Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS2XBOX
Okładka Yetisports Arctic Adventures (PC)
OkładkaYetisports Arctic Adventures (PC)

Yetisports Arctic Adventures

Yetisports Arctic Adventures to przygotowana przez ekipę deweloperską firmy JoWooD kompilacja zręcznościowych gier z cyklu Yetisports. Gracze mają okazję rywalizować w pięciu zimowych konkurencjach: Free Fligh, Pingu Flight, Snowboarding, Baseball i Half Pipe Racing.

Zręcznościowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Yetisports Arctic Adventures Premiera

15lip2005

PC PS2 XBOX

Gry podobne do Yetisports Arctic Adventures

Pet Racer

Tux Racer

Namco Museum 50th Anniversary

Arctic Adventures to druga kompilacja gier zaliczanych do lubianej i bardzo popularnej na całym świecie serii Yetisports. Pierwszy program z tego cyklu był animacją wykonaną w technologii Flash. Rozgrywka polegała na wybijaniu w powietrze pingwina imieniem Pingu przez Yeti za pomocą maczugi. Tak prosta czynność z miejsca odnalazła tony zwolenników, którzy z dużą ochotą wypatrują kolejnych przygód Yeti i spółki.

W porównaniu do pierwszego zestawu, największa zmiana zaszła w sposobie prezentowania wydarzeń w poszczególnych gierkach. Dwuwymiarową, dość prostą grafikę zastąpiono pełnym 3D (ładnie, momentami wręcz malowniczo wykonane otoczenie). Pakiet Yetisports Arctic Adventures pozwala na jednoczesną rywalizację maksymalnie ośmiu graczom (zmagania toczą się „na zmianę”, przy jednym komputerze). Twórcy przewidzieli także ciekawy tryb kampanii dla 1-2 osób (tzw. 4 Square Challenge, czyli zmodyfikowana/rozbudowana wersja „kółko i krzyżyk”), w którym kolejno przechodzimy wszystkie dostępne gry. Wypracowane w pocie czoła rezultaty można oczywiście umieścić na dedykowanych temu celowi serwerach rankingowych. Sterowanie jest tutaj bardzo proste i intuicyjne (używamy zestawu klawiatura plus myszka).

Oto lista pięciu gier, wchodzących w skład zestawu Yetisports Arctic Adventures (wydanie PC), wraz z krótkim opisem:

  • Free Flight - latamy albatrosem po mapie zaliczając check-pointy i unikając kul śnieżnych rzucanych przez niedźwiedzia polarnego;
  • Pingu Flight - podrzucamy pingwina do góry, tak żeby złapał go albatros i następnie staramy się dolecieć z tym „ładunkiem” jak najdalej, zbierając po drodze rozmaite bonusy;
  • Snowboarding - Yeti zjeżdżający po górskich stokach na desce snowboardowej;
  • Baseball - za pomocą kija baseballowego staramy się wybić pingwina jak najdalej; kiedy pingwin znajduje się w locie - zbieramy power-upy i bonusy; w grze przeszkadzają śnieżne kule rzucane przez niedźwiedzia polarnego;
  • Half Pipe Racing - jako pingwin, wyrzucony z całej siły przez Yeti, staramy się jak najszybciej pokonać wyznaczoną trasę.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-8  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 7,4 / 10 na podstawie 53 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Yetisports Arctic Adventures

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Yetisports Arctic Adventures Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
  • EyeToy
Microsoft Xbox

Xbox

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC
PS2
XBOX