Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Wydawcy gier Dreamcatcher / The Adventure Company

Wydawcy gier wyprodukowanych przez Dreamcatcher / The Adventure Company :


Dreamcatcher / The Adventure Comp.

Wiadomości dotyczące Dreamcatcher / The Adventure Company


Premiery gier w Polsce (1-5 lutego)

Vercetti, 8 lutego 2010, 08:40

Pierwszy tydzień lutego przyniósł przede wszystkim premierę kontrowersyjnej gry Dante’s Inferno, której recenzja już od piątku dostępna jest na GRY-OnLine. Poza produkcją Electronic Arts do polskich sklepów trafiły m.in. Atlantis Evolution oraz niewątpliwie długo wyczekiwane przez fanów jedynki Pony Friends 2: Kochane kucyki.

Premiera nowej części Nancy Drew już w lipcu

Virion, 19 marca 2008, 13:01

Firma Her Interactive zapowiedziała wydanie nowej części przygodówki, której bohaterką jest czarująca i młoda pani detektyw Nancy Drew.

Wkrótce nowe gry z serii Nancy Drew

Metatron, 3 kwietnia 2007, 11:29

Firma Her Interactive przyzwyczaiła nas już do tego, że systematycznie wydaje kolejne produkcje traktujące o przygodach nastoletniej detektyw, Nancy Drew. Gry okazały się całkiem niezłymi przygodówkami i zdobyły sobie spore grono fanów. Dlatego też nikogo nie powinno dziwić, że w tym roku możemy spodziewać się kolejnych tytułów wykorzystujących postać popularnej książkowej bohaterki.

Kolejne obrazki z The Secret Of Atlantis: Sacred Heritage

Vercetti, 28 sierpnia 2006, 10:14

Studio Nobilis, odpowiedzialne za prace nad grą The Secret Of Atlantis: Sacred Heritage, noszącą niegdyś nazwę Atlantis V, opublikowało w sieci kolejną porcję obrazków ze swojej przygodówki w stylu point & click. Screenshoty dają nam przedsmak tego, w co zagramy już w październiku bieżącego roku.

Przygodowa seria Atlantis powraca

eLKaeR, 24 maja 2006, 09:32

Dotychczas seria Atlantis doczekała się czterech odsłon, aczkolwiek od wydania Atlantis Evolution minęły już prawie dwa lata. Na szczęście dla wszystkich pecetowych fanów przygodówek francuska firma Nobilis zamierza wypuścić kolejną część wspomnianego cyklu, oznaczoną rzymską piątką.

Atlantis Evolution w "złocie"

Krystian Smoszna, 5 października 2004, 13:06

Koncern The Adventure Company opublikował w dniu wczorajszym oficjalne oświadczenie prasowe, w którym poinformowano, że gra Atlantis Evolution uzyskała „złoty” status i trafiła do tłoczni. Program zagości na półkach sklepowych już 15 października.

Nancy Drew: Curse of Blackmoor Manor już w październiku

Speed, 30 sierpnia 2004, 10:56

Studio Her Interactive zaanonsowało w dniu dzisiejszym kolejną, ostatnią część z serii gier przygodowych Nancy Drew. Najnowsza odsłona, Curse of Blackmoor Manor, przeniesie gracza w realia czternastowiecznego, angielskiego dworku, pełnego niejasności i tajemniczych miejsc. Producent rozpoczął już zbieranie zamówień przedpremierowych, bowiem gra ukaże się w październiku, naturalnie roku bieżącego.

Świat Gier Komputerowych Wydanie Specjalne 02/2004 w kioskach

Solnica, 11 sierpnia 2004, 12:28

Do punktów z prasą trafił najnowszy, drugi w tym roku, numer czasopisma Świat Gier Komputerowych Wydanie Specjalne. Tym razem jego redaktorzy postanowili szczegółowo ukazać korelacje pomiędzy rynkiem gier komputerowych i komiksów. W związku z tym na dołączonych do czasopisma płytach CD znalazła się między innymi gra przygodowa Thorgal - Klątwa Odyna oraz wersja trialowa Fung Wan Online. Nie zapomniano również o fanach komiksów – do każdego numeru losowo dołączono ekskluzywny komiks.

The Adventure Company na targach E3 (29/04/04)

Krystian Smoszna, 29 kwietnia 2004, 11:52

Kolejną firmą, która zaprezentowała listę produktów z myślą o rozpoczynających się 11 maja targach E3, jest The Adventure Company. W jej ofercie znajdą się cztery tytuły (ich krótką charakterystykę prezentujemy poniżej) oraz jeszcze jeden, nieznany produkt, który zostanie ogłoszony dopiero podczas imprezy. Wszystkie gry The Adventure Company mają zadebiutować na rynku latem bieżącego roku.

GOL ASY czyli Najlepsze Gry Roku 2003 – kategoria Gry Przygodowe

Łosiu, 19 grudnia 2003, 10:04

Plebiscyt na GOL ASY czyli Najlepsze Gry Roku 2003 organizowany przez serwis GRY-OnLine już trwa, mnie zaś przypadło w udziale napisanie pierwszej z całej serii wiadomości, w których poszczególni członkowie naszego zespołu redakcyjnego i newsowego przedstawią wam swoje subiektywne, powtarzam subiektywne(!), odczucia i spostrzeżenia dotyczące gier wchodzących w skład kolejnych growych kategorii plebiscytu. Ja rozpocznę od kategorii gier przygodowych, mej dawnej miłości z przełomu lat 80/90, która po latach uśpienia na nowo się odradza....

Poradnik: Thorgal: Klątwa Odyna

Sznur, 3 lipca 2003, 18:01

Thorgal: Klątwa Odyna nie jest grą bardzo trudną i większość z was nie powinna mieć najmniejszych problemów z jej przejściem. Jeżeli jednak zdarzy się wam gdzieś utknąć albo nie macie akurat ochoty zastanawiać się nad rozwiązaniem tej czy owej zagadki, to zapraszam do lektury niniejszej solucji, w której starałem się punkt po punkcie, krok po kroku przedstawić najkrótszą, mam nadzieję, drogę dobrnięcia na sam koniec gry.

Numer 5/2003 Magazynu GRY już dostępny

Solnica, 6 czerwca 2003, 17:57

Klubowiczów MayClub, posiadaczy abonamentów GOLMAX oraz użytkowników NUMERNET zapraszamy do zapoznania się z najnowszym, piątym numerem dwutygodnika GRY: Magazyn Profesjonalnego Gracza.

Kolejne gry Cryo wkrótce w Polsce

Fajek, 5 września 2002, 11:23

Cenega Poland kontynuuje "akcję" rozszerzenia swojej oferty i umieszczania w swoim katalogu wydawniczym kolejnych gier firmy CRYO! Jak się właśnie dowiedzieliśmy, w najbliższych miesiącach pojawią się w Polsce cztery następne tytuły.

Gry Cryo powracają - ostatnie tchnienie czy powrót z zaświatów??

Łosiu, 29 sierpnia 2002, 11:43

Tak jest! Mimo kłopotów francuskiego twórcy gier – firmy Cryo Interactive, który niedawno musiał zakończyć swą działalność, zapowiadane przez niego tytuły powracają do katalogu wydawniczego Cenega Poland. Fani gier przygodowych na pewno ucieszą się na wieść, że The Shadow of Zorro, From Dusk Till Dawn, Gore czy Frank Herbert's Dune jednak zostaną wydane w Polsce. Więcej o grach Cryo w katalogu Cenegi dowiemy się po zakończeniu trwających w Londynie targów ECTS, ale już dziś wiadomo, że najprawdopodobniej znajdzie się wśród nich również Thorgal - gra oparta o komiksy Rosinskiego i Van Hamme. Co się tyczy samej firmy Cryo i pytania – Czy Cryo wraca do życia? - Jeszcze posiadamy zbyt mało danych, by jednoznacznie na nie odpowiedzieć.

Kolejny numer Ultra Gra Klasyka

Fajek, 12 grudnia 2001, 10:06

Firma Lemon Interactive informuje, że kolejny (nr 1/2002) numer czasopisma Ultra Gra Klasyka wraz z pełna wersją gry Kryształowy Klucz w trafił dzisiaj do sprzedaży w atrakcyjnej cenie 19,99. Nowy numer dostępny jest w kioskach, salonach prasowych oraz wszystkich punktach sprzedaży prasy.