Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Gorasul: Legacy of the Dragon (PC)

Gorasul: Dziedzictwo Smoka PC

Gorasul: Legacy of the Dragon

Izometryczny cRPG niemieckiej produkcji, w którym do walki ze złem prowadzimy bohaterskiego Roszondę, wychowanego przez smoka, który ofiarował mu smoczą magię i charakter. Na graczy czeka około 100 zadań w ponad 40 lokacjach. W trakcie gry spotkamy ponad 60 typów potworów i NPC.

RPG | fantasy | widok izometryczny | smoki | klasyczne RPG

PC Windows
Okładka Gorasul: Legacy of the Dragon (PC)

producent: Silver Style

wydawca PL: CDP

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

4grudnia2001

22lutego2002

pudełko PL

Fabuła gry opowiada historię Roszondy, bohatera powołanego do życia przez magicznego smoka. Wziął on pod swoją opiekę małego chłopca, którego wychowywał od dziecka. Gdy Roszonda dorósł, otrzymał dar magii oraz smoczy charakter od swego przybranego ojca.

Tymczasem świat zaatakowany został przez demona z innego wymiaru, który postanowił go zniszczyć. W czasie wojny Roszonda wyrósł na największego bohatera gdyż smocza magia i moc pomagały mu uniknąć wielu niebezpieczeństw. Ostatecznie czas zniszczeń przetrwało tylko kilku magów, którzy przygarnęli ocalałych mieszkańców zniszczonych osad, zapewniając im bezpieczeństwo. Roszonda zginął broniąc dobra i walcząc ze złem, jednak nie było mu dane długo odpoczywać. Gdy świat ponownie znalazł się w potrzebie, nieśmiertelna dusza Roszondy przeniosła się w nowe ciało, którym kierując musimy zmierzyć się ze złem.

Gra oferuje: szeroki wybór różnych atrybutów postaci, zaawansowaną sztuczną inteligencję przeciwników, intuicyjny interfejs oraz izometryczną grafikę w wysokiej rozdzielczości. Oczekuje na nas około 100 zadań w ponad 40 lokacjach. W trakcie gry spotkamy ponad 60 typów potworów i NPC.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 4 CD

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 392 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 29,99 PLN

Gry podobne do Gorasul: Dziedzictwo Smoka

Klasyfikacja PEGI Gorasul: Dziedzictwo Smoka

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Gorasul: Dziedzictwo Smoka

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium II 350MHz, 64MB RAM

Gorasul: Dziedzictwo Smoka - recenzja gry
Gorasul: Dziedzictwo Smoka - recenzja gry

Recenzja 5 marca 2002, 10:07

Na koniec wybieramy, jaki rodzaj gry najbardziej będzie nam odpowiadał. Jeżeli wysilanie szarych komórek nie sprawia nam przykrości, to wybieramy tryb przygodowy i wtedy będziemy musieli na zadawane pytania wpisywać odpowiedzi bezpośrednio z klawiatury. Tu otrzymamy największą ilość punktów doświadczenia za każdą poprawnie rozwiązaną łamigłówkę, natomiast pokonanie przeciwników nie powinno nastręczyć nam zbyt wielkich trudności. Dla zwolenników gier typu hack&slash, polecam tryb walki, gdzie nie wdając się w niepotrzebne rozkosze łamania głowy, skupimy się na tłuczeniu wszystkiego, co tylko wokoło nas się rusza i nie ucieka na drzewa. Należy jednak przygotować się na częste korzystanie z funkcji Save/Load, bo walki do łatwych nie należą. Ostatnią dostępną opcją, jest gra wypośrodkowana, gdzie odpowiedź na zagadki można wybrać z kilku dostępnych, a walka z potworami nie będzie aż tak trudna jak w wersji opisanej wcześniej.