Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Miejsce, które można nazwać domem - zadanie poboczne - solucja From the Ashes Kingdom Come poradnik, solucja

Miejsce, które można nazwać domem to tytuł drugiego większego questu powiązanego z rozszerzeniem From the Ashes gry Kingdom Come: Deliverance. Zadanie to zakłada zajęcie się właściwą odbudową Przybysławic. Musisz doprowadzić do tego żeby w wiosce zamieszkała określona liczba osób i żeby Przybysławice zaczęły generować wystarczający dochód.

Powrót do Przybysławic

Zadanie to rozpoczyna się automatycznie po ukończeniu questu Zaginione w lesie, a więc po tym jak spotkasz się z Rządcą w Ratajach i jak przeczyta obwieszczenie w centrum miasta zapraszając uchodźców do osiedlenia się w Przybysławicach - Miejsce, które można nazwać domem - zadanie poboczne - solucja From the Ashes - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Zadanie to rozpoczyna się automatycznie po ukończeniu questu Zaginione w lesie, a więc po tym jak spotkasz się z Rządcą w Ratajach i jak przeczyta obwieszczenie w centrum miasta zapraszając uchodźców do osiedlenia się w Przybysławicach. Wyrusz z powrotem do Przybysławic. Po dotarciu na miejsce załączy się krótki filmik ukazujący prace związane z przygotowaniem terenu pod stawianie budynków na terenie wioski.

Spotkaj się ponownie z Mariuszem. Dowiesz się od niego co jest wymagane do tego żeby wioska zaczęła pomyślnie funkcjonować (wszystkie najważniejsze informacje zebraliśmy na stronie Odbudowa wioski Przybysławice w naszym poradniku). Sam Mariusz nie będzie oczywiście pracował za darmo. Zażąda wynagrodzenia i to wyższego od proponowanego przez Dziwisza. Możesz przystać na jego żądania lub użyć Perswazji (postaraj się mieć co najmniej 12 punktów) i zaoferować mu niższą premię lub "bazowe" wynagrodzenie (najwięcej wtedy zaoszczędzisz). Najniższe możliwe wynagrodzenie dla Mariusza to 55 sztuk złota (za dzień pracy).

Kościół

Na liście zadań otrzymanych od Mariusza znajdują się trzy kwestie - Miejsce, które można nazwać domem - zadanie poboczne - solucja From the Ashes - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Na liście zadań otrzymanych od Mariusza znajdują się trzy kwestie:

1. Odbudowanie kościoła to najważniejsza pozycja z listy. To jednocześnie bardzo kosztowne i czasochłonne zajęcie. Z odbudową kościoła powiązane są dwa główne projekty, które możesz znaleźć w rejestrze (księdze na stojaku obok Mariusza).

Projekt Podstawowe naprawy w kościele (Church Basic Repairs) to pierwszy krok na drodze do odbudowy kościoła. Musisz najpierw wybudować w wiosce Obóz drwali (za 2500 złota), gdyż wymagane jest dysponowanie drewnem. Dopiero gdy zostanie on skonstruowany możesz wydać 11000 złota na "bazowy zestaw" napraw kościoła.

Projekt Kościół (Church) to drugi, finałowy krok na drodze do odbudowy tej konstrukcji. Projekt ten kosztuje bazowo 17000 złota i wymaga dodatkowo dysponowania kamieniem (jednym z surowców) - oznacza to konieczność wcześniejszego wybudowania Domu handlarza (za 4000 złota) oraz zagwarantowania sobie w ramach pobocznego zadania Zasoby dostaw kamienia do Przybysławic (za 3 lub 4 tysiące sztuk złota). To nie wszystko, bo na sam koniec musisz jeszcze sfinansować pojawienie się w kościele dwóch ulepszeń - ołtarza (4000 złota) i fresków (3000 złota).

W sumie na oba projekty powiązane z odbudową kościoła musisz wydać 35000 złota (11000+17000+4000+3000). Kwota ta nie uwzględnia konieczności postawienia innych budynków i zadbania o materiały budowlane. Co więcej kościół generuje tylko dodatkowe koszty dla wioski. Oba projekty powinny być jednymi z ostatnich jakie sfinansujesz.

Dochód i liczba mieszkanców

2 - Miejsce, które można nazwać domem - zadanie poboczne - solucja From the Ashes - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

2. Zapewnienie wystarczającego dochodu. Na potrzeby tego zajęcia wioska musi docelowo zapewniać przychód na poziomie 1200 złota. Cel ten możesz wypełnić dzięki stawianiu oraz ulepszaniu tych budynków, które gwarantują przychody z tytułu "działalności" wioski. Mowa tu przede wszystkim o następujących projektach:

  • Kuźnia
  • U piekarza lub U rzeźnika (możesz wybudować tylko jeden z tych obiektów)
  • Stajnie lub Strażnica (możesz wybudować tylko jeden z tych obiektów)
  • Gospoda

Niektóre z wymienionych budynków możesz też ulepszyć, dzięki czemu będą zapewniały jeszcze wyższe przychody. Bez większych problemów możesz przekroczyć dochód 2000 złota na dobę, czyli znacząco "przebić" wymóg 1200 złota.

3. Zapewnienie domów mieszkańcom wioski. W Przybysławicach musi zamieszkać 40 osób. Zajęciem tym nie musisz specjalnie interesować się. Po prostu rozbudowuj wioskę inwestując w kolejne projekty. W opisach projektów w rejestrze oprócz generowanego przychodu/kosztów znajdują się tez informacje ilu nowych mieszkańców może pojawić się w wiosce. Przykładowo dzięki wybudowaniu gospody możesz zyskać aż 15 mieszkańców.

W Przybysławicach po wybudowaniu większości projektów powinno docelowo mieszkać około 60 osób. Możesz ponadto opcjonalnie sprowadzać do wioski specjalistów, np. kowala czy rzeźnika spotkanych w innych lokacjach w świecie gry.

Powrót do Dziwisza

Po tym jak wypełnisz wszystkie trzy zadania (kościół, przychód, mieszkańcy) możesz powrócić do Talmberku i zdać raport Lordowi Dziwiszowi - Miejsce, które można nazwać domem - zadanie poboczne - solucja From the Ashes - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Po tym jak wypełnisz wszystkie trzy zadania (kościół, przychód, mieszkańcy) możesz powrócić do Talmberku i zdać raport Lordowi Dziwiszowi. Główny bohater uda się wraz z nim do Przybysławic żeby pochwalić się postępami z odbudowy wioski. Zakończysz w ten sposób opisywany quest, ale nadal możesz rozbudowywać wioskę i codziennie wyjmować ze skrzyni generowane przez nią złoto.