Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCPS2
Okładka Alpine Skiing 2006 (PS2)
OkładkaAlpine Skiing 2006 (PS2)

Bode Miller Alpine Skiing

Alpine Skiing 2006

Kontynuacja wydanego rok temu symulatora sportowej jazdy na nartach, serwowana przez firmę RTL Enterprises.

Sportowe | sporty zimowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Bode Miller Alpine Skiing Premiera

24lis2005

PS2

30lis2005

PC

producent: 49Games wydawca: RTL Interactive

Gry podobne do Bode Miller Alpine Skiing

RTL Ski Jumping 2007

Torino 2006

Biathlon 2006: Go for Gold

Ski Alpin 2006 to kontynuacja wydanego rok temu symulatora sportowej jazdy na nartach, serwowana przez firmę RTL Enterprises. Jako że wydanie programu zbiega się czasowo z początkiem sezonu olimpijskiego, twórcy mocno się postarali, by najnowsza część Ski Alpin była maksymalnie atrakcyjna dla potencjalnych fanów szusowania po stokach. Dlatego też supergwiazdą tej odsłony został mistrz świata w narciarstwie alpejskim – Bode Miller.

Trafienie do możliwie najszerszego grona graczy było celem numer jeden dla programistów z 49Games. Przede wszystkim postarano się, by gra dawała wiele radości zarówno kompletnym nowicjuszom, jak i wprawionym zawodnikom – nie ma jednak w tym względzie żadnej rewolucji, po prostu w zależności od predyspozycji i doświadczenia, wybieramy jeden z trzech poziomów trudności. Znacznie ciekawiej prezentuje się za to rozbudowany tryb kariery, uwzględniający precyzyjne określenie umiejętności naszego narciarza. Oprócz licznych atrybutów i statystyk, wprowadzono innowacyjny system talentów oraz skonstruowano skomplikowany tryb treningu, w którym przydadzą się nawyki rodem z piłkarskich managerów – sami organizujemy sobie plan dnia, a co za tym idzie, rodzaj, czas i intensywność szkolenia. Mnogość tego typu opcji sprawia, że odnosimy wrażenie obcowania niemal z krzyżówką klasycznego symulatora jazdy na nartach z grą cRPG.

Nie mogło oczywiście zabraknąć realistycznych tras zjazdowych. Każda wyposażona jest we własny, unikalny zestaw drzew, pagórków czy zasp, które stanowią realne zagrożenie dla niedoświadczonych graczy. Kluczem do sukcesu jest doskonała znajomość toru – każdy fragment trasy musi szybko zostać opanowany do perfekcji, gdyż o zwycięstwie decydują tutaj ułamki sekund. Jeśli jednak nam się nie powiedzie i niechcący wzniesiemy się w przestworza, naocznie przetestujemy pracę nowego silnika, odpowiadającego za fizykę upadków i kontaktu z glebą. Gdy już nauczymy się podstaw i zdecydujemy się wziąć udział w zawodach w jednej z kilku dostępnych w grze dyscyplin (m.in. slalom, slalom gigant oraz super gigant), nasze poczynania na żywo relacjonować będzie dwójka profesjonalnych komentatorów sportowych. Po każdym przejeździe możemy dokładnie przyjrzeć się technice naszego zjazdu, korzystając z różnych ujęć kamery. Ponadto, w stosunku to wersji sprzed roku dopracowano silnik graficzny oraz wzbogacono ścieżkę dźwiękową o zupełnie nowy zestaw sampli. Nie zapomniano o trybie gry wieloosobowej, przewidującej rozgrywkę nawet dwunastu graczy na jednym komputerze (system “gorących krzeseł”) lub za pośrednictwem sieci, zarówno lokalnej, jak i globalnej (Internetu).

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 6,3 / 10 na podstawie 51 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Bode Miller Alpine Skiing

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Bode Miller Alpine Skiing Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128MB
Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PC
PS2