Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Najpopularniejsze gry wydane przez Metropolis Software w Polsce

Tajemnica Statuetki

Tajemnica Statuetki

Wydane w Polsce gry

Tajemnica Statuetki 12 lutego 1993

Wiadomości dotyczące Metropolis Software


Zobacz gameplay z THEY - niedokończonej gry studia Metropolis

AlexB, 1 października 2018, 15:14

W sieci pojawił się krótki gameplay z gry THEY – anulowanego projektu nieistniejącego już polskiego studia Metropolis. Strzelanka miała ukazać się w 2009 roku na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360.

Zobacz demo Wiedźmina od Metropolis Software

Góral, 1 października 2017, 14:57

Po niedawnym dokumencie przygotowanym przez ekipę Arhn.eu na 10-lecie serii Wiedźmin, przyszedł czas na jeszcze jeden materiał, tym razem związany z nieukończonym Wiedźminem od studia Metropolis Software.

Metropolis zapłaciło 15 tys. zł za prawa do stworzenia gry Wiedźmin [news zaktualizowany]

Adrian Werner, 26 maja 2017, 11:03

Adrian Chmielarz zdradził, że w latach 90. ubiegłego wieku nieistniejące już studio Metropolis zapłaciło Andrzejowi Sapkowskiemu 15 tysięcy złotych za licencję na wyprodukowanie gry Wiedźmin. [Aktualizacja: okazało się, że to tylko orientacyjna kwota]

Wieści ze świata (Battlefield 4, Mass Effect 4, Książę i Tchórz) 15/7/14

Sarge, 15 lipca 2014, 15:00

Dziś piszemy o premierze dodatku DLC Zęby smoka do strzelaniny Battlefield 4, nowych informacjach o grze Mass Effect, a także o przygodówce Książę i Tchórz. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

TopWare zapowiada kolejną odsłonę serii Gorky i Raven's Cry z piratami w roli głównej

Sarge, 7 czerwca 2011, 09:55

Firma TopWare Interactive zapowiedziała dwie nowe produkcje szykowane na przyszły rok dla posiadaczy komputerów osobistych. Chodzi o kolejną odsłonę kultowej serii Gorky oraz zupełnie nowy tytuł dla fanów pirackich klimatów.

Wieści z konferencji prasowej CD Projektu. They zawieszony! [news uaktualniony]

Vercetti, 17 listopada 2009, 16:41

Dzisiaj w Warszawie miała miejsce konferencja prasowa firmy CD Projekt, na której polski producent i dystrybutor gier komputerowych ustosunkował się do sprawy głośnego połączenia ze spółką Optimus. Temat, który poruszyliśmy już w poprzednim miesiącu, doczekał się wreszcie rozwinięcia.

Plotki o zamknięciu studia Metropolis Software

Hed, 27 października 2009, 12:25

Serwis GameBanshee przedstawił plotkę według której polskie studio Metropolis Software zostało zamknięte przez CD Projekt. Ostatnim dziełem dewelopera o którym wiemy jest ciekawie zapowiadająca się strzelanka They. Niestety wygląda na to, że wskutek przeobrażeń i zawirowań następujących w CD Projekcie los autorów między innymi Infernala i Gorky 17 jest niepewny.

Polska strzelanina Infernal trafi na Xboksa 360

Jiker, 16 kwietnia 2009, 14:10

Agent Ryan Lennox powraca. Bohater polskiej gry akcji Infernal już niedługo, bo w bieżącym kwartale 2009 roku, zadebiutuje na konsoli Xbox 360. Data dotyczy zapewne amerykańskiego debiutu pozycji

Świat kupił milion Wiedźminów!

Filip „fsm” Grabski, 30 października 2008, 12:33

Dwanaście miesięcy trwał triumfalny pochód naszej najdroższej gry komputerowej – Wiedźmina, do osiągnięcia pułapu miliona sprzedanych kopii. O tym i innych wiedźmińskich sprawach w rozmowie z serwisem Edge mówi Michał Kiciński z CD-Projektu.

Eidos Everything Pack okazją na uzupełnienie kolekcji gier w usłudze Steam

Przemysław Zamęcki, 25 maja 2008, 12:46

Eidos zafundował użytkownikom systemu Steam znakomitą okazję, aby uzupełnić kolekcję gier oferowanych przez tego wydawcę. Za jedyne sto dolarów ($99.99) możemy stać się właścicielami dwudziestu gier, których koszt, w przypadku gdybyśmy zdecydowali się je kupować oddzielnie wyniósłby aż 389.80 dolarów. Poniżej znajdziecie listę tytułów oferowanych w zestawie Eidos Everything Pack.

Metropolis Software i CD Projekt poszukują pracowników

Przemysław Zamęcki, 24 lutego 2008, 13:14

Firmy Metropolis Software i CD Projekt informują, że w związku z niedawnym połączeniem się i dynamicznym rozwojem poszukują chętnych na stanowiska grafików, programistów i projektantów poziomów do prac nad grą THEY i kolejnymi projektami.

Świąteczny zestaw gier firmy Eidos Interactive w Steamie

Krystian Smoszna, 24 grudnia 2007, 11:34

Z okazji świąt Bożego Narodzenia, firma Eidos Interactive przygotowała miłą niespodziankę dla użytkowników systemu elektronicznej dystrybucji Steam. Jest nią zestaw sześciu gier wydanych przez wspomniany wyżej koncern, który można kupić w bardzo atrakcyjnej cenie.

Autorzy Infernala tworzą grę THEY

Krystian Smoszna, 3 września 2007, 14:15

Znamy już nazwę studia, które zajmuje się produkcją gry THEY – pierwszoosobowej strzelaniny, ujawnionej światu pod koniec lipca przez niemiecką agencję konsultingową IMC. Wspomniany wyżej produkt przygotowywany jest przez warszawską firmę Metropolis Software, posiadaczom PeCetów znaną choćby z „piekielnych” przygód Ryana Lennoksa.

Twórcy FPS-a THEY zamierzają podbić Games Convention

Vercetti, 30 lipca 2007, 16:42

Agencja konsultingowa IMC poinformowała dziś, że na tegorocznych targach Games Convention, mających odbyć się w Lipsku w dniach 23-26 sierpnia, swej pierwszej, 30-minutowej prezentacji doczeka się strzelanka o intrygującej nazwie THEY. Przygotowywany przez nieznany jeszcze zespół deweloperów FPS będzie adresowany zarówno do posiadaczy pecetów, jak i konsol nowej generacji.

Infernal rozpoczyna podbój amerykańskiego rynku

Krystian Smoszna, 10 maja 2007, 10:11

Produkt warszawskiej firmy Metropolis Software o nazwie Infernal rozpoczyna podbój amerykańskiego rynku. Przygody Ryana Lennoksa zostały wysłane już do sklepów w Stanach Zjednoczonych, o czym wczoraj poinformował koncern Eidos Interactive, Inc.