Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka SpellForce: The Breath of Winter (PC)

SpellForce: The Breath of Winter PC

Pierwszy oficjalny dodatek do gry Spellforce: The Order of Dawn. Fabuła rozszerzenia The Breath of Winter koncentruje się na postaci księcia demonów, odpowiedzialnego za przebudzenie Aryna — lodowego smoka, mającego sprowadzić zagładę na świat.

To jest dodatek do gry SpellForce: Zakon Świtu.

Strategiczne | fantasy | RTS | elementy RPG

PC Windows
Okładka SpellForce: The Breath of Winter (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

25czerwca2004

22kwietnia2005

pudełko PL

Spellforce: The Breath of Winter jest pierwszym oficjalnym rozszerzeniem hybrydy gry z gatunku cRPG i elementów strategicznych, zatytułowanej Spellforce: The Order of Dawn i wydanej w ostatnim kwartale 2003 roku. Tym razem w fantastycznym wirtualnym świecie zamęt sieje złowieszczy książę demonów, zamierzający dokonać restauracji władztwa mrocznych bogów. Odtworzenie dawnego porządku ma być realne dzięki przebudzeniu straszliwego lodowego smoka imieniem Aryn, który zostaje wysłany wraz z hordami żołnierzy przeciwko pokojowo nastawionemu społeczeństwu. Ratunek zagrożonej cywilizacji może zagwarantować dzielny bohater, sterowany przez użytkownika.

Standardowy tryb single-player zapewnia według developerów ponad czterdzieści godzin emocjonującej zabawy w myśl znanego schematu kampanii (rozwijanie umiejętności postaci, rzucanie zaklęć magicznych itd.). Natomiast innowacyjna opcja o nazwie Free Mode pozwala na rywalizację ze Sztuczną Inteligencją w ramach pojedynczych scenariuszy (dowolność w materii konfigurowania parametrów każdego starcia). Jednakże aby zapobiec zjawisku oszukiwania nie wprowadzono systemu przenoszenia herosów. Z kolei rozgrywkę wieloosobową wzbogacono o kooperację, skupiającą maksymalnie troje chętnych (współpraca owocuje równym podziałem punktów doświadczenia). Oprawa audio-wizualna nie uległa żadnym radykalnym modyfikacjom, gdyż zaimplementowano jedynie szereg bonusowych motywów, związanych z obecnością nowych obszarów, dodatkowych obiektów przestrzennych etc.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-3  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 736 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,90 PLN

Klasyfikacja PEGI SpellForce: The Breath of Winter

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe SpellForce: The Breath of Winter

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Procesor Pentium 4 1.8 GHz
  • 512 MB RAM
  • 64MB akcelerator 3D (GeForce 4 lub lepszy)
  • 2GB HDD
Cyfrowa dystrybucja - promocje na weekend (26-28 czerwca)
Cyfrowa dystrybucja - promocje na weekend (26-28 czerwca)

wiadomość27 czerwca 2009

Obniżki na Steamie, przeceniony Red Alert 3 w EA Store oraz Spellforce i The Guild w serwisie Good Old Games – to najważniejsze promocje, jakimi wydawcy chcą skusić graczy w ten weekend, sprzedając tytuły poprzez sieci cyfrowej dystrybucji. Z myślą o Was przygotowaliśmy zestawienie produktów, które do końca niedzieli (a w niektórych przypadkach nawet w poniedziałek) dostępne będą po niższej cenie.

Phenomic wraca na rynek z grą Battleforge
Phenomic wraca na rynek z grą Battleforge

wiadomość8 lutego 2008

Firma Phenomic wraca na rynek komputerowy pod banderą Electronic Arts. Przygotowywana przez nią gra, Battleforge, została objawiona na teaserowej stronie internetowej.

Serie SpellForce, Gothic i The Guild w kosmicznym wydaniu
Serie SpellForce, Gothic i The Guild w kosmicznym wydaniu

wiadomość12 listopada 2007

Nie ma nic bardziej pociągającego dla maniaka gier komputerowych jak różnego rodzaju oferty premierowe takich produkcji, których wypatruje się z utęsknieniem. W końcu to dla kolekcjonera nie lada gratka dysponować czymś, o czym zwykły nabywca, zwykłej szarej wersji niezwykłej gry może tylko pomarzyć.

Twórcy cyklu SpellForce będą pracować dla Electronic Arts
Twórcy cyklu SpellForce będą pracować dla Electronic Arts

wiadomość23 sierpnia 2006

Koncern Electronic Arts powiększył swoją wielką rodzinę. Po przejęciu firmy Mythic Entertainment w czerwcu bieżącego roku, amerykański potentat zainteresował się studiem Phenomic Game Development, znanym z produkcji cyklu SpellForce.

Pierwszy dodatek do SpellForce II w drodze
Pierwszy dodatek do SpellForce II w drodze

wiadomość19 lipca 2006

Zgodnie z panującymi ostatnio trendami JoWood postanowił skorzystać z popularności swojej nowej mieszanki RPG z RTS-em i postanowił wzbogacić ją o dodatek. Będzie nim Dragon Storm, pierwszy oficjalny add-on do gry SpellForce II: Czas Mrocznych Wojen.