Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Massive Development

Firma producent


Wydawcy gier Massive Development

Wydawcy gier wyprodukowanych przez Massive Development:


Fishtank Interactive

JoWooD Entertainment AG

Ubisoft Blue Byte

Wiadomości dotyczące Massive Development


JoWooD likwiduje kolejne studio developerskie

ComCo, 31 maja 2005, 08:42

Nie ustają wysiłki szefów JoWooD, mające na celu odbicie się tejże firmy od przysłowiowego dna. Pierwsze cięcie kosztów pod koniec stycznia oznaczało zamknięcie zespołów developerskich: Ebensee (Transport Giant) oraz Wings Simulation (Soldner: Secret Wars), teraz zaś postanowiono zlikwidować studio Massive Development, odpowiedzialne za serię Aquanox.

Dodatki i kontynuacje Gothic, Soldner, SpellForce, czyli co planuje JoWooD na lata 2004/05

Krystian Smoszna, 27 lutego 2004, 12:06

W dniu wczorajszym, firma JoWooD Production Software opublikowała swoje wyniki finansowe za rok 2003. Dochody wyniosły 23 miliony euro i w porównaniu z rezultatem osiągniętym w 2002 roku, były one o mniejsze o 20.5 miliona euro. Taki spadek spowodowany był zmianą polityką firmy, która przechodzi teraz wewnętrzną reorganizację. Wszystko jednak wskazuje, że nadchodzące lata będą dla JoWooD bardziej tłuste, a to ze względu na pokaźną listę tytułów, które koncern zamierza już wkrótce opublikować.

Morza, oceany drżyjcie - przybywa(m) Aquanox 3

Elrond, 5 grudnia 2003, 09:30

Na początku była Archimedean Dynasty. Potem nastały Aquanox i Aquanox 2: Revelation. Gry, które zasłynęły w głównej mierze dzięki wyrafinowanej i efektownej grafice. Równie interesującym pomysłem było przeniesienie całej akcji w świat morskich głębin. A już niedługo ponownie będzie nam dane wcielić się w postać znaną z dwóch pierwszych części tej serii 'Szmaragdowego' Dead Eye Flinta.

Dalsza współpraca JoWood i Encore

Syriusz, 20 sierpnia 2003, 13:59

Korporacja Encore poinformowała, że na terenie Stanów Zjednoczonych rozpoczęła się już sprzedaż następujących pozycji: AquaNox 2, Cold Zero: The Last Stand oraz Chaser. Kolejne gry, tj. Neighbors from Hell i Wildlife Park pojawią się odpowiednio: w przyszłym tygodniu oraz październiku. Wspomniana firma podpisała także kolejne porozumienie na publikację tytułów austriackiego studia JoWood.

AquaNox 2: Revelation, Cold Zero i Chaser - potrójne „złoto” w USA

ComCo, 1 sierpnia 2003, 10:07

Firma Encore poinformowała właśnie o fakcie zakończenia procesu developingu (status „gold”) trzech wydań gier, skierowanych do amerykańskiego odbiorcy. Mowa tu o: AquaNox 2: Revelation, Cold Zero: The Last Stand oraz Chaser, zaś rynkowy debiut tych produkcji w Stanach Zjednoczonych odbędzie się dokładnie 19 sierpnia. Producentem wszystkich tytułów jest oczywiście austriackie studio JoWooD.

Koch wydawcą gier firmy JoWooD w Europie

ComCo, 28 marca 2003, 07:43

Europejski wydawca - Koch Media - poinformował właśnie o zawarciu porozumienia z JoWooD Productions, na mocy którego zajmie się wydaniem kilku produkcji rzeczonej firmy na Starym Kontynencie. Umowa obejmuje zarówno tytuły, jakie już jakiś czas temu zostały wydane, jak i te, które aktualnie znajdują się w trakcie przygotowań. A mowa tu o: AquaNox 2: Revelation, Cold Zero: The Last Stand, Wildlife Park, Industry Giant II oraz Hotel Giant.

Aquanox 2: Revelation jedną z „oficjalnych gier” prezentujących możliwości GeForce FX

Solnica, 27 listopada 2002, 00:14

Znajdująca się w planie wydawniczym JoWooD gra Aquanox 2: Revelation wybrana została jako jeden z tzw. tytułów startowych zapowiedzianego niedawno nowego chipu nVidii - GeForce FX. Oznacza to, iż engine gry zoptymalizowany zostanie tak, aby wykorzystywał wszystkie możliwości drzemiące w kartach graficznych opartych na nowych kościach.

Zapowiedź: AquaNox 2 - Revelation

Fajek, 20 listopada 2002, 12:11

AquaNox: Revelation to kolejna cześć podmorskiej symulacji - AquaNox, która zasłynęła w świecie w dużej mierze dzięki bardzo wyrafinowanej i efektownej grafice ukazującej możliwości drzemiące w kartach z układem GeForce 3...

Demo Aquanox 2: Revelation już wkrótce

Solnica, 19 listopada 2002, 00:45

21 listopada czyli w najbliższy czwartek Jowood udostępni demo gry Aquanox 2: Revelation. Tak naprawdę będą to dwie wersje dema różniące się rozmiarem (230MB lub 380MB) i nieco zawartością. W obu znajdziemy te same siedem misji pochodzące z pierwszego rozdziału gry, wersja większa zawierać będzie jeszcze dodatkową misję i rozpoczynający grę film czyli tzw. intro.

Światowa premiera AquaNox2: Revelation opóźniona

Łosiu, 7 listopada 2002, 08:48

Niestety, prosto z firmy JowooD dotarły do nas informacje, iż światowa premiera gry AquaNox2: Revelation została przesunięta na pierwszy kwartał przyszłego roku. Oficjalnym powodem odroczenia premiery (gra miała zadebiutować na świecie jeszcze w tym roku) jest chęć dopracowania gry. Co ciekawe wczoraj spora część zachodnich serwisów podała, iż niemiecka wersja AquaNox2: Revelation została ukończona „Gold” i jak podaje oficjalna strona firmy JowooD, gra zostanie wydana w Niemczech 22 listopada. Wygląda więc na to, iż realizacja angielskiej wersji tego tytułu zajmie zespołowi Massive Development około trzy lub cztery miesiące.....jak dla mnie trochę za długo...

Oficjalna strona AquaNox: Revelation otwarta

Robal, 2 sierpnia 2002, 09:51

Firma Massive Development poinformowała o otwarciu oficjalnej strony w całości poświęconej grze AquaNox: Revelation. Na witrynie znajdziemy ogólne informacje o tym tytule, galerię screenshotów, opisy postaci oraz forum, na którym możemy zadać pytania twórcom.

Otwarcie oficjalnej strony AquaNox już 1 sierpnia

Robal, 17 lipca 2002, 09:44

Firma JoWood Productions podała do wiadomości publicznej informację, że dokładnie z dniem 1 sierpnia bieżącego roku zostanie otwarta oficjalna strona dedykowana grom AquaNox oraz AquaNox: Revelation.

Powstaje druga część AquaNox

Robal, 10 lipca 2002, 11:48

Firma JoWood Productions ogłosiła światu informację, że w chwili obecnej w studiu grupy Massive Development powstaje gra AquaNox: Revelation. Tak jak w poprzedniej części tego tytułu, cała rasa ludzka szuka schronienia w głębinach oceanów przed radioaktywnym pyłem. Tym razem gracze wcielają się w postać młodego pilota morskiego Williama Drake, który musi odnaleźć w podwodnym świecie legendarny skarb. Na swojej drodze spotka pokaźną ilość stworzeń jak i postaci, które pomogą mu nie znacznie w wykonaniu jego zadania.

AquaNox 2: Revelation zapowiedziany!

Fajek, 23 maja 2002, 13:39

Dzięki niemieckiemu producentowi i wydawcy, firmie JoWood, będziemy mogli ponownie zanurzyć się w głębiny oceanów i rozgrywać tam niesamowite pojedynki futurystycznymi pojazdami (łodziami) podwodnymi. A wszystko za sprawą AquaNox 2: Revelation!

Recenzja: Aquanox

Fajek, 17 kwietnia 2002, 11:55

AquaNox to sequel popularnego symulatora łodzi podwodnych Archimedean Dynasty. W XXVII wieku ludzkość opuściła zniszczoną powierzchnię Ziemi i zamieszkuje morskie głębiny. Eksperymenty naukowe prowadzone w tajnych laboratoriach wymknęły się z pod kontroli, niosąc za sobą tragiczne konsekwencje. Jaskinie ukryte dotychczas pod płytami kontynentalnymi otworzyły się, uwalniając straszliwe bestie. Potwory te to starożytni bogowie, aż do teraz zamknięci jako więźniowie...