Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak zdobyć pierwszego własnego konia w Kingdom Come? Kingdom Come poradnik, solucja

Podczas przechodzenia gry Kingdom Come: Deliverance główny bohater nie ma początkowo własnego wierzchowca i musi pomagać sobie ukradzionym koniem lub podróżować pieszo po krainie. Poniżej zamieściliśmy informacje jak otrzymać pierwszego własnego konia, który pozostanie już z bohaterem na stałe (lub do momentu dobrowolnej wymiany na innego wierzchowca).

1 - Jak zdobyć pierwszego własnego konia w Kingdom Come? - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry
  1. Początek gry może być dość mylący, gdyż Henryk po ukończeniu pierwszej części prologu (zadania Niespodziewana wizyta i Uciekaj!) wskakuje na konia i dociera z jego pomocą do Talmberku. Wierzchowca tego nie będziesz mógł zachować na stałe, gdyż jego "obecność" uzasadniona jest wyłącznie fabularnie. Zakładka inwentarza konia i przeglądania jego statystyk pozostanie nadal nieaktywna.
  2. Swojego pierwszego wierzchowca otrzymasz dopiero po spędzeniu z grą kilku godzin i ukończeniu głównego zadania Zdobycz z udania się na wspólne polowanie z Hansem Ptaszkiem. Po tym jak zaliczysz wspomniany quest przyznany ci zostanie koń - moment ten prezentuje obrazek.
Pierwszy koń od razu przyda ci się przy kolejnym głównym zadaniu - Pogoń się zaczęła - Jak zdobyć pierwszego własnego konia w Kingdom Come? - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Pierwszy koń od razu przyda ci się przy kolejnym głównym zadaniu - Pogoń się zaczęła. Odszukaj otrzymanego wierzchowca o imieniu Siwek (Pebbles) na dziedzińcu zamku w Ratajach (powyższy obrazek) i wdrap się na jego grzbiet. Od tej pory zwierzę będzie ci wszędzie towarzyszyło i będziesz go mógł w razie potrzeby do siebie przywołać.

Uwaga 1 - Tuż po tym jak otrzymasz Siwka możesz wykorzystać okazję, że w przymocowanych do konia sakwach możesz umieszczać przedmioty z inwentarza Henryka. Jest to dobry sposób na odciążanie inwentarza bohatera gdy np. chcesz pozbierać wiele cięższych przedmiotów od pokonanych wrogów i powrócić z nimi do miasta żeby je sprzedać.

Uwaga 2 - W dalszej części gry Henryk może zakupić innego konia, którego statystyki bardziej będą odpowiadały jego potrzebom. Konie opisane są czterema głównymi parametrami - szybkością, pojemnością sakiew (a konkretnie limitem udźwigu, który jest niezależny od limitu inwentarza Henryka), odwagą (bardziej strachliwy wierzchowiec może zrzucić z siebie Henryka gdy otoczą was bandyci) oraz wytrzymałością (długość galopu). Możesz odnajdywać w świecie gry sprzedawców koni (odwiedź np. miasto Użyce) i kupować od nich nowe wierzchowce. Nowo zakupiony koń zastąpi Siwka i gra automatycznie przeniesie też wszystkie przedmioty do sakiew nowego zwierzęcia.