Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 marca 2024, 13:28

autor: Maciej Gaffke

Gothic 2 Online stoi teraz MMORPG, lecz może się to wkrótce zmienić. Nadchodzi ambitny projekt Veritas RP

Aktualnie w Gothic 2 Online można bawić się głównie na serwerach MMORPG. Opracowywany jest jednak duży projekt Veritas RP, który może ponownie przyciągnąć graczy do serwerów roleplayowych.

Źródło fot. Veritas Roleplay / YouTube.
i

Fanów Gothica w Polsce nie brakuje. Oni szczególnie powinni czujnie obserwować rozwój nowych „miejsc”, w których będą mogli się spotkać i wspólnie pobawić w krainie Myrtany. Za jakiś czas na platformie Gothic 2 Online pojawią co najmniej dwa nowe projekty, w tym jeden naprawdę ambitny.

Gothic 2 Online zdominowane przez serwery MMORPG

Warto zacząć od przypomnienia, czym tak właściwie jest Gothic w Online (G2O). To powstała w 2016 roku i rozwijana przez polskich twórców modyfikacja do gry Gothic II: Noc Kruka, w gruncie rzeczy stanowiąca platformę, w ramach której chętni mogą budować swoje serwery i gromadzić wierną społeczność tej kultowej produkcji.

Aktualnie na G2O dominują serwery MMORPG. Przede wszystkim króluje Axyl, gromadzący w ostatnim czasie rekordową liczbę graczy. W opracowaniu jest także projekt Battle for Myrtana. Jego zwiastun zobaczycie w tym miejscu.

Veritas RP – szykuje się ambitny projekt

Nie zapominajmy jednak, że G2O znane jest przede wszystkim z funkcjonowania serwerów roleplayowych (RP). To właśnie z myślą o tym podgatunku powstaje bardzo ambitny projekt o nazwie Veritas RP. Jego twórcy praktycznie od zera opracowują mapę, wszystkie systemy, a nawet ścieżkę dźwiękową.

To, jak autorom udaje się komponowanie muzyki, można ocenić w klimatycznym i rozbudowanym trailerze. Poza tym zobaczymy w nim, jak będzie prezentował się świat Veritas.

Dodajmy, że ekipa odpowiedzialna za Veritas RP weźmie również udział w czerwcowym Pyrkonie, gdzie wygłosi w sumie dwa wykłady. Oczywiście będzie także czas na rozmowę z twórcami o postępach w projekcie.

Veritas RP na Pyrkonie / Veritas Roleplay (YouTube).
Veritas RP na Pyrkonie / Veritas Roleplay (YouTube).
  1. Gothic II Online – oficjalna strona

Maciej Gaffke

Maciej Gaffke

W GRYOnline.pl zajmuje się głównie newsowaniem. Ukończył filologię polską (I stopień) oraz krajoznawstwo i turystykę historyczną (II stopień) na Uniwersytecie Gdańskim, co wiążę się z jego innymi, „pozagrowymi” zainteresowaniami – historią, książkami, podróżami. Jeśli zaś chodzi o same gry wideo – kiedyś wielbiciel FPS-ów, teraz nawrócony na przygodowe gry akcji. Poza tym interesuje się też bijatykami (szczególnie Mortal Kombat), RPG-ami oraz wszystkimi tytułami nastawionymi na pojedynczego gracza. Od czasu do czasu lubi również pograć w tenisa, siatkówkę czy piłkę nożną. Dumny mieszkaniec Pomorza i Pucka.

więcej