Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Dlaczego Ratusz w Ratajach jest zamknięty? Kingdom Come poradnik, solucja

1 - Dlaczego Ratusz w Ratajach jest zamknięty? - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry
  1. Ratusz (Ratthaus) to jedna z najważniejszych lokacji w mieście Rataje w grze Kingdom Come: Deliverance. Miejsce to odwiedza się między innymi w ramach zaliczania różnorakich głównych oraz pobocznych zadań.
  2. Odwiedzanie tej lokacji może niestety sprawiać poważne problemy, a to dlatego, że w wyniku błędów w konstrukcji świata gry wszystkie prowadzące do ratusza drzwi są często zamknięte. Poniżej zamieszczamy szereg sugestii jak poradzić się z tym problemem.
2 - Dlaczego Ratusz w Ratajach jest zamknięty? - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry
  1. Ratusz generalnie powinien być otwarty za dnia. Zanim zainteresujesz się opisanymi poniżej bardziej złożonymi krokami odwiedź ratusz mniej więcej w godzinach 10:00-19:00. Sprawdź, czy można wejść do budynku i spotkać się z przebywającymi w nim postaciami.
  2. Jednym z wejść, które powinno być dostępne w godzinach pracy ratusza, są drzwi pokazane na powyższym obrazku. Są one po prawej stronie dziedzińca obok schodów.
  3. Po ich otwarciu możesz wyjść po schodach na wyższe piętra i dotrzeć do ogólnodostępnych pomieszczeń gdzie przebywają skryba oraz wójt (o ile nie podróżuje on aktualnie po mieście). Wspomniane drzwi mogą być niestety zamknięte. Nie próbuj ich wtedy otwierać wytrychem. Zamiast tego zmień porę dnia lub poszukaj innego wejścia do budynku.
3 - Dlaczego Ratusz w Ratajach jest zamknięty? - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry
  1. Do wnętrza ratusza możesz też przedostać się korzystając ze wspomnianych schodów na dziedzińcu, dzięki którym dotrzesz na górne balkoniki. Podążaj nimi aż dotrzesz do pierwszych drzwi. Otwórz je i dotrzyj do pokazanych na obrazku drugich drzwi.
  2. Także i one równie dobrze mogą być otwarte lub zamknięte na klucz. Jeżeli drzwi te są zamknięte to warto podjąć próbę otwarcia ich o ile pozwala ci na to poziom umiejętności Włamywanie (drzwi mają trudny zamek). Po uporaniu się z nimi wkroczysz do ogólnodostępnego pomieszczenia ratusza.
Dodatkowa uwaga - Wewnątrz ratusza znajduje się też wiele pomieszczeń, do których osoby nieupoważnione w ogóle nie mają prawa wstępu - Dlaczego Ratusz w Ratajach jest zamknięty? - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry
  1. Jeszcze inna metoda zakłada zainteresowanie się NPC-ami podróżującymi po okolicy. Możesz podjąć próbę okradzenia wójta (gdy wyjdzie z ratusza) lub jednego ze strażników. Jeśli pomyślnie użyjesz kradzieży kieszonkowej to pojawia się szansa zdobycia klucza do wszystkich najważniejszych drzwi w ratuszu.
  2. wiele bezpieczniejszym rozwiązaniem jest odczekanie aż jeden z podróżujących po okolicy strażników postanowi wejść do budynku - przykład takiej sytuacji pokazuje obrazek. Możesz wtedy wykorzystać okazję i szybko przemknąć obok tej osoby zanim drzwi zostaną zamknięte.

Dodatkowa uwaga - Wewnątrz ratusza znajduje się też wiele pomieszczeń, do których osoby nieupoważnione w ogóle nie mają prawa wstępu. Możesz tam się zakraść i zacząć otwierać różnego rodzaju skrzynie i szafy. W wielu tego typu pojemnikach składowane są często grosze czy wartościowe elementy ubioru, które możesz założyć lub sprzedać u pasera. Okradzenie ratusza może być szczególnie pomocne w początkowej fazie gry gdy bohater nie dysponuje jeszcze dużą ilością złota na bieżące wydatki.