Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Tajemnica Statuetki (PC)

Tajemnica Statuetki PC

Tajemnica Statuetki to pierwsza, polska gra przygodowa, jaka pojawiła się w 1993 roku na komputerach PC, dzięki firmie Metropolis. Głównym bohaterem programu jest John Pollack, jeden z najlepszych agentów Interpolu.

Przygodowe | polskie

PC Windows
Okładka Tajemnica Statuetki (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12lutego1993

12lutego1993

pudełko PL

Tajemnica Statuetki to pierwsza, polska gra przygodowa, jaka pojawiła się w 1993 roku na komputerach PC, dzięki firmie Metropolis. Głównym bohaterem programu jest John Pollack, jeden z najlepszych agentów Interpolu. Wcielając się w jego rolę, będziesz musiał rozgryźć sprawę tajemniczych kradzieży starożytnych artefaktów, w które zamieszany jest Joachim Wardner – były komandos w służbie CIA, wykorzystujący wszechstronną wiedzę i inteligencję do nikczemnych celów.

Tajemnica Statuetki nie przypomina klasycznych gier przygodowych, w których na ekranie widzimy poruszającego się bohatera i zróżnicowane lokacje. Zamiast tego programiści Metropolis oferują serię statycznych, digitalizowanych zdjęć oraz podręczne menu w dolnej części ekranu, pozwalające wydawać komendy (dostępnych jest sześć czynności, inwentarz oraz mapa). W grze spotkamy dużą ilość przedmiotów, postacie z którymi możemy porozmawiać oraz stosunkowo trudne zagadki. Gra jest bardzo wymagająca i często trzeba się wykazać nie tylko cierpliwością ale także otwartym umysłem, zdolnym znaleźć nawet najbardziej absurdalne rozwiązanie problemu.

Od strony wizualnej program prezentuje przyzwoity poziom, głównie dzięki zastosowaniu serii zróżnicowanych zdjęć. Nieco gorzej jest z oprawą dźwiękową, która występuje w ilościach śladowych. Razi brak animacji, ale w czasach gdy Tajemnica Statuetki ukazała się na rynku, już samo wykorzystanie digitalizowanych fotografii było szczytem osiągnięć polskich programistów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,8 / 10 na podstawie 39 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Tajemnica Statuetki

12+