Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Yetisports (PC)

Yetisports PC

Yetisports to znacznie rozszerzony wariant darmowej internetowej zręcznościówki, wykonanej w technologii Macromedia Flash i opublikowanej 26 grudnia 2003 roku.

Zręcznościowe

PC Windows
Okładka Yetisports (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

4czerwca2004

Yetisports to znacznie rozszerzony wariant darmowej internetowej zręcznościówki, wykonanej w technologii Macromedia Flash i opublikowanej 26 grudnia 2003 roku. Pierwotna rozgrywka traktowała o wybijaniu w powietrze pingwina imieniem Pingu przez muskularnego Yeti za pomocą maczugi – ów prosty schemat przyciągał miesięcznie przed ekrany komputerowych monitorów blisko dwieście milionów użytkowników (pięćdziesiąt procent stanowiły kobiety) w skali globu ziemskiego. Fenomenalna popularność zabawy zaowocowała stworzeniem kilku sieciowych sequeli (m.in. rzucanie śnieżkami), wersji dla multimedialnych telefonów komórkowych (np. Sony Ericsson T610 i Nokia 6600) oraz rzecz jasna niniejszej edycji komercyjnej.

Omawiany produkt jest swoistą kompilacją szeregu odmiennych gier – począwszy od wspomnianego „antarktycznego baseballu”, poprzez tzw. jednorękiego bandytę, a skończywszy na zmasowanym ataku niedźwiedzi polarnych. Wirtualne wydarzenia przedstawiono oczywiście z wykorzystaniem bardzo charakterystycznych elementów graficznych i licznych motywów humorystycznych. Ponadto pomyślano nie tylko o trybie single-player, albowiem wprowadzono rozbudowaną opcję rywalizacji wieloosobowej. Jednocześnie zachowano intuicyjność systemu sterowania, dzięki czemu całość nie zatraciła specyficznej atrakcyjności. Dodatkowo developerzy zaimplementowali ekskluzywną ścieżkę muzyczną.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 80 głosów czytelników.

Gry podobne do Yetisports

Klasyfikacja PEGI Yetisports

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Yetisports Part 5: Flamingo Driver już w Sieci
Yetisports Part 5: Flamingo Driver już w Sieci

wiadomość17 czerwca 2004

Yetisports to mini-gra zręcznościowa, wykonana w technologii Macromedia Flash, która na sieci pojawiła się 26-stego grudnia ubiegłego roku. Pomimo, a właściwie może dzięki swej prostocie zrobiła wielką furorę wśród fanów rozrywki elektronicznej. Grają w nią zarówno młodzi jak i starsi wyjadacze (mężczyźni jak i przedstawicielki płci pięknej) - za pośrednictwem Sieci (wersje darmowe), telefonów komórkowych (np. Sony Ericsson T610 i Nokia 6600) czy też za pośrednictwem PeCetów: Yetisports Deluxe (wyprodukowaną i wydaną przez koncern JoWooD). Właśnie to grono osób powinna zainteresować dalsza część tej wiadomości.