Flat.earth.truth

Flat.earth.truth ostatnie wypowiedzi na forum i w komentarzach

08.06.2026 12:30
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

To może być jedna z gier dekady po tym co tu pokazali :) Zresztą nie tylko tu bo podobnie z "ILL" oraz "Crossfire". Te tytuły wyglądają i chodzą wręcz olśniewająco i jak prawdziwe next-geny!

26.05.2026 11:40
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

MegaAnthar Bo masz za słaby sprzęt ;)

post wyedytowany przez Flat.earth.truth 2026-05-26 11:41:00
26.05.2026 11:40
Flat.earth.truth
1
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Wilku112 Każdy ma swoje zdanie, u mnie nie było żadnych problemów z żadną grą na UE5

25.05.2026 16:34
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

damian_gracz Ale ty głupoty gadasz.. nie masz tutaj nic oskryptowanego, gra jest zrobiona na styl Uncharted - długa przygoda z wieloma wyborami i zwrotami akcji. Wygląda świetnie i gameplayowo i graficznie, biorę w ciemno.

25.05.2026 14:10
Flat.earth.truth
odpowiedz
2 odpowiedzi
Flat.earth.truth
20

No nie wiem, jak dla mnie to wszystko zależy od sprzętu jaki kto posiada.. u mnie przy RTX 5080 nie miałem problemu z żadną grą na UE5 i nie znałem czegoś takiego jak "optymalizacja" ;) Jeśli ktoś ma starego kompa, albo co gorsza zaśmieconego programikami pokroju CCleaner itp to potem nie ma się co dziwić, że coś źle chodzi i zaraz minusowe oceny na Steam lecą :/

post wyedytowany przez Flat.earth.truth 2026-05-25 14:11:05
20.05.2026 16:02
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

p4go Właśnie nie do końca bo wiele innych recenzji oraz tych na YouTube się zgadza że to najlepsza gra z serii Dark Pictures.. trzeba po prostu sprawdzić samemu.

19.05.2026 16:41
Flat.earth.truth
1
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Przecież jedynka była wręcz doskonała i takie same są opinie i recki więc nie wiem o czym tu mowa? A dwójka na gameplayach prezentuje się wręcz kosmicznie także zero obawy!

19.05.2026 16:39
Flat.earth.truth
3
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Przecież jedynka była hitem a nie crapem..

18.05.2026 13:51
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Warhammer 40k: Mechanicus 2 myślę że must have :) Do jedynki jest już spolszczenie i do dwójki też będzie!

post wyedytowany przez Flat.earth.truth 2026-05-18 13:52:09
13.05.2026 16:22
Flat.earth.truth
1
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

To jesteś cienias bo nie przetestowałeś odpowiednio gry! Nic tu nie jest popsute i wypada o wiele lepiej niż trójka :) Paletę barw w grze możesz sobie zmienić ale może widocznie o tym nie wiedziałeś.. Gra jest dużo lepsza bo o wiele bogatsza w mechaniki i dodatkowe rozwiązania oraz opcje. ode mnie 9/10.

07.05.2026 13:28
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20
9.0
PC

Gra jest DUŻO lepsza niż chwalebna oczywiście trójka (zagrywałem się setki godzin w 1999 roku), a to dlatego że Olden Era rozwija serię o nowe mechaniki i opcje, skille jednostek, świetne animacje, grafikę którą można w opcjach dostosować do siebie (np mroczna paleta barw), godną serii muzykę ze wspaniałymi chórami które dają mega klimatu i można by jeszcze sporo wymieniać a to dopiero wczesny dostęp! Na discordzie idą feedbacki od fanów do których się dołączyłem, które proponują dodanie zmiennych warunków pogodowych (padający śnieg, deszcz, wiatr itp), drzewka skili dla jednostek i kilku innych ciekawych rzeczy jeszcze bardziej wzbogacających serię. Przed nami jeszcze ogrom zawartości, do wyjścia pełnej wersji dwie nowe frakcje i masa jednostek, czarów, artefaktów i innych dodatków :)

post wyedytowany przez Flat.earth.truth 2026-05-07 17:00:05
07.05.2026 12:31
Flat.earth.truth
3
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Iselor i sonn - Po pierwsze by tu się na ten temat nie rozpisywać to lepiej ruska niż ukraińska (dla wtajemniczonych) a po drugie Iselor jesteś dupa i już widziałem wiele twoich suchych wpisów na temat Olden Ery bo nie grałeś, a gra jest DUŻO lepsza niż chwalebna oczywiście trójka (zagrywałem się setki godzin w 1999 roku), a to dlatego że Olden Era rozwija serię o nowe mechaniki i opcje, skille jednostek, świetne animacje, grafikę którą można w opcjach dostosować do siebie (np mroczna paleta barw), godną serii muzykę ze wspaniałymi chórami które dają mega klimatu i można by jeszcze sporo wymieniać a to dopiero wczesny dostęp! Na discordzie idą feedbacki od fanów do których się dołączyłem, które proponują dodanie zmiennych warunków pogodowych (padający śnieg, deszcz, wiatr itp), drzewka skili dla jednostek i kilku innych ciekawych rzeczy jeszcze bardziej wzbogacających serię.
Podsumowując - nie grałeś to się nie wypowiadaj, bo gra jest całkiem inna i lepsza od trójki!

06.05.2026 16:34
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Ja jakoś mimo lat przed kompem - 27 już, to nie mam czegoś takiego że z nostalgii sięgam po stare gry, a to dlatego może że grafika była dla mnie zawsze bardzo znacząca. I tym sposobem z nostalgii jedynie wspominam moje ulubione tytuły jak Outcast, Vampire The Masquerade Redemption, czy Clave Barker's Undying. Wolę iść do przodu, upajać się piękną grafiką a i z nią lub bez niej (strategie turowe czy izometryczne RPG) mamy nadal wiele dojrzałych tytułów także jak dla mnie szkoda czas na starocie :)

05.05.2026 23:11
Flat.earth.truth
3
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Świetne wyniki i oby tak dalej! Gra jest wybitna i jak dla mnie jako weterana H3 jest lepsza, bo bardziej rozbudowana o mechaniki, opcje, skille itd.

11.04.2026 12:43
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Czyli nic nie wiesz.. tak myślałem :)

10.04.2026 21:21
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Czekam!!!

10.04.2026 14:42
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

HETRIX22
Fyrdraka

I mój post został usunięty i dostałem już info na maila że sprzeczny z prawem polskim.. jak myślicie "zniewoleni systemowo i zależni" dlaczego? Niewygodne to tak jak mówiłem :) Hetrix22 ja ci proponuje żebyś pojechał do tej Gruzji i na wschód Ukrainy i sam zobaczył jak wygląda sprawa z "wojną" ;) Są też kamery na żywo z wielu miejsc. Ale ok i to nie temat na tutaj bo można by się rozpisać na A4 i wiele rzeczy pokazać.

10.04.2026 12:41
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Przecież to nie gra od Ubisoftu :P

10.04.2026 12:40
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

user8638718172 No i co w związku z tym? Kolejny który łapie się na medialną propagandę że wschód jest zły? No właśnie a jak myślisz dlaczego..?

10.04.2026 12:14
Flat.earth.truth
2
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

krzysztofk260267 Powinieneś już dawno kupić, gra jest tego warta! Jak dla mnie pokona GTA6 w wyścigu o grę roku :)

09.04.2026 18:05
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Szkoda tylko że ta ściema została już dawno obnażona.. wpadek jest cała masa ukazujących że nikt nigdzie nie poleciał i wszystko odbyło się jak zwykle w studiu :)

08.04.2026 16:55
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Samo nazwisko reżysera powinno uspokoić że wyjdzie z tego dobra rzecz!

08.04.2026 16:55
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Trzeba będzie obadać na materiałach youtubowych czy warto łyknąć :)

08.04.2026 16:51
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

PCMREpic Ty to wszystko co piszesz jest i było przed updatem, teraz jest zupełnie inaczej i gra jest już bardzo bogata i pustek zero! Polecam pograć, grafika też jest poprawiona na dzisiejszy standard :)

08.04.2026 11:39
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Widzę że tutaj nikt nie pisze.. jak u was gierka po aktualizacji 2.0? Ja uważam że super, grafika nieziemska (widać że sporo poprawili), błędów też mniej i ciekawiej się gra :)

08.04.2026 11:35
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Zgadza się i byłoby fajnie tym razem po Rogue Trader i Dark Heresy coś z Warhammer Fantasy. Taka konkurencja dla Baldura 3 :)

07.04.2026 18:51
Flat.earth.truth
odpowiedz
1 odpowiedź
Flat.earth.truth
20

Dziwne bo update na Steam tylko 10GB.. nie miało to być 100GB?

04.04.2026 23:15
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Ale ja nic nie mówiłem że ty musisz mi wierzyć.

04.04.2026 12:44
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Za bardzo się przyzwyczaiłeś do tradycyjnego podejścia.. odpuść i skup się na gameplayu a docenisz :)

04.04.2026 11:11
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

A to sprawdzisz i się zdziwisz :D

03.04.2026 23:13
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Aszen Działa

03.04.2026 19:59
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

NOWAHUTANACZASIE24 Powiedzmy że znam kogoś z CDP..

03.04.2026 00:11
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Jest w trakcie

02.04.2026 23:40
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Nie chodzi o wyglądanie a prędkość. Czy nie będzie ci klatkować ;)

02.04.2026 23:39
Flat.earth.truth
1
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Tym razem to co innego i już nie będzie żadnych downgradów ani ściem, będzie wyglądać tak jak na technologicznym a nawet dużo lepiej. To już będzie prawdziwa nowa generacja.

02.04.2026 23:38
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

To ino zbieraj i przesiadaj się chociażby na 1440p.. zobaczysz jaki przeskok w jakości, sam przy zmianie lata temu miałem opad szczęki :)

02.04.2026 17:33
Flat.earth.truth
1
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Oj uwierz że właśnie będzie mega warto bo gra została całkowicie przebudowana (mimo negowania iż jest to wersja 2.0!), questy odżyły na lepsze, postacie tak samo, walka, grafika, eksploracja z dużą ilością sekretów i ciekawych aktywności i jeszcze ściana tekstu A4 z nowościami. Ja tam 7-mego odpalam :)

02.04.2026 17:11
Flat.earth.truth
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
Flat.earth.truth
20

Prawda jest taka że gra jest wybitna i jak dla mnie wygra grę roku! Jak ktoś pisze że gra 20h i ma dość bo nudno to znaczy że udaje i w ogóle nie grał ;) Litości, wystarczy pooglądać dziesiątki polskich materiałów od różnych redaktorów na Youtube którzy tłumaczą fenomen gry po 80h i więcej - polecam, bo wiele osób w ten sposób do gry przekonałem. A ode mnie 9,5/10

02.04.2026 17:02
Flat.earth.truth
2
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Super i myślę że wiele osób zacznie teraz na maxa ogrywać :)

02.04.2026 16:36
Flat.earth.truth
11
odpowiedz
1 odpowiedź
Flat.earth.truth
20
Wideo

Szkoda że redaktor nie dodał do newsa oficjalnego trailera spolszczenia które jest doskonałe również pod względem humoru :) 
https://www.youtube.com/watch?v=xGBA_vw03oU

02.04.2026 12:40
Flat.earth.truth
odpowiedz
1 odpowiedź
Flat.earth.truth
20
Wideo

Dobrze by było dać info na wszelkich portalach i DM, Elessar, Draugnimir tutaj u was w newsach wraz z tym świetnym oficjalnym trailerem polskiej wersji :)
https://www.youtube.com/watch?v=xGBA_vw03oU

01.04.2026 16:26
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Kupuj, nie ma lepszej gry obecnie

01.04.2026 16:24
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Toś dupa jest, ino graj bo warto

01.04.2026 16:22
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Lateralus - dobry bait i żart, gierka będzie pretendować do gry roku i ma jedną z najpiękniejszych szat graficznych w historii a ten pisze że nie warto mieć uwagę i tracić czas...

26.03.2026 16:40
Flat.earth.truth
1
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Ja się nie zdziwię jak będzie nominacja do gry roku jak już wszystko poprawią :)

26.03.2026 16:31
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

The Wolf Among Us ma przecież zapowiedziany sequel i ma wyjść w tym roku :)

26.03.2026 13:43
Flat.earth.truth
1
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Gra jest niesamowita i zasługuje na dużo lepsze uznanie.. myślę że jest na to duża szansa, potrzeba tylko jeszcze trochę czasu :)

25.03.2026 13:48
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Bukary Dziwne bo ja na PC nie mam żadnych problemów ze sterowaniem, przede wszystkim mieli poprawić i poprawili na padzie..

24.03.2026 12:35
Flat.earth.truth
1
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Najpierw kup, pograj i potem się wypowiadaj!

24.03.2026 12:35
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Chyba już nieaktualne, gra dostała już 2 duże patche i jest rewelacja a i polski naprawiony! Jak dla mnie na razie mega i pretendent do gry roku

20.03.2026 15:45
Flat.earth.truth
1
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Mega śmieszne..

20.03.2026 13:40
Flat.earth.truth
odpowiedz
2 odpowiedzi
Flat.earth.truth
20

Jeśli chodzi o błędy to ja mając RTX 5080 mam przy włączeniu efektu DLSS Ray Reconstruction "błyskanie" roślinności i światła. Ma ktoś może coś podobnego i sobie z tym poradził jakoś zanim pewnie kolejny patch to naprawi?

19.03.2026 21:27
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20
Image

polecam czytać opinie i wrażenia dziennikarzy którzy grali oraz youtuberów - zupełnie inny obraz gry!

19.03.2026 21:27
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20
Image

polecam czytać opinie i wrażenia dziennikarzy którzy grali oraz youtuberów - zupełnie inny obraz gry!

post wyedytowany przez Flat.earth.truth 2026-03-19 21:28:00
19.03.2026 21:25
Flat.earth.truth
1
odpowiedz
Flat.earth.truth
20
Image

Nie czytaj recenzji tylko wrażenia dziennikarzy i youtuberów a będziesz miał zupełnie inny obraz gry..

19.03.2026 15:03
Flat.earth.truth
2
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Też myślę podobnie, chociaż chciałbym żeby jakieś faktyczne zagraniczne gameplaye pojawiły się jeszcze przed dzisiejszą premierą by mogły rozwiać wątpliwości czy jednak już kupić i grać :)

19.03.2026 14:12
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Może tutaj jest skopana rozdzielczość screenów itp. Wystarczy obejrzeć jakiś dłuższy gameplay w 4k i wygląda pięknie, są też już porównania graficzne z wyłączonymi i włączonymi efektami.. wygląda to nieziemsko.

19.03.2026 12:43
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

A ja poczekam na pierwsze faktyczne gameplaye jak się gra zaczyna i przede wszystkim jak wygląda zwiedzanie tego świata, bo jeśli to będzie tak że za jakimiś skałami jest zbroja lub skrzynia, w ruinach ciekawe skarby to kupuje :)

19.03.2026 12:41
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Obejrzyj inne materiały na Youtube, gra jest przepiękna graficznie i tekstury ma ostre jak żyleta

13.03.2026 16:50
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

baltazar1908 Przecież klucze są już po 170 zł

16.02.2026 13:39
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Powalczcie GOL jak możecie bo ja próbuję odnośnie karcianki Might & Magic: Fates która mobilnie ma język polski, a na Steam co jest dziwne nie..

02.02.2026 17:05
Flat.earth.truth
1
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

To teraz pomyśl i zastanów się dlaczego właśnie tylko Rosja czy Białoruś są złe..? Bo może jest zupełnie odwrotnie? Bo nie są za Unią, ONZ, NATO, WHO? Bo są suwerenni i wolni..? :)

27.01.2026 13:40
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Teraz tylko kwestia ile osób sobie zdaje sprawę iż faktycznie żyjemy pod kopułą...

22.01.2026 02:09
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

A co jakbym wam powiedział że nie ma żadnej wojny tylko medialna propaganda?

07.01.2026 15:20
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Miałbym zamiar pewnie coś z czasem podkręcić więc spodziewam się że wtedy 850, a niektórzy mi mówili o 1000W, że wtedy zasilacz jest cichszy bo ma zapas itd.

07.01.2026 15:17
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Czyli te pół pasywne są poniekąd najlepsze?

07.01.2026 15:16
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Dzięki, boję się tylko coś chiefteca po tym jakie kiedyś robił dyski HDD :/

07.01.2026 15:15
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Ok szperam cały czas co tu jest najcichszego, a to oznaczenie ATX 3.1 to?

07.01.2026 15:14
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Dzięki ale 1200W to chyba zdecydowanie za dużo? Po co takie rachunki za prąd? 850W lub 1000W myślę i nie chce wydawać 1000 zł za zasilacz. Generalnie w ogóle o tym nie myślałem i chciałem wymieć tylko samą kartę także..
A i przy okazji rozumiem że nie mogę mieć zasilacza pod ATX 3.1? Bo nie wiem co to oznacza?

07.01.2026 15:09
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Herr Pietrus - chciałem wymienić tylko kartę i nie myślałem o zasilaczu także... łatwo się domyśleć.

07.01.2026 07:08
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Witam was :) Chciałbym się przesiąść z Karty RTX 4070 na wspomniane w temacie 5080 i pierwsze z pytań to czy:

1. Zostawianie Zasilacza 750W ma jakąkolwiek szansę i sens?

2. Jeśli zmiana to na 850 czy 1000W? I jaka marka do 650 zł (zależy mi na ciszy!!) 

3. Czy Karta i Zasilacz będą kompatybilne ze sobą, z moją Płytą i CPU? 

Moja obecna konfiguracja:

- Intel i5 14600K, 3,5 GHz (5,3 GHz Turbo), 24MB
- GeForce RTX Gigabyte 4070 Gaming OC 12GB 
- Płyta ASRock B760 Pro RS
- Ram Lexar Ares DDR5 32GB 6400Mhz, CL32 
- Zasilacz be-quiet! Pure Power 12
M, 750W 
- Obudowa be-quiet! Shadow Base 800

07.01.2026 05:50
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Dokładnie a ludzie tutaj w komentarzach ale psioczą :/ Gra jest wspaniała i coraz lepsza, oby tak dalej!

15.12.2025 14:46
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Wszystko fajnie tylko czy będzie polska wersja?

12.12.2025 15:57
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Ale pierdy prawisz..

12.12.2025 15:37
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Nie było remake'a tylko był zwykły remaster czyli ulepszenie grafiki. Remake to całkowite odświeżenie gry powstającej od nowa z nowym silnikiem. Patrz Resident Evil 2-4 i np Silent Hill 2 remake.

12.12.2025 15:05
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Jeszcze żadna gra z serii nie było średnia więc ktoś tu chyba mieszka w jaskini ;)

11.12.2025 16:35
Flat.earth.truth
1
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Na razie czekamy na pełne fanowskie spolszczenie (Pathfinder już dostał) do Warhammer 40k: Rogue Trader :)

05.12.2025 15:53
Flat.earth.truth
1
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

To się teraz ale uśmiałem :P :P :P :P

05.12.2025 15:52
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Już wiadomo, że nowe Total Wary mają być dużo bardziej skomplikowane trochę na styl strategii Paradoxu czyli będziesz więcej zarządzał królestwem niż do tej pory - więcej mikrozarządzania co osobiście uważam że NARESZCIE!

05.12.2025 15:51
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

No to się mylisz bo już wiadomo, że nowe Total Wary mają być dużo bardziej skomplikowane trochę na styl strategii Paradoxu czyli będziesz więcej zarządzał królestwem niż do tej pory - więcej mikrozarządzania co osobiście uważam że NARESZCIE!

05.12.2025 11:41
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

A ja myślę że tego Medka 3 będziemy mieli na zimę 2026 :) To firma która ma ponad 1000 pracowników, no i tyle lat pracy pewnie także mydlą oczy z tym wczesnym stadium ;) Fakt jeśli chodzi o ten cały stream, że nie przygotowali się tak by pokazać wszystko, tylko tytuł fantasy na Game Awards.. dziwne. No nic, czekamy i coś wątpię by nowy tytuł fantasy był znów w uniwersum WH.. bardziej obstawiam albo Lord of the Rings, albo Star Wars.

04.12.2025 15:54
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Wiesz co fani już tak długo czekają na Medka 3, że myślę innej opcji nie ma ;) Już 2 albo 3 razy jak były zapowiedzi nowych Total Warów Medieval był pomijany. Generalnie też czekam, ale ogólnie bardziej jestem team fantasy i tu jestem bardziej ciekawy.

04.12.2025 14:51
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Tak, zgadza się i jako historyczny tytuł innego się nie spodziewam, myślę że tak samo reszta. Bardziej do zastanowienia jest ten fantasy..

04.12.2025 14:50
Flat.earth.truth
3
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

chyba obudziłeś się nie w tej bajce dzieciaku ;)

04.12.2025 13:11
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Mają zapowiedzieć dwa tytuły, jeden historyczny i jeden fantasy także stawiam i myślę że większość - Medieval 3 i fantasy Warhammer 40k, Star Wars lub Władca Pierścieni. Innych opcji się nie spodziewam :)

01.12.2025 14:51
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

elathir - dzięki, ale teraz tylko jeszcze pytania co to RGO i favor? I miałem też problem że mi się robotnicy skończyli do obsadzenia budynków.. jak ich pozyskać?

post wyedytowany przez Flat.earth.truth 2025-12-01 14:51:54
01.12.2025 12:11
Flat.earth.truth
odpowiedz
5 odpowiedzi
Flat.earth.truth
20

A co robicie zaraz po uruchomieniu gry danym krajem by jak najszybciej zwiększyć przychód dukatów? Szczegółowo i mniej szczegółowo ;)

28.11.2025 15:40
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Jakby coś to znalazłem w końcu sensowny poradnik w formie pisanej, ponieważ dowiedziałem się że GOL nie będzie takowego robił (szkoda, bo poprzednie części miały..).

https://www.desercik.pl/?s=europa+universalis+5

28.11.2025 11:38
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Co cię może nudzić w tak rozbudowanej piątej Europce?

post wyedytowany przez Flat.earth.truth 2025-11-28 11:39:10
26.11.2025 16:56
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Napisałeś tak że jeszcze bardziej wszystko skomplikowałeś hasłami których nawet nie znam :P Lepiej jednak wrócić do poradników po angielsku na youtube, bo tam pokazują jak trzema przyciskami w odpowiednich opcjach naprawia się i podwyższa wpływy korony które wg tych poradników są najważniejsze od razu po uruchomieniu gry danym krajem, potem tak samo ze stabilnością, kontrolami itd.

26.11.2025 15:44
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Hmmmm po poradnikach jednak widać że można ukazać co robić obojętnie którym krajem by się nie grało to np na początek zwiększenie wpływów korony, stabilności i kontroli. Brakuje takiego poradnika pisanego by opisywał jak zacząć, co najpierw najważniejszego itp opisane szczegółowo.

26.11.2025 14:58
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Dzięki, kilka takich filmików poradnikowych po angielsku mam do obejrzenia (włączam sobie polskie napisy), ale szkoda że brakuje takich polskich oprócz jednego lookasa.

Elathir dzięki, ale o automatyzacji już wiedziałem :) Mi chodziło szczególnie o to co robić w pierwszej kolejności krok po kroku tak przez pierwszy rok chociaż..

26.11.2025 11:48
Flat.earth.truth
odpowiedz
8 odpowiedzi
Flat.earth.truth
20

A jest tutaj może ktoś z was jeszcze początkujący? Jak sobie radzicie i od czego zaczynacie każdą rozgrywkę krok po kroku?

01.11.2025 22:35
Flat.earth.truth
😒
2
odpowiedz
4 odpowiedzi
Flat.earth.truth
20

Dziwne te komentarze tutaj zważywszy na to że gra okazała się świetna ze świetnymi ocenami i opiniami (ponad 18 serwisów dało 90/100 nie mówiąc już właśnie o opiniach graczy)

31.10.2025 22:23
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Poszło, ludzi już jest sporo także szansa jest zawsze..

29.10.2025 21:40
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

LokalnyRzezimieszek - a grałeś?

29.10.2025 21:38
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Widać że nie grałeś.. 18 recenzji na Metacritic z oceną 90 mówi wszystko.

26.10.2025 21:02
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Może twoje zdanie nie ale na szczęście reszty tak :) Dlatego właśnie takie międzynarodowe recenzje są ważne (jak się je przeczyta), bo te od GOL najczęściej wołają o pomstę do nieba. Jeśli chodzi o Pillarsy to jak widać również jesteś w mniejszości (zapewne za młody by pamiętać staroszkolne RPG), a co do dwójki to części nie podobał się tylko wpleciony piracki lore.

26.10.2025 15:23
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Dokładnie, poza tym okazuje się że gra jest dobra, ma bardzo dobre oceny :)

26.10.2025 02:31
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Co innego aż 18 serwisów w sieci które dało ocenę 9/10! Polecam poczytać dlaczego :) Ja tam biorę na premierę..

https://www.metacritic.com/game/the-outer-worlds-2/critic-reviews/?platform=xbox-series-x

26.10.2025 02:30
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Poczytaj sobie recenzje serwisów, 18 serwisów dało ocenę 9/10! Warto się zaznajomić dlaczego :)

https://www.metacritic.com/game/the-outer-worlds-2/critic-reviews/?platform=xbox-series-x

25.10.2025 10:40
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Zobaczcie sobie na Metacritic jaka jest ogólna ocena i poszczególne oceny serwisów! Bardzo dużo ocen na 90 i warto poczytać dlaczego!

https://www.metacritic.com/game/the-outer-worlds-2/critic-reviews/?platform=xbox-series-x

20.10.2025 21:52
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

No i to rozumiem :)

20.10.2025 19:51
Flat.earth.truth
odpowiedz
2 odpowiedzi
Flat.earth.truth
20
Image

-------------->

20.10.2025 19:48
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

To nie cały gameplay, bo gra jest na 30 godzin, fakt że jest mniej elementów RPG niż w jedynce, ale nadal jest sporo, klimat świetny i udźwiękowienie oraz grafika, a główna ścieżka fabularna jest ponoć bardzo dobra! Ja czekałem 5 lat i kupuję, uwielbiam klimat wampirów :)

22.09.2025 20:30
Flat.earth.truth
😊
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Klucze są już za ok 100 zł

22.09.2025 20:29
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Gra jest w game pass, sprawdź dobrze :)

22.09.2025 14:29
Flat.earth.truth
2
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Wychodzi na to że nie grałeś po prostu nigdy w Endless Legend.. Ja też lubię elfy, krasnoludy, orki itd, ale to nie znaczy że muszę się ograniczać tylko do tego. Polecam zagrać i wtedy ocenić, a jak nie to masz Age of Wonders 4.

22.09.2025 12:07
Flat.earth.truth
😉
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Flat.earth.truth
20

luckymike11 - nie trzeba się za wiele zastanawiać co jeszcze przyniesie EA ;) To samo co przyniosło w pierwszej części.
Dodadzą jeszcze jedną frakcję, balans, ulepszenia interfejsu, więcej anomalii, znajdziek. Dopiero jak wyjdzie z EA zaczną dochodzić DLC z kolejnymi frakcjami (w pierwszej części było ich 14!), biomami, mechanikami itp. Grę można oglądać na YouTube u wielu polskich strategów, ale można też pograć przed kupnem praktycznie za darmo na game pass :) Ps. Ja stawiam cenę 120/130 w przecenie -10/-20 %, to EA i na start muszą przyciągnąć.

10.05.2025 14:33
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20
9.0
PC

Za chwilę lub już będzie jakaś możliwość zmiany w plikach gry i będzie można grać z napisami polskimi i angielskim głosem

07.05.2025 20:10
Flat.earth.truth
😉
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Masz zupełnie złe odczucia, pamiętaj że to nowa gra twórców Metro także można tutaj liczyć na DŁUGI fabularny single player :)

07.05.2025 20:04
Flat.earth.truth
😂
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Nie wiem skąd wziąłeś to info ale Paradox idzie cały czas w górę

07.05.2025 20:03
Flat.earth.truth
😂
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Raczej odwrotnie.. z każdym dodatkiem gra staje się tylko popularniejsza i co najważniejsze bogatsza w opcje, mechaniki, rasy itd i tym sposobem nie idzie się w niej nudzić! Jak widać zupełnie nie siedzisz w tym świecie i nie wiesz czego oczekują fani, czym się radują i na co czekają. Każdy podskakuje kto gra (mam 24 znajomych co grają) wiedząc że będzie kolejny sezon na dany rok z nowymi dodatkami. I to samo tyczy się innych gier Paradoxu, np świetnemu tak samo CK3

07.05.2025 20:00
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

A dlaczego? Paradox właśnie tym wygrywa z innymi studiami że bardzo dba o swoje produkty i wypuszczając dodatki tylko pokazuje jak potrafi rozwijać daną grę i serię :)
Ja i mnóstwo moich znajomych kupujemy wszystko co wyjdzie z dodatków na premierę żeby być na bieżąco i zawodu jeszcze nie było czy to z CK3, czy Stellaris. Tutaj już też w jeden dzień wydali cztery patche i gra w większym stopniu naprawiona po wydaniu wersji 4.0.

04.05.2025 18:35
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Dzięki ale ciężko wybierać coś poza Asusem i MSI, jeśli się nigdy nie używało innej marki, a ty dodatkowo masz model dużo tańszy z odświeżaniem 160hz, to mój obecny Asus którego mam już 8 lat ma 165hz ;) Celuje teraz w cenę koło 4000 zł i 240-360hz

04.05.2025 15:31
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Czyli jakbyś miał sam wybierać to Asus?

04.05.2025 13:51
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

A powód?

04.05.2025 13:18
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Jak w temacie gdybyście mieli wybierać za taką cenę to MSI czy Asus? 

ASUS ROG Strix XG27ACDNG

MSI MPG 271QRX

04.05.2025 00:59
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Dzięki ale jakoś mam obawę przed monitorem firmy Gigabyte.. oni się raczej w tym nie specjalizują i poczytałem już kilka średnich opinii.

03.05.2025 23:42
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

To trzecia najlepsza karta na rynku, poza tym odświeżanie ekranu nie ma niczego wspólnego z prędkością twojego sprzętu ;) Dalej tak będziemy pisać?

03.05.2025 22:27
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

i7 14600k 5,3 GHz Turbo, Lexar DDR5 32GB,
RTX 4070 Gigabyte, nie wiem czy wymieniać dalej ;) Poza tym do ma odświeżanie monitora do sprzętu?

post wyedytowany przez Flat.earth.truth 2025-05-03 22:28:42
03.05.2025 21:31
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20
Image

Witam! Pytanko do tych co się znają lub mają podobne monitory i też mieli dylemat wyboru. Tak jak na dołączonym zdjęciu Samsung Odyssey 27" G6 360hz, Asus ROG OLED 27" 240hz czy może jeszcze coś lepszego? Jeśli tak to dlaczego?

11.04.2025 16:16
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Siemka! Jeśli są tutaj fani wspomnianej w tytule produkcji to powstał wątek najpierw na Steam, poźniej na oficjalnym forum Paradoxu i Triumph Studios o tym, by poprawić nasz język gdzie w grze jest mnóstwo błędów stylistycznych i gramatycznych. W wątku na Steam który zaraz podam devsy z Triumph już odpisali i podałem też wpis do ich oficjalnego forum również. Kto zainteresowany pomocą przydałoby się po angielsku naskrobać kilka słów, że liczymy na poprawki naszego języka :)

Do wątku na Steam gdzie odpisali devsi - https://steamcommunity.com/app/1669000/discussions/0/596271369016083820/

Do wątku na ich forum gdzie przydałoby się wpisanie poparcia - https://forum.paradoxplaza.com/forum/threads/mistakes-and-bugs-with-polish-language-translation.1734970/

31.03.2025 04:34
Flat.earth.truth
😁
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Taktyczna turowa? Biorę w ciemno!

30.03.2025 19:33
Flat.earth.truth
odpowiedz
1 odpowiedź
Flat.earth.truth
20

Nie, wiem że można podkręcić np na 5,7 lub 6 GHz na zwykłym chłodzeniu Noctua itp

30.03.2025 19:23
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Witam :) Pomoże ktoś jak podkręcić na płycie AsRock B760 Pro procka i5-14600k? Nie znam się i co bym musiał ustawić w biosie żeby poszło więcej niż to co jest w turbo czyli 5,3 GHz?

27.03.2025 00:07
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

A zobacz właśnie jak masz na telefonie

26.03.2025 23:30
Flat.earth.truth
odpowiedz
2 odpowiedzi
Flat.earth.truth
20

Ok to może nie działa to na telefonie, a na kompie już tak

26.03.2025 18:28
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20
Image

Już wiem i tobie chodzi o oświetlenie kinowe, które włącza się oglądając dany materiał, ale niestety to nie to i nic to nie daje. Wklejam screena by wytłumaczyć o co mi chodzi.
Jak widać po bokach jest szare tło, a zawsze było czarne. Zdjecie nawet tego nie oddaje, bo normalnie jest jasny szary kolor..

post wyedytowany przez Flat.earth.truth 2025-03-26 18:29:57
26.03.2025 18:17
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Kwisatz_Haderach No niestety ale przydałoby się konkretniej bo nic mi nie mówi trybik na dole i ambient mode.
Fajne jakbyś napisał dokładnie..

post wyedytowany przez Flat.earth.truth 2025-03-26 18:19:05
26.03.2025 15:11
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Siemka! Czy ktoś z was zauważył może, że przy oglądaniu materiałów na YouTube po bokach jest szare zamiast jak dotąd czarne tło? Ktoś wie czy można to zmienić, czy to po prostu jakaś zmiana po ostatniej aktualizacji?

24.03.2025 21:48
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Siemka! Pytanko dla tych co grają czyli gra im się podoba tak samo jak mi :) Ktoś kto ma mocny sprzęt z porządną grafiką (u mnie to RTX 4070) to w jaki sposób ustawia opcje w grze np typ upscalera oraz jakość upscalera? Niestety jak widać nie ma możliwości wyłączenia tych upscalerów co też przyczyniło by się do najlepszej możliwej grafiki. Jak sobie to ustawiliście i może jeszcze jak inne opcje które przeoczyłem bądź ustawiłem źle. Chodzi mi o max grafikę a nie FPSy

24.03.2025 17:45
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Spoko, tylko sęk w tym że ja przy ustawieniu wszystkich efektów na ultra nie mam żadnych "zacięć", czy spadków lub klatkowania. Wszystko chodzi płynnie.
Dlatego właśnie pytam tylko czy mam ustawione wszystko na max, czy jednak np w opcjach upscaler powinno być TAA (gdzieś na zagranicznym przeczytałem że to jest gorsze) i w jakości upscaler antyaliazing natywny. Może ktoś tutaj będzie bardzo zorientowany lub poda jakiegoś linka do ustawień pod max jakość grafiki.

24.03.2025 17:20
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20
9.0
XSX

No ok, tyle że wiesz o tym iż DLSS pogarsza grafikę i jest to opcja skierowana dla tych którzy mają słabsze sprzęty? ;) Dlatego mi właśnie chodzi o jakieś ustawienie pod najmocniejsze sprzęty.

24.03.2025 17:08
Flat.earth.truth
odpowiedz
5 odpowiedzi
Flat.earth.truth
20
9.0
PS5

Siemka! Pytanko dla tych co grają czyli gra im się podoba tak samo jak mi :) Ktoś kto ma mocny sprzęt z porządną grafiką (u mnie to RTX 4070) to w jaki sposób ustawia opcje w grze np typ upscalera oraz jakość upscalera? Niestety jak widać nie ma możliwości wyłączenia tych upscalerów co też przyczyniło by się do najlepszej możliwej grafiki. Jak sobie to ustawiliście i może jeszcze jak inne opcje które przeoczyłem bądź ustawiłem źle. Chodzi mi o max grafikę a nie FPSy.

22.03.2025 17:37
Flat.earth.truth
👍
odpowiedz
2 odpowiedzi
Flat.earth.truth
20

Jak widać ktoś tu się nadal nie nauczył że w tych czasach nie ma co patrzeć na recenzje tylko gameplay i to żeby zagrać samemu!! Youtuberzy którzy hejtują musieli dostać chyba jakąś kasę za to.. Gra jest mega bogata, grafika nieziemska, tak samo dialogi i questy i sporo zmian na lepsze - prawie bez znaczników, odkrywanie wszystkiego samemu!
Ode mnie 9,5/10

21.03.2025 23:34
Flat.earth.truth
😃
odpowiedz
1 odpowiedź
Flat.earth.truth
20

I bardzo dobrze, bo wbrew dziwnym recenzjom gra jest świetna co pokazują opinie na Steam (niektóre bardzo rzetelne) i dużo osób pisze o najlepszym Assasynie jak do tej pory!

20.03.2025 22:23
Flat.earth.truth
1
odpowiedz
Flat.earth.truth
20
9.0
PC

Shaman - czyli jasno wynika z twojego blabrania że nie grałeś :D Polecam sprawdzić samemu i zapoznać się z opiniami na Steam

20.03.2025 18:54
Flat.earth.truth
👍
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Dokładnie tak i jest masa ocen na 9 i 10 nawet po pierwszych 6 godzinach grania. Jest klimatycznie, walka super, questy dobre i nie ma żadnej monotonności.

post wyedytowany przez Flat.earth.truth 2025-03-20 18:55:02
20.03.2025 18:53
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

PodajKsywe - dokładnie tak i ostatnio tak właśnie jest i jedynie jest nadzieja w ludziach którzy pograli i wystawiają opinię. W przypadku Shadows okazuje się że na Steam jest zdecydowana większość tych pozytywnych i wiele osób obszernie tłumaczy dlaczego, czego nie można powiedzieć o youtuberach (nie wiem co się z nimi stało) i o recenzentach serwisów, którzy to i tak od dłuższego czasu robią tylko chyba wszystko dla kasy nieraz nawet nie grając wcale...

20.03.2025 17:53
Flat.earth.truth
odpowiedz
3 odpowiedzi
Flat.earth.truth
20

Generalnie dziwne bo recenzje i opinie na Steam bardzo pozytywne i wystarczy poczytać te obszerne co ludzie piszą.. dziwne bo wygląda to tak jakby ktoś dał kasę recenzentom czy youtuberom żeby zjechali tytuł

26.08.2024 22:20
Flat.earth.truth
😒
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

I kolejny... to nie jest gra od Ubisoft!

26.08.2024 22:19
Flat.earth.truth
😂
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Ładna ściema.. gra dostała ocenę 7!

26.08.2024 21:54
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Ktoś tu zapomina jak nadal ok 70% graczy że to nie żadna gra od Ubi!!! Ubisoft w większości tytułów jest TYLKO WYDAWCĄ! To gra od Massive czyli twórców między innymi świetnych obu części The Division! Typowa dzisiejsza gra na 4 lub 5 to może być tetris jak sobie włączysz.. najpierw uruchom i zagraj samemu a potem pisz.

post wyedytowany przez Flat.earth.truth 2024-08-26 21:55:42
26.08.2024 21:52
Flat.earth.truth
👍
odpowiedz
Flat.earth.truth
20
9.0
PC

Faktycznie, dzięki za info :)

09.05.2024 01:49
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Gdzie zabita i przez co? :P To będzie wielki hit na Steam, który osobiście myślę że dorówna popularności Stellaris! Dodatkowo błąd GOLa, bo gra będzie miała polski język!

10.04.2024 14:51
Flat.earth.truth
😒
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Flat.earth.truth
20

Żeby to się udało to musieliby pozatrudniać dobre osoby z różnych studiów przede wszystkim zagranicznych, które znają się na rzeczy, bo inaczej to myślę że może wyjść z tego taka kaszana jak z Inkwizytorem..

10.04.2024 14:39
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Błąd i to duży ;) Massive tylko należy do Ubi, ale gry nie robią ludzie z Ubi :)

09.04.2024 23:40
Flat.earth.truth
😂
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

I kolejny który nie ogarnia.. to nie żadna Ubi gra tylko producentem jest Massive czyli twórcy choćby The Division 1 i 2. Ubi grę tylko wydaje.

03.04.2024 01:02
Flat.earth.truth
😉
odpowiedz
Flat.earth.truth
20
9.0

To na szczęście może być tylko opinia kogoś kto nie oglądał wszystkich części pokolei, bo trzeba wiedzieć, że TRZEBA znać całą historię od początku a chronologicznie ogląda się od Kong: Wyspa Czaszki, następnie Godzilla, Godzilla 2: Król Potworów i Godzilla Vs. Kong. Są łączone wątki, aktorzy i ciekawa historia, ale tak jak napisałem trzeba obejrzeć całość! Poza tym jeśli ktoś się spodziewa z takich przygodowych filmów SF "Ojca Chrzestnego" czy nie wiadomo czego mega ambitnego no to tylko oznacza, że sam nie ma mózgu ;)

21.03.2024 00:41
Flat.earth.truth
👍
odpowiedz
2 odpowiedzi
Flat.earth.truth
20
9.0

Doskonale, czekam i czekam i już niedługo :) Jedynka była świetną rozrywką bez głębszej rozkminy i właśnie takie powinno być SF czy Fantasy nastawione na akcje! To nie ma być Gra o Tron czy coś w tym stylu.. Dziwne że jakoś wszystkie 4 części Johna Wicka się każdemu podobały, a to jest takie samo kino klasy B!

post wyedytowany przez Flat.earth.truth 2024-03-21 00:44:01
17.03.2024 15:42
Flat.earth.truth
👍
odpowiedz
Flat.earth.truth
20
8.5
PC

Jestem wielkim fanem pierwszej części z 99 roku, którą ogrywałem na maxa na premierę i pamiętam że wtedy tytuł ten dostał ogrom nagród, między innymi za muzykę w wykonaniu najlepszej na świecie moskiewskiej orkiestry. Tutaj uważam, że również jest bardzo dobrze, rozwinięta i bogata fabuła, świetna walka, grafika i tylko trochę bugów do poprawy, które jak już pisali twórcy zostaną zniwelowane :) Nie ma tu żadnej sztywności z Elexa itp tytułów!

21.12.2023 01:06
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Super, na razie cały czas szukam osoby chętnej na puszczenie tłumaczenia maszynowego po którym można by stworzyć grupę tłumaczącą z poprawkami.

15.12.2023 01:22
Flat.earth.truth
1
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Również mam taką nadzieję i ogłoszenia w tych miejscach również będą :) Jeśli masz kogoś, albo przez kogoś znasz kto zna się na tłumaczeniach lub już jakieś tytuły tłumaczył to daj znać

15.12.2023 01:21
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Hej i dzięki za wpis :) Tak, ogłoszenie na Steam również zrobię oraz na forum "graj po polsku". W każdym razie jeśli znasz się na tłumaczeniach i jesteś chętny do stworzenia takiej grupy to napisz do mnie na Steam - https://steamcommunity.com/profiles/76561198071650929/

12.12.2023 21:20
Flat.earth.truth
2
odpowiedz
2 odpowiedzi
Flat.earth.truth
20

Ponawiam poszukiwania :)

12.12.2023 00:50
Flat.earth.truth
2
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Siemka all! Ekipa która nadal robi spolszczenie do Pathfinder: Wrath of the Righteous (w tym momencie tłumaczą piąty dodatek) niestety, nie jest zbytnio zainteresowana kolejnym projektem :/ Z racji tego poszukiwane są nowe osoby mające jakieś doświadczenie przy maszynowym spolszczeniu.

10.11.2023 00:57
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Tak tutaj to akurat Morele, ale sklep wykorzystałem tylko do konfiguratora sprzętu, bo mają takie coś :) Kupować zamierzam w Media Expert bo tam są raty 0% z możliwością płacenia dopiero po pół roku :D Z kolei co do karty to 4070 od Gigabyte jest najmocniejsza.

09.11.2023 18:18
Flat.earth.truth
👍
odpowiedz
Flat.earth.truth
20
Image

Już sobie wszystko ułożyłem i mój zestaw wygląda obecnie tak jak na załączonym zdjęciu :) Fakt że jednak dużo nie trzeba aż tak dopłacać do płyty i ramu by mieć całość na DDR5 czyli przyszłościowo. Tak samo z procesorem już 14 generacji. Jedynie nie dobrałem jeszcze chłodzenia pod procka, ale myślę że coś od be quiet wybiorę.
Dzięki wszystkim!

kura_19994 Ja akurat już od lat gram w rozdzielczości 2k i to jeszcze z 9 letnim i7 1440k oraz GTX 1080, więc dziwię się że ty jeszcze w fullHD, a przeskok wizualny i graficzny i w windowsie i w grach jest ogromny, także polecam ci zmienić monitor jak np u mnie 27 cali 165hz z G-Sync :)

post wyedytowany przez Flat.earth.truth 2023-11-09 18:20:09
08.11.2023 10:44
Flat.earth.truth
odpowiedz
1 odpowiedź
Flat.earth.truth
20

raziel88ck dzięki wielkie za info z ramami i za twój spis sprzętu. Zastanowiło mnie tylko jak ty na nim możesz grać w 4k? ;) Tym bardziej na RTX 2060. Nieźle też przepłaciłeś kupując tak drogi zasilacz i aż 1000W oraz takie drogie chłodzenie. Ale to już był twój wybór :) Pytanko z kolei co do obudowy, jest cicha?

micin3 chyba mnie nie zrozumiałeś, procek, płyta, karta, ram, zasilacz i to już jest 6200 zł i teraz jeszcze obudowa oraz chłodzenie na procka. Słyszałem, że ta buda be quiet jest bardzo dobra a nie średnia, ale jeszcze nadal szukam i przeglądam. Przede wszystkim chodzi mi o ciszę.

post wyedytowany przez Flat.earth.truth 2023-11-08 10:49:21
07.11.2023 16:11
Flat.earth.truth
odpowiedz
3 odpowiedzi
Flat.earth.truth
20

ok ok panowie bo widzę że tutaj zrobiła się jakaś jazda słowna i przekomarzanie ;)
Poszperałem więcej i jednak zmieniam procka na 14 generacji czyli i5 14600k, płytę pod DDR5 i ramy. Wydaje mi się że z płyt teraz takie najbardziej "dopakowane" są te od ASRock, niestety MisiuzPUBG ta co ty podałeś nie da się na niej kręcić procka w razie co.
Trzeba też patrzeć na ile taktowania ramu pozwala procesor. I i5 14600k można ramy do 5600 MHz tylko! Także tak muszę celować w ram.
Może ktoś poleci coś i jaka najcichsza i chłodna obudowa do tego oraz chłodzenie na procka? Całość czyli proc, płyta, karta, zasilacz, ram, chodzenie proc i obudowa chciałbym zamknąć w 7000 zł.

06.11.2023 14:23
Flat.earth.truth
😉
odpowiedz
1 odpowiedź
Flat.earth.truth
20

Iselor jasne i dzięki :) Na obecnym kompie z i7 1440k i GTX 1080 jechałem 9 lat z 16 GB ramu i każda gra na Ultra, bo ważna jest też dobra optymalizacja sprzętu pod gry, a od tego mam dobrego magika, więc dopiero teraz przy Alan Wake 2 zdecydowałem się w końcu na zmianę, bo mogłem grać tylko na medium ;)

06.11.2023 14:15
Flat.earth.truth
odpowiedz
5 odpowiedzi
Flat.earth.truth
20

Ok dzięki za pierwsze odpowiedzi i teraz moje pytania do nich:
1. Dlaczego płyta MSI, Asus czy ASRock będzie lepsza od Gigabyte i co to BT i po co Wi-Fi w płycie jak mam w domu?

2. Po co ram DDR5, które jest już zdecydowanie droższe kości niż DDR4 patrząc
na 32 GB.

I jeszcze takie spostrzeżenia: Intel już poprawiłem na 14600k, bo rzeczywiście cena prawie ta sama a szybszy, budżet ciężko powiedzieć, bo chce wziąć na raty są fajne 0% gdzie przez pierwsze pół roku się nic nie płaci,
rozdzielczość do grania to do tej pory grałem w 2k i to mi wystarczy, dyski SSD mam dwa Samsunga 980 Pro czyli najszybsze.

Herr Pietrus rozumiem że ty mega bogaty i pewnie byś wziął RTX 4090, a jeśli chodzi o RAM to DDR3 jest przestarzały ;)

06.11.2023 12:29
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Witam i zapytuje znawców;) Jak w tytule po 9 latach przyszedł w końcu czas na zmianę kompa, także to co na razie sobie ułożyłem to:  

1. Płyta główna Gigabyte B760 Gaming X DDR4 

2. Procesor Intel i5-13600KF 3,5 GHz 24 MB 

3. Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Gaming OC 12GB GDDR6X

4. Pamięć Patriot Viper Steel, DDR4, 32 GB, 3600MHZ, CL18

5. Zasilacz be quiet! Pure Power 12 M 750W

Dyski SSD już mam 2 najszybsze od Samsunga i teraz pytanka:

1. Jaka obudowa niesłyszalna i chłodna

2. Czy procesor Ryzen lepszy od Intela (słyszałem sporo że tak) jeśli tak to jaki? 

Dzięki i czekam na pomocne odpowiedzi co byście zmienili i dlaczego. 

post wyedytowany przez Flat.earth.truth 2023-11-06 12:30:17
16.10.2023 20:19
Flat.earth.truth
👍
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

RafNex - dokładnie i jak widać ostatnio deblonów rośnie jak na drożdżu tak jak i słabych recek na GOL w przeciwieństwie do całej reszty :) Dla mnie najlepszy souls-like, 9/10.

post wyedytowany przez Flat.earth.truth 2023-10-16 20:19:37
16.10.2023 00:49
Flat.earth.truth
😉
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Niestety gra nie jest polska..

15.10.2023 15:44
Flat.earth.truth
😂
odpowiedz
Flat.earth.truth
20
9.0
PC

CV000 - zamiast baranku oglądać jakieś recki od GOL to sprawdź sobie branżowe zagraniczne opinie oraz pooglądaj dłuższe gameplay'e jak gra chodzi, jak nie ma żadnych błędów i problemów i jak miodna jest! Wystarczy odpalić pierwszy lepszy materiał w 4K od Corle, Kondzio Player, Kaftanna, Fybedi czy NgeloQuerroTV! Na Steam i na stronach gdzie nikt w nic nie grał, a opisuje same psioczenie jak zwykle, że mu się gra nie uruchamia albo ma błędy i już słaba ocena albo łapka w dół... :P Litości...
Osobiście jak dla mnie gra jest lepsza od serii Dark Souls, która jest o wiele sztywniejsza, brzydsza graficznie i ma statyczną walkę i jest lepsza od niedawnego Lies of P, co już opisywało wiele osób :)

10.10.2023 21:44
Flat.earth.truth
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Rumcykcyk - czyli jasno wynika, że nie widziałeś jak wygląda ;) A DLC to może są smutne dla ciebie, im więcej tym lepiej do każdej gry do której warto je dodawać by dodawać nowe mechaniki, frakcje, miejsca, cechy itd.. tak jak do gier Paradoxu. Żaden fan nie narzeka..

post wyedytowany przez Flat.earth.truth 2023-10-10 21:45:09
10.10.2023 21:04
Flat.earth.truth
😉
odpowiedz
4 odpowiedzi
Flat.earth.truth
20
9.0

I kolejne komentarze pokazujące, że mało kto ma jakiekolwiek pojęcie o grze bo przeczytał recenzję z oceną 6,5/10 gdzie inne są 8 i całe mnóstwo 9! Polecam Metacritic i tam poczytać opinie :) I teraz co najważniejsze Rumcykcyk gra NIE JEST ŻADNĄ MINI SERIĄ CZYLI SAGĄ, a pełnoprawnym następnym tytułem który ma być rozwijany przez kilka lat!! Zapowiedziane są już 4 DLC i będziemy tutaj mieli również sporo z Medievala jak dojdą kolejne regiony i frakcje! Gra jest bardzo rozwinięta i ma mnóstwo nowych mechanik i rozwiązań, a tak jak napisałem to dopiero początek jej rozwoju! Polecam każdemu pooglądać trochę rozgrywek na Youtube, które trwają już wieloodcinkowo na wielu kanałach od 2 tygodni by się przekonać jak to wygląda i jak chodzi pięknie :) Oczywiście również jestem i tak najbardziej za serią fantasy i czekam na szansę z WH40K, ale niech ktoś nie wali farmazonów o tej grze nie mając pojęcia czym jest :P

10.10.2023 19:53
Flat.earth.truth
😂
odpowiedz
2 odpowiedzi
Flat.earth.truth
20
Wideo

Jak się czyta te komentarze tutaj to nie wiadomo czy się śmiać czy płakać i tak jakby co po chwilę przybywało na tym forum nowych osób zamiast starych wyjadaczy... Powód? Przypomnę co widać wyżej, a jeszcze więcej na Metacritic jest 9 i 8! Gra nie ma żadnej zadyszki, ani problemów z optymalizacją co już można zobaczyć od ponad 2 tygodni na Youtube gdzie grają ci którzy posiadają dostęp do wersji recenzenckiej i posiadali do wczesnego dostępu! Tak samo jak słyszę w sensie widzę gdzieś opisy, że Warhammer III miał zadyszkę i z początku chodził tragicznie :P Jak ktoś ma zabugowanego kompa z nie wiadomo jakimi podzespołami i jego optymalizacją pod gry to potem tak jest.. ja np mam dość stary sprzęt również (8 lat) z GTX 1080 jeszcze, ale dzięki magikowej informatycznej optymalizacji sprzętu strikte pod gry, każdy tytuł działa na Ultra bezbłędnie i bez żadnych zadyszek, także kilkukrotnie już o tym pisałem na Steam czy różnych forach, że jak ktoś ma zrobiony porządek to nie doznaje czegoś takiego jak "słaba optymalizacja gry". Obok ode mnie jeden z dzięsiątek już rozgrywek polskiego speca od Total Warów - FS_Noyana.
[link]

post wyedytowany przez Flat.earth.truth 2023-10-10 19:56:52
21.09.2023 09:56
Flat.earth.truth
😒
odpowiedz
Flat.earth.truth
20

Kolejny painkiller jednak.. ale nuda :/ A pierwsze trailery dawały nadzieję, na klimatyczny horror..

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl