Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Ski Racing 2006 (PC)

Ski Racing 2006 PC

Ski Racing 2006 to efektowny i rozbudowany symulator szusowania na nartach. W zależności od naszych umiejętności i predyspozycji, gra może zafundować nam albo prostą i nieskomplikowaną rozrywkę, albo bezlitośnie realistyczne odwzorowanie jazdy.

Sportowe | sporty zimowe

PC Windows
Okładka Ski Racing 2006 (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

18listopada2005

Ski Racing 2006 to efektowny i rozbudowany symulator szusowania na nartach. W zależności od naszych umiejętności i predyspozycji, gra może zafundować nam albo prostą i nieskomplikowaną rozrywkę, albo bezlitośnie realistyczne odwzorowanie jazdy, gdzie jeden fałszywy ruch nogą owocuje bliższym zapoznaniem się z pobliskimi zaspami i drzewami. Gra koncepcyjnie bazuje na popularności i renomie poprzedniej części, sygnowanej rocznikiem 2005.

W grze zawarto niemal wszystkie pucharowe odmiany zimowego zjeżdżania na dwóch deseczkach po śniegu – od slalomu, przez slalom-gigant, super-gigant, aż po downhill. Wszystkie zawarte w grze trasy (wśród nich znajdziemy np. sławny Mouse Trap, usytuowany w mieście Kitzbühel) zostały spreparowane z fotografii i obrazów wygenerowanych dzięki technologii GPS, co jeszcze bardziej utrudnia odróżnienie gry od rzeczywistej transmisji telewizyjnej. Licencjonowani są także zawodnicy, więc bez większego trudu odnajdziemy naszych ulubionych wirtuozów narciarstwa, świetnie znanych z nieco większego szklanego ekranu - wśród nich niezniszczalny Herman „Herminator” Maier, Daron Rahvies oraz Kalle Palander. Gdy wybierzemy już nasze narciarskie wcielenie, możemy zabawić się wykorzystując jeden z kilku przygotowanych trybów – dostępne są między innymi: standardowy World Cup Mode, spokojny Training Mode czy snobistycznie brzmiący „Play-as-a-Pro” Mode.

Gracz łaknący niezapomnianych wrażeń skorzysta zapewne z kamery przedstawiającej jazdę z oczu narciarza – program szybko udowodni nam, że nie potrzeba nam sportowego samochodu aby mknąć ponad 100 kilometrów na godzinę. Dla konserwatywnych wielbicieli śnieżnego szaleństwa oraz dla tych, którzy bardziej od emocji cenią sobie zwycięstwa i perfekcyjną jazdę, przygotowano oczywiście kilka dodatkowych widoczków zza pleców narciarza. Bez względu na nasze upodobania względem kamery, przekaz wizualny jest zawsze atrakcyjny i niejednokrotnie przyjdzie nam zapatrzyć się na krajobraz i ukończyć trasę pod postacią olbrzymiej śniegowej kuli. Dopalono także animację naszego amatora zimowych sportów, uwzględniając dokonania pana Newtona w zakresie grawitacji. Regularne wygrywanie kolejnych etapów i zawodów pozwoli nam na odkrycie bonusowych materiałów, złożonych z najciekawszych i najbardziej widowiskowych ujęć telewizyjnych, tematycznie związanych oczywiście z narciarstwem. Prawdziwych weteranów jazdy na nartach, którzy opanowali już każdy milimetr wszystkich stoków, ucieszy opcja multiplayer, oferująca rozrywkę aż 32 graczom jednocześnie, poprzez LAN i Internet.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 32  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 106 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Ski Racing 2006

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Ski Racing 2006

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 1.5 GHz, 512MB RAM, karta grafiki 64MB

Znowu poszusujemy dzięki Alpine Ski Racing 2007

wiadomość14 czerwca 2006

Jeśli jesteście fanami wirtualnej jazdy na nartach spod znaku Alpine Skiing 2006 znanej również jako Bode Miller Alpine Skiing (do nich zalicza się również piszący te słowa), mam dla Was dobrą wiadomość. Jak poinformowali przedstawiciele firmy JoWooD, jesienią tego roku pojawi się kontynuacja wspomnianego tytułu, Alpine Ski Racing 2007, stworzona w kooperacji z RTL Enterprises.