Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Anderson & The Legacy of Cthulhu (PC)
OkładkaAnderson & The Legacy of Cthulhu (PC)

Anderson & The Legacy of Cthulhu PC

Anderson & The Legacy of Cthulhu to przygodowa gra akcji z elementami horroru, zrealizowana przez programistów z grupy Homegrown Games.

Przygodowe | książki | horror | mitologia Cthulhu | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Anderson & The Legacy of Cthulhu Premiera PC

21lipca2007

producent: Homegrown Games wydawca: JoWooD Entertainment AG Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Anderson & The Legacy of Cthulhu to przygodowa gra akcji z elementami horroru, zrealizowana przez programistów z grupy Homegrown Games. W związku z faktem, że wymienione studio składa się po części z ekspertów literatury fantasy, mistrzów papierowego RPG Call of Cthulhu oraz autorów kampanii do tegoż systemu, gra czerpie pełnymi garściami z prozy H.P. Lovecrafta, gwarantując odbiorcom solidną dawkę mrożących krew w żyłach przeżyć.

Fabuła produktu styka nas z losami Roberta D. Andersona, prywatnego detektywa z Nowego Jorku, który na początku II wojny światowej postanowił wyruszyć do Niemiec w celu odnalezienia swoich rodzinnych korzeni. Po przybyciu do zamku, w którym mieszkali jego przodkowie, odkrył, że w tamtejszych katakumbach znajdują się ślady obecności stowarzyszenia o nazwie „Zakon czarnego słońca”, złożonego z działających na rzecz III Rzeszy esesmanów. Organizacja ta zajmuje się na co dzień tajemniczymi praktykami, które mogą zagrozić funkcjonowaniu całej ludzkości, toteż zadaniem gracza jest niedopuszczenie do realizacji apokaliptycznych planów.

W trakcie 15 misji, jakie przygotowali dla nas autorzy projektu, eksplorujemy mroczne lokacje, obserwując świat oczami głównego bohatera. Prócz rozwiązywania logicznych łamigłówek, regularnie paramy się również walką z napotkanymi, nie zawsze humanoidalnymi, oponentami. Podczas całej zabawy spotykamy się z 20 rodzajami broni oraz zaklęć. Tuzin z nich oddany jest do naszej dyspozycji. Musimy jednak wykorzystywać swoje atrybuty z rozwagą, a także na bieżąco kontrolować wskaźniki własnego zdrowia i posiadanego zapasu amunicji. Nagrodą za nasze postępy jest możliwość obejrzenia pięciu przerywników animowanych, stworzonych przez wielokrotnie nagradzanego reżysera, Gerharda Daurera, a także sposobność do zobaczenia rysunków Petera Siedla, niemieckiego artysty fantasy.

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 4,2 / 10 na podstawie 48 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Anderson & The Legacy of Cthulhu

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Anderson & The Legacy of Cthulhu Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 1.6 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista