Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Against Rome (PC)
OkładkaAgainst Rome (PC)

Podbój Rzymu PC

Against Rome

Strategia czasu rzeczywistego z akcją osadzoną w początkowym okresie naszej ery, tj. w latach 200 - 450. Stajemy się przywódcą jednego z prymitywnych plemion barbarzyńskich. Wraz ze swoim ludem najeżdżamy i plądrujemy wrogie osady.

Strategiczne | RTS | starożytność | starożytny Rzym

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Podbój Rzymu Premiera PC

7listopada2003

pudełko PL

1października2004

producent: Independent Arts wydawca: JoWooD Entertainment AG wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Gry podobne do Podbój Rzymu

Spartan

Praetorians: HD Remaster

Legion

Against Rome to strategia czasu rzeczywistego z akcją osadzoną w początkowym okresie naszej ery, tj. w latach 200 - 450. Taki a nie inny wybór czasu akcji nie jest przypadkowy, ponieważ był to okres ogromnych przeobrażeń na kontynencie europejskim (migrowały całe narody) związanych w dużej części z bytnością i rozwojem Imperium Rzymskiego. Gracz nie staje się tu żołnierzem, czy też generałem lub wyższym urzędnikiem Imperium, lecz przywódcą jednej z nacji zamieszkujących terytorium znajdujące się poza jego granicami - nacji zwanej przez Rzymian, jednym z prymitywnych plemion barbarzyńskich.

Podróżujemy wraz z całym plemieniem po lasach Germanii i stepach Wschodniej Europy najeżdżając i plądrując osady innych barbarzyńskich nacji. W ten sposób rozwijamy się, zdobywamy żywność, broń oraz złoto, a także reputację i sławę. Z czasem gdy staniemy się „żywą legendą”, nasze szeregi zasilą inne plemiona, a podległy naród rozrośnie się, stworzymy potężne Imperium Barbarzyńskie i na czele tysięcy wojowników zaatakujemy znienawidzony Rzym.

  • Trzy grywalne nacje barbarzyńskie, w tym i legendarni Teutoni. Każda nacja posiada 10 różnych typów ludzi, głównie wojowników, oraz 15 rodzajów budynków. Dysponuje również specjalnymi cechami, zdolnościami, taktykami walki (formacje), magią, itp.
  • Gra zawiera 48 scenariuszy podzielnych na pięć typów rozgrywki: 4 scenariusze szkoleniowe, 5 dla trybu single player, 5 dla trybu multiplayer typu „build-up”, 5 dla tybu multiplayer typu „death match”, 5 bitew historycznych oraz 24 scenariusze wchodzące w skład kampanii.
  • W bitwach historycznych gracz może dowodzić także wojskami Rzymskimi.
  • Wszystkie scenariusze dedykowane rozgrywce wieloosobowej pozwalają na równoczesną grę maksymalnie ośmiu osobom, za pośrednictwem sieci lokalnej i Internetu.
  • Pięć typów scenerii. Animowana roślinność, szczegółowo przedstawione życie dzikich zwierząt, szereg rzeczywistych efektów pogodowych, fenomenów natury, itp. (Życie prymitywnych nacji było uzależnione od przyrody).

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 497 głosów czytelników.

Podbój Rzymu cena w dniu premiery: 59,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Podbój Rzymu

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Podbój Rzymu Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.4 GHz
  • 512MB RAM
  • karta grafiki 16MB
  • 1.7 GB HDD