Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePS2
Okładka Buzz! The Sports Quiz (PS2)

Buzz! The Sports Quiz PS2

Buzz! The Sports Quiz to trzecia odsłona serii gier w konwencji teleturnieju. Wcielamy się w niej w uczestnika programu rozrywkowego, który musi odpowiadać na szereg pytań, rywalizując tym samym z innymi osobami. Do sterowania wykorzystywane są specjalne kontrolery – buzzery.

Towarzyskie | quiz | multiplayer | rodzinne | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Buzz! The Sports Quiz (PS2)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

10listopada2006

Buzz! The Sports Quiz to trzecia odsłona serii gier w konwencji teleturnieju. Wcielamy się w niej w uczestnika programu rozrywkowego, który musi odpowiadać na szereg pytań, rywalizując tym samym z innymi osobami. Do sterowania wykorzystywane są specjalne kontrolery – buzzery. Są one zaprojektowane na tyle przystępnie, by nawet osoby stroniące od gier mogły bez żadnych kompleksów rywalizować z doświadczonymi graczami. Każdy buzzer posiada pięć przycisków – jeden duży, którym sygnalizujemy chęć odpowiedzi, oraz cztery mniejsze, służące do wybrania odpowiedniego wariantu odpowiedzi.

Każda część z serii Buzz! koncentruje się na czymś innym. The Sport Quiz, jak sama nazwa wskazuje, oferuje nam szereg zagadek około-sportowych. Twórcy przygotowali aż 5500 pytań tekstowych, około 600 zdjęć i 150 wideoklipów, by urozmaicić nam rozgrywkę.

Choć w The Sports Quiz zagrać może samotny gracz, produkcja ta rozwija skrzydła dopiero w trybie wieloosobowym. Opcja dla jednego gracza jest podzielona na dwie rundy. W pierwszej (Time Builder) musimy odpowiedzieć jak najszybciej na 20 pytań – im szybciej odpowiadamy, tym więcej czasu inkasujemy do finalnej rundy (Hot Seat). W niej z kolei trzeba mieć jak najwięcej dobrych odpowiedzi pod rząd – jeśli choć raz się pomylimy, wszystkie punkty nam przepadają.

Tryb wieloosobowy przynosi ze sobą dużo więcej różnego rodzaju mini-gier, związanych naturalnie ze sportem. W jednej z nich trzeba na przykład zatrzymać kręcące się koło zawierające kategorie pytań i odpowiedzieć na wylosowaną zagadkę. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby dobrać się w drużyny (po dwie osoby każda) i rywalizować między sobą.

Buzz! The Sports Quiz sprzedawany jest za połowę ceny oryginalnej nowej gry do PlayStation 2. To jednak wariant tylko dla osób, które posiadają którąś z poprzednich części i dołączone do niej buzzery. Jeśli bowiem tych kontrolerów jeszcze nie posiadamy, powinniśmy zdecydować się na droższą wersję The Sports Quiz, która zawiera w sobie wspomniane buzzery.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-8  

Nośnik: 1 DVD

Gry podobne do Buzz! The Sports Quiz

Klasyfikacja PEGI Buzz! The Sports Quiz

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Buzz! The Sports Quiz

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje: karta pamięci 8 MB
Twórcy Buzza! pracują nad nową marką
Twórcy Buzza! pracują nad nową marką

wiadomość14 lipca 2009

Firma Relentless Software, odpowiedzialna za stworzenie popularnych quizów z serii Buzz!, ujawniła, że pracuje nad nowym tytułem, grą Blue Toad Murder Files. Produkcja będzie ukazywać się w odcinkach i jeszcze w tym roku zasili katalog PlayStation Network.

Seria Buzz! trafi na PSP
Seria Buzz! trafi na PSP

wiadomość2 lutego 2008

Naśladująca teleturnieje seria gier Buzz! cieszy się sporym zainteresowaniem wśród posiadaczy konsoli PS2. Świadczyć o tym mogą kolejne odsłony koncentrujące się na konkretnej tematyce, z której odpytywani są gracze. Doczekaliśmy się już edycji poświęconych między innymi muzyce, filmowi i sportowi.

Sony anonsuje nową, next-genową odsłonę cyklu Buzz!
Sony anonsuje nową, next-genową odsłonę cyklu Buzz!

wiadomość23 sierpnia 2007

Firma Sony Computer Entertainment Europe ujawniła pierwsze informacje poświęcone next-genowej odsłonie cyklu gier quizowych pod tytułem Buzz!. Główną nowością w przypadku edycji przeznaczonej dla konsoli PlayStation 3 będzie wykorzystanie możliwości sieciowych najnowszej stacjonarnej platformy japońskiej firmy.

Poznaliśmy europejską datę premiery gry Buzz! The Sports Quiz
Poznaliśmy europejską datę premiery gry Buzz! The Sports Quiz

wiadomość31 października 2006

Poznaliśmy datę premiery gry Buzz! The Sports Quiz – kolejnej odsłony bardzo ciepło przyjętej serii tematycznych pozycji edukacyjnych. Tytuł ten ukaże się na europejskim rynku 10 listopada 2006 roku. Sześć dni później będą mogli go nabyć mieszkańcy Australii.