrotnie ogłuszać perfumami. Pozwoli ci to przekradać się po okolicy i pozbywać innych wrogów. Na sam koniec użyj na nim pistoletu snajperskiego i dobij go od tyłu innym z bohaterów. Jest tu kilka przejść do sąsiednich lokacji.
Pierwszy snajper. Obserwuje on duży plac. Do eliminowania go najlepiej używać pistoletu z lunetą McCoy'a.
Tartak. Wewnątrz tartaku przebywają cywile oraz przeciwnicy i jest wśród nich Long Coat. Cywilów i zwykłych wrogów łatwo odciągać flirtowaniem Kate. Long Coata możesz zabić w zaaranżowanym wypadku z automatyczną piłą - sabotuj urządzenie i aktywuj piłę gdy Long Coat ustawi się w czerwonym obszarze. W tartaku są skrzynie z amunicją do broni wszystkich 3 bohaterów.
Składowisko drewna. Możesz zeskakiwać na pojedynczych wrogów i używać na nich flirtowania. Wrogi patrol podróżuje ustaloną trasą - najlepiej jest go całkowicie unikać (za wyjątkiem Kate w przebraniu).
Plac przed strzelnicą. Możesz tu dotrzeć od strony tartaku (12) lub składowiska drewna (10). Najbardziej trzeba unikać nowego Long Coata. Wrogów eliminuj po kolei pomagając sobie flirtowaniem i odwracaniem uwagi.
Obszar przed tartakiem. Pozwala on dotrzeć do dolnej części mostu oraz do strzelnicy (11). Spotkasz tu cywilów oraz wielu zwykłych wrogów - polegaj na flirtowaniu i odwracaniu wagi. Możesz też sabotować podporę.
Peron kolejowy. Przebywa tu kilku zwykłych przeciwników. Sanchez pojawi się na peronie po wysadzeniu mostu (19) i spotka tu kolejnych wrogów. Jest to też miejsce zakończenia misji - trzeba dotrzeć do pociągu wszystkimi bohaterami.
Obszar wycinki drewna. Możesz wykorzystywać bale drewna do skradania się, choć nie chronią one całkowicie przed wykryciem. W eliminowaniu wrogów pomogą ci flirt Kate i torba lekarska McCoy'a.
Drugi snajper. Zastrzel go z pomocą pistoletu z lunetą McCoy'a - na szczycie wieży znajdziesz skrzynię z amunicją do tej broni. Znajdziesz tu przejście do kamieniołomu oraz wózek górniczy, który możesz zepchnąć na grupę 3 przeciwników.
Boczna część kamieniołomu. Możesz tu znaleźć jedną ze ścieżek prowadzących do głównej części kamieniołomu (tej z dynamitem). Możesz omijać, dezorientować oraz po kolei eliminować tutejszych wrogów. Na piętrze budynku jest amunicja do broni wszystkich 3 bohaterów.
Snajperzy. Okupują oni balkoniki nad główną częścią kamieniołomu. Obu snajperów trzeba pozbyć się w trybie Showdown Mode, bo wzajemnie się obserwują.
Zejście do niższej części wąwozu. Musisz przejść przez ten obszar w drodze do miejsca podłożenia dynamitu. Uważaj przede wszystkim na 2 snajperów, którzy na szczęście wzajemnie się nie obserwują. W chatce są skrzynie z amunicją do wszystkich broni.
Most - dolna część. Musisz dotrzeć do rusztowania pod mostem po zdobyciu dynamitu z kamieniołomu (2) lub ze strzelnicy (3). Najbardziej uważaj na przeciwnika Long Coat - najlepiej trafić go ze snajperki i dobić Cooperem. Po podłożeniu dynamitu użyj pistoletu McCoy'a żeby go zdetonować z bezpiecznej odległości.
Snajperzy. Okupują oni balkoniki nad główną częścią kamieniołomu. Obu snajperów trzeba pozbyć się w trybie Showdown Mode, bo wzajemnie się obserwują.
Powiększ mapę

Desperados 3: 6 Misja - mapa, odznaki/wyzwania Desperados 3 poradnik, solucja

6 Misja - The Bridge at Eagle Falls - mapa, odznaki, wyzwania

Legenda Desperados 3 - Misja 6

Ważne lokacje na mapie

Na tej stronie atlasu świata do gry Desperados 3 znajdziesz wysokiej jakości mapę misji 6 - The Bridge at Eagle Falls. Na naszej mapie zaznaczyliśmy wszystkie ważne lokacje i oprócz tytułowego mostu kolejowego są to m.in. kamieniołom, strzelnica czy tartak. Nasz opis przejścia uwzględnia też wszystkie wyzwania (odznaki) misji 6 - dowiesz się m.in. jak zabijać przeciwników w zaaranżowanych wypadkach.

Pełny opis przejścia misji 6 znajduje się na kolejnych stronach tego rozdziału. W naszej solucji znajdują się też odwołania do mapy. Przykładowo oznaczenie (M6,5) informuje o tym, że powinieneś odszukać niebieski punkt o numerze 5 na mapie misji 6.

Oznaczenia na mapie misji 6

  1. Czerwone kropki symbolizują przeciwników napotykanych na moście oraz w jego sąsiedztwie. Są oni domyślnie wrogo nastawieni, przy czym wielu przeciwników można oszukiwać po zdobyciu i założeniu przebrania dla Kate.
  2. Białe kropki symbolizują zwierzęta oraz cywilów. Osoby postronne mogą zaalarmować okolicę jeśli zauważą intruza.
  3. Niebieskimi punktami oznaczyliśmy wszystkie ważne lokacje nadające się do odwiedzenia. Opisy tych punktów znajdują się bezpośrednio pod mapą.

Ogólne informacje na temat misji 6

Misja 6 (The Bridge at Eagle Falls) rozgrywa się w lokacji z tytułowym mostem kolejowym i zadaniem bohaterów jest doprowadzenie do jego zniszczenia - Desperados 3: 6 Misja - mapa, odznaki/wyzwania - Desperados 3 - poradnik do gry

Misja 6 (The Bridge at Eagle Falls) rozgrywa się w lokacji z tytułowym mostem kolejowym i zadaniem bohaterów jest doprowadzenie do jego zniszczenia. W pierwszej części misji bohaterowie muszą przedostać się na drugą stronę wąwozu. W początkowej fazie etapu pojawia się okazja pozyskania przebrania dla Kate i może ono znacząco ułatwić eliminowanie wielu napotykanych "zwykłych" przeciwników.

W centralnej części mapy czeka cię wybór miejsca pozyskania dynamitu potrzebnego do wysadzenia mostu. Dynamit składowany jest w dwóch różnych lokacjach na mapie - w kamieniołomie oraz na strzelnicy. Na potrzeby zaliczenia najważniejszej części misji musisz dotrzeć tylko w jedno z tych miejsc. Niestety obie lokacje będą pilnie strzeżone i w obu przypadkach Doc musi włamać się do budynku, w którym składowany jest dynamit.

Wysadzenie mostu będzie równoznaczne z awansowaniem do finałowej części misji, w której na mapie pojawi się Sanchez. Pomoże on bohaterom w dotarciu na peron kolejowy, gdyż członkowie drużyny skorzystają z pociągu na potrzeby opuszczenia terenu misji.

Grywalni bohaterowie:

  1. Cooper - Jest on dostępny od samego początku misji.
  2. McCoy - Jest on dostępny od samego początku misji.
  3. Kate - Jest ona dostępna od samego początku misji. Po dotarciu na małą stację kolejową (M7,6) możesz dodatkowo pozyskać dla niej przebranie.
  4. Sanchez - Pojawia się on na mapie dopiero po wysadzeniu mostu z wykorzystaniem dynamitu. Hector rozpocznie zmagania na dużym peronie (M7,13) i będzie mógł pomagać innym członkom drużyny w opuszczeniu terenu misji.

Odznaki / wyzwania w misji 6

W misji 6 do zdobycia jest w sumie 8 odznak (Badges). Wszystkie je opisaliśmy poniżej. Wyzwania są początkowo ukryte, aczkolwiek możesz się mimo wszystko nimi zajmować już podczas przechodzenia misji po raz pierwszy.

Zabierz dynamit z kamieniołomu - Get the dynamite from the quarry

To oraz kolejne wyzwanie wzajemnie wykluczają się, albowiem po zabraniu dynamitu z jednej z 2 możliwych lokacji otrzymasz automatycznie kolejny cel misji - Desperados 3: 6 Misja - mapa, odznaki/wyzwania - Desperados 3 - poradnik do gry

To oraz kolejne wyzwanie wzajemnie wykluczają się, albowiem po zabraniu dynamitu z jednej z 2 możliwych lokacji otrzymasz automatycznie kolejny cel misji. Dynamit z kamieniołomu (M7,2) składowany jest w małym budynku sąsiadującym z miejscem gdzie wysadzane są skały. Musisz pozbyć się jak największej liczby okolicznych wrogów (może w tym pomóc detonator) i następnie użyć umiejętności otwierania zamków, którą dysponuje McCoy. Po więcej informacji zajrzyj do naszego opisu przejścia.

Zabierz dynamit ze strzelnicy - Get the dynamite from the shooting range

Dynamit ze strzelnicy (M7,3) również składowany jest w małym budynku - Desperados 3: 6 Misja - mapa, odznaki/wyzwania - Desperados 3 - poradnik do gry

Dynamit ze strzelnicy (M7,3) również składowany jest w małym budynku. W tym przypadku wyeliminowanie przeciwników jest jeszcze ważniejsze, zwłaszcza że kilku z nich zawsze zwróconych jest w stronę budynku. Podobnie jak w przypadku kamieniołomu do złamania zabezpieczeń zamka potrzebny jest Doc McCoy. Opis pozyskania dynamitu ze strzelnicy znajdziesz w naszej solucji.

Nie używaj broni palnej - Don't use firearms

To trudne wyzwanie i najlepiej zająć się nim podczas powtarzania misji na niskim poziomie trudności. Kłopotliwe może być m.in. eliminowanie snajperów, gdyż nie możesz sobie pomagać snajperką McCoy'a. Musisz ich całkowicie unikać lub zbliżać się do nich bohaterami żeby pokonywać ich w walce wręcz. Spore problemy sprawią ci też przeciwnicy Long Coat - musisz osłabiać ich z pominięciem korzystania z broni palnej lub po prostu ich omijać.

Zabij 3 strażników toczącymi się balami - Kill 3 guards with rolling logs

Okazja do zdobycia tej odznaki pojawia się w obszarze przed tartakiem (M7,12) - Desperados 3: 6 Misja - mapa, odznaki/wyzwania - Desperados 3 - poradnik do gry

Okazja do zdobycia tej odznaki pojawia się w obszarze przed tartakiem (M7,12). Powyższy obrazek pokazuje podporę, której naruszenie może zrzucić bale drewna na przeciwników. Dobrym pomysłem jest ogłuszenie co najmniej 3 wrogów i przeciągnięcie ich ciał do obszaru, na który stoczą się bale. Dopiero wtedy zdecyduj się na sabotowanie podpory.

Zabij 3 strażników w pojedynczej eksplozji w kamieniołomie - Kill 3 guards at the same time in a quarry explosion

Nie jest to trudne wyzwanie, choć wymusza ono ciche pozbycie się większości przeciwników z tej części kamieniołomu gdzie można pozyskać dynamit (M7,2) - Desperados 3: 6 Misja - mapa, odznaki/wyzwania - Desperados 3 - poradnik do gry

Nie jest to trudne wyzwanie, choć wymusza ono ciche pozbycie się większości przeciwników z tej części kamieniołomu gdzie można pozyskać dynamit (M7,2). Najważniejsze jest to żeby móc bezpiecznie dotrzeć do detonatora w kamieniołomie. Na użycie detonatora zdecyduj się gdy Long Coat zatrzyma się przy skałach wraz z dwoma pracownikami kamieniołomu. Eksplozja zabije wszystkie trzy postacie.

Zabij 5 strażników podczas niszczenia mostu - Kill 5 guards when destroying the bridge

Wymagania tego wyzwania możesz wypełnić w sprytny sposób. Zanim zdetonujesz dynamit podłożony w dolnej części mostu (M7,19) ogłusz 5 dowolnych przeciwników i przenieś ich nieprzytomne ciała do górnej części mostu. Połóż ciała dokładnie nad miejscem, w którym podłożony został dynamit. Zagwarantuje ci to, że nieprzytomni wrogowie zginą po tym jak w wyniku eksplozji dynamitu zawali się środkowa część mostu.

Speedrun: Ukończ misję w czasie krótszym niż 13 minut i 20 sekund - Speedrun: Complete the mission in under 13:20 minutes

Koniecznie graj na niskim poziomie trudności żeby móc szybciej wykonywać najważniejsze czynności, czyli przejść na drugą stronę mostu, dotrzeć do jednej z lokacji z dynamitem, podłożyć dynamit i uciec z mapy. Nie trać czasu na pozyskanie przebrania dla Kate, gdyż każda jej próba rozpoczęcia flirtu to potencjalne stracone sekundy. Graj bardziej ryzykownie i wykorzystuj to, że możesz często sejwować. Ułatwi ci to powtarzanie tych fragmentów misji, w których niepotrzebnie straciłeś za dużo czasu.

Ukończ misję na wysokim poziomie trudności (Complete the mission on Hard difficulty)

To najlepszy wybór do ukończenia misji po raz pierwszy, choć grając na wysokim poziomie trudności o wiele bardziej wymagające będzie pozyskanie dynamitu. Powodem takiego stanu rzeczy jest nie tylko konieczność obcowania z bardziej wyczulonymi przeciwnikami, ale również osobami, których nie było na mapie na niższych poziomach trudności. Na szczęście w przypadku tego wyzwania nie musisz się śpieszyć i możesz do woli zapisywać swoje postępy.