Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiNDS
Okładka Inkheart (NDS)
OkładkaInkheart (NDS)

Inkheart NDS

Prosta gra zręcznościowa, bazująca na filmie przygodowym pod tym samym tytułem. Przejmujemy kontrolę nad dzielną dziewczynką, wyruszając do walki z magicznie ożywionymi z książki potworami.

Akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Inkheart Premiera NDS

13listopada2008

producent: Tivola wydawca: JoWooD Entertainment AG

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Inkheart to prosta gra zręcznościowa, nawiązująca zarówno do filmu przygodowego Atramentowe serce z udziałem Brendana Frasera, jak i jednej z bardziej popularnych powieści autorstwa Cornelii Funke. Jedyną platformą docelową dla tej produkcji jest konsola Nintendo DS.

Fabuła opisywanej gry w znacznym stopniu pokrywa się z wydarzeniami przedstawionymi w kinowej produkcji. Inkheart opowiada historię młodej dziewczynki. Główna bohaterka odkrywa, iż jej ojciec Mo dysponuje unikalną zdolnością, dzięki której jest w stanie przywoływać do życia postaci z książek. Mo pewnego dnia sprowadza trzy złe postaci z tytułowej książki Inkheart, opowiadającej o średniowiecznej krainie zamieszkiwanej przez magiczne kreatury.

Akcja właściwej gry rozgrywa się dziesięć lat po tych wydarzeniach. Dziewczynka dowiaduje się, że jej ojciec został porwany przez wspomniane kreatury – Capricorna, Bastę oraz Dustfingera. Zadaniem gracza jest odbycie niebezpiecznej podróży celem odnalezienia Mo oraz uchronienia świata przed całkowitą zagładą. Dziewczynka może liczyć na pomoc ze strony przyjaciół, zarówno najbliższej rodziny, jak i pozytywnie nastawionych postaci z książek.

Właściwa rozgrywka oparta jest na zbliżonym schemacie do innych produktów z tego gatunku. Sterowana przez gracza dziewczynka zajmuje się eksploracją okolicy, rozwiązywaniem zagadek oraz eliminacją potworów. Z racji tego, że Inkheart powstał głównie z myślą o najmłodszych użytkownikach konsoli DS, zabawa cechuje się niskim poziomem trudności. Zmagania obserwowane są w kolorowym i pełnym detali środowisku. Sterowanie główną postacią zakłada natomiast wykorzystanie ekranu dotykowego handhelda.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.0 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Inkheart: Odpowiednia dla każdego wieku.