Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak sabotować wszystkie egzekucje? - Psuja | Osiągnięcia i trofea w Kingdom Come Kingdom Come poradnik, solucja

Na stronie zamieściliśmy opis trofeum Psuja gry Kingdom Come: Deliverance. Trofeum to możesz odblokować dzięki sabotowaniu trzech egzekucji w ramach zaliczania pobocznego zadania Parę groszy na stary sznur w Ratajach. Poniżej zamieściliśmy jego opis przejścia.

Uwaga - Quest ten bardzo łatwo można zawalić. Wskazane jest częste zapisywanie stanu gry podczas zaliczania go.

Odblokowanie questu

Okazja do odblokowania questu pojawi się po tym jak dostatecznie awansujesz w głównej fabule - Jak sabotować wszystkie egzekucje? - Psuja | Osiągnięcia i trofea w Kingdom Come - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Okazja do odblokowania questu pojawi się po tym jak dostatecznie awansujesz w głównej fabule. Konieczne może okazać się też zaliczenie poprzedniego questu związanego z katem - Trudna miłość. Dodatkowo Henryk musi nauczyć się czytać (poboczny quest Potężniejsze niż miecz z Użyc). Tym razem dowiesz się, że Herman jest niepocieszony w związku z planowanymi egzekucjami w mieście, które odbędą się bez jego udziału. Henryk może pomóc Hermanowi w sabotowaniu ich w celu ośmieszenia kata z Kuttenberga.

Uwaga - Na zaliczenie tego questu masz około tygodnia. Po upływie tego czasu skazańcy zostaną zgodnie z planem straceni i zawalisz quest.

Spotkanie się z wójtem i przejrzenie Czarnej Księgi

Odszukaj wójta - w zależności od pory dnia może przechadzać się po mieście lub przebywać w ratuszu - Jak sabotować wszystkie egzekucje? - Psuja | Osiągnięcia i trofea w Kingdom Come - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Odszukaj wójta - w zależności od pory dnia może przechadzać się po mieście lub przebywać w ratuszu. Zadaj mu wszystkie możliwe pytania na temat trzech osób, które mają zostać wkrótce stracone. Kolejny krok to lektura Czarnej Księgi w celu ustalenia jakie rodzaje egzekucji przewidziane są za popełnione przestępstwa. Czarna Księga jest na piętrze ratusza - odnajdziesz ją na pokazanym na obrazku stojaku. Jeśli pomieszczenie z księgą jest zamknięte to użyj wytrychów, poproś o pomoc skrybę lub okradnij go (najlepiej go ogłuszyć i na spokojnie wyjąć klucz (Scribe Friedrich's study key) z jego inwentarza).

Musisz powrócić do kata Hermana i podzielić się zdobytymi informacjami. Ważne jest tu wybieranie poprawnych kar w oparciu o informacje z Czarnej Księgi:

  1. Peter of Dauba - Zostanie ścięta mu głowa - druga opcja dialogowa.
  2. Georg Weiss - Zostanie powieszony - pierwsza opcja dialogowa.
  3. Frost Heralt - Zostanie poddany torturom - piąta opcja dialogowa.

Pogadaj dokładnie z Hermanem na temat planu działania i odbierz przy okazji od niego stary sznur (Executioner's rope - rotten).

Sabotaż 1/3 - Pokrycie trucizną narzędzia tortur

Na potrzeby tego wariantu musisz pozyskać truciznę (Poison) - Jak sabotować wszystkie egzekucje? - Psuja | Osiągnięcia i trofea w Kingdom Come - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Na potrzeby tego wariantu musisz pozyskać truciznę (Poison). Jeśli zaliczyłeś już główny quest Próba ognia to najprościej jest powrócić do Przybysławic i odszukać ją w opuszczonym obozie Kumanów - będzie w jednej ze skrzyń. W przeciwnym razie dotrzyj do zielarki mieszkającej w lesie na północ od Ledeczka (obrazek). Sprzedaje ona butelki z trucizną (za około 60 groszy) oraz przepis do własnoręcznego ich wytwarzania (nie będzie ci potrzebny).

Z miksturą dotrzyj na wschód od Ratajów gdzie tymczasowo zatrzymał się kat z Kuttenbergu - Jak sabotować wszystkie egzekucje? - Psuja | Osiągnięcia i trofea w Kingdom Come - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Z miksturą dotrzyj na wschód od Ratajów gdzie tymczasowo zatrzymał się kat z Kuttenbergu. Zakradnij się tam najlepiej nocą, choć i wtedy uważaj na psa (możesz go zabić) oraz na asystentów kata (możesz ich poddusić lub zabić - sam kat nie może zginąć!). Dotrzyj do pokazanego na obrazku wozu i użyj trucizny na leżącym na skrzyni narzędziu do tortur.

Sabotaż 2/3 - Podmiana liny

Udaj się na wschód od Ratajów gdzie tymczasowo zatrzymał się kat z Kuttenbergu - Jak sabotować wszystkie egzekucje? - Psuja | Osiągnięcia i trofea w Kingdom Come - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Udaj się na wschód od Ratajów gdzie tymczasowo zatrzymał się kat z Kuttenbergu. Zakradnij się tam najlepiej nocą, choć i wtedy uważaj na psa (możesz go zabić) oraz na asystentów kata (możesz ich poddusić lub zabić - sam kat nie może zginąć!). Zainteresuj się małym budynkiem. Wejdź do stodoły, skorzystaj z drabiny i po dotarciu na poddasze odszukaj pokazaną na obrazku linę. Wciśnij klawisz interakcji, a Henryk dokona podmiany na sparciały sznur, który otrzymałeś od Hermana.

Sabotaż 3/3 - Uszkodzenie katowskiego miecza

Udaj się na wschód od Ratajów gdzie tymczasowo zatrzymał się kat z Kuttenbergu - Jak sabotować wszystkie egzekucje? - Psuja | Osiągnięcia i trofea w Kingdom Come - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Udaj się na wschód od Ratajów gdzie tymczasowo zatrzymał się kat z Kuttenbergu. Zakradnij się tam najlepiej nocą, choć i wtedy uważaj na psa (możesz go zabić) oraz na asystentów kata (możesz ich poddusić lub zabić - sam kat nie może zginąć!). Miecz składowany jest w skrzyni kata w namiocie na prawo od wejścia do stodoły. Możesz otworzyć skrzynię wykradając klucz (Key to Heinz's chest) katowi z Kuttenberga lub używając wytrychów (łatwy zamek, ale ryzyko, że zostaniesz usłyszany). Odszukaj w skrzyni katowski miecz (Executioner's Sword) (powyższy obrazek) i zabierz go.

Wyrusz z mieczem np - Jak sabotować wszystkie egzekucje? - Psuja | Osiągnięcia i trofea w Kingdom Come - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Wyrusz z mieczem np. w stronę stanowiska kowala w Ratajach. Uwaga - Henryk może zostać zatrzymany po drodze przez strażnika. Musisz uniknąć przeszukania, tak więc użyj unikalnej opcji dialogowej lub daj strażnikowi łapówkę.

Dotrzyj do stanowiska z kamieniem szlifierskim. Rozpocznij mini-grę, przy czym maksymalnie przyciskaj miecz do kamienia żeby pojawił się czarny dym symbolizujący uszkadzanie broni. Docelowo musisz doprowadzić do obniżenia jakości miecza do najniższego poziomu 0 (obrazek). Powróć do miejsca, z którego zabrałeś miecz. Otwórz skrzynię i tym razem przejdź do inwentarza Henryka. Umieść z powrotem (zniszczony) katowski miecz w skrzyni.

Powrót do kata Hermana i zakończenie zadania

Spotkaj się z katem Hermanem żeby powiedzieć mu o wykonanych zadaniach - Jak sabotować wszystkie egzekucje? - Psuja | Osiągnięcia i trofea w Kingdom Come - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Spotkaj się z katem Hermanem żeby powiedzieć mu o wykonanych zadaniach. Egzekucje odbędą się kolejnego dnia o 14:00 na wzgórzu w pobliżu chatki Hermana. Dotrzyj tam i użyj przyśpieszenia czasu. Załączy się filmik z serii nieudanych egzekucji. Pogadaj po wszystkim z uradowanym Hermanem. Jeśli poprawnie sabotowałeś wszystkie trzy egzekucje to zdobędziesz trofeum.