Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Powerboat GT (PC)
OkładkaPowerboat GT (PC)

Aquadelic GT PC

Powerboat GT

Aquadelic GT to zręcznościowe wyścigi superszybkich łodzi motorowych. Gracz bierze udział w szaleńczych zmaganiach na wodzie, rozgrywanych w różnych zakątkach globu.

Wyścigi | skutery wodne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Aquadelic GT Premiera PC

14grudnia2007

pudełko PL

27czerwca2008

producent: Hammerware wydawca: JoWooD Entertainment AG wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Aquadelic GT to zręcznościowy symulator superszybkich łodzi motorowych. Bierzemy udział w szaleńczych wyścigach sportowych kutrów, po drodze odwiedzając urocze, egzotyczne krajobrazy i nierzadko uprzykrzając życie rywalom za pomocą pomysłowego zestawu uzbrojenia. Program jest debiutanckim projektem czeskiego zespołu deweloperskiego Hammerware (przy wsparciu ludzi z iHobo, twórców m.in. Attack on Pearl Harbor), składającego się z programistów i grafików o sporym doświadczeniu w tworzeniu niezależnych gier komputerowych. Projekt również miał być pierwotnie tytułem niezależnym (ongiś nosił on nazwę Yaga!), lecz twórcom udało się ostatecznie pozyskać wydawcę w postaci słowackiej firmy 3D People. Udało się to m.in. dzięki zwycięstwu projektu w konkursie Becherovka Game 2005, w kategorii symulacji.

Główna atrakcją programu są oczywiście wyścigi potwornie szybkich motorówek o niebanalnym uzbrojeniu. W trybie 'free ride' wcielamy się w rolę gwiazdy motorowych sportów wodnych, nic więc dziwnego że publiczność żąda od nas zwycięstw. Nasi przeciwnicy są jednak podobnego kalibru i trudno jest ich pokonać standardowymi metodami. W sukurs przychodzi nam niezwykle użyteczna paleta uzbrojenia. Możemy oczywiście nie wysilać się na oryginalność i po prostu storpedować przeciwnika albo włączyć podwójny dopalacz nitro, ale w grze nie brakuje bardziej innowacyjnych bonusów, którymi możemy "popieścić" łódki rywali, np. agresywne stado skaczących żab. Umiejętne korzystanie z tych bardziej pomysłowych dodatków wymaga co prawda odpowiedniego treningu, lecz po osiągnięciu pewnej wprawy możemy uzyskać efekty trudne do osiągnięcia w przypadku korzystania z konwencjonalnego wachlarza uzbrojenia.

Zanim jednak wskoczymy do wody, nie ominie nas przyjemność związana z wyborem łodzi. Różnią się one parametrami i możliwościami, dodatkowo każdą możemy samodzielnie przemalować wedle naszego gustu. Efektownie pomalowana łódka, która dodatkowo często zwycięża, jest łakomym kąskiem dla wszelkiego rodzaju sponsorów, którzy po każdym zwycięskim wyścigu ochoczo i hojnie obdarzają nas walizkami pełnymi pieniędzy. Dostępne fundusze przeznaczamy na wszelkiego rodzaju luksusy – wszakże mamy do czynienia raczej z elitarnym sportem dla bogaczy. Kupno rozległej willi czy wynajęcie prywatnego wodolotu to tylko część atrakcji, na które możemy przeznaczyć premię za kolejne zwycięstwa. Co ciekawe, nie są to tylko statyczne trofea – w wolnych chwilach możemy np. wsiąść do wspomnianego samolotu i podziwiać różnorodne krajobrazy, począwszy od Wysp Karaibskich przez greckie wybrzeża, na rosyjskich rzekach kończąc.

Silnik programu, mimo niewielkich inwestycji pieniężnych, jest całkiem nowoczesny i potrafi wygenerować wiele ciekawych efektów – m.in. efektowną wodę stworzona za pomocą technologii pixel shader.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 9  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,6 / 10 na podstawie 337 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.8 / 10 na podstawie 15 głosów czytelników.

Aquadelic GT cena w dniu premiery: 19,90 PLN

Wymagania wiekowe Aquadelic GT: Odpowiednia dla każdego wieku.

Aquadelic GT Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.5 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/Vista