Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Amazon: Guardians of Eden (PC)

Amazon: Guardians of Eden PC

Amazon: Guardians of Eden to gra przygodowa zrealizowana przez firmę Access Software, która przez entuzjastów gatunku kojarzona jest przede wszystkim z takim programów jak Mean Streets czy Under a Killing Moon.

Przygodowe | point-and-click

PC Windows
Okładka Amazon: Guardians of Eden (PC)

producent: Access Software

wydawca: Access Software

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12lipca1992

Amazon: Guardians of Eden to gra przygodowa zrealizowana przez firmę Access Software, która przez entuzjastów gatunku kojarzona jest przede wszystkim z takim programów jak Mean Streets czy Under a Killing Moon. W omawianym produkcie wcielimy się w rolę Jasona, pracownika instytutu naukowego, zajmującego się badaniami lasów tropikalnych. Zapewne jego życie nadal toczyłoby się leniwie, gdyby nie informacja o wypadku, który wydarzył się w Amazońskiej Dżungli. Allen, starszy brat Jasona przepadł bez wieści a reszta ekipy, której ów jegomość był członkiem została zabita przez bliżej niezidentyfikowane plemię. Oczywiście to na barki gracza spadnie zadanie rozwiązania tej zagadki. Jason szukając odpowiedzi na pytanie o los Allena, wplącze się w aferę z udziałem podejrzanych typów, zwiedzi dżunglę a także pozna najprawdziwsze Amazonki.

Jak na dobrą grę przygodową przystało, Amazon: Guardians of Eden oferuje niebanalny scenariusz, dużą liczbę przedmiotów oraz wymagające dużego wysiłku umysłowego zagadki. Interfejs oparto o pięć ikon, za pomocą których będziesz wydawał Jasonowi rozkazy. W umieszczonym u dołu ekranu pasku znajdziesz również plecak – symbol ekwipunku oraz pytajnik – umożliwiający uzyskanie podpowiedzi odnośnie użycia konkretnych przedmiotów. Jak szczegółowe będą to rady, zadecydujesz Ty sam podczas pierwszego uruchomienia programu.

Jak zwykle w przypadku produktów Access Software, gra może się poszczycić wysokim poziomem wykonania pod względem technologicznym. Oprawa wizualna oparta jest o digitalizowane zdjęcia, zarówno lokacji jak i twarzy rozmówców. Ogromnym plusem gry jest możliwość zwiększenia rozdzielczości ekranu, co znacząco wpływa na poprawę jakości obrazu. W 1992 roku użycie trybu SVGA nie było jeszcze codziennością, dlatego Amazon: Guardians of Eden pod względem wizualnym bez problemu pokonywał innych przedstawicieli digitalizowanych przygodówek. Równie dobrze prezentuje się oprawa dźwiękowa. Wszystkie dialogi w grze są mówione a rozgrywce cały czas towarzyszy przyjemna dla ucha muzyka.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Amazon: Guardians of Eden

12+