Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka The Guild 2: Renaissance (PC)
OkładkaThe Guild 2: Renaissance (PC)

The Guild 2: Renaissance PC

Trzecie rozszerzenie do gry The Guild 2, opracowane przez zespół 4Head Studios. Tym razem akcja przenosi się do tytułowej epoki renesansu, którą zaprezentowano w dwóch nowych scenariuszach: The Alps oraz The Free Republic of the Netherlands.

To jest dodatek do gry The Guild 2.

Strategiczne | ekonomiczne | średniowiecze

The Guild 2: Renaissance Premiera PC

28lipca2010

producent: 4Head Studios wydawca: JoWooD Entertainment AG Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do The Guild 2: Renaissance

Age of Empires III

Anno 1701

Rise of Venice

The Guild 2: Renaissance to trzecie rozszerzenie przeznaczone do gry The Guild 2, stanowiącej interesujące połączenie strategii ekonomicznej oraz cRPG. Produkcja jest samodzielnym dodatkiem, który nie wymaga do działania podstawowej wersji dzieła 4Head Studios. W Renaissance gracz otrzymuje szansę zapoznania się ze zmianami, jakie w świadomości ludzi i konstrukcji świata wprowadziła epoka Odrodzenia. Twórcy rozszerzenia prezentują je za pośrednictwem dwóch scenariuszy, noszących nazwy The Alps oraz The Free Republic of the Netherlands.

W dodatku wprowadzony został zestaw nowych profesji. Jak doskonale wiedzą wszyscy fani serii, zawody mają niebagatelny wpływ na samą rozgrywkę, która jest w sporym stopniu nieliniowa, a także w pełni zależna od poczynań gracza. Wśród dziewięciu nowych profesji znalazł się m.in. najemnik, artysta, bankier, młynarz, murarz oraz karczmarz.

Zmiany dotknęły również samą mechanikę rozgrywki, w tym walki. Są one podyktowane przede wszystkim znacznie większym rozmiarem map, które w niektórych przypadkach są nawet czterokrotnie obszerniejsze od dotychczasowych lokacji. Na terenie tych ostatnich nierzadko napotkamy dziką zwierzynę oraz zdecydowanie liczniej występujących bohaterów niezależnych, funkcjonujących w oparciu o poprawioną S.I.

Ponadto w trzecim rozszerzeniu do The Guild 2 ujęto niedostępne wcześniej budynki, wprowadzono szereg poprawek do systemu sądowniczego, a także zupełnie nową ścieżkę dźwiękową, nagraną od podstaw z myślą o charakterystyce okresu renesansu. Gracz poprzez swoje działania może również doprowadzić do uzyskania tytułu szlacheckiego, nadawanego przez samego Króla.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,7 / 10 na podstawie 379 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 4.8 / 10 na podstawie 18 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI The Guild 2: Renaissance

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

The Guild 2: Renaissance Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5200 lub lepsza) 3.5 GB HDD
  • Windows XP/Vista