Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Alchemia w Kingdom Come Kingdom Come poradnik, solucja

Alchemia odgrywa ważną rolę w grze Kingdom Come: Deliverance. Pozwala ona na warzenie różnorakich mikstur, czy to na własny użytek czy na potrzeby zaliczania rozwiązywanych zadań. Poniżej zamieściliśmy wszystkie najważniejsze informacje dotyczące alchemii i dodaliśmy też szereg naszych własnych sugestii o czym pamiętać po bliższym zainteresowaniu się tym elementem gry.

Podstawowe informacje na temat alchemii w Kingdom Come

1 - Alchemia w Kingdom Come - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry
  1. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku pozostałych zdolności, punkty doświadczenia w alchemii zdobywamy poprzez aktywne działanie - w tym przypadku, przyrządzanie eliksirów. Gra nie stawia żadnych obostrzeń przed Henrykiem w tej kwestii, więc zabawę z przygotowywaniem napojów można rozpocząć już po zakończeniu otwierającego zmagania prologu. Jedynym warunkiem jest znalezienie laboratorium, bo tylko w nim bohater jest w stanie gotować. Laboratoria są oznaczane na mapie i zazwyczaj odnajduje się je w miejscach gdzie przebywa jakiś zielarz czy aptekarz. Korzystanie z tych stanowisk jest w pełni darmowe.
  2. Alchemią warto zainteresować się przede wszystkim dlatego, że pozwala ona uzyskać stały dostęp do Zbawiennych Sznapsów - eliksirów umożliwiających zapis rozgrywki na życzenie. W późniejszej fazie rozgrywki, kiedy Henryk będzie mocno rozwinięty w tej dziedzinie, przygotowywanie ratujących skórę mikstur okaże się szybkie i proste. Jak w życiu, nauce gotowania trzeba będzie jednak poświęcić trochę czasu, bo w Kingdom Come: Deliverance nie jesteśmy w stanie tworzyć napojów w locie, przynajmniej na początku.
  3. Sprawę niewątpliwie ułatwia fakt, że przepis na Zbawienny Sznaps Henryk zna od startu przygody (obrazek). Pozostałych receptur należy nauczyć się poprzez czytanie odpowiednich dokumentów, a te ostatnie znajdziemy zarówno podczas eksploracji, jak i w ofercie licznych handlarzy (warto odwiedzać przede wszystkim zielarzy oraz aptekarzy). Warunek jest prosty - bez przepisu nie przygotujemy żadnej mikstury.
  4. Do produkcji mikstur wykorzystywane są przede wszystkim zioła, ale zdarza się, że konieczne staje się użycie trofeów wyciąganych z zabitych zwierząt (odpowiadają za to umiejętności z sekcji Łowy). Większość składników dostaniemy bez trudu u handlarzy, choć takie wynalazki jak kły dzika nie są powszechnie dostępne. Warto wyrobić sobie nawyk kupowania na zapas przydatnych i rzadko występujących składników, nawet jeśli w danym momencie nie zamierzamy się parać alchemią. Dotyczy to przede wszystkim wilczej jagody, która jest podstawowym i ciężko dostępnym elementem składowym Zbawiennego Sznapsa. Jeśli wizytujemy jakąś osadę i wiemy o obecności zielarza w okolicy, nabycie wilczej jagody na zapas będzie świetnym pomysłem. Oferta handlarzy jest uzupełniana z czasem, więc można wielokrotnie wracać do nich na kolejne zakupy.

Laboratorium

Bez laboratorium nie da się uwarzyć żadnej mikstury - Alchemia w Kingdom Come - Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry

Bez laboratorium nie da się uwarzyć żadnej mikstury. Na pierwsze laboratorium natkniemy się już w Ratajach, ale warto odnaleźć inne obiekty tego typu, żeby móc zrobić okazjonalny skok w bok i przyrządzać w nich napoje. Lokalizację kilku popularnych stołów prezentujemy poniżej:

Zostało jeszcze 66% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie