Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjeNDS
Okładka My Little Flufties (NDS)

My Little Flufties NDS

Sympatyczna gra dla najmłodszych użytkowników konsoli DS, w której zajmujemy się sprawowaniem troskliwej opieki nad jednym z pięciu różnych stworków. Rozwiązujemy równolegle proste misje i uczestniczymy w mini-grach.

Symulacje | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka My Little Flufties (NDS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

13lipca2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

My Little Flufties jest grą niezwykle prostą w obsłudze. Jej ogólne założenia przypominają chociażby tytuły z serii Tamagotchi. Produkt ten powstał w głównej mierze z myślą o dzieciach pomiędzy piątym, a dziewiątym rokiem życia. W trakcie zabawy zajmujemy się sprawowaniem troskliwej opieki nad jednym z tytułowych, zabawnie zaprojektowanych stworków. Równolegle przystępujemy do niezbyt wymagających zadań oraz eksplorujemy baśniowy świat gry.

Zabawę rozpoczynamy od wyboru stworka, którym chcielibyśmy się zaopiekować. Generalnie możemy wybierać pomiędzy pięcioma różnymi żyjątkami. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie żeby jednocześnie zdecydować się więcej niż jedno zwierzątko. Na samym początku zabawy na ekranie widzimy niewielkie jajo, z którego wykluwa się sympatycznie wyglądająca istotka. Początkowo nie potrafi ona sobie zbytnio radzić i to właśnie od młodego gracza zależy, czy zechce udzielić jej pomocy.

Z wybranym przez siebie zwierzątkiem należy bawić się, uczyć je podstawowych rzeczy, czy wreszcie zaspokajać podstawowe potrzeby – higieny czy spożywania posiłków. Producent opracował bardzo sprytny system, podpowiadający o jakich czynnościach mogło się zapomnieć. Nad żyjątkiem pojawiają się bowiem stosowne ikony, ze zrozumieniem których nie powinno być żadnych problemów.

W miarę upływu czasu gry stworek dorasta. Cały ten proces zajmuje około trzech godzin. W dalszej fazie rozgrywki bierzemy udział w bardziej złożonych interakcjach, obserwując nowe zachowania w wykonaniu stworka. Równolegle możemy zająć się wykonywaniem zlecanych przez grę zadań. Są one oczywiście odpowiednio nagradzane. My Little Flufties zawiera ponadto pięć odrębnych mini-gier. Dotyczą one w głównej mierze poznawania innych żyjątek – ryb czy motyli. Całość rozgrywana jest w trójwymiarowym, bardzo kolorowym otoczeniu. Akcja przeważnie toczy się na dolnym, dotykowym ekranie konsoli. Producent zadbał także o odpowiednio stonowaną oprawę dźwiękową.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI My Little Flufties

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.