Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 października 2023, 15:10

Gothic 2 Complete Classic zmierza na Switcha, premiera jest bliska [Aktualizacja]

Po tym, jak Gothic trafił na Switcha, na konsoli Nintendo ukaże się także Gothic 2. Gra została oficjalnie zapowiedziana. Premiera ma się odbyć niebawem.

Źródło fot. THQ Nordic.
i

Aktualizacja

THQ Nordic potwierdziło niemal wszelkie domysły przedstawione przez nas przed godziną. Gothic 2 zmierza na Nintendo Switch w wydaniu Complete Classic – w zestawie z dodatkiem Noc Kruka. Premiera odbędzie się 29 listopada tego roku.

Zamówienia na wydanie pudełkowe w cenie 29,99 euro (ok. 138 zł) można składać ekskluzywnie w sklepie THQ Nordic i w serwisie Gameware.com, a w przypadku wersji cyfrowej – w eShopie (z 20-procentową zniżką, czyli za 23,99 dolara – ok. 105 zł). Pozostaje mieć nadzieję, że Gothic II Complete Classic nie będzie miał takich problemów z dostępnością, jak Gothic Classic.

Warto dodać, że w Gothica II na Switchu zagramy po polsku – z dubbingiem i napisami. Informacja na ten temat widnieje w karcie produkcji w sklepie firmy THQ Nordic.

Opublikowano również zwiastun portu.

Oryginalna wiadomość (5 października, 14:00)

Raptem tydzień temu pierwszy Gothic ukazał się na Switcha – po ponad 22 latach bycia pecetowym „ekskluzywem” – a w sieci już pojawiły się informacje, że na konsolę Nintendo zmierza również druga część przygód Bezimiennego. Zestaw nazwany Gothic 2: Classic Bundle został zauważony w oficjalnym sklepie firmy THQ Nordic.

Oferta szybko zniknęła, ale internauci zdążyli ją uwiecznić na screenie. Ten opublikował na Reddicie użytkownik o pseudonimie john_nah. Możecie go zobaczyć poniżej.

Gothic 2 Complete Classic zmierza na Switcha, premiera jest bliska [Aktualizacja] - ilustracja #1

Źródło: Reddit / john_nah.

Choć na okładce widnieje jedynie motyw z podstawowej wersji Gothica II, dopisek „Complete Classic” pozwala wierzyć, że wersja ta będzie zawierała również znakomity dodatek Noc Kruka.

Kolejną rzeczą, która zwraca uwagę, jest cena owego wydania. 44,99 euro (ok. 207 zł) to sporo za dwudziestoletniego Gothica II – nawet z rozszerzeniem w zestawie. Wspomniany wyżej john_nah zaznaczył jednak, że w opisie tego wydania widniała informacja – jej fragment widać na screenie – że w pakiecie z grą otrzymamy wykonany ze sztucznej skóry portfel z symbolem Śniącego. Sama gra miałaby kosztować tyle samo co „jedynka” na Switcha – 29,99 euro (ok. 138 zł).

Co ciekawe, opis zawierał również datę premiery Gothic 2 Classic Bundle. Produkcja ma się rzekomo ukazać na konsoli Nintendo 29 listopada 2023 roku. Jeśli to prawda, można się spodziewać, że już niedługo firma THQ Nordic oficjalnie zapowie ten port. Biorąc pod uwagę, iż od ogłoszenia do wydania konwersji „jedynki” minęły niespełna dwa miesiące, owa zapowiedź może nastąpić lada dzień.

Gothic 2 Complete Classic zmierza na Switcha, premiera jest bliska [Aktualizacja] - ilustracja #2
Źródło: Reddit / john_nah.

Zważywszy na sukces „pstryczkowej” wersji pierwszego Gothica – zainteresowanie nią okazało się tak duże, że zabrakło wersji pudełkowychtrudno się dziwić, iż prawdopodobnie otrzymamy także port „dwójki”. Z jednej strony firma THQ Nordic tworzy sobie w ten sposób grunt pod premierę Gothic Remake. Z drugiej gracze na tym korzystają, gdyż mogą zagrać w ukochaną produkcję na nowej platformie – i to w odrobinę „załatanej” wersji.

  1. Gothic II – recenzja gry
  2. Gothic II: Noc Kruka – recenzja gry
  3. Gothic II – poradnik do gry
  4. Gothic II: Noc Kruka – poradnik do gry

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej