Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Against Rome (PC)
OkładkaAgainst Rome (PC)

Podbój Rzymu PC

Against Rome

Strategia czasu rzeczywistego z akcją osadzoną w początkowym okresie naszej ery, tj. w latach 200 - 450. Stajemy się przywódcą jednego z prymitywnych plemion barbarzyńskich. Wraz ze swoim ludem najeżdżamy i plądrujemy wrogie osady.

Strategiczne | RTS | starożytność | starożytny Rzym

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Podbój Rzymu Premiera PC

7listopada2003

pudełko PL

1października2004

producent: Independent Arts wydawca: JoWooD Entertainment AG wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Gry podobne do Podbój Rzymu

Praetorians: HD Remaster

Spartan

Legion

Against Rome to strategia czasu rzeczywistego z akcją osadzoną w początkowym okresie naszej ery, tj. w latach 200 - 450. Taki a nie inny wybór czasu akcji nie jest przypadkowy, ponieważ był to okres ogromnych przeobrażeń na kontynencie europejskim (migrowały całe narody) związanych w dużej części z bytnością i rozwojem Imperium Rzymskiego. Gracz nie staje się tu żołnierzem, czy też generałem lub wyższym urzędnikiem Imperium, lecz przywódcą jednej z nacji zamieszkujących terytorium znajdujące się poza jego granicami - nacji zwanej przez Rzymian, jednym z prymitywnych plemion barbarzyńskich.

Podróżujemy wraz z całym plemieniem po lasach Germanii i stepach Wschodniej Europy najeżdżając i plądrując osady innych barbarzyńskich nacji. W ten sposób rozwijamy się, zdobywamy żywność, broń oraz złoto, a także reputację i sławę. Z czasem gdy staniemy się „żywą legendą”, nasze szeregi zasilą inne plemiona, a podległy naród rozrośnie się, stworzymy potężne Imperium Barbarzyńskie i na czele tysięcy wojowników zaatakujemy znienawidzony Rzym.

  • Trzy grywalne nacje barbarzyńskie, w tym i legendarni Teutoni. Każda nacja posiada 10 różnych typów ludzi, głównie wojowników, oraz 15 rodzajów budynków. Dysponuje również specjalnymi cechami, zdolnościami, taktykami walki (formacje), magią, itp.
  • Gra zawiera 48 scenariuszy podzielnych na pięć typów rozgrywki: 4 scenariusze szkoleniowe, 5 dla trybu single player, 5 dla trybu multiplayer typu „build-up”, 5 dla tybu multiplayer typu „death match”, 5 bitew historycznych oraz 24 scenariusze wchodzące w skład kampanii.
  • W bitwach historycznych gracz może dowodzić także wojskami Rzymskimi.
  • Wszystkie scenariusze dedykowane rozgrywce wieloosobowej pozwalają na równoczesną grę maksymalnie ośmiu osobom, za pośrednictwem sieci lokalnej i Internetu.
  • Pięć typów scenerii. Animowana roślinność, szczegółowo przedstawione życie dzikich zwierząt, szereg rzeczywistych efektów pogodowych, fenomenów natury, itp. (Życie prymitywnych nacji było uzależnione od przyrody).

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 497 głosów czytelników.

Podbój Rzymu cena w dniu premiery: 59,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Podbój Rzymu

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Podbój Rzymu Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.4 GHz
  • 512MB RAM
  • karta grafiki 16MB
  • 1.7 GB HDD