Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka SpellForce 2: Dragon Storm (PC)

SpellForce 2: Władca Smoków PC

SpellForce 2: Dragon Storm

Pierwszy oficjalny dodatek do Spellforce 2: Shadow Wars. Historia w SpellForce 2: Władca Smoków kontynuuje wątki opowiedziane w podstawowej wersji gry, koncentrując się na problemie, jakim okazała się słabnąca moc łączących poszczególne wyspy portali.

To jest dodatek do gry SpellForce 2: Czas Mrocznych Wojen.

Strategiczne | fantasy | RTS | elementy RPG

PC Windows
Okładka SpellForce 2: Dragon Storm (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

23marca2007

17maja2007

pudełko PL

SpellForce II: Dragon Storm to pierwszy oficjalny dodatek do udanego i popularnego miksu gatunków RPG i RTS – Spellforce II: Shadow Wars. Instalacja rozszerzenia znacząco podnosi zawartość merytoryczną drugiej części Spellforce, dodając m.in. nową kampanię z interesującą fabułą, kolejną frakcję konfliktu (Shaikan), bardziej rozbudowany system questów oraz wiele nowych map do rozgrywek w trybach Multiplayer i Free Game.

Historia zawarta w Smoczej Burzy raczej nie napawa graczy nadmiernym optymizmem. Ludność zamieszkująca wyspiarską krainę Eo ma gigantyczny problem – magiczne portale, będące jedynym środkiem transportu między wyspami, powoli tracą moc i w niemal każdym momencie mogą ulec całkowitemu zniszczeniu, w konsekwencji fundując mieszkańcom odseparowanych wysepek śmierć z głodu i pragnienia. Wszystkie rozumne istoty natychmiast rozpoczęły odyseję ku lepszym terytoriom, mobilizując potężne armie i tocząc zaciekłe boje, pozostawiając za sobą jedynie kłęby dymu i pożogę anarchii. Gracz obejmuje kontrolę nad przedstawicielem blisko związanej ze smokami rasy Shaikan, zaś jego priorytetowym celem jest dotarcie po trupach do upragnionych, żyznych krain. Nasza wyprawa obfituje jednak w wydarzenia wielkiej wagi – m.in. odnajdujemy ślady znamiennej postaci, określanej mianem Soulbearer (w polskiej wersji Nosiciel Dusz) oraz napotykamy tajemnicze, starożytne istoty, które prawdopodobnie w przeszłości sprowadziły do naszego świata magię. Nie zabraknie oczywiście tytułowych smoków, które w zawiłej fabule Dragon Storm odgrywają kluczową rolę.

Główny wątek fabularny został ujęty w pełnej, składającej się w sumie z 11 map kampanii, która harmonijnie kontynuuje historię opowiedzianą w Shadow Wars. Naszą shaikańską stopę stawiamy zarówno na dziewiczych, całkowicie nowych terenach (wiele nowych krajobrazów), jak i w miejscach znanych z podstawowej wersji gry, które w tzw. międzyczasie uległy wielu istotnym zmianom. Pojawiły się także nowe elementy RPG – towarzysze naszego Avatara mogą podejmować zadania, których wykonanie owocuje zdobyciem dodatkowych zdolności. Nowością jest także całkowicie grywalna rasa Shaikan, w skład której wchodzą także Dragonkin, Blades oraz potężny Dragon Titan. Nową frakcję wyposażono oczywiście w unikalne, właściwe dla siebie drzewko umiejętności (Skill Tree) oraz zdolność selektywnego korzystania z ulepszeń – w zależności od sytuacji jej przedstawiciele mogą używać różnych upgrade'ów, dostosowując się do taktyki przyjętej przez gracza. Dla maniaków magii wszelkiej maści również przygotowano atrakcyjny zestawik dodatków, w postaci poszerzonej palety zaklęć i przedmiotów, dzięki którym możemy np. przyzywać różnego rodzaju przyjacielskie istoty (pety), wiernie towarzyszące naszemu bohaterowi. Przygotowano także coś dla miłośników pozostałych trybów gry: Player vs Player oraz Free Game. Oba tryby hojnie obdarzono nowymi mapami, dodano także nowe opcje – King of the Hill dla rozgrywki wieloosobowej oraz Arena Quest dla trybu gry swobodnej. Szczególnie interesujący jest ten drugi – odwiedzamy w nim szereg map, na których tworzymy magiczny oręż, służący nam następnie do toczenia walk z potężnymi stworami. Wreszcie, dodano multum nowych przedmiotów – zwiększają one możliwości naszych herosów i urozmaicają rozgrywkę. Ambitni gracze z pewnością skorzystają z rozbudowanej opcji przerabiania przedmiotów (crafting).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 815 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 59,90 PLN

Gry podobne do SpellForce 2: Władca Smoków

Klasyfikacja PEGI SpellForce 2: Władca Smoków

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe SpellForce 2: Władca Smoków

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 3 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 5 GB HDD
  • Windows 2000/XP
SpellForce 2 - zapowiedziano rozszerzenie Demons Of The Past
SpellForce 2 - zapowiedziano rozszerzenie Demons Of The Past

wiadomość21 września 2013

Firma Nordic Games zapowiedziała ostatnie rozszerzenie do gry SpellForce 2 - Demons Of The Past. Tytuł całkowicie rozstrzygnie losy mieszkańców Eo i ukaże się 24 października bieżącego roku.

Data premiery Faith in Destiny - samodzielnego dodatku do Spellforce 2
Data premiery Faith in Destiny - samodzielnego dodatku do Spellforce 2

wiadomość20 lipca 2010

Minęły już ponad cztery lata od premiery Spellforce 2: Czas Mrocznych Wojen – popularnej gry fantasy łączącej w umiejętny sposób elementy cRPG oraz strategii czasu rzeczywistego. Przez ten czas doczekaliśmy się debiutu jednego rozszerzenia, a także zapowiedzi kolejnego. Wczoraj, po długim czasie oczekiwania, poznaliśmy wreszcie oficjalną datę publikacji drugiego z dodatków.

Informacje o nowym dodatku do Spellforce 2
Informacje o nowym dodatku do Spellforce 2

wiadomość15 lutego 2010

JoWooD Entertainment wraz z DreamCatcher Games ogłosiły informację na temat kolejnej gry, której akcja będzie się toczyć w świecie SpellForce 2. Faith In Destiny, gdyż z takim podtytułem produkt pojawi się na rynku, trafi do sprzedaży w drugim kwartale 2010 roku (najprawdopodobniej w kwietniu).

Osiem nowych tytułów w Extra Klasyce
Osiem nowych tytułów w Extra Klasyce

wiadomość11 września 2009

Dzięki staraniom firmy CD Projekt, na terenie całego kraju do sklepów powędrowały nowe odsłony gier z serii Extra Klasyka. Graczy, z nieco mniej zasobnym portfelem, powinien ucieszyć fakt, iż wśród ośmiu nowości, pojawiły się takie hity jak Stranglehold czy Supreme Commander: W obliczu wroga.

Nowy dodatek do Spellforce’a 2
Nowy dodatek do Spellforce’a 2

wiadomość21 maja 2009

W sieci niespodziewanie pojawiły się informacje mówiące, że w niedługim czasie ukaże się nowe rozszerzenie do drugiej części Spellforce’a, popularnej gry fantasy łączącej elementy RPG i strategii czasu rzeczywistego. Dodatek będzie nosił tytuł Faith In Destiny.