Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka The Guild 2: Pirates of The European Seas (PC)

The Guild 2: Piraci Starego Świata PC

The Guild 2: Pirates of The European Seas

Pierwszy dodatek do gry The Guild 2, którego opracowanie wziął na swoje barki zespół 4Head Studios. Jak sugeruje tytuł, add-on pozwala wypłynąć na szerokie wody europejskich mórz, otwierając przed nami zupełnie nowe możliwości.

To jest dodatek do gry The Guild 2.

Strategiczne | ekonomiczne | średniowiecze | piraci

PC Windows
Okładka The Guild 2: Pirates of The European Seas (PC)

Polskie napisy

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

27kwietnia2007

31maja2007

pudełko PL

The Guild 2: Pirates of the European Seas jest pierwszym oficjalnym dodatkiem do niemieckiej gry ciekawie łączącej elementy strategii i cRPG – The Guild 2. Jak można łatwo domyślić się po podtytule, rozszerzenie otwiera przed graczami niezmierzone, ale pełne niebezpieczeństw przestrzenie morskie Europy, dające zupełnie nowe możliwości, zarówno handlowe, jak i piracko-bitewne.

W The Guild 2: Pirates of the European Seas oprócz podziwiania pięknych zachodów Słońca gracz ma możliwość prowadzenia rozbudowanych transakcji handlowych z licznymi europejskimi portami. Dobry kontakt z kupcami połączony z umiejętnością uważnego słuchania rozmówców pozwala nam zdobyć wiele cennych, użytecznych informacji, dzięki którym np. stworzymy niezwykle korzystne i w miarę bezpieczne szlaki handlowe. Niestety, pełne wyeliminowanie zagrożeń w czasie morskich wojaży jest praktycznie niemożliwe – na skrzętnie przewożone przez nas towary czyhają bowiem nie tylko żądni łatwych bogactw i uzbrojeni po burty piraci, ale i sama matka natura. O ile walka z rozgniewanymi falami morskimi i potężnym wiatrem jest raczej problematyczna i nierówna, to już ataki agresywnych korsarzy dają nam nieco większe możliwości odwetowe. Przy pomocy zamontowanych na pokładzie armat, opanowanych przez nas umiejętności taktycznych oraz ewentualnej ingerencji okrętów postronnych jesteśmy w stanie odeprzeć zuchwały atak i uchronić przewożony ładunek przed wpadnięciem w pirackie ręce.

Oprócz kompleksowego systemu handlu wodnego i walk na morzu, twórcy z 4Head Studios opracowali rozbudowany system intryg i sabotażu, elementów będących znakiem rozpoznawczym epoki wielkich odkryć geograficznych oraz średniowiecza. Nic wszakże nie stoi na przeszkodzie, by zamiast trudnić się nudnym handlem i pływać od portu do portu, obawiając się bez przerwy statków z pirackimi flagami, samemu objąć dowództwo nad statkiem pełnym bezwzględnych i bezlitosnych kaprów. Wszystko zależy od naszych decyzji.

Pirates of the European Seas udostępnia graczom zupełnie nową kampanię, której przejście zajmie wprawionym w rzemiośle użytkownikom przynajmniej dziesięć godzin aktywnej rozgrywki. Dodano także trzy rozległe i rozbudowane mapy do zwiedzenia, a także zestaw niedostępnych w podstawowej wersji gry budynków oraz profesji. Stworzono także szereg realistycznie odwzorowanych statków i łodzi, którym zawdzięczamy możliwość prowadzenia morskich wycieczek.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 DVD

Ocena gry 6.725 / 10 na podstawie 356 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 59,90 PLN

Klasyfikacja PEGI The Guild 2: Piraci Starego Świata

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Guild 2: Piraci Starego Świata

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 3 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza), 2.5 GB HDD, Windows XP

The Guild 2: Piraci Starego Świata - recenzja gry

Recenzja 28 czerwca 2007, 14:37

Kampania to najlepszy element tej produkcji. Zadania są urozmaicone i ciekawe. By ją ukończyć trzeba uporać się nie tylko z wyzwaniami ekonomicznymi, ale i dyplomatycznymi, czy nawet dynastycznymi.