Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Itch! (PC)
OkładkaItch! (PC)

Itch! PC

Gra logiczna nawiązująca do klasycznego Tetrisa. Zamiast klocków układamy tu jednak różnokolorowe pchły. Zabawa polega na ustawianiu w rzędzie lub ułożeniu w kwadrat czterech pasożytów o tym samym ubarwieniu.

Logiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Itch! Premiera PC

1grudnia2003

pudełko PL

26lutego2009

producent: JoWooD Entertainment AG wydawca: JoWooD Entertainment AG wydawca PL: CD Projekt S.A.

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Itch! to gra logiczna będąca wariacją na temat popularnego Tetrisa. Zamiast układania klocków musimy jednak dopasowywać do siebie różnokolorowe pchły. Za stworzenie tego tytułu odpowiada firma JoWood Vienna.

Gra polega na ustawianiu w rzędzie lub ułożeniu w kwadrat czterech pcheł o tym samym kolorze. Oczywiście nowe owady wskakują co chwilę na planszę. Naszym zadaniem jest więc uporządkowanie całego bałaganu i niedopuszczenie do pojawienia się wstrętnych insektów w nadmiarze. Każdy kolejny poziom jest odrobinę trudniejszy od poprzedniego.

Twórcy tej pozycji przygotowali trzy różne tryby rozgrywki: grę na czas, turową oraz łamigłówki. Pierwszy z nich spodoba się zapewne osobom, które lubią wyzwania. Turowa wersja oferuje znacznie więcej czasu na zastanowienie się, a łamigłówki stawiają przede wszystkim na wykorzystanie zdolności logicznego myślenia. W sumie otrzymujemy kilkadziesiąt różnych układów i wyzwań, gwarantujących wiele godzin dobrej zabawy.

Całość została opracowana w prostej, kreskówkowej oprawie wizualnej, która na pewno pozwala się zrelaksować. Poziomy zostały ukazane w rzucie izometrycznym. Warto wyróżnić również proste zasady oraz intuicyjne sterowanie, dzięki czemu produkt spodoba się także mniej doświadczonym w grach osobom. Ważnym aspektem programu są też bardzo niskie wymagania sprzętowe.

Ostatnia modyfikacja 12 marca 2009

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Itch! cena w dniu premiery: 9,99 PLN

Wymagania wiekowe Itch!: Odpowiednia dla każdego wieku.

Itch! Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 200 MHz
  • 32 MB RAM
  • karta grafiki zgodna z DirectX 8
  • 100 MB HDD
  • Windows 98/Me/2000/XP