Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Cold Zero: The Last Stand (PC)

Cold Zero: Ostatni Sprawiedliwy PC

Cold Zero: The Last Stand

Przygodowa gra akcji zrealizowana przy użyciu zaawansowanego trójwymiarowego silnika graficznego. Gracz jako prywatny detektyw John McAffrey musi wykonać 16 trudnych misji i uporać się m.in. z Włoską Mafią.

Przygodowe | TPP | przygodowe gry akcji

PC Windows
Okładka Cold Zero: The Last Stand (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

13kwietnia2003

14sierpnia2003

pudełko PL

Cold Zero: The Last Stand to przygodowa gra akcji zrealizowana przy użyciu trójwymiarowego silnika graficznego (widok z perspektywy trzeciej osoby). Gracz staje się detektywem Johnem McAffrey, który wspólnie ze swoją asystentką Jane prowadzi własną, prywatną agencję detektywistyczną i jak to często bywa w tym fachu, nie śmierdzi groszem. Właśnie jego tragiczny stan finansowy zmusił go do przyjęcia zlecenia polegającego na sekretnej wymianie listów przewozowych. John szybko wykonał robotę, jednakże wkrótce okazało się, że owe zlecenie jest początkiem jego dużych problemów – osobą która została oszukana przy okazji wymiany jest Don Włoskiej Mafii. Teraz bohater ma tylko dwie alternatywy: zginąć lub wykonać kolejne nielegalne zlecenia. Wybiera tą drugą alternatywę, a pierwszym jego zadaniem jest wykradzenie wirusa zwanego „Cold Zero” z laboratoriów Bio-Research. Czy była to dobra decyzja możemy przekonać się prowadząc Johna przez 16 krwawych misji umiejscowionych w 16 różnych częściach świata.

  • W pełni trójwymiarowa gra akcji osadzona w ponurej rzeczywistości.
  • Bogata wielowątkową fabułą. Wiele sposobów na osiągnięcie celu i ukończenie poszczególnych misji, w tym taktyka krwiożerczej walki lub przebiegłej kalkulacji.
  • Ponad 100 rodzajów broni służących do zabijania nieprzyjaciół.
  • Ponad 100 postaci pobocznych.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 1495 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 29,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Cold Zero: Ostatni Sprawiedliwy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Cold Zero: Ostatni Sprawiedliwy

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium II 600MHz, 128MB RAM, 16MB akcelerator 3D

Cold Zero: Ostatni Sprawiedliwy - recenzja gry
Cold Zero: Ostatni Sprawiedliwy - recenzja gry

Recenzja 29 września 2003, 12:28

Na plus trzeba natomiast zaliczyć obsługę gry, głównie poprzez widoczny na ekranie pasek nawigacyjny. Jest on jednym z bardziej czytelnych, z jakimi ostatnio miałem do czynienia. Wyjątkowo dużo można się też z niego dowiedzieć. Szkoda tylko, że dopiero w rozdzielczościach wyższych niż 800x600 nie zasłania widoku na planszę na tyle, żeby dało się nią delektować. Na szczęście rozsądne wymagania sprzętowe „Cold Zero” powodują, że mało kto zdecyduje się na mniej niż 1024x768. Wracając jednak do HUD-a, został on podzielony na kilka sekcji. Zdecydowanie najważniejsze są przyciski znajdujące się u góry. Przede wszystkim, można wybrać rodzaj poruszania się. Autorzy gry udostępnili: skradanie w pozycji kucającej, ostrożny i normalny chód oraz bieg. Funkcje te można również odpalać z klawiatury przy pomocy odpowiednich skrótów. Niezwykle ważne są też dwa przyciski znajdujące się po bokach. Odpowiadają one za włączanie pola widzenia wartowników oraz wykorzystywanie zdolności technicznych. Z tej drugiej umiejętności korzysta się dość często, głównie do otwierania niektórych drzwi i szafek oraz naprawiania posiadanych giwerek. Z prawej strony znajdują się przyciski odpowiedzialne za wyświetlanie przeróżnych menu. W każdej chwili można zaglądnąć do inwentarza, przejrzeć statystyki, załączyć mapę lokacji (nie zawsze jest to możliwe) oraz aktualne cele. Moją uwagę zwróciło to, w jak prosty sposób można je sobie rozplanować (przeciągane myszką). Dzięki temu bez problemu można wykonywać misję mając załączoną mapkę czy nawet inwentarz. U dołu ekranu znajduje się natomiast szerszy pasek, na którym wyświetlane są przeróżne informacje. Tu z kolei najczęściej zerka się na wskaźnik aktualnie posiadanej broni. W każdej chwili można zmienić amunicję czy też domontować dodatkowe wyposażenie (o nim później). Szkoda tylko, że brakuje opisów broni i możliwości podejrzenia ich aktualnych parametrów.