Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

JoWooD Entertainment AG Najnowsze wiadomości i informacje

Arcania: Upadek Setarrif – mglisty cień serii Gothic w polskich sklepach
Arcania: Upadek Setarrif – mglisty cień serii Gothic w polskich sklepach

Hed, 20 stycznia 2012, 10:05

Dzisiaj w polskich sklepach pojawi się gra ArcaniA: Upadek Setarrif, czyli samodzielny dodatek do Arcania: Gothic 4. Produkcja jest dostępna w pełnej polskiej wersji językowej przygotowanej przez CD Projekt. Niestety, jej tytuł jest bardzo adekwatny do zawartości - nasz recenzent pisze, że to rzeczywiście upadek, tyle, że serii Arcania.

Premiera gry Arcania: Fall of Setarrif w przyszłym miesiącu
Premiera gry Arcania: Fall of Setarrif w przyszłym miesiącu

Sarge, 23 września 2011, 09:22

Po licznych komplikacjach związanych z problemami JoWooD Entertainment, gra Arcania: Fall of Setarrif ostatecznie doczeka się oficjalnego debiutu. Dodatek do czwartej części Gothica znalazł nowego wydawcę i otrzymał dokładną datę premiery.

Firma JoWood uratowana - powstaną kontynuacje gier SpellForce i Arcania

DogGhost, 21 sierpnia 2011, 10:48

Znajdująca się w stanie upadłości firma JoWood została wykupiona przez szwedzki holding Nordic Games. Nowy właściciel zapowiada wznowienie większości gier z katalogu tego wydawcy.

Poćwicz z polską modelką Anną Rubik w grze na Wii
Poćwicz z polską modelką Anną Rubik w grze na Wii

Jiker, 13 lipca 2009, 12:00

Firmy JoWood Productions oraz Dreamcatcher Games poinformowały, że w promocję ich najnowszej produkcji na Wii – Yoga – włączona została polska modelka Anna Rubik. Gwiazda pochodząca z Częstochowy nie tylko zagości na okładce gry i weźmie udział w działaniach marketingowych mających na celu zareklamowanie produkcji, ale również pomoże wszystkim nabywcom gry wykonać zawarte w niej asany.

JoWooD przeprasza za pełną bugów Gothic 3: Forsaken Gods

Elrond, 29 listopada 2008, 14:20

Seria gier fabularnych Gothic zapewne na długo pozostanie w pamięci fanów gatunku, jednak niekoniecznie z tych powodów jakich oczekiwaliby twórcy. Cykl oprócz ciekawego świata czy wielu innowacyjnych elementów zapisał się też mało chlubie – ogromną ilością problemów podczas rozgrywki.

JoWood pracuje nad grą Yoga Wii
JoWood pracuje nad grą Yoga Wii

Vercetti, 7 lipca 2008, 15:07

Widząc rosnącą popularność deski Balance Board, austriacki JoWood postanowił spróbować swoich sił w obsłudze przystawki do next-gena Nintendo i zaanonsował grę Yoga Wii. Nowo zapowiedziana produkcja powstaje w kooperacji ze spółką Tivola, wydawcą tytułów dla dzieci oraz pozycji z segmentu casual, a premiera projektu planowana jest na drugi kwartał przyszłego roku.

Zrób sobie grę z JoWooD

Virion, 29 kwietnia 2008, 10:16

Jeden ze znanych wydawców i dystrybutorów gier, czyli firma JoWooD Productions ogłosiła na swojej stronie, iż poszukuje chętnych do współpracy. Niestety chodzi jednak o konkretnego partnera

Pierwsze obrazki z gry Gothic 4: Genesis? JoWooD zaprzecza...
Pierwsze obrazki z gry Gothic 4: Genesis? JoWooD zaprzecza...

Krystian Smoszna, 19 grudnia 2007, 17:13

Krążące w Internecie obrazki, które rzekomo pochodzą z czwartej odsłony cyklu Gothic, nie mają z tą produkcją nic wspólnego – oznajmiła dziś austriacka firma JoWooD Productions Software, która jest wydawcą programu.

JoWooD zapowiada Spaceforce Captains
JoWooD zapowiada Spaceforce Captains

Przemysław Zamęcki, 16 listopada 2007, 12:50

JoWooD Productions zapowiedziało grę Spaceforce Captains. Gra ma być rozgrywającą się w przestrzeni kosmicznej klasyczną strategią podziałem na tury.

Piranha Bytes pracuje nad nową grą, JoWooD szuka studia do produkcji gry Gothic 4
Piranha Bytes pracuje nad nową grą, JoWooD szuka studia do produkcji gry Gothic 4

Krystian Smoszna, 28 maja 2007, 13:09

Niemieckie studio Piranha Bytes nie zamierza się poddawać po rozstaniu z firmą JoWooD Productions Software AG. Nasi zachodni sąsiedzi rozpoczęli już prace nad kolejną grą z gatunku RPG. Na razie jest za wcześnie, żeby mówić o jakimkolwiek tytule – pewne jest tylko to, że programem tym nie będzie Gothic 4.

PlayStation 3, Xbox 360 i Wii na celowniku JoWooD Productions

eLKaeR, 26 kwietnia 2007, 16:06

Dzięki przejęciu firmy DreamCatcher Interactive austriacka korporacja JoWooD Productions dysponuje prawami do wielu marek, doskonale znanych graczom. Pod skrzydłami potentata z ojczyzny Arnolda Schwarzeneggera znajdują się teraz takie znaki towarowe, jak Gothic, Dungeon Lords, Painkiller, Neighbours from Hell i Spellforce. Właśnie ogłoszono nową strategię w kwestii najpopularniejszych marek.

Tytuły JoWooDa dostępne w ofercie Metaboli

bartek, 7 marca 2007, 14:47

Znany i lubiany producent gier, firma JoWooD, podpisał bardzo korzystny kontrakt z Metaboli – jednym z największych dystrybutorów sieciowych, operującym na terenie Francji, Niemiec, Anglii, Kanady oraz Włoch. Co w tym takiego korzystnego? Już śpieszę z odpowiedzią. Otóż, od dnia dzisiejszego w ofercie Metaboli znajdą się tytuły ze stajni JoWooD m.in. Gothic 3, Spellforce 2, czy też The Guild 2

JoWooD stara się o przejęcie Dreamcatchera, znanego wydawcy gier przygodowych

Jiker, 5 listopada 2006, 11:33

Koncern JoWooD poinformował, iż dołożył w ostatnim czasie wszelkich starań mających na celu zawiązanie umowy, na mocy której przejąłby firmę Dreamcatcher, wydawcę licznych przygodówek i m.in. „polskiego” Painkillera.

Koch Media, JoWooD i Namco Bandai - razem przeciw piractwu

Elrond, 17 września 2006, 20:51

Przedstawiciele firm wydawniczych Koch Media, JoWooD i Namco Bandai poinformowali o zacieśnieniu współpracy w zwalczaniu piractwa. Działając przy wsparciu ze strony GVU (niemiecka organizacja zajmująca się sprawami łamania praw autorskich), wspomniane korporacje zamierzają poprzez adresy IP identyfikować "piratów" rozprowadzających nielegalnie gry i programy w sieciach P2P.

JoWooD i rozszerzenia epizodyczne oraz nowe obrazki z Gothic 3
JoWooD i rozszerzenia epizodyczne oraz nowe obrazki z Gothic 3

Krooliq, 27 marca 2006, 14:59

Dziś mamy dla Was dwie wiadomości związane z firmą JoWood. Pierwsza z nich dotyczy przyszłych planów wydawniczych, a druga - trzeciej odłony serii Gothic.

Cenega rozpoczyna współpracę z JoWooD

Cenega Press Release, 16 lutego 2006, 17:01

JoWooD jednak trzyma się mocno

Elrond, 1 września 2005, 15:23

Wczorajsza informacja na temat bankructwa firmy JoWooD okazała jednak mocno przesadzona, co zapewne ucieszy jej fanów, zmartwi natomiast źle życzących. To prawda, iż w sądzie toczyła się sprawa upadłościowa JoWooD, jednak orzekł on, iż firma nie jest bankrutem odrzucając wniosek Perception, której przedstawiciele usiłowali dowieść czegoś przeciwnego.

JoWooD na skraju bankructwa?

Elrond, 31 sierpnia 2005, 14:09

Przeglądając porcję świeżych informacji na branżowych serwisach jedna z nich przyciągnęła moją uwagę z kosmiczną wprost siłą. Otóż jak donosi redakcja VooDoo Extreme powołując się na wiadomość zamieszczoną w austriackim portalu Der Standard, w sądzie w Wiedniu toczy się postępowanie upadłościowe przeciwko firmie JoWooD.

JoWooD likwiduje kolejne studio developerskie

ComCo, 31 maja 2005, 08:42

Nie ustają wysiłki szefów JoWooD, mające na celu odbicie się tejże firmy od przysłowiowego dna. Pierwsze cięcie kosztów pod koniec stycznia oznaczało zamknięcie zespołów developerskich: Ebensee (Transport Giant) oraz Wings Simulation (Soldner: Secret Wars), teraz zaś postanowiono zlikwidować studio Massive Development, odpowiedzialne za serię Aquanox.

Richard Dean Anderson będzie promował StarGate SG-1 na stoisku JoWooD
Richard Dean Anderson będzie promował StarGate SG-1 na stoisku JoWooD

ComCo, 12 maja 2005, 09:05

JoWooD Productions szykuje świetną niespodziankę dla wszystkich graczy, którzy 18 maja odwiedzą targi E3. Otóż w związku z akcją promującą grę Stargate SG-1: The Alliance, na stoisku tejże firmy pojawi się znany aktor Richard Dean Anderson, który w popularnym serialu „Gwiezdne Wrota” (obecnie trwa produkcja jego dziewiątego sezonu!) gra Jacka O'Neilla.

JoWooD na targach E3 2005

Elrond, 15 kwietnia 2005, 10:36

Tegoroczne targi Electronic Entertainment Expo (18-20 maja, Los Angeles), zbliżają się coraz większymi krokami. Nic więc dziwnego, iż firmy wydawnicze powoli umieszczają w sieci "nęcące" potencjalnych odwiedzających, listy gier, które zaprezentują na E3. Zobaczmy wobec tego, co ujrzą gracze na stoisku firmy JoWooD.

Szefowie JoWooD oficjalnie potwierdzili zlikwidowanie firm Wings Simulation oraz Ebensee

Krystian Smoszna, 28 stycznia 2005, 10:27

Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź austriackiego koncernu JoWooD w sprawie rzekomego zamknięcie dwóch podległych mu firm producenckich: Ebensee oraz Wings Simulation. Kilka godzin po przeciekach od anonimowego informatora, przedstawiciele JoWooD potwierdzili te rewelacje.

JoWooD ujawnia pierwsze konkrety i zdjęcia ze Spellforce: Shadow of the Phoenix
JoWooD ujawnia pierwsze konkrety i zdjęcia ze Spellforce: Shadow of the Phoenix

Klecha, 15 października 2004, 18:36

Zaledwie kilka dni temu zapowiedziano drugi oficjalny dodatek do Spellforce. Dziś znamy już szczegóły dotyczące przygotowywanej produkcji.

Sprawy finansowe i wydawnicze JoWooD

Kull, 13 września 2004, 11:28

Niemiecki rekin przemysłu softwarowego – JoWooD, ogłosił swoje rezultaty finansowe z pierwszych sześciu miesięcy roku 2004. Przy okazji, nie omieszkał też wspomnieć o swoich planach związanych z kontynuacją serii Gothic, SpellForce, The Guild, Hotel Giant i grą Stargate.

Transport Giant – oficjalny add-on w przygotowaniu

ComCo, 2 września 2004, 10:47

W niecałe trzy miesiące po premierze Transport Giant - gry strategiczno-ekonomicznej, w której gracze przenoszą się w realia drugiej połowy XIX wieku i wcielają się w rolę właściciela firmy transportowej - korporacja JooWooD ogłosiła przygotowywanie pełnoprawnego dodatku do omawianej pozycji, noszącego podtytuł Down Under.

Yetisports Part 5: Flamingo Driver już w Sieci
Yetisports Part 5: Flamingo Driver już w Sieci

Phoenix, 17 czerwca 2004, 12:05

Yetisports to mini-gra zręcznościowa, wykonana w technologii Macromedia Flash, która na sieci pojawiła się 26-stego grudnia ubiegłego roku. Pomimo, a właściwie może dzięki swej prostocie zrobiła wielką furorę wśród fanów rozrywki elektronicznej. Grają w nią zarówno młodzi jak i starsi wyjadacze (mężczyźni jak i przedstawicielki płci pięknej) - za pośrednictwem Sieci (wersje darmowe), telefonów komórkowych (np. Sony Ericsson T610 i Nokia 6600) czy też za pośrednictwem PeCetów: Yetisports Deluxe (wyprodukowaną i wydaną przez koncern JoWooD). Właśnie to grono osób powinna zainteresować dalsza część tej wiadomości.

Sąsiedzi powracają

CDP.pl Press Release, 17 maja 2004, 16:00

JoWooD na targach E3 2004

eLKaeR, 25 kwietnia 2004, 13:32

Dziś nadszedł czas na przedstawienie Wam listy gier, które zaprezentuje korporacja wydawnicza JoWooD podczas tegorocznych targów E3 (Electronic Entertainment Expo) w amerykańskim mieście Los Angeles (11-14 maja 2004). Serdecznie zapraszamy do przejrzenia zestawienia!

Wild Creatures uzupełni Wildlife Park
Wild Creatures uzupełni Wildlife Park

ComCo, 5 kwietnia 2004, 16:19

W maju poprzedniego roku na rynku zadebiutowała strategia ekonomiczna, pt. Wildlife Park. Owa produkcja odniosła całkiem spory sukces na zachodnim rynku, przez co jej twórcy (firma JoWooD) zdecydowali się na przygotowanie pełnoprawnego rozszerzenia.

Dodatki i kontynuacje Gothic, Soldner, SpellForce, czyli co planuje JoWooD na lata 2004/05

Krystian Smoszna, 27 lutego 2004, 12:06

W dniu wczorajszym, firma JoWooD Production Software opublikowała swoje wyniki finansowe za rok 2003. Dochody wyniosły 23 miliony euro i w porównaniu z rezultatem osiągniętym w 2002 roku, były one o mniejsze o 20.5 miliona euro. Taki spadek spowodowany był zmianą polityką firmy, która przechodzi teraz wewnętrzną reorganizację. Wszystko jednak wskazuje, że nadchodzące lata będą dla JoWooD bardziej tłuste, a to ze względu na pokaźną listę tytułów, które koncern zamierza już wkrótce opublikować.

JoWooD - informacje finansowe i nowości growe - Gwiezdne Wrota

Elrond, 5 lutego 2004, 16:14

Firma JoWooD Productions podała do wiadomości publicznej wstępną wersję raportu finansowego prezentującego wyniki za rok 2003. Po przebiciu się przez cały gąszcz różnego rodzaju cyferek i szczegółów zrozumiałych jedynie przez finansistów można przyznać rację JoWooD - jest dobrze a są perspektywy na to, że będzie jeszcze lepiej. Dodatkowo, firma ujawniła, iż już niedługo rozpocznie prace nad dwoma nowymi tytułami.

Recenzja: Cold Zero

Fajek, 29 września 2003, 13:19

Cold Zero to przygodowa gra akcji zrealizowana przy użyciu zaawansowanego trójwymiarowego silnika graficznego. Gracz jako prywatny detektyw John McAffrey musi wykonać 16 trudnych misji i uporać się m.in. z Włoską Mafią.

„Piekielni sąsiedzi” na wakacjach, czyli pierwsze informacje tekstowo-graficzne nt. Neighbours From Hell 2
„Piekielni sąsiedzi” na wakacjach, czyli pierwsze informacje tekstowo-graficzne nt. Neighbours From Hell 2

eLKaeR, 29 sierpnia 2003, 12:53

Pod koniec czerwca bieżącego roku wystartowała dystrybucja gry strategicznej o nazwie Neighbours From Hell, traktującej o szeroko rozumianych antagonizmach pomiędzy sąsiadami w bloku mieszkalnym. Obecnie fachowcy, zatrudnieni w korporacji JoWooD, przygotowują kontynuację tej pozycji.

Status Gold gry Neighbours From Hell
Status Gold gry Neighbours From Hell

Phoenix, 13 sierpnia 2003, 10:41

Firma Encore informuje, iż prace nad grą Neighbors from Hell zostały zakończone (status gold). Pozycja ta wydana jest przez duet Encore i JoWooD Productions Software AG. Na półkach sklepów za Atlantykiem produkt dostępny będzie we wrześniu. Co ciekawe mieszkańcy starego kontynentu (czyli jakby nie było my) mamy sposobność na zakup tego produktu już od kilku tygodni. Europa górą! Wersja demo gry dostępna jest na naszym FTPie. Zachęcam do ściągnięcia.

Cold Zero: Ostatni Sprawiedliwy - grywalne demo już dostępne

CDP.pl Press Release, 29 lipca 2003, 16:59

Cold Zero: Ostatni Sprawiedliwy - premiera 14 sierpnia

CDP.pl Press Release, 16 lipca 2003, 10:13

Empire Interactive i JoWooD Productions na targach E3

eLKaeR, 8 maja 2003, 11:23

Korporacje wydawnicze Empire Interactive i JoWooD Productions opublikowały właśnie listy gier, które zostaną przez nie zaprezentowane podczas tegorocznych targów Electronic Entertainment Expo (14-16 maja; Los Angeles). Zestawienia obejmują zarówno tytuły PeCetowe, jak i pozycje, dedykowane konsolom Sony PlayStation 2 i Microsoft Xbox.

Koch wydawcą gier firmy JoWooD w Europie

ComCo, 28 marca 2003, 07:43

Europejski wydawca - Koch Media - poinformował właśnie o zawarciu porozumienia z JoWooD Productions, na mocy którego zajmie się wydaniem kilku produkcji rzeczonej firmy na Starym Kontynencie. Umowa obejmuje zarówno tytuły, jakie już jakiś czas temu zostały wydane, jak i te, które aktualnie znajdują się w trakcie przygotowań. A mowa tu o: AquaNox 2: Revelation, Cold Zero: The Last Stand, Wildlife Park, Industry Giant II oraz Hotel Giant.

Zapowiedź: Cold Zero - The Last Stand

Fajek, 17 marca 2003, 10:43

Cold Zero: The Last Stand to przygodowa gra akcji zrealizowana przy użyciu zaawansowanego trójwymiarowego silnika graficznego (widok z perspektywy trzeciej osoby). Gracz staje się Johnem McAffrey, byłym członkiem elitarnych jednostek SWAT...

Sąsiad sąsiadowi wilkiem
Sąsiad sąsiadowi wilkiem

ComCo, 28 lutego 2003, 17:42

Kiedy z mieszkania piętro wyżej, około czwartej nad ranem dobiegają przeraźliwe odgłosy dogrywającej imprezy, zaczynasz rozmyślać nad sposobem odpłacenia się swojemu sąsiadowi za nieprzespaną noc... Taka i inne sytuacje są chyba dobrze znane osobom, które mieszkają w blokach czy domach wielorodzinnych - zauważyli to twórcy z firmy JoWooD, którzy pracują teraz nad przeniesieniem "sąsiedzkiego" życia na ekrany naszych komputerów.

Recenzja: Industry Giant II

Fajek, 7 listopada 2002, 11:00

Akcja Industry Giant II przenosi nas w gospodarcze realia Ameryki XIX i XX wieku. Ponownie mamy możliwość stworzenia przedsiębiorstwa o globalnym zasięgu, zajmującego się praktycznie wszystkim co przynosi dochody (kupujemy i transportujemy surowce, ustalamy produkcję, logistykę i sprzedaż). Zaczynamy jako przysłowiowa „płotka” i stopniowo budujemy wielkie finansowe imperium.

Industy Giant 2 PL - premiera

Fajek, 23 października 2002, 13:49

Dziś do sklepów w całej Polsce trafiła znakomita gra strategiczno-ekonomiczna pt. Industry Giant 2. w IG2 gracz wciela się w przedsiębiorcę i dąży do osiągnięcia dominacji nad konkurencją. To co wyróżnia Industry Giant 2 spośród innych gier tego typu, to piękna i niezwykle szczegółowa grafika, znakomita oprawa dźwiękowa, a przede wszystkim ogromna grywalność i olbrzymia ilość możliwości rozwoju przedsiębiorstwa.

Oficjalny dodatek do Industry Giant II zapowiedziany

Solnica, 13 września 2002, 00:31

Jowood opublikował pierwsze informacje na temat mającego trafić na półki zachodnich sklepów pod koniec listopada tego roku, oficjalnego dodatku do Industry Giant II.

Industry Giant II - koniec prac lokalizacyjnych!

Sznur, 30 sierpnia 2002, 12:36

Industry Giant II coraz bliżej! W dniu dzisiejszym zakończyły się prace lokalizacyjne nad grą. W najbliższy poniedziałek IG II trafi w ręce beta-testerów, a potem już prosto w ręce graczy. Premiera Industry Giant II została zapowiedziana bowiem na 23 października. Gra zostanie wydana w pełnej polskiej wersji językowej w cenie 99.90 zł. Polski wydawca gry, firma CD Projekt, postanowił zrobić niespodziankę graczom i w pakiecie oprócz IG II znajdzie się pierwsza część tej strategii ekonomicznej (warto wspomnieć, że pierwsza część IG sprzedała się na całym świecie w nakładzie ponad miliona egzemplarzy).

Beta Test: Industry Giant 2

Fajek, 29 sierpnia 2002, 12:42

Akcja Industry Giant II przenosi nas w gospodarcze realia Ameryki XIX i XX wieku. Ponownie mamy możliwość stworzenia przedsiębiorstwa o globalnym zasięgu, zajmującego się praktycznie wszystkim co przynosi dochody. Dziś publikujemy beta-test tej IG2, w którym opisujemy pierwsze wrażenia z gry.

Oficjalna strona Industry Giant II

Łosiu, 19 kwietnia 2002, 09:21

Firma JoWooD poinformowała o otwarciu oficjalnej strony internetowej strategii ekonomicznej „Industry Giant II”. Strona dostępna jest w dwóch wersjach językowych (niemieckiej i angielskiej) i niewątpliwie zasługuje na uznanie zarówno jeżeli chodzi o walory estetyczne jak i merytoryczne. Mówiąc dosłownie: jest ładna, posiada intuicyjne menu oraz zawiera sporo informacji i grafik. Zapraszam.

Żądło w Wirtualnym za...

Fajek, 18 stycznia 2002, 17:04

Jak nas poinformowano, w sklepie internetowym Wirtualny.com można nabyć grę Sting: Kariera Gangstera za niebywale niską cenę.

Kolejne gry z JoWooD ozłocone

Sznur, 7 listopada 2001, 13:51

Austriacka firma JoWooD poinformowała o zakończeniu prac jednocześnie nad dwoma kolejnymi tytułami. A przecież kilka dni temu „ozłocone” zostały wyścigi Rally Trophy. Tym razem do tłoczenia gotowy jest izometryczny cRPG Gorasul: Legacy of the Dragon oraz bojowy symulator czołgu Panzer Elite.

Industry Giant 2 zmienia tytuł

Sznur, 31 sierpnia 2001, 13:45

Jak poinformował nas CD Projekt, austriacki wydawca gier komputerowych, firma JoWooD, zdecydowała się na zmianę tytułu jednej ze swoich gier. Bardzo interesująco zapowiadająca się gra strategiczno-ekonomiczna, która do tej pory nosiła tytuł Industry Giant 2, będzie się teraz nazywała Industry Tycoon 2.

Recenzja The Sting!

Fajek, 22 sierpnia 2001, 10:44

Wielu z nas ma pewne skłonności do robienia czegoś co jest zabronione lub bycia kimś kto nie wzbudza ogólnej sympatii. Oczywiście w grach. Dlaczego tak lubimy wcielać się w czarne charaktery? Co powoduje, że naszym ulubionym zajęciem jest kradzież samochodów czy hmm... nazwijmy to eliminacja „bogu ducha winnego” przeciwnika? Może dlatego, że w zwykłym życiu prawdopodobnie nigdy czegoś takiego nie zrobimy, nic nie ukradniemy, nikogo nie zabijemy ani nie porwiemy. No to teraz macie okazję spróbować „zakazanego owocu”. Przedstawiamy Wam – The Sting!