Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS2
Okładka EyeToy: Play (PS2)

EyeToy: Play PS2

Dosyć leniuchowania przed TV z padem w ręku! Czas ruszyć zadki, dać uchwycić się kamerze i odstawiać wygibasy przed ekranem! Większa interakcja – cecha nowoczesnych rozwiązań w elektronicznej rozrywce!

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka EyeToy: Play (PS2)

data premiery gry w wersji PS2:

9lipca2003

16lipca2003

pudełko PL

Nadal niewiele jest w świecie gier wideo rozwiązań zmuszających gracza do większej interakcji, niż wciskanie przycisków na małym padzie. Owszem – są pistolety i kierownice, ale to już z dawna znane pomysły. Za to przyszłość leży niewątpliwie przed urządzeniami rejestrującymi cyfrowo ruch gracza. Taki właśnie jest EyeToy – zestaw ten składa się z płyty z właściwą gra oraz z kamery podłączanej do wejścia USB konsoli. Kamerę ustawiamy nad telewizorem, płytkę kładziemy w „paszcze” konsoli i jazdaaa!

Na płytce znajdziecie 12 gier zręcznościowych, nad którymi kontrole sprawujemy ruszając głównie rękoma – kamera skrzętnie rejestruje nasze ruchy. Nasza sylwetka znajduje się w centrum ekranu TV, a wykonując ruchy jesteśmy świadkami naszej ingerencji w grafikę, która jest generowana na ekranie przez konsole. Zasady każdej z gier są proste, przez co każdy może szybko się wczuć i dać się ponieść zabawie. A pierwsze wrażenie jest piorunujące – już samo poruszanie się po menu przy pomocy rąk przywodzi na myśl sceny z filmów Science-Fiction. Gry zaś są gorsze i lepsze, wszystkie dosyć proste i czysto zręcznościowe. Do najlepszych należy niewątpliwe Wishi-Washi, gdzie ekran TV zamienia się w okno pełne piany, a naszym zadaniem jest wyczyścić kolejne okna ruchami rak. Ptasie odchody trzeba będzie szybko usuwać (najlepiej łokciem!), bo czas biegnie szybko. Chłopcy zapieją z zachwytu nad Boxing Champ, gdzie ustawiamy się do kamery bokiem (jedyna taka gra) i walczymy z robotem na pięści! Możemy robić uniki i wykorzystywać odsłonięte partie przeciwnika żądając celne ciosy. Znajda się tez gry rytmiczne, gdzie do muzyki będziemy żywo machać rękoma.

EyeToy pozwala też na nagranie krótkiego klipu wideo i zapisanie go na karcie pamięci – zapewne w dobie rozwoju Internetu i wykorzystania go za pomocą konsol, ten element nie zostanie pominięty. Możemy tez bawić się przeróżnymi efektami wizualnymi, które generuje EyeToy korzystając z tego, ze stoimy przed kamera. Zapowiada się też na to, że niezależne gry będą korzystać z możliwości małej kamerki, a możliwości jest wiele; dużo w tej kwestii zależy od pomysłowości programistów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena gry 8.1 / 10 na podstawie 124 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 279 PLN

Gry podobne do EyeToy: Play

Klasyfikacja PEGI EyeToy: Play

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe EyeToy: Play

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: kamera EyeToy

Najważniejsze wydarzenia z życia PlayStation 2
Najważniejsze wydarzenia z życia PlayStation 2

wiadomość7 marca 2010

Od momentu japońskiej premiery konsoli Sony PlayStation 2 minęło już 10 lat. 5 marca 2000 roku okazał się początkiem wspaniałej przygody, której efekty przerosły najśmielsze oczekiwania miłośników elektronicznej rozrywki. Redakcja serwisu Kotaku postanowiła uczcić dziesiątą rocznicę powstania platformy wybierając z jej historii szereg najistotniejszych wydarzeń.

PlayStation 2 otrzyma jeszcze kilka gier w stylu serii Buzz, Singstar oraz EyeToy

wiadomość25 września 2007

Gry z serii Buzz, EyeToy oraz Singstar wpłynęły na wizerunek konsoli PlayStation 2 nie mniej, niż wielkie hity pokroju Gran Turismo lub Metal Gear Solid. Każda z nich kojarzona jest z niekonwencjonalnym kontrolerem, który kilkukrotnie zwiększał radość towarzyszącą zabawie. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłości PS2 otrzyma jeszcze kilka tego typu pozycji.

Ujawniono datę premiery kamery i GPS do PSP
Ujawniono datę premiery kamery i GPS do PSP

wiadomość1 września 2006

Sony opublikowało daty premiery dwóch dodatków do PSP: kamery oraz GPS. Jak na razie wiemy tylko, kiedy wspomniane akcesoria pojawią się na japońskich półkach, na informacje o premierze w innych rejonach świata trzeba jeszcze poczekać.

Sztuki walki i nie tylko w dwóch nowych grach spod znaku EyeToy dla PlayStation 2

wiadomość16 maja 2006

Nie tylko opisana przez nas w trakcie E3 2006 gra The Eye of Judgment dla PlayStation 3 zrobi w przyszłości użytek z kamery EyeToy. Korporacja Sony Computer Entertainment planuje bowiem wypuścić na rynek jeszcze dwie pozycje dla PlayStation 2, mające wykorzystywać wspomniane urządzenie peryferyjne.

The Billboard Digital Entertainment Awards rozdane

wiadomość9 listopada 2004

W ostatnich dniach, dokładnie 5 listopada, w Los Angeles rozdano prestiżowe nagrody „The Billboard Digital Entertainment Awards”. Przyznawane są one firmom z branży ogólnie pojętej rozrywki (film i telewizja, muzyka oraz gry). W kategorii „Najlepsza gra na PC/konsole” zwyciężyła produkcja koreańskiego koncernu NCSoft, pt. City of Heroes.